Coincoin i nieludzie

Coincoin et les zʼinhumains

Kosmici kontra Coincoin. Przybysze z kosmosu nie będą mieli łatwo w starciu z tym jegomościem. Zobacz przezabawny francuski serial komediowy, w którym wszystko jest możliwe.

Coincoin i Nieludzie – opis

Quinquin niegdyś był niezwykłym dzieciakiem, zafascynowanym pracą policji. Teraz jest już nieco starszy, wołają na niego Coincoin, ale wciąż interesują go nietypowe rzeczy. A w okolicy wiele się dzieje i nie mówimy tutaj o zebraniach miejscowej partii nacjonalistycznej. Otóż znikąd pojawia się tajemnicza magma, pod której wpływem ludzie zaczynają się dziwacznie zachowywać. To robota kosmitów – taki wyrok wydają miejscowi gliniarze, którzy stają do walki z przybyszami z kosmosu. Coincoin oczywiście im towarzyszy, a śledztwo z każdym dniem staje się coraz bardziej absurdalne i groteskowe.

Coincoin i Nieludzie – obsada i twórcy

Miniseria nawiązuje do „Małego Quinquina", czteroodcinkowego serialu opowiadającego o dzieciach, które przypatrywały się działaniom ekscentrycznych śledczych. Głównego bohatera ponownie portretuje Alane Delhaye. W pozostałych rolach występują: Bernard Pruvost, Philippe Jore, Lucy Caron, Julien Bodard i Alexia Depret.

Coincoin i Nieludzie – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.