Cienista dolina

SHADOWLANDS

Historia oparta na faktach, która przybliża nam postać legendarnego autora „Opowieści z Narnii” – C.S Lewisa. Pisarz oraz szanowany profesor oksfordzki zgadza się na spotkanie z poetką Joy Gresham, ale niespodziewanie zwykłe spotkanie przeradza się w początek czegoś większego. Jednak ich szczęście i miłość zostanie wystawione na próbę, kiedy odkryją, że kobieta jest poważnie chora.

Cienista dolina – opis

C.S Lewis jest znakomitym pisarzem, profesorem na Uniwersytecie oksfordzkim oraz spokojnym kawalerem. W jego samotne życie wchodzi jednak Joy, z którą koresponduje od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz może dojść do ich spotkania. Lewis zaczyna odczuwać do kobiety coś więcej i wkrótce składają sobie obietnice wiecznej miłości na ślubnym kobiercu. Jednak chwile szczęścia zostają przerwane, kiedy okazuje się, że będą musieli zmierzyć się z chorobą Joy.

Cienista dolina – obsada i twórcy

Brytyjski melodramat w reżyserii Richarda Attenborough, za który otrzymał nagrodę BAFTA dla najwybitniejszego filmu. W obsadzie również nagrodzony BAFT-ą Anthony Hopkins za najlepszą rolę pierwszoplanową oraz nominowana do Oscara, Debra Winger.

Cienista dolina – gdzie oglądać?

Film dostępny online na platformie VOD player.pl.