Cień

Shadow

Legendarny dowódca sięga po sekretną broń, aby ocalić swoje królestwo przed chaosem i bezprawiem. Kolejny oryginalny film akcji z elementami kina fantasy w reżyserii zdobywcy Nagrody Jury Ekumenicznego na MFF w Cannes Yimou Zhanga ("Żyć!", "Zawieście czerwone latarnie").

Cień - opis

Królestwo Pei pogrążone jest w spiskach i rywalizacji o władzę, a intencje samego króla nie do końca są jasne. Legendarny dowódca pragnie ocalić swoje królewsko przed wrogami i decyduje się sięgnąć po sekretną broń – cień, który odtąd będzie stawiał czoła jego przeciwnikom. W sieci intryg i niedomówień szybko przestaje być jasne, kto jest wrogiem, a kto sprzymierzeńcem.

Cień - twórcy i obsada

Przepięknie nakręcone dzieło z dominującymi czernią i szarością w warstwie kolorystycznej. W głównych rolach pojawiają się Chao Deng ("Ostatnia bitwa"), Li Sun ("Zaginiony wojownik"), Kai Zheng, Qianyuan Wang ("Podniebny łowca") oraz zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie Jingchun Wang ("Żegnaj, mój synu"). Produkcja zdobyła trzy nominacje do nagrody Saturna.

Cień - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.