Byliśmy cool

We Used To Be Cool (Was Hat Uns Bloss So Ruiniert)

Trzy zaprzyjaźnione pary mieszkające w Wiedniu decydują się na zostanie rodzicami w tym samym czasie. Zjawienie się w ich życiu dzieci okaże się wstrząsem całkowicie odmieniającym perspektywę…


„Byliśmy cool” – opis

Trzy mieszkające w Wiedniu pary zostają równolegle rodzicami. Wszyscy mają po trzydzieści kilka lat, dobrą pracę, mieszkanie w centrum miasta. Łączy ich to samo podejście do życia, które jest mieszanką idealizmu i materializmu. Każda z par uprawia warzywa na balkonie, pije tylko lokalnie paloną kawę i używa produktów marki Apple. Szybko się okaże, że bycie alternatywnym rodzicem nie będzie jednak takie proste. Obraz jest słodko-gorzką satyrą na pokolenie hipsterów, ich filozofię życia, marzenia i aspiracje czy zmagania z rodzicielstwem. Twórcy w realistyczny sposób portretują codzienność trzech par, które muszą odnaleźć się w zupełnie nowej dla siebie rzeczywistości.

 

„Byliśmy cool” – obsada i twórca

Austriacka reżyserka Marie Kreutzer („Bez ojca” – nagroda za najlepszy debiut na MFF w Berlinie) opowiada z przymrużeniem oka o problemach współczesnych trzydziestolatków z dużego miasta. W głównych rolach popisowo odnajdują się, m.in.: Vicky Krieps („Hanna”), Pia Hierzegger („Najlepszy kontakt”), Pheline Roggan („Soul Kitchen”), Marcel Mohab („High Performance”) oraz Manuel Rubey („Prawdziwa historia rodu Borgiów”). Produkcja brała udział w konkursach głównych na festiwalach filmowych w Hamburgu oraz Zurychu.

 

„Byliśmy cool” – gdzie obejrzeć?

Cały film „Byliśmy cool” obejrzysz online na platformie VOD player.pl.