Bułgarska róża

DAMASCENA: THE TRANSITION

Rewelacyjny dramat pokazujący życiowe zmagania największego w Bułgarii producenta olejku różanego. Obraz przedstawia zderzenie marzeń bohatera z trudną polityczną i społeczną rzeczywistością na przestrzeni pięćdziesięciu lat.

Bułgarska róża - opis

Techo (Veselin Plachkov) dorasta w komunistycznych czasach w pięknej dolinie. Podążając za swoją pasją, podejmuje pracę w lokalnej fabryce olejku różanego. Niedługo potem reżim upada, a mężczyzna postanawia założyć pierwszą niezależną destylarnię olejków. Wszystko wydaje się być w zasięgu jego ręki. Długie lata transformacji politycznej dramatycznie wpływają jednak zarówno na biznes, jak i na życie głównego bohatera. Dzięki wysiłkom Techa, Bułgaria staje się jednym z głównych producentów olejku różanego na świecie.

Bułgarska róża - twórcy i obsada

Reżyserii filmu podjęli się Todor Anastasov oraz Alexander Smolyanov („Malko kasmet za po-kasno”), a odtwórcami głównych ról są Veselin Plachkov („Levski”), Dimitar Banenkin („Myasto pod slantzeto”), Neda Spasova („Supercollider”), Simona Halacheva („Omnipresent”) oraz Lyuben Chatalov („Sparrows in October”).

Bułgarska róża - gdzie oglądać?

Film dostępny online w serwisie VOD player.