Braveheart - Waleczne Serce

BRAVEHEART

„Mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam wolności”! Historyczne widowisko opowiadające o walecznym Williamie Wallace, przywódcy powstania Szkotów przeciwko rządom Anglii.

Braveheart - Waleczne serce - opis

Szkocja, koniec XIII wieku. William od dzieciństwa jest świadkiem zabójstw i krwawych walk z Anglikami. Gdy po latach wraca do swojej wioski, spotyka tam ukochaną. Miłość nie trwa jednak długo, bowiem dziewczyna ginie z rąk angielskich wojowników. Oszalały z gniewu William naciera wraz z mieszkańcami rodzinnej wioski na pobliski garnizon wrogów. Z czasem do buntowników wkrótce zaczynają dołączać kolejni, tworząc armię. W odwecie Edward I rozkazuje swoim wojskom niszczyć szkockie osady, jednak Wallace, nazywany Walecznym Sercem, jako przywódca nie dopuszcza do tego. Na przeszkodzie rebeliantom stają szkoccy szlachcice i ich ugodowa polityka. William pragnie niezależności Szkocji i postanawia wprowadzić na tron młodego szlachcica Roberta Bruce'a.

Braveheart - Waleczne serce - produkcja

Nakręcenie filmu kosztowało 53 milionów dolarów, a "Waleczne Serce - Braveheart" stało się jednym z przebojów kinowych roku 1995, zdobywając przy tym 5 Oscarów, Złoty Glob i 3 nagrody BAFTA. Obraz wyreżyserował gwiazdor amerykańskiego kina, Mel Gibson. Głównym bohaterem, w którego wcielił się zresztą sam Gibson, stał się przywódca antyangielskiego powstania, szkocki bohater narodowy William Wallace. Szesnaście lat po premierze "Braveheart" robi wciąż wrażenie za sprawą realizacyjnego rozmachu, świetnej obsady i imponujących scen batalistycznych.

Braveheart -Waleczne serce - gdzie oglądać?
Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl