Blaze

BLAZE (2018)

Niechlujny zarost, widoczna nadwaga, brudne ubranie, znoszone kowbojki i podarty kapelusz. Gość wchodzi do baru, bierze gitarę i śpiewa jak anioł. Oto Blaze – artysta pełen kontrastów.

Blaze – opis

„Nie chcę być gwiazdą. Chcę być legendą” – mówi David Michael Fuller, który w latach osiemdziesiątych tworzył muzykę country pod pseudonimem Blaze Foley. Jego życie przepełnione było wieczną tułaczką po podrzędnych barach i podejrzanych knajpkach, gdzie próbował zaistnieć jako artysta. Za bezkompromisowość i niezależność płacił samotnością i brakiem zrozumienia. Nigdy nie szedł na kompromisy – nawet w miłości. Zmarł w 1989 roku, a pochowany został ze wszystkim, co miał, czyli praktycznie z niczym. Mimo to jest dziś legendą, która inspiruje kolejnych muzyków country. Ten człowiek zasługuje na wspaniałą filmową opowieść, będącą zarazem hołdem dla jego twórczości. Oto historia prawdziwego artysty.

Blaze – obsada i twórcy

Film o muzyku zrealizował uznany aktor Ethan Hawke („Stowarzyszenie umarłych poetów”, „Boyhood”). To trzecia produkcja wyreżyserowana przez Hawke’a i według powszechnej opinii najlepsza. W tytułową rolę wciela się debiutant, Ben Dickey, który za swój występ zdobył nagrodę na festiwalu filmowym w Sundance. Partnerują mu między innymi: Steve Zahn („Wojna o planetę małp”, „Sahara”), Alia Shawkat („Sala strachu”, „Do zaliczenia”), Sam Rockwell („Trzy billboardy za Ebbing, Missouri”, „Vice”) i Kris Kristofferson („Blade - Wieczny łowca”, „Konwój”).

Blaze – gdzie oglądać?

Cały film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.