Blask

RADIANCE (AKA. HIKARI)

Młoda audiodeskryptorka poznaje utalentowanego operatora kamery, który zaczyna tracić wzrok.

„Blask” – streszczenie

Misako jest pełną pasji, utalentowaną audiodeskryptorką. Jej zadaniem jest przygotowywanie opisowych wersji filmów, które potem czytane są osobom niewidomym lub słabowidzącym. Każdy z jej tekstów musi być zaakceptowany przez komisję. Pewnego dnia jeden z jej członków, uznany operator kamery Masaya Nakamori, bardzo sceptycznie wyraża się na temat jej pracy. Niebawem jego wzrok sukcesywnie pogarsza się. Z czasem między mężczyzną a audiodeskryptorką wybucha płomienne uczucie.

Czemu warto obejrzeć „Blask”?

„Blask” („Raidiance”) to japoński romans z 2017 roku. Wielokrotnie reżyserka i scenarzystka Naomi Kawase („Futatsume no mado”) pokazuje rzeczywistość, w której para kochanków uczy się odkrywać świat na nowo. Poetyckie zdjęcia oraz nastrojowa muzyka budują klimat filmu. Produkcja została wyróżniona Nagrodą Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

„Blask” – obsada

W rolach głównych występują: Masatoshi Nagase („Ukryte ostrze”) oraz Ayame Misaki („Atak Tytanów”). Obok w obsadzie znaleźli się: Tatsuya Fuji („Imperium zmysłów”), Kazuko Shirakawa („Wyrok należy do nas”) oraz Misuzu Kanno („Kakekomi Onna to Kakedashi Otoko”).

„Blask” – gdzie obejrzeć?

Cały film można obejrzeć w serwisie VOD player.