Biali rycerze - 2015

Les chevaliers blancs

Członkowie francuskiej organizacji pozarządowej próbują pomóc nieletnim ofiarom wojny domowej w Czadzie. To, co zastają na miejscu, przerasta ich najgorsze obawy. Mimo to stają do walki o dobro dzieci.

Biali rycerze – opis

Jacques Arnault, prezes organizacji pozarządowej „Move for kids”, przekonuje francuskie rodziny zainteresowane adopcją do włączenia się w projekt pomocy sierotom z Czadu – afrykańskiego kraju zniszczonego przez wojnę domową. Teraz, wraz z zespołem oddanych wolontariuszy, wyrusza na Czarny Ląd, żeby odnaleźć trzysta dzieci, a następnie sprowadzić je do Francji. Na miejscu natrafia jednak na wiele utrudnień. Żeby przekonać afrykańskich decydentów i miejscowych watażków do swoich celów, musi posunąć się do oszustwa i stosować zmyślne fortele. Jacques nie cofnie się przed niczym, by uratować dzieci z wojennej pożogi zwłaszcza, że czasu na zakończenie zadania jest coraz mniej.

Biali rycerze – obsada i twórcy

Ten francusko-belgijski dramat w reżyserii Joachima Lafossego („Własność prywatna”, „Nasze dzieci”) zdobył Srebrną Muszlę na festiwalu filmowym w San Sebastian. W rolach głównych występują zdobywca nagrody w Cannes Vincent Lindon („Miara człowieka”, „Dziennik panny służącej”), Louise Bourgoin („Zakonnica”, „Riwiera dla dwojga”) oraz Reda Kateb („Wilcze echa”, „Piękne dni”).

Biali rycerze – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.