Belcanto

BEL CANTO

Światowej sławy sopranistka zostaje poproszona o wystąpienie na wystawnym przyjęciu zamożnego przedsiębiorcy w Ameryce Południowej. Wieczór zakłócają uzbrojeni napastnicy, którzy biorą wszystkich obecnych na sali jako zakładników.

Belcanto – opis

Film Belcanto jest ekranizacją książki autorstwa Ann Patchett pod tym samym tytułem, zainspirowanej kryzysem w Limie, podczas którego w 1996 roku terroryści wzięli zakładników w peruwiańskiej Ambasadzie Japonii. Sławna śpiewaczka i dalekowschodni dyplomata rozpoczynają walkę o przetrwanie w budynku zajętym przez rebeliantów. Przywódca terrorystów ma własne cele, jednak jego nie do końca dojrzali żołnierze popełniają błędy, za które płacą wszyscy. Wokalistka Roxanne Coss musi użyć swojego głosu, żeby wprowadzić spokój i harmonię do kipiącej od gorących emocji atmosfery. Sama również daje ponieść się uczuciom, ponieważ w najmniej spodziewanym momencie spotyka miłość.

Belcanto – obsada i twórcy

Tę opartą na prawdziwych wydarzeniach historię wyreżyserował Paul Weitz („Był sobie chłopiec”, „W doborowym towarzystwie”), a w rolach głównych wystąpili: zdobywczyni Oscara Julianne Moore („Motyl Still Alice”, „Godziny”), Ken Watanabe („Ostatni samuraj”, „Incepcja”), Christopher Lambert („Mortal Kombat”, „Nieśmiertelny”) oraz Sebastian Koch (serial „Homeland”, „Miliardowy okup”).

Belcanto – gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player z lektorem i napisami.