Batman: Mroczny rycerz - Powrót, cz. 2

BATMAN: THE DARK KNIGHT RETURNS, PART 2

Druga część opartej na legendarnych komiksach Franka Millera opowieści o Batmanie. Zmęczony życiem superbohater powraca do Gotham City, by odeprzeć kolejny atak sił zła.

Batman: Mroczny rycerz - Powrót, cz. 2 - opis

Minęło wiele lat, odkąd Batman strzegł bezpieczeństwa Gotham City. Bruce Wayne prowadzi obecnie spokojne, wręcz nudne życie i walczy z kryzysem wieku średniego za pomocą alkoholu. Niespodziewanie jego moc zaczyna być znowu potrzebna mieszkańcom miasta - w Gotham City pojawiają się niebezpieczni Mutanci. Mroczny Rycerz powraca, by wesprzeć mieszkańców w walce z przestępczą organizacją.

Batman: Mroczny rycerz - Powrót, cz. 2 - twórcy

Doskonała animacja, dla której inspiracją był wydany w 1986 roku kultowy komiks Franka Millera z ilustracjami Davida Mazzucchellego. Film opowiada historię starzejącego się Batmana i jego wrogów, który przybywa do Gotham City, by stanąć do ostatecznej konfrontacji z Jokerem i przywrócić w mieście porządek. Reżyserem tego pełnego akcji obrazu jest Jay Oliva (serial Liga Młodych), który pracował jako storyboardzista przy poprzednich adaptacjach komiksu.

Batman: Mroczny rycerz - Powrót, cz. 2 - nagrody

Film zdobył nominację do nagrody Annie w kategorii „najlepsza animowana produkcja specjalna”.

Batman: Mroczny rycerz - Powrót, cz. 2 - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.