Batman - Początek

BATMAN BEGINS

Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa sprawiają, że młody Bruce Wayne postanawia walczyć z szerzącą się niesprawiedliwością i wypowiada wojnę przestępcom, którzy opanowali jego rodzinne miasto...

Batman - Początek - opis

Kolejna część opowieści o Batmanie, który sieje postrach wśród przestępców w Gotham City. Tym razem przenosimy się do czasów kiedy młody, skłócony wewnętrznie Bruce Wayne wędruje przez świat szukając ucieczki przed prawdą i przeznaczeniem do czasu, gdy na jego drodze staje Henri Ducard, członek Ligi Cieni, której celem jest walka ze złem. Mordercze treningi i doskonalenie nabranych wcześniej umiejętności czyni z Bruce'a niemal niezwyciężonego wojownika. Pobyt w górskim klasztorze zmusza go w końcu do podjęcia trudnej decyzji. Powraca do Gotham z zamiarem walki o sprawy słabych i wystraszonych mieszkańców swego rodzinnego miasta. W tym ciężkim zadaniu pomaga mu wierny Alfred i odważna pani prokurator Rachel Dodson. Jednak to nie skorumpowani policjanci, ani kryminaliści będą jego najgorszymi przeciwnikami. Przyjdzie mu zmierzyć się z czymś, co wydawało się, że pozostawił za sobą.

Batman - Początek - obsada

W postać Batmana wciela się Christian Bale (Vice). Film zdobył nominację do Oscara w kategorii “najlepsze zdjęcia”, a jego reżyserem jest Christopher Nolan (Incepcja).

Batman - Początek - gdzie oglądać?

Film dostępny jest online w serwisie VOD player.