Babcia w zamrażarce

Metti la nonna in freezer

Państwo daje nam nieźle w kość, więc każdy sposób, żeby się odegrać jest dobry. Można na przykład umieścić zmarłą babcię w zamrażalce i żyć sobie w najlepsze z jej emerytury.

 

Babcia w zamrażalce – opis

Ta włoska komedia pomyłek przedstawia historię Claudii, która jest już zmęczona tym, że państwo przy każdej okazji podcina jej skrzydła. Dziewczyna żyje ze skromnej emerytury swojej babci. Gdy starsza pani umiera, bohaterka nie myśli o zrezygnowaniu z finansowania. Umieszcza ją w zamrażalce i beztrosko korzysta z comiesięcznych wpływów. Wszystko się zmienia, gdy Claudię odwiedza krnąbrny urzędnik Simone. Mężczyzna ma sprawdzić, czy kobieta czasem nie dopuszcza się jakiś niecnych procederów przeciwko skarbowi państwa. Aby odwrócić uwagę od babci ukrytej w zamrażalce, Claudia postanawia rozkochać w sobie biurokratę.

 

Babcia w zamrażalce – obsada i twórcy

Tę przezabawną włoską komedię wyreżyserowali Giancarlo Fontana i Giuseppe Stasi. W filmie występują: Fabio De Luigi, Miriam Leone i Lucia Ocone. Obraz „Babcia w zamrażalce” spotkał się z ciepłym przyjęciem widzów i krytyków. Wyróżniony został nominacjami do nagród, między innymi na festiwalu filmowym w Hamburgu. Produkcję doceniło również Włoskie Stowarzyszenie Dziennikarzy.

 

Babcia w zamrażalce – gdzie oglądać?

Cały film „Babcia w zamrażalce” dostępny online w serwisie VOD player.pl w wersji z lektorem i z napisami.