Aż poleje się krew

THERE WILL BE BLOOD

Nagrodzony Oscarem Daniel Day-Lewis jako naftowy potentat, który nie cofnie się przed niczym, by pomnożyć swoją fortunę. Władza i bogactwo – tylko to się dla niego liczy.

Aż poleje się krew – opis

Daniel Plainview jest człowiekiem, który nie cofnie się przed niczym, by zrealizować swoje marzenia. W Nowym Meksyku odkrywa złoża ropy naftowej i krok po kroku, nie zważając na ofiary, jakie za sobą pociąga, buduje naftowe imperium. Wdaje się przy tym w konflikt z charyzmatycznym kaznodzieją, któremu także zależy na pieniądzach i władzy. W pogoni za fortuną Daniel nie oszczędza nawet swoich najbliższych, przez co staje się znienawidzonym przez wszystkich potworem. Narastające w nim uczucia nienawiści, cierpienia, pustki i niespełnienia znajdują w końcu swój dramatyczny finał.

Aż poleje się krew - obsada i twórcy

Aż poleje się krew to poruszający dramat z 2007 roku, oparty na powieści amerykańskiego pisarza Uptona Sinclaira „Nafta” z 1927 roku. Film otrzymał dziesiątki prestiżowych wyróżnień, w tym Srebrnego Niedźwiedzia na MFF w Berlinie. Amerykańska Akademia uhonorowała także nagrodą operatora Roberta Elswita, nominowała ponadto obraz w kategoriach: najlepszy film, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz adaptowany, najlepsza scenografia oraz najlepszy dźwięk i montaż.
Reżyserem filmu jest Paul Thomas Anderson. Odtwórcą głównej roli jest Daniel Day-Lewis, nagrodzony za tę kreację Oscarem, BAFTĄ i Złotym Globem. Obok niego w filmie wysąpili: Paul Dano, Kevin J. O'Connor, Ciarán Hinds oraz Dillon Freasier.

Aż poleje się krew– gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.