Arthur

ARTHUR (2011)

Zakochany milioner musi wybierać pomiędzy bogactwem a miłością. Lekka, pełna uroku komedia z Russellem Brandem w roli głównej.

„Arthur” – streszczenie

Artur jest bogatym i beztroskim 30-latkiem. Mężczyzna jest przyzwyczajony do życia w luksusie, słynie z zamiłowania do alkoholu, kobiet i dobrej zabawy. Jego radość szybko mija, gdy okazuje się, że aby odziedziczyć ogromną rodową fortunę, musi poślubić córkę bogatego przedsiębiorcy budowlanego – Susan. Los bywa przewrotny i nieoczekiwanie w jego życiu pojawia się inna kobieta. Zakochany po uszy Artur postanawia zrobić wszystko, by zdobyć serce pięknej Naomi. Pomagają mu w tym ukochana niania Hobson i oddany szofer Bitterman.

Czemu warto obejrzeć „Arthura”?

„Arthur” to urocza komedia z 2011 roku, która jest remakiem znanego filmu z Dudleyem Moore’em z 1981 roku. Motywem przewodnim produkcji jest odwieczny dylemat – kochać czy mieć. Niewątpliwymi zaletami filmu jest wciągająca fabuła, dowcipne dialogi i gwiazdorska obsada, które zostały docenione i wyróżnione nominacją do nagrody Teen Choice.

„Arthur” – obsada

Reżyserem filmu jest debiutujący (w produkcjach pełnometrażowych) Jason Winer, zdobywca nominacji do nagrody Emmy za serial „Współczesna rodzina”. Autorem scenariusza, na podstawie oryginalnej historii Steve’a Gordona, jest nominowany do Oscara Peter Baynham. W głównej roli wystąpił angielski komik i prezenter Russell Brand. Obok niego na ekranie pojawiają się: laureatka Oscara Helen Mirren, nagrodzona Złotym Globem Jennifer Garner, nominowana do Independent Spirit Greta Gerwig („Sex Story”) i wyróżniony trzema nominacjami do Oscara Nick Nolte.

„Arthur” – gdzie obejrzeć?

Film jest dostępny online w serwisie VOD player.