Antwone Fisher

Denzel Washington za i przed kamerą w opowieści o żołnierzu, który nie potrafi poradzić sobie z niekontrolowanymi wybuchami agresji.

Antwone Fisher – opis

Tytułowy Antwone Fisher to młody żołnierz służący w amerykańskiej marynarce wojennej. Mężczyzna jest ceniony przez swoich przełożonych, ale wśród innych żołnierzy ma opinie impulsywnego i agresywnego. Po kolejnej bójce zostaje wysłany do wojskowego psychiatry. Powoli i stopniowo odkrywa przed szanowanym lekarzem mroczne sekrety ze swojej przeszłości. Doktor Jerome Davenport pomaga żołnierzowi pokonać strach i zmierzyć się z ponurą prawdą. Antwone ma szansę wreszcie wyjść na prostą, ale musi zakończyć wojnę z samym sobą.

Antwone Fisher – twórcy i obsada

„Antwone Fisher” to debiut reżyserki dwukrotnego zdobywcy Oscara Denzela Washingtona („Dzień Próby”, „Chwała”). To również obraz, w którym pierwszy raz na dużym ekranie pojawia się Derek Luke („Korzenie”). Obraz z 2002 roku został ciepło przyjęty przez krytykę i publiczność, czego efektem były liczne nagrody i nominacje amerykańskiego przemysłu filmowego.