Aladyn

Aladdin (1992)

| 10zł za 48h |

Błąkający się po ulicach Aladyn zakochuje się w pięknej księżniczce. Chłopak marzy o tym by ją poślubić. Niespodziewanie jego los odmienia znaleziona przypadkiem magiczna lampa.

„Aladyn” – streszczenie

Bajka dla dzieci produkcji Disneya opowiada o przygodach Aladyna, który próbuje zdobyć serce księżniczki Dżasminy. Spragniona wrażeń dziewczyna wymyka się niepostrzeżenie z bezpiecznego pałacu na chaotyczne i pełne niebezpieczeństw ulice niezwykłego miasta Agrabah. Poznaje tam sprytnego ulicznego złodziejaszka Aladyna oraz jego wierną małpkę Abu. Chłopak zakochuje się w księżniczce bez pamięci i marzy, żeby ją poślubić. Niespodziewanie Aladyn staje się właścicielem magicznej lampy, w której mieszka spełniający życzenia Dżin. Chłopak prosi, żeby uczynił go księciem, aby móc się zbliżyć do Dżasminy. Niestety wyniku knowań Dżafara, mrocznego doradcy sułtana, Aladyn musi walczyć o swoją miłość.

„Aladyn” – twórcy

Reżyserami „Aladyna” („Aladdin”) są nominowani do Oscara John Musker o Ron Clements. Autorem muzyki jest czterokrotny zdobywca Nagrody Akademii Alan Menken. W polskiej wersji językowej swoich głosów bohaterom użyczyli m.in.: Krzysztof Tyniec, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Tucholski oraz Stanisław Brudny.

„Aladyn” – gdzie obejrzeć?

Bajka dostępna online w serwisie VOD player.