Ajka

Ayka

Wyobraźcie sobie sytuacje – jesteście bez grosza przy duszy, toniecie w długach, a zaraz czeka Was poród. Ajka musi stanąć przed dylematem, przed którym nie powinna stawać żadna matka – porzucić dziecko dla jego i swojego dobra?

 

Ajka – opis

Młoda imigrantka z Kirgizji, Ajka, nielegalnie przebywa w Moskwie. Nie ma przy sobie żadnej bliskiej osoby. Nie ma też pracy ani własnego kąta, choćby najskromniejszego. Kobieta właśnie urodziła dziecko i po porodzie od razu uciekła ze szpitala, pozostawiając niechciane niemowlę pod opieką pielęgniarek. Ajka wie, że grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony bezwzględnych wierzycieli, u których jest zadłużona. Kierowana silnym instynktem przetrwania młoda matka musi podjąć najtrudniejszą decyzję życia – bronić siebie za wszelką cenę czy odzyskać dziecko i poddać się okrutnemu losowi?

 

Ajka – obsada i twórcy

Rosyjski dramat w reżyserii Sergeia Dvortsevoya, który brał udział w konkursie głównym na festiwalu w Cannes. Główna rola przypadła aktorce Samal Esljamova, która otrzymała Złotą Palmę dla najlepszej aktorki.

Ajka – gdzie obejrzeć?

Cały film dostępny online na platformie VOD player.pl.