48 godzin

48 HRS.

Jack Cates jest jedynym policjantem, który ocalał ze strzelaniny z poszukiwanym mordercą. Ma jedynie 48 godzin, żeby złapać przestępcę. Pomaga mu więzień Reggie Hammond.

„48 godzin” – streszczenie

Niebezpieczny przestępca Albert Ganz ucieka z więzienia stanowego. Detektyw Jack Coates jest zdania, że złoczyńca będzie próbował odnaleźć łup w wysokości pół miliona dolarów pochodzący z jego ostatniego napadu. Aby go dopaść, decyduje się na desperacki krok. Wyciąga z więzienia partnera Ganza, drobnego oszusta Jacka Hammonda i nakłania go do współpracy. Mężczyźni mają dwie doby na wytropienie i unieszkodliwienie groźnego bandyty.

Czemu warto obejrzeć „48 godzin”?

„48 godzin” to klasyczna komedia z elementami kina akcji z 1982 roku. Film ma dobre tempo, zachwyca świeżym humorem oraz kapitalnymi dialogami.

„48 godzin” – obsada

Reżyserem filmu jest laureat nagrody Emmy Walter Hill. W główne role wcielają się: wielokrotnie nagradzany Nick Nolte oraz Eddie Murphy, który za stworzoną przez siebie kreację został nominowany do Złotego Globu. Obok nich występują: Annette O'Toole, Frank McRae oraz James Remar.

„48 godzin” – gdzie obejrzeć?

Cały film jest dostępny online w serwisie VOD player.