Twarz

| 10 zł na 72H |

Historia chłopaka, który podczas budowy pomnika Chrystusa, uległ poważnemu wypadkowi i powrócił do żywych po przeszczepie twarzy. Bohaterowi, poza problemami z własną tożsamością, doskwierają nieprzychylni nastawieni sąsiedzi, którzy nie akceptują jego nowego wyglądu.

„Twarz” – streszczenie fabuły

Jacek (Mateusz Kościukiewicz) żyje i mieszka na wsi na południu Polski. Nosi długie włosy, wąsy i skórzane spodnie z kamizelką z logo ukochanego zespołu. Lubi szybką jazdę maluchem w akompaniamencie piosenek  Metalliki. Szczęśliwie zakochany, planuje ślub ze swoją dziewczyną. Pewnego dnia ulega wypadkowi na budowie wielkiego pomnika Chrystusa Króla Polski w Świebodzinie. Jego twarz nie wygląda już znajomo – musi przejść operacje. Staje się pierwszym człowiekiem, któremu dokonano transplantacji twarzy. Od tego momentu nic już nie jest jak dawniej. Jacek musi odnaleźć się wśród rodziny i znajomych, dla których staje się kimś obcym.

„Twarz” – obsada

„Twarz” to polski film z 2017 roku w reżyserii Małgorzaty Szumowskiej. Produkcja miała premierę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie, gdzie zebrała pozytywne recenzje. Reżyserka otrzymała Nagrodę Jury – Srebrnego Niedźwiedzia za najlepszy film roku. W obsadzie znaleźli się, m.in. Mateusz Kościukiewicz, Agnieszka Podsiadlik, Małgorzata Gorol iIwona Bielska. Za zdjęcia odpowiadał Michał Englert.

Gdzie oglądać?

Cały film dostępny online na platformie VOD player.pl.