Studio Munka - Alicja i Żabka

"Alicja i żabka” to historia szybkiego dorastania, na które główna bohaterka nie chce się zdecydować.

 

"Alicja i żabka” - opis filmu

To opowieść o tym, jak problem odcina od rzeczywistości, bo jest tak ciężko, że aż nierealnie. Razem z bohaterką przenosimy się do świata fantazji, w którym jest pięknie i strasznie. Jak w bajce pełno jest symboli i ukrytych znaczeń. Chodzi o aborcje - trudny temat, na który nie ma jednej odpowiedzi, a pewnie i żadna nie jest dobra. Wszystko zależy od człowieka i od jego decyzji. Ale czy może być ona samodzielna? Film nie skupia się na momencie podejmowania decyzji o aborcji, tylko na drodze która do niej prowadzi, bez oceny i demagogii.

"Alicja i żabka” - twórcy

Scenariusz filmu napisały wspólnie Olga Bołądź, Magdalena Lamparska, Julita Olszewska, Jowita Radzińska, które założyły Fundację Gerlsy. Film powstał w ramach programu „30 Minut” w działającym przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studiu Munka, jego producentami są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński, Olga Bołądź jest również koproducentką filmu.

"Alicja i żabka” - obsada

W rolę tytułową wciela się niezwykle utalentowana debiutantka Julia Kuzka. Rolę jej matki gra Agnieszka Suchora. Partnerują im m.in. Magdalena Boczarska, Łukasz Simlat, Janusz Chabior.