Przypadek
TVN
Przypadek

W „Przypadku” Kieślowski opowiada o siłach, które kierują ludzkim losem. Od tego, czy 20-letni Witek (Bogusław Linda) zdąży na pociąg zależy, w jakim kierunku potoczy się jego życie. W I wariancie w ostatniej chwili wskakuje do wagonu, gdzie pozna ideowego komunistę, a w efekcie zaangażuje się w działalność partyjnej młodzieżówki. II wariant: nie udaje mu się złapać pociągu, a za szarpaninę z SOK-istą zostanie skierowany do pracy przymusowej, gdzie pozna opozycjonistów i włączy się do pracy konspiracyjnej. W III wariancie Witek spóźnia się na pociąg, ale nie zostanie zatrzymany – wróci na studia, założy rodzinę, zrobi karierę naukową i nie zaangażuje się politycznie.
Uniwersalne przesłanie płynące z filmu, to przekonanie o wewnętrznej autonomii człowieka i nakaz bycia przyzwoitym niezależnie od okoliczności, a jednocześnie głos w ówczesnej dyskusji politycznej, pokazujący sprzeciw wobec uproszczonych, czarno-białych podziałów.

Produkcja:
Studio Filmowe Tor
Dystrybucja:
Studio Filmowe TOR
Rok produkcji:
1981
Kraj produkcji:
Polska
Tagi:
polskie filmy online, film z Bogusławem Lindą, polski film psychologiczny, polskie filmy na playerze, polski film polityczny, film Kieślowskiego online, film Kieślowskiego na playerze, film o przeznaczeniu online, film o przeznaczeniu na playerze, najlepszy scenariusz Kieślowskiego
Obsada:
Adam Ferency, Tadeusz Łomnicki, Zbigniew Zapasiewicz, Bogusław Linda, Bogusława Pawelec
Reżyseria:
Krzysztof Kieślowski
Kategoria wiekowa:
rozwiń więcej
Zobacz wszystkie odcinki „Przypadek”

Jeszcze chwilę...

Trwa weryfikacja numeru telefonu
w T-Mobile niezbędnego do
skorzystania z oferty