Ojciec chrzestny

THE GODFATHER

Wyróżniona trzema Oscarami opowieść o nowojorskiej rodzinie mafijnej. Marlon Brando wciela się w rolę starzejącego się Don Corleone, który pragnie przekazać władzę swojemu synowi.

Ojciec chrzestny – opis

Vito Corleone (Marlon Brando) stoi na czele jednej z pięciu rodzin mafijnych z Nowego Jorku. Jego syn, Michael (Al Pacino) jest weteranem II wojny światowej i wykształconym człowiekiem. Pewnego dnia powraca na łono rodziny, by wziąć udział w weselu swojej siostry Konstancji (Talia Shire). Mężczyzna posiada własne ideały i nie chce mieć nic wspólnego z interesami swojego ojca. Pech chce, że będzie musiał odegrać kluczową rolę w wojnie nowojorskich gangów.

Ojciec chrzestny – twórcy i obsada

Genialne role w tej produkcji tworzą nagrodzony dwoma Oscarami Marlon Brando (Ostatnie tango w Paryżu), laureat czterech Złotych Globów Al Pacino (Zapach kobiety), James Caan (Egzekutor), dwukrotnie wyróżniony Nagrodą im. Francesco Pasinettiego na festiwalu w Wenecji Robert Duvall (Prawdziwe wyznania) oraz zdobywczyni dwóch Złotych Globów Diane Keaton (Lepiej późno niż później). Produkcja zdobyła trzy Nagrody Akademii – w tym za najlepszy film oraz scenariusz adaptowany.

Ojciec chrzestny – kultowa ekranizacja powieści Puzo

„Ojciec chrzestny” to ekranizacja bestsellerowej książki Mario Puzo w reżyserii Francisa Forda Copolli (twórca , m.in. „Czasu Apokalipsy”, „Draculi” czy „Młodości stulatka”). Produkcja otrzymała trzy Oscary, w tym za najlepszy film, scenariusz adaptowany i dla aktora pierwszoplanowego. W obsadzie znaleźli się, m.in. Al Pacino, Robert Duvall, Diane Keaton, Robert De Niro i John Cazale.

Gdzie obejrzeć?

Cały film dostępny online na VOD na player.pl