Mauretańczyk

Uprowadzony przez amerykańskie służby Mohamedou Ould Slahi trafia do więzienia w Guantanamo. W jego obronie staje wybitna adwokatka, która rzuca wyzwanie wojskowemu prokuratorowi.

Mauretańczyk - opis filmu

Mohamedou Ould Slahi (Tahar Rahim) wiódł spokojne życie w rodzinnej Mauretanii do dnia, gdy amerykańskie służby uprowadziły go wprost z rodzinnej uroczystości. Początkowo przekonany, że padł ofiarą nieporozumienia, Mohamedou wkrótce trafia do więzienia dla oskarżonych o terroryzm w niesławnej bazie Guantanamo. Poddawany fizycznym i psychicznym torturom, zmuszany do przyznania się do udziału w zamachu z 11 września, powoli traci nadzieję na sprawiedliwość. Wtedy w jego celi zjawia się Nancy Hollander (Jodie Foster), wybitna adwokatka specjalizująca się w obronie więźniów politycznych. Wraz ze swoją młodą współpracownicą Teri Duncan (Shailene Woodley) rzuca wyzwanie wojskowemu prokuratorowi Stuartowi Couchowi (Benedict Cumberbatch), któremu za cel postawiono skazanie Mohamedou za wszelką cenę.

Kevin MacDonald, zdobywca Oscara i reżyser znakomitego „Ostatniego króla Szkocji” przedstawia ekranizację wstrząsającego „Dziennika z Guantanamo”, która przyniosła Złoty Glob 2021 dla Jodie Foster.

Mauretańczyk - gdzie oglądać?

Film dostępny jest na platformie VOD player.pl