EMA 2020 - Main Show

Gala MTV EMA jeszcze nigdy tak nie wyglądała, ale to, co się nie zmieniło to to, że artyści wygrali statuetki dzięki Wam!

EMA 2020 - opis

Jesteście gotowi na galę MTV EMA 2020? Tegoroczne show różni się od tych z poprzednich lat, ale nie znaczy to, że nie możemy zrobić wszystkiego, żeby czuć się jakbyśmy byli tam osobiście, prawda? Najwięksi artyści i ich występy - nie możesz tego przegapić!

EMA 2020 - nominowani

Wśród nominowanych pojawiły się takie gwiazdy estrady jak: Billie Eilish, Cardi B, Taylor Swift, Lady Gaga, Ariana Grande, Dua Lipa, Harry Styles i inni! Polscy artyści również zostali nominowani w kategorii "Best Polish Act". W walce o wygraną zmierzą się: Margaret, Quebonafide, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow oraz Sanah.

EMA 2020 - kto zwyciężył?

BTS zabrali do domu najwięcej nagród bo aż cztery – "Najlepsza Piosenka", „Najlepszy Zespół", „Najlepszy Występ Wirtualny", „Najwierniejsi Fani". Karol G wygrał po raz pierwszy statuetkę w kategorii "Najlepszy Artysta Latynoski" i „Najlepsza współpraca" razem z Nicki Minaj przy kawałku „Tusa".  Lady Gaga wygrała w kategorii "Najlepszy Artysta", DJ Khaled przyjął statuetki w kategoriach "Najlepszy Teledysk" za klip do „Popstar" nagrany z Drake'em i Justinem Bieberem.

Tegoroczna "MTV EMA Generation Change Award" trafiła do niesamowitych pięciu kobiet, które wykorzystują swój czas, energię i talent jak najlepiej potrafią, walczą o sprawiedliwość w kwestiach rasowych i społecznych: Kiki Mordi, dziennikarka śledcza pracująca nad zakończeniem SARS w Nigerii; Temi Mwale, brytyjska działaczka na rzecz sprawiedliwości rasowej; Catherhea Potjanaporn, fotografka portretowa walcząca z rasizmem w Malezji; Luiza Brasil, brazylijska dziennikarka modowa; oraz Raquel Willis, czarnoskóra transpłciowa pisarka i aktywistka w USA.

A to nie wszystkie nagrody rozdane tego wyjątkowego wieczora!