Czarny Mercedes

CZARNY MERCEDES

W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana żona szanowanego adwokata. Do sprawy zostaje przydzielony nadkomisarz Król, który ujawnia głęboko skrywane sekrety...

Czarny Mercedes - opis

Warszawa, czerwiec 1942 roku. W dziwnych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta Landau, żona szanowanego adwokata – Karola Holzera. Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwiązać Rafał Król, który współpracuje z Niemcami Granatowej Policji. Każdy z tropów jakimi podąża odkrywa stare tajemnice i sekrety, które zostały zamaskowane przed laty. Król bada też niejasne powiązania Holzera z wysoko postawionym oficerem SS. Gdy sytuacja staje się coraz poważniejsza, zaczyna się wyścig z czasem. Nieschwytany zabójca może w każdej chwili popełnić kolejną zbrodnię.

Czarny Mercedes - obsada i twórcy

Reżyserem filmu jest Janusz Majewski, zdobywca dwóch Złotych Lwów ("Mała matura 1947", "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy) oraz Złotego i Srebrnego Smoka na festiwalu w Krakowie. W obsadzie znaleźli się uznani aktorzy polskiego kina tacy jak Artur Żmijewski ("Atak paniki", "Złoto dezerterów"), Andrzej Zieliński ("Obława"), Bogusław Linda ("Psy", "Powidoki") oraz Maria Dębska ("Zabawa zabawa").

Czarny Mercedes - gdzie oglądać?

Film jest dostępny online na platformie VOD player.pl