Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Ukraiński kierowca został pobity w Warszawie przez sześć osób, które zamówiły z nim przejazd do klubu. Co spowodowało agresję? Czy policji udało się znaleźć osoby, które napadły na kierowcę? – Żadnych informacji nie dostałem, nikt do mnie nie zadzwonił – powiedział pan Roman. Czy to jednorazowy przypadek? – Dostałam bardzo dużo wiadomości od ludzi, którzy doświadczyli podobnych sytuacji – zaznaczyła Natalia Panchenko, Ukrainka, działaczka społeczna. – Byłam zaskoczona ilością i skalą tych gróźb – dodała. W studiu programu gościem była adwokat Emilia Barabasz, która reprezentuje pobitego pana Romana. – Ta sprawa jest ważna nie tylko dla pana Romana, ale także dla wielu innych osób, które mogą być w podobnej sytuacji i nie wiedzą, co zrobić – podkreśliła. Co powinny zrobić osoby, które znalazły się w takiej sytuacji?

W internatach i bursach zabraknie miejsc

Ponad 52 tysiące uczniów musi mieszkać w bursach i akademikach. Dla uczniów z podwójnego rocznika może nie być tam miejsca. – Nie jesteśmy w stanie podwoić miejsc w naszych bursach – powiedziała Joanna Gospodarczyk, dyrektor Biura Edukacji w Warszawie.

Szanse edukacyjne. Trudna droga do szkoły w dużym mieście

Wicedyrektor Liceum im. Stanisława Staszica w Warszawie Agnieszka Kuś i prezes Edukacyjnej Fundacji im. prof. Romana Czerneckiego EFC Emilia Gromadowska rozmawiały o uczniach w bursach i internatach. Kuś wyjaśniła, jak jej liceum przygotowuje się na przyjęcie większej ilości uczniów.