Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

W filmie "Dumbo" w reżyserii Tima Burtona jest przedstawiona historia słonia z dużymi uszami, który nauczył się latać. W roli dyrektora cyrku wystąpił aktor Danny DeVito. Jak bardzo jest podobny do postaci, w którą się wcielił? – Mam podobną do niego energię w życiu, jestem zawsze wesoły, zawsze pozytywny – powiedział DeVito.

Na co do kina w weekend?

Dziennikarka Anna Wendzikowska opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" na co warto wybrać się do kina. O czym jest film "Przedszkolanka"? Jak pracę z reżyserem Timem Burtonem opisała aktorka Eva Green?

Mieszkania, które inspirują

Projektantki wnętrz Beata Kwiatkowska i Joanna Real-Studzińska opowiedziały o najnowszych trendach wnętrzarskich. – To, co nas cieszy to powrót kolorów z lat 70., 60. W barwach jesiennych, ale delikatnie ożywionych - powiedziała Kwiatkowska. Iwona Ławecka-Marczewska i Anna Poprawska omówiły wnętrza na zdjęciach, które niejednych mogą zainspirować.

Czytanie bostońskie, czyli jakie?

Dyrektor jednego z gimnazjów w Bostonie wprowadził obowiązkowe poranne czytanie. W każdej klasie nauczyciel rozpoczynał dzień od przeczytania na głos fragmentu książki. Metoda ta stosowana jest też w polskich szkołach. Jak to wygląda w praktyce? Trener efektywnego uczenia się Katarzyna Pijanowska i dziennikarka Agata Passent rozmawiały w studiu programu o tym, jak zachęcić dzieci do czytania. Co daje czytanie książek?

15 sekund sławy

Filip Chajzer zbadał na czym polega rosnąca popularność aplikacji TikTok. – To aplikacja, gdzie nagrywamy piętnastosekundowe filmiki do muzyki, możemy robić wszystko – powiedział Dominik Rupiński, tiktoker. Ilu obserwatorów mają filmiki osób, z którymi rozmawiał dziennikarz? Czy można na tym zarobić?