Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

W kuchni „Dzień Dobry TVN” David Gaboriaud pokazał swój przepis na aromatyczną zupę pomidorową z pieczonych pomidorów i papryk. – Pieczenie jest fajnym sposobem na wyciągnięcie smaku – zdradził.

Filip Chajzer i wiosenne porządki w Wołominie

Filip Chajzer odwiedził jedno z wołomińskich osiedli, którego mieszkańcy spotkali się na podwórku, by wspólnymi siłami przygotować je na przyjście wiosny. Akcję tą zorganizowała Aneta Adamus - przewodnicząca rady osiedla „Sławek” w Wołominie. - Bierzemy sprawy w swoje ręce i zwyczajnie działamy – wyjaśniła. Jakie mieszkańcy mają plany na zagospodarowanie przestrzeni?

W jaki sposób Anna Korcz i Marcin Kostrzyński pomogli ptakom?

Marcin Kostrzyński wybrał się wraz z Anną Korcz do lasu by zamontować budki lęgowe dla ptaków. Dlaczego zapewnianie zwierzętom takiego schronienia jest ważne? Przyrodnik opowiedział również o zwyczajach lęgowych ptaków i idealnych miejscach do zamontowania budek. – Sikorki lubią jak są krzaki – wyjaśnił.

Hubert Hurkacz – tenisista, który szturmem zdobywa kolejne korty

Mówi się, że Hubert Hurkacz to polski następca Agnieszki Radwańskiej. Ma zaledwie 22 lata i reprezentuje Polskę w Pucharze Davisa. W przeciągu ostatniego roku zrobił niesamowity progres. W „Dzień Dobry TVN” opowiedział o swojej karierze i dalszych planach. Jak ocenia rezygnację Agnieszki Radwańskiej z profesjonalnej gry w tenisa?

SOS Wioski Dziecięce w Lesotho. Jak wyglądają?

SOS Wioski Dziecięce to międzynarodowa organizacja, która działa w 135 krajach od ponad 65 lat. W najnowszym odcinku programu „Efekt Domina” Dominika Kulczyk wybrała się do Wiosek Dziecięcych w Lesotho w RPA. Miejsce to ma drugi najwyższy na świecie wskaźnik zachorowań na HIV/AIDS. Szacuje się, że seropozytywny jest co czwarty dorosły mieszkaniec tego kraju. Jak prezes Kulczyk Foundation wspomina swój pobyt w Lesotho? O tym opowiedziała w „Dzień Dobry TVN”. Towarzyszyła jej dyrektor krajowa SOS Wioski Dziecięce Barbara Rajkowska.