Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Akcja "trash challenge" jest coraz popularniejsza w Polsce. Polega na tym, że ludzie zbierają śmieci i publikują w mediach społecznościowych zdjęcia „przed” i „po” sprzątaniu. Może to być zarówno las, park, własne podwórko czy plaża. Jak ta akcja wygląda w praktyce? Ekipa „Dzień Dobry TVN” wybrała się do jednego z lasów pod Warszawą, by dokładnie go posprzątać. Jak im poszło?

Miguel – Hiszpan, który sprząta Poznań

Miguel to mieszkaniec Poznania, który pochodzi z Hiszpanii. Od momentu swojej przeprowadzki regularnie sprząta miasto. Jaki rodzaj śmieci najczęściej odnajduje? W rozmowie z Robertem Stockingerem opowiedział o dbaniu o nasza planetę. – Wszędzie gdzie są ludzie, tam są śmieci – wyjaśnił.

Sąsiedzkie granie Sebastiana Grądalskiego i Katarzyny Gizińskiej. Na czym polega?

Sąsiedzkie granie to spotkania po sąsiedzku na koncertach w domach i przydomowych ogródkach mieszkańców gminy Michałowice. Twórcy spotkań Sebastian Grądalski i Katarzyna Gizińska opowiedzieli o swoim unikatowym pomyśle. – My byliśmy zawsze związani ze światem muzyki – zdradziła Gizińska. Jak się poznali? Wraz z parą w studiu „Dzień Dobry TVN” pojawił się psychoterapeuta Miłosz Brzeziński, który opowiedział o zaletach rozwijania sąsiedzkich relacji.

Muzyczna przygoda Piotra Adamczyka

W filmie „Całe szczęście” Piotr Adamczyk gra muzyka orkiestry symfonicznej. Jaki instrument został mu przypisany? Jak wyglądała praca na planie w Filharmonii Kaszubskiej? Aktor opowiedział o swojej przygodzie z muzyką. Roma Gąsiorowska wyjaśniła również, kim jest jej postać.