Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Niektóre substancje zawarte w powszechnie stosowanych kosmetykach szkodzą naszemu zdrowiu. Mogą być między innymi przyczyną niepłodności i chorób związanych z zaburzeniami hormonów. Jakie to substancje? Co oznacza, że kosmetyk jest hipoalergiczny lub wolny od parabenów? W studiu „Dzień Dobry TVN” na te i wiele innych pytań odpowiedziała ginekolog i położnik dr n. med. Anetta Karwacka.

Przepis na zupę krem z zielonego groszku

David Gaboriaud pokazał, jak przygotować krem z brokułu i zielonego groszku. Jakie składniki dodał i dlaczego wrzuca groszek na koniec gotowania? – Uwielbiam zupę krem – wyznał.

Wilanów i sadzenie jabłoni z Katarzyną Bosacką

Przy okazji sadzenia jabłoni w Wilanowie Katarzyna Bosacka opowiedziała o historii jednej z najstarszych odmian – koszteli. Skąd wzięły swoją nazwę? - Król Jan III Sobieski uwielbiał kosztele – zdradziła.

Co zrobić, gdy najemca nie płaci nam czynszu?

Jakie mamy prawa, jeśli najemca nie płaci nam czynszu za mieszkanie? Co może się stać, jeśli to my nie płacimy za mieszkanie, które wynajmujemy? W studiu „Dzień Dobry TVN” o kulisach wynajmu mieszkań opowiedział prawnik Przemysław Ligęzowski.