Kanały na żywo, oglądaj przez internet na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Telewizja online

Telewizja przez internet to odmiana telewizji, którą możemy oglądać wykorzystując technologię strumieniową zamiast tradycyjnych kanałów dystrybucji, a więc telewizji naziemnej, satelitarnej czy kablowej. Pod tym pojęciem kryje się zarówno dostawa programów, jak i innych treści wideo dostępnych przez internet. W potocznym rozumieniu telewizja internetowa jest synonimem kanałów telewizyjnych, które udostępniają swoje programy na stronach internetowych. Aby oglądać kanały tv w internecie potrzebne jest oprogramowanie, które można zainstalować za darmo.

 

Początki telewizji online związane są z witryną youtube.com, która jako pierwsza dała możliwość wyświetlenia filmu w 2005 roku, natomiast w 2010 roku ponownie jako pierwsza transmitowała wydarzenie sportowe, które mogli oglądać użytkownicy internetu na całym świecie. W późniejszych latach prowadziła transmisje takich wydarzeń, jak beatyfikacja Jana Pawła II, jednak jej głównym celem jest umożliwianie użytkownikom odtwarzania plików, które magazynuje na swoich serwerach.

 

Obecnie YouTube jest jedną z wielu witryn, które umożliwiają oglądanie filmów oraz różnych programów użytkownikom internetu. Wśród nich możemy wyróżnić cztery rodzaje telewizji internetowych:

- tradycyjne stacje telewizyjne, które przygotowują specjalne materiały udostępniane wyłącznie przez internet,

- tradycyjne stacje telewizyjne, które na żądanie udostępniają swoim użytkownikom programy telewizyjne w internecie (VOD),

- tradycyjne stacje telewizyjne, które udostępniają swój program zarówno w telewizji, jak i w internecie,

- internetowe stacje telewizyjne, które działają wyłącznie w internecie.

 

VOD

Skrót VOD oznacza telewizję na życzenie, jest to usługa dzięki której pojedynczy widz i słuchacz może oglądać audycję telewizyjną (także transmitowaną na żywo) w późniejszym czasie niż czas emisji. Jednym z serwisów VOD w Polsce jest Player, dzięki któremu kanały tv w internecie możemy oglądać na wszystkich urządzeniach, a więc na telewizorach z modułem internetowym, komputerach, laptopach, smartfonach, tabletach itp.

 

Kanały na żywo

Platformy takie jak player.pl oferują swoim użytkownikom dostęp do ogromnej ilości kanałów telewizji na żywo. Oznacza to, że korzystając z urządzeń mających dostęp do internetu możemy oglądać te same programy telewizyjne, które dostępne są na poszczególnych kanałach w telewizji. Dotyczy to zarówno filmów, bajek, programów publicystycznych itp., jak i transmisji na żywo wydarzeń sportowych. Szczególną popularnością cieszą się kanały sportowe online, które pozwalają na oglądanie najważniejszych wydarzeń, takich jak np. mecze piłki nożnej w każdym miejscu, w którym jest dostęp do internetu. Emocje związane ze sportowymi imprezami możemy zatem przeżywać nawet będąc w podróży, a także w wielu innych sytuacjach, gdy nie mamy możliwości dostępu do telewizji.

 

TV przez internet

Coraz więcej osób decyduje się na oglądanie telewizji przez internet. Kanały online na żywo, jakie oferowane są przez platformę player.pl to m.in. kanały przyrodnicze, takie jak National Geographic, czy kanały filmowe, np. Ale kino +, Canal+ film oraz wiele innych.

 

Entuzjaści sportowych emocji mogą w bardzo łatwy sposób śledzić zmagania swoich ulubionych drużyn dzięki kanałom sportowym online, w tym Eurosport 1, Eurosport 2, Canal+ sport, czy nSport+. Dzięki telewizji internetowej nie muszą wybierać pomiędzy wyjazdem z rodziną na weekend, a obejrzeniem ważnego meczu piłki nożnej.

 

TV przez internet to także świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy wybierają się w dłuższą podróż z dziećmi. Aby ich pociechom nie nudziło się zbytnio podczas jazdy samochodem lub innym środkiem transportu, można za pośrednictwem Playera włączyć im bajki np. na tablecie, gdyż dostępnych jest tam kilka kanałów z programami dla dzieci, jak np. MiniMini+ czy teleTOON+ HD. Także dorośli bez wątpienia chętnie skorzystają z możliwości oglądania filmów w czasie długich podróży. Dzięki dostępnym kanałom filmowym nie trzeba już szukać stron, które udostępniają legalnie filmy online, gdyż to wszystko oferuje player.pl.

 

Osoby zainteresowane tematyką wystroju wnętrz, przeprowadzania remontów i ogrodnictwa także znajdą coś dla siebie dzięki takim kanałom telewizji na żywo, jak HGTV czy Domo+ HD. Oglądając programy dotyczące odnawiania starych domów czy projektowaniu przestrzeni, można znaleźć wiele inspiracji oraz praktycznych wskazówek, które będą pomocne przy przeprowadzaniu własnych remontów.

 

Dużą popularnością cieszą się od lat kanały związane z gotowaniem, przykładem może być Kuchnia+, gdzie nie tylko poznać można ciekawe przepisy, czy zdrowe produkty, ale także odkryć polecane miejsca, w których warto zjeść, a więc dobre restauracje. To propozycja dla osób, które starają się prowadzić zdrowy styl życia i cenią dobrą kuchnię.

 

Dla osób, które starają się być zawsze na bieżąco z wydarzeniami, mającymi miejsce w kraju oraz za granicą, świetnym rozwiązaniem jest dostęp do kanałów TVN online, takich jak TVN24, czy Fakty, gdzie najświeższe informacje podawane są przez 24 godziny na dobę.

 

Coraz szerszą publiczność zdobywają kanały online o tematyce lifestylowej. Kobiety chcące być na bieżąco z trendami w modzie i urodzie czy nowinkami ze świata gwiazd mogą oglądać takie kanały jak TVN Style. Programy prowadzone przez znanych prezenterów, a także celebrytów pomagają odkryć w sobie kobietę sukcesu, znaleźć pomysł na własny biznes, czy odmienić swój wygląd.

 

Kanały online na żywo to źródło rozrywki dla całej rodziny. Ogromną zaletą telewizji internetowej jest jej mobilność i możliwość oglądania interesujących produkcji niemal w każdym miejscu. Do tego usługa VOD sprawia, że nie musimy być przed ekranem o dokładnej godzinie, ulubiony program możemy zobaczyć z dowolnym opóźnieniem. Istotną zaleta jest także dostęp do popularnych programów TVN online na żywo, jak Dzień Dobry TVN, które wprawiają widzów w dobry humor od samego rana.