Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Mieszkańcom Wołomina w wiosennych porządkach pomogły Majsterki – znane polskie youtuberki. Pokazały, jak wykonać zestaw wypoczynkowy z palet. Ogrodnik Łukasz Skop zaproponował również owocowe, ziołowe i kwiatowe rabatki.

L.U.C. i Justyna Posadzy w kolejnym etapie podróży przez USA

Łukasz L.U.C Rostkowski ze swoją partnerką Justyną Posadzy zrealizowali jedno ze swoich marzeń – przemierzyli kamperem USA. W kolejnym etapie podróży dotarli do Nevady, gdzie zaskoczyły ich niskie temperatury. By podgrzać atmosferę, zajrzeli oczywiście do słynnych kasyn w Las Vegas. Czy spodobało im się miasto grzechu?

Początek wiosny w Wiośnie

Dorota Gardias zapytała dzieci z miejscowości Wiosna, dlaczego topi się marzannę. Aktor Tomasz Ciachorowski i muzyk Wojciech Łuszczykiewicz opowiedzieli o rodzajach wiosny. – Jest wiosna z kolegami na ławce w parku – zażartował Łuszczykiewicz. Jak wspominają świętowanie nadejścia wiosny ze swojego dzieciństwa?

”Przyjaźń” – rzeźba Aliny Szapocznikow, która została ponownie odkryta

"Przyjaźń", czyli Pomnik Przyjaźni Polsko-Radzieckiej autorstwa Aliny Szapocznikow to znana rzeźba, która po zmianach ustrojowych została zapomniana. Czekała 30 lat w ogrodzie Zbigniewa Bogusza na ponowne odkrycie. Rzeźba, która miała zostać zniszczona, ostatecznie trafi na aukcję dzieł sztuki. Mówi się, że jej cena może osiągnąć nawet 900 tysięcy złotych. Prezes zarządu DESA Unicum Juliusz Windorbski opowiedział o historii tej rzeźby i jej wartości artystycznej. Dlaczego brakuje jej rąk?