Dokumentalny, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Filmy dokumentalne – wyróżniki gatunku

 

Film dokumentalny to obok produkcji fabularnych i animowanych, najpopularniejszy rodzaj filmowy. Jego głównym wyznacznikiem jest fakt, że nie grają w nim aktorzy, a reżyser nie ma tak dominującej roli jak w przypadku filmów fabularnych. Twórca filmu dokumentalnego w małym stopniu ingeruje w przedstawianie fabuły, ponieważ jest nią jakiś wycinek rzeczywistości. Reżyser ma jednak wpływ na odbiór filmu, a to za sprawą stosowanych w produkcji specjalnych zabiegów, na przykład chwytów retorycznych. Takie podejście ma jednak swoje plusy i minusy. Najlepiej widać to na przykładzie produkcji, które powstawały w latach wojennych i powojennych. Filmy dokumentalne były używane do propagandy, wystarczyło odpowiednio zmontować dane ujęcia, by zmanipulować widza.

 

Obecnie dokument współczesny rządzi się już nieco innymi prawami. Zaletą stosowania chwytów retorycznych w produkcji jest nadanie prezentowanej rzeczywistości formy artystycznej. Bywa, że w narracji pojawiają się nawet elementy fikcjonalne. Za dobry film dokumentalny uważa się taki, który spełnia swoją funkcję dydaktyczną, ale też skłania widza do przemyśleń, wywołuje w nim emocje.

 

Rodzaje filmów dokumentalnych

 

Filmy dokumentalne można podzielić biorąc pod uwagę ich przeznaczenie. Wyróżnia się filmy kompilowane, czyli takie, w których oglądać można materiały z różnych źródeł, wywiady z uczestnikami ważnych wydarzeń, „direct cinema”, które rejestrują wydarzenia w rzeczywistym czasie ich trwania, filmy przyrodnicze oraz portrety poświęcone wyjątkowej osobie.

 

Tworzenie filmów dokumentalnych jest obecnie bardzo popularne. Świadczyć może o tym wiele festiwali, jakie są organizowane, by wyróżnić najciekawsze filmy dokumentalne. Są to m.in. Berlinale, MFF w Cannes, MFF w Locarno czy Krakowski Festiwal Filmowy. Najbardziej prestiżową nagrodą za produkcję dokumentalną pełną lub krótkometrażową jest oczywiście amerykański Oscar, przyznawany w tej kategorii od 1941 roku.

 

Dokumenty – portrety ważnych osobistości

 

Znaczna część filmów dokumentalnych to portrety poświęcone ważnym osobom ze świata rozrywki, kultury, polityki czy biznesu. Zazwyczaj przedstawiają one ich życie i prezentują drogę, jaką musieli przejść, by osiągnąć sukces. Bywa, że pokazany jest także ich bolesny upadek. Tak jest w przypadku niezwykle ciekawego filmu dokumentalnego „Amy” z 2015 roku, który otrzymał Oscara i był nominowany do wielu innych prestiżowych nagród. Produkcja ta poświęcona jest brytyjskiej piosenkarce – Amy Winehouse, której życie było dosyć burzliwe.

 

W dokumencie przedstawiono mnóstwo niepublikowanych wcześniej nagrań, z których można było dowiedzieć się, jakim dzieckiem była Amy i jak wyglądały jej pierwsze kroki w branży muzycznej. Reżyser – Asif Kapadia, nie bał się także podejmować kontrowersyjnych zagadnień, jak uzależnienie od alkoholu, narkotyków i leków, które zresztą przyczyniło się do upadku gwiazdy i przedwczesnej śmierci. Nie ocenia on jednak piosenkarki, narracja filmu prowadzona jest z dystansem, dzięki czemu widz sam może sobie odpowiedzieć na pytanie kim była Amy i co było powodem jej depresyjnej natury, którą dało się słyszeć w wykonywanych przez nią piosenkach.

 

Ciekawym filmem dokumentalnym jest również „Sugar Man”. Nie jest to jednak typowy portret jak w przypadku dokumentu „Amy”. W produkcji tej przedstawione są wysiłki dwóch fanów z RPA, którzy uwielbiają popularnego w ich kraju amerykańskiego piosenkarza – Sixto Rodrigueza. W rodzimym kraju nie odniósł on znaczących sukcesów mimo ogromnego talentu, jednak w Afryce jego twórczość docierała do milionów osób, o czym on sam nawet nie wiedział. Fani z Kapsztadu wyruszyli na jego poszukiwania, ponieważ pojawiły się plotki o śmierci gwiazdy. Film „Sugar Man” określany jest jako najbardziej wzruszający i optymistyczny film, można go obejrzeć online w serwisie Player. Był on wielokrotnie nagradzany, w tym statuetką Oscara.

 

Dobrym filmem dokumentalnym poświęconym wyjątkowej osobie jest „Wszystko o Ann: Gubernator Richards Teksasu”. Bohaterka tego dokumentu – Ann Richards, była drugą kobietą gubernator ze stanu Teksas. Charakteryzowały ją jednak dosyć liberalne przekonania, co było kontrowersyjne w tak konserwatywnym stanie. Richards nie bała się manifestować swoich poglądów i chętnie udzielała się na takie tematy jak prawa kobiet, reforma systemu więziennictwa w USA czy ograniczenie prawa do posiadania broni. W filmie dokumentalnym nie brakuje archiwalnych nagrań z gubernator oraz wywiadów z politykami Partii Demokratycznej, w tym z Billem Clintonem, dla którego była wzorem. Dokument ten również można obejrzeć w serwisie Player.

 

Popularnym filmem dokumentalnym online jest także „Citizenfour” poświęcony sylwetce Edwarda Snowdena, który przedstawił dokumenty potwierdzające, że NSA bezkarnie szpieguje ludzi. Kiedy to ujawnił stał się wrogiem numer jeden, głównie Stanów Zjednoczonych, choć nie tylko. Dokument ten trzyma w napięciu do samego końca, widz stale dowiaduje się czegoś szokującego, a na dodatek sympatyzuje ze Snowdenem, który dla niektórych stał się zdrajcą. Film ten zdobył wiele nagród, w tym także najważniejszą - Oscara w 2015 roku.

 

Najciekawsze filmy dokumentalne

 

W rankingach dobrych filmów dokumentalnych można znaleźć wiele interesujących produkcji zróżnicowanych pod względem tematycznym czy rodzajowym. Są to filmy dokumentalne historyczne, wojenne, o kosmosie, a nawet o dinozaurach. Nie brakuje także filmów przyrodniczych, które mają cechy charakterystyczne dla wielu gatunków, w tym dla dokumentów. Wśród nich wymienić można następujące produkcje: „Sól ziemi”, „Samsara”, „Baraka”, „Senna”, „Inny świat”, „Zatoka delfinów”, „Ciemności skryją ziemię”, „Dzieci z Leningradzkiego”, „Makrokosmos”, „Przeznaczone do burdelu”,  czy „Ikar”. Warte obejrzenia są również „Super Size Me”, „Fahrenheit 9.11”, „Most samobójców”, „Człowiek na linie” i „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

 

Polecane polskie filmy dokumentalne

 

W serwisie Player dostępnych jest wiele interesujących polskich filmów dokumentalnych. Wśród nich jest „Zapaśniczka z Boliwii”, której historia była już przedstawiana w programie podróżniczym Martyny Wojciechowskiej „Kobieta na krańcu świata”. Bohaterka dokumentu – Carmen Rojas, dosłownie walczy o lepsze życie dla swoich dzieci. Jest zapaśniczką i regularnie bierze udział w walkach kobiet, co kosztuje ją wiele wysiłku, nie tylko fizycznego, ale także psychicznego.

 

Wartym obejrzenia polskim filmem dokumentalnym jest także „Bartoszewski. Droga”. Jest on poświęcony sylwetce wyjątkowego polityka, działacza społecznego, byłego więźnia Auschwitz. W filmie nie brakuje nagrań z nim samym, jak i z osobami, dla których Bartoszewski jest niekwestionowanym autorytetem. Są to głównie politycy, tacy jak Donald Tusk, Jerzy Buzek czy Tadeusz Mazowiecki.

 

Ciekawymi dokumentami są także te podejmujące istotne zagadnienia społeczne. Tak jest w przypadku „Darling I Lowe Ju”, w którym przedstawione są kobiety poszukujące miłości na wczasach w Egipcie czy „Czekając na sobotę”, gdzie udokumentowane jest codzienne życie osób mieszkających na prowincji, którzy czekają tylko na weekend, by móc zabawić się na pobliskiej imprezie. Wszystkie te filmy dokumentalne można obejrzeć online w serwisie Player.

1945: Wojna na Pacyfiku 2001: Rozbłyski w ciemności 360 Ascent - Ekstremalna wspinaczka 537 głosów 6 kroków ABBA: Historia największych przebojów Acasa, mój dom Ada, mistrzyni futbolu Adrienne Afera w Nike Agatha Christie: 100 lat Poirota i panny Marple A-ha - The Movie Air Jaws: Rekordowy skok Alaska nieznana Ali i Cavett: Opowieść z taśm Alicja Majewska. Koncert+ - Alzheimer: Dziadku, to ja! Alzheimer: Poszukiwania, cz. 1 Alzheimer: Poszukiwania, cz. 2 Alzheimer: Taśmy zapomnianych zdarzeń Ameryka na wrotkach Ameryka. Prawo do broni Amerykanie w łóżku Amerykańska dusza Amerykański powrót w kosmos Amy Winehouse 10 lat później Andrzej Wajda - Moje inspiracje Andrzej Wajda. Róbmy zdjęcie Arthur Miller: Pisarz Atak zabójczych szerszeni Azjatycki baron narkotykowy Bajer z Bel-Air znowu razem Balcerowicz. Gra o wszystko Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa Bez wyjścia. Żyć i umrzeć w bloku A Białe światło, czarny deszcz: Zagłada Hiroszimy i Nagasaki Białoruś. Krótki sen o wolności Biały miecz Bitwa o Britney Bóg płodności Ból i blask: listy z queerowego podziemia Brudna strefa. Koronawirus w Polsce Brutalna prawda Bukolika Buntowniczki w habitach Burt Reynolds: Bandzior, piosenkarz, aktor Buzz Być jak Martyna Wojciechowska Być jak Warren Buffett Cała prawda o Słońcu Cała prawda o Tekashi69 Cała prawda o testosteronie Cape Cod: Heroinowy przylądek Carl Icahn: Niespokojny miliarder Carmen w Polsce Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie Cena dziewictwa Cerro Torre - A Snowball´s Chance In Hell Chris Watts: Sztuka kłamstwa Chwilami życie bywa znośne Ci, którym się udało Ciało kontra dieta Ciche dziedzictwo Cinema, mon amour Cmentarz Narodowy w Arlington: Kwatera sześćdziesiąta Co zabiło Maradonę? Covid 19: Świat w zagrożeniu Covid: nowojorska kronika Covid-19: wyścig po szczepionkę Cudowni gladiatorzy Czarnobyl – wstęp wzbroniony Czeka nas chaos Czekając na sobotę Człowiek a Wyspa Wielkanocna Człowiek ptak Cztery godziny w Kapitolu Cztery małe dziewczynki Czynnik ludzki Daleko do gwiazd Darczyńcy: Siła pieniądza Darling I Lowe Ju Darwin i wrogowie ewolucji David Blaine – magia czy rzeczywistość David Blaine - więcej niż magia David McCullough maluje słowami Diana - księżna, która przyćmiła Koronę Diwy Długa wojna: Iran-Izrael-USA Dobra robota: Nowojorscy strażacy Dolina Królów: ostatni sekret faraonów Don Stanislao. Post Scriptum Droga do domu Druga strona medalu: Skandal w amerykańskiej gimnastyce Druidzi - Historia i tajemnica celtyckich kapłanów Duch salsy Duchy ofiar psychopaty Dumni alfonsi i ich pokorne prostytutki Dumni alfonsi i ich pokorne prostytutki Dwie matki Dzieci Boga: zagubione i odnalezione Dzieci Katriny Dzieci nieznanego dawcy - w poszukiwaniu rodzeństwa Dziedziczka egzekucji Dzień dobry, Robin Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo Dzień, w którym zamarł sport Dziękuję, panie prezydencie: Helen Thomas w Białym Domu Ebola Edukacja dla opornych Edukacja Mohammada Husseina Ehud Barak o wojnie i pokoju Eksperyment eugeniczny Ungemach Elżbieta i Małgorzata: miłość i lojalność Elżbieta II: niezwykła królowa Elżbieta II: Portret królowej EM i On Ethiopiques: Muzyka duszy FC Roma Federer i Nadal - bogowie tenisa Ferrari 312B – legenda powraca Ferrari: Wyścig po nieśmiertelność Ferrell na boisku Festiwal Wigstock Filip: Król bez korony Film balkonowy Flight of the Conchords: Na żywo w London Apollo Francesco Frederick Douglass: W pięciu mowach Fukushima – WSTĘP WZBRONIONY Furia Gdy nadejdzie wojna Gdy słowo zabija Gen D: Ku światłu przez mrok Generacja singli Gra o tron: Ostatnia warta Granice strachu Granice wolności słowa Greg Rutherford - lekkoatleta w bobsleju Grona Gniewu. Upiory Ameryki Gunda Gwałt w małym miasteczku: Historia Florence Holway #Happy. Dyktatura szczęścia w mediach społecznościowych Harry Potter – 20. rocznica: Powrót do Hogwartu Heidi Fleiss: Nowy początek kariery Helmut Newton. Piękno i bestia Historia Pierre'a Woodmana Hitlerowskie marsze śmierci I Bóg stworzył seks I Bóg stworzył seks I ty możesz zostać miss Idealna broń Igrając z niedźwiedziem iHuman Immortal Kombat Indian Point: Wyobrażając sobie niewyobrażalne Influencer. W pogoni za lajkami Influencerka. Wielki przekręt na Instagramie Iyengar: człowiek, joga i droga ucznia Jack Kirby i jego D-Day Jackass kontra rekiny Jackass: rekiny kontratakują Jackie O, żona JFK Jak Bóg szukał Karela Jak Czechy podbiły Nagano Jak Mormoni odbudowują swój świat Jak woda Jak wyprodukować szczęście Jak zginęła Jessica Carpenter Jane Fonda w pięciu odsłonach Janja Garnbret And Domen Škofic Jednym tchem Jeff Bezos w kosmosie Jestem Bolt Jestem Herkulesem Jestem zwierzęciem: Ingrid Newkirk i organizacja PETA Julia Juventus: czarno-biała historia Już jestem Już tu nie wrócę Kainowe dzieci Kampania Beto Kareem: Jeden jedyny Kariera Trzech Tenorów Karl Meltzer: Made To Be Broken Kiedy puściły wały: Requiem w 4 aktach Kiedy zrozumieliśmy Kiedyś byliśmy dzieciakami Kim była księżna Diana naprawdę Kipchoge: Ostatni etap Klasowy mur Klub osieroconych córek Kłamstwo rodziny Hartów Kobiety Syrii. Nie dać się ciemności Kochana mamusia nie żyje Kochankowie Komunia Konfucjańskie marzenia Koniec Koran na pamięć Korona Ziemi Koszmar uwięzionych dziewcząt Krokodyle ludojady Król głębin Król: Prolog Król tygrysów: historia nieznana Królewski ślub Elżbiety II Królowa ciszy Królowe życia. Pielgrzymka Krótka historia plastiku Kryptonim Jane Krystyna Mazurówna idzie pod nóż Książę Andrzej i seksafera Epsteina Kto wrobił Britney Spears? Kto zabił mojego syna? La Liste Lady Gucci: historia czarnej wdowy Larry Kramer kocha i nienawidzi Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona Legenda Picabo Street Lekcja miłości Lennox Lewis - historia mistrza Lil' Buck: Prawdziwy łabędź Lily Hevish: Efekt domina Linia kryzysowa dla weteranów Little Rock: Pół wieku później Liverpool: Powrót mistrzów Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka Łowca rekinów: Pierwsze zanurzenie Łowcy duchów: Cecil Hotel Maciek Sieradzky - Jak nie zostałem sokistą Making of Miasta rytm Małe Hanoi Mały jeż w wielkim mieście Mann kontra Ford Margaret Atwood. Słowo to siła Maria Czubaszek idzie pod nóż Mark Rober kontra rekiny Martin Luther King kontra FBI Martin Scorsese przedstawia: Oratorium Martwa Natura Mečiar Metro Michael Jackson: Sztuka kłamstwa Między dwoma światami Między Rockiem a kowadłem Mike Nichols: Moje początki Mikrokosmos Miliard szczęśliwych ludzi Miloš Forman: Co cię nie zabije... Miłość bez ustawki Miłość i psychodelia Miłość na głodzie MIRIAMFROMPOLAND Miss plastiku – piękno spod skalpela Mistrzowie chleba Mistrzowie sera Mistrzowie trufli Mit Hitlera Młodzi obywatele XXL: Bar sałatkowy Kebreei Młodzi obywatele XXL: Test na zdrowie Młodzi obywatele XXL: Walka o stołówkę Moja kochana Vivian Moje życie z Lucy Monachium 1972 Monologi waginy Morderstwa w Chesire Morderstwo Grace Millane: Sztuka kłamstwa Morderstwo ze spadochronem Motelowe dzieci z hrabstwa Orange Mój mąż jest w ciąży Mój najstarszy kuzyn Na fotelu u fryzjera Na liście mordercy Na ratunek dzieciom: Misja państwa Kraus Na tropie Merkel Na wolności Na zewnątrz bańki: Z Alexandrą Pelosi przez Amerykę Nadejdą lepsze czasy Nadzy i pozytywni Nagość wystawiona na widok publiczny Najbystrzejsze dzieci na świecie Najgłupsi polscy złodzieje Narkotyki w służbie armii Naród lubi seks, cz. 1 Naród lubi seks, cz. 2 Nastoletni mordercy Nasze miasta: Podróż do serca Ameryki Nawalny – wróg Putina numer 1 Nazista, który uratował Szpilmana Neil Young, wieczny buntownik Neurochirurg Nic już nie będzie takie samo Nicholas Winton, człowiek który ocalił 669 dzieci Niebezpieczny syn Niebiańskie piekło Niepewne: Na zakończenie Niepowstrzymani Niesieni muzyką Niesprawiedliwi eksperci sądowi Niezapomniane filmy science fiction Niezwyciężona Niezwyciężony Arsene Wenger Niezwykłe życie księcia Filipa Nikt nie umiera w Lily Dale Nixon według Nixona, własnymi słowami Noc żywych rekinów North of Nightfall Nostromo: Sen niemożliwy Davida Leana Nowa korporacja Numer na przedramieniu pradziadka O czym myślą wiejskie zwierzęta O Matko! Mamo to ja! Obrzędy z Południa Obsesja doskonałości Ocalić 895 pelikana Od wypłaty do wypłaty: Życie Katriny Gilbert Ojcze nasz Okaleczone Opieka zastępcza Opowieści Latynosek Opowieści Latynosów Opowieść o Susan Sontag Osbourne w lesie pełnym strachu Oscar Peterson. Czarno na białym Oskar Schindler. Prawdziwa historia Ostatni i pierwsi ludzie Ostatni list do domu: Głos amerykańskich żołnierzy walczących w Iraku Ostatni uścisk: Trzy dni na Obozie Pocieszenia Ostatni weekend Lennona Ostatnia wycieczka Ostatnie Walentynki Ostre wyścigi: Bolidy z Indiany Overdose Papier i klej Patti Smith. Poetka punka Pele: ostatni mecz Perpetual Planet: Bohaterowie oceanów Persona: Ciemna strona testów osobowości Pielgrzymka za Euro Piosenka Xiary Piwo – moje życie Planeta 2.0 Planeta Petrila Plaże żarłaczy Płetwa Płomień miłości Po drugiej stronie drzwi Po trzęsieniu ziemi: Łzy Syczuanu Pociąg nadziei Pod okiem kosmitów Podróż marzeń Podróż na każdą kieszeń: Rumunia Podwodny świat Jaskini Ordyńskiej Polański, Horowitz. Hometown Pollywood Poniedziałki w Racine Portrety damy Porwany dla okupu. Rodzinna batalia Porwany przez UFO Potwór z Loch Ness: Nowe dowody Powiedz jej imię: Życie i śmierć Sandry Bland Powitanie słońca Powrót do Epipo Powrót seryjnego mordercy Powrót: życie po ISIS Poza nawiasem Poznaliśmy się w wirtualnej rzeczywistości Praga na weekend Prasowanie piersi Prawda o robotach zabójcach Prawdziwa cena kawy Proces Roberta Dursta Przebojowi mnisi Przebudzenie wiosny: Ci, których znałeś Przehandlować Niemców Przeklęty dom ojcobójczyni Przeklęty dom w Amityville Przepych i blask - historia Riwiery Francuskiej Przeżyć Przyjdź królestwo twoje Psychika mordercy Puszkarze Pytania o seks Pyton – ludojad Q: Nadchodzi burza Race The Face - The Ultimate Backcountry Giant Slalom Radio Air America: Wahnięcie na lewo Rafael: Młody geniusz Ratownicy z World Trade Center Rekin (nie) na żarty Rekin z Azorów Rekiny kontra kałamarnice Requiem dla zabitych: Amerykańska wiosna 2014 Respekt - Królowa soul Restaurator – Molestator Ride for Your L1fe Robin Williams: W mojej głowie Rodzina to rodzina Rok z dziką przyrodą Roland Garros: Budując legendę Romskie gliny Rosja kontra Rosja      Rosyjski wyrok - atak chemiczny w Salisbury Rozdzieleni: Dramat na granicy Rozmowa z Franciszkiem: cnoty i wady Rozterki Jiříego Lásky Róg Dwunastej i Delaware Ryzykowne picie Rządy superbohaterek Sacristan: Wspomnienia aktora Sala widzeń Salt-N-Pepa Salwador. Piekło kobiet San Francisco 2.0 Sekcja zwłok: Zmarli przemówili Sekretne życie drzew Seks i romantyczność Selma Blair – Nieuleczalna optymistka Senna Seryjny prześladowca Sieć Siedem dni w piekle Siempre, Luis Siła kłamstwa Sir Alex Ferguson: Never Give In Sisi: zamach na cesarzową Skarby grobowca Wari Skąd przybywamy Skrzywdzone dziecko Słodka droga do czekolady Snowboardowa obsesja Soros Spełnione marzenie: Dzieciaki z konkursu oratorskiego im. Martina Luthera Kinga Spóźniona premiera Sprawa Biggiego i Tupaca. 20 lat później Stado Statua wolności: Matka wygnańców Stocznia Gdańska. Wolność w oczach świata Street Art: dzieciom w Donbasie Streif - One Hell Of A Ride Strzeż się Slendermana Studs Terkel słucha Ameryki Summer Of Soul Szaleństwa Donalda Trumpa Szczęki24 Szczęśliwy jak kot Szczupłe Szop pracz - mistrz przetrwania Szóstka Sondheima Sztuka kłamstwa: R. Kelly Śladem mordercy Śladem niedźwiedzia andyjskiego Ślady Zagłady: Auschwitz Śmierć geniusza kryptowalut Śmierć w domu milionera Śpiączka Świadkowie Czarnobyla Światło w ciemności: Sztuka niewidomych fotografów Święta pielgrzymka do Nepalu Święte psy Indii Tajemnice Kleopatry Tajemnice Showgirls Taśmy Icemana: Rozmowy z mordercą Ted Bundy: Sztuka kłamstwa Terra Somalia Terroryzm: Dylematy frontu domowego The FIFA Family: Love Story The History Of The Pit Stop The Last Ascent: Will Gadd's Return to Kilimanjaro The Sparks Brothers Tina To nie film To wam się nie upiecze: Strajk pracowników Stella d'oro Toksyczne gorące krzesło Toomanykicks Toto i jego siostry Tour de doping Traffic Stop Trans-akcja Truflarze Truman Capote. Wysłuchanie modlitwy Trump Wszechmogący Trzy sztuki w Antarktyce Twardzi jak skała Twardzielki Tyrani XX wieku Tysiące małych ran Ucieknijmy od niej UFO. Sprawa wagi światowej Ukradzione córki: Porwane przez Boko Haram Ukryta prawda o Monte Cassino   Ultra Upadek i odrodzenie Upadek Związku Radzieckiego Urodzeni z albinizmem Uwaga: Ten lek może cię zabić Uzależnieni od ekranu Uzależnienie Uzbrojeni nieletni VII. Nie kradnij Volta - relacja z premiery W cieniu wież: Liceum Stuyvesant 11 września W drodze. Film o Anthonym Bourdainie W imię sprawiedliwości: Walka Bryana Stevensona o równouprawnienie W jedności siła. Żołnierze Kompanii E W milczeniu W obronie słoni W poszukiwaniu Planety B W sieci pedofila W świecie bólu Walka z szatanem Wampiry Ameryki Wąż z Alabamy Wiatr. Thriller dokumentalny Widmo wojny. Dramat w Ukrainie Wielcy, mali ludzie Wielka przygoda małej myszki Wielka szpera Wielki interes z trampkami Wielki Mur Chiński z lotu ptaka Wielkie sprzątanie świata Wierzymy w dinozaury Więzień na zawsze Wirtualna wojna Witajcie w mroku Własnym głosem Wojna czekoladowa Wrzenie w Baltimore Wspominając artystę: Robert de Niro senior Wszyscy na pokład. Rodzinny rejs Rosie Wszystkie wspaniałe rzeczy Wszystko jest opowieścią Wszystko o Ann: Gubernator Richards Teksasu Wybór broni. Zainspirowani przez Gordona Parksa Wyścig po 24 godziny Le Mans Wytropić Bin Ladena Wyznania mordercy Wyznania płatnego mordercy Wyznania w taksówce: Miasto, które nigdy nie śpi Wyznawcy Putina. Nowy rosyjski patriotyzm XXXLove YETI. Człowiek gór Zabić Escobara Zabójcza miłość Jodie Arias Zabójstwo małej miss – nowe fakty Zakazana pomarańcza Zanim Cię zobaczę EXTRA Zapaśniczka z Boliwii Zbawiciel na sprzedaż Zbrodnia: na rozkaz diabła Zbrodnia stulecia Zbrodnie, które zmieniły świat: Rodney King Zbrodnie wyobraźni: Przypadek policyjnego kanibala Zbrodnie z pierwszych stron gazet: zabójstwo Gucci’ego Zdobywcy bieguna północnego Zełenski Zełenski - człowiek, który przeciwstawił się Putinowi Zestresowany naród Ziemia - nasze dziedzictwo Ziemia do dzieci. Jak dbać o naszą planetę Ziemia pełna gazu, część 2 Zła dobra Ameryka: głosy z kampanii wyborczej Złota dziewczyna Złudny urok: Sprawa Pameli Smart Żarłacz Biały - Powrót króla drapieżników Życie bez snu Życie bez tajemnic Życie po życiu: Ameryka bez cenzury Życie przestępcze 1984-2020 Życie to rewelacja