Dokumentalny, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Filmy dokumentalne – wyróżniki gatunku

 

Film dokumentalny to obok produkcji fabularnych i animowanych, najpopularniejszy rodzaj filmowy. Jego głównym wyznacznikiem jest fakt, że nie grają w nim aktorzy, a reżyser nie ma tak dominującej roli jak w przypadku filmów fabularnych. Twórca filmu dokumentalnego w małym stopniu ingeruje w przedstawianie fabuły, ponieważ jest nią jakiś wycinek rzeczywistości. Reżyser ma jednak wpływ na odbiór filmu, a to za sprawą stosowanych w produkcji specjalnych zabiegów, na przykład chwytów retorycznych. Takie podejście ma jednak swoje plusy i minusy. Najlepiej widać to na przykładzie produkcji, które powstawały w latach wojennych i powojennych. Filmy dokumentalne były używane do propagandy, wystarczyło odpowiednio zmontować dane ujęcia, by zmanipulować widza.

 

Obecnie dokument współczesny rządzi się już nieco innymi prawami. Zaletą stosowania chwytów retorycznych w produkcji jest nadanie prezentowanej rzeczywistości formy artystycznej. Bywa, że w narracji pojawiają się nawet elementy fikcjonalne. Za dobry film dokumentalny uważa się taki, który spełnia swoją funkcję dydaktyczną, ale też skłania widza do przemyśleń, wywołuje w nim emocje.

 

Rodzaje filmów dokumentalnych

 

Filmy dokumentalne można podzielić biorąc pod uwagę ich przeznaczenie. Wyróżnia się filmy kompilowane, czyli takie, w których oglądać można materiały z różnych źródeł, wywiady z uczestnikami ważnych wydarzeń, „direct cinema”, które rejestrują wydarzenia w rzeczywistym czasie ich trwania, filmy przyrodnicze oraz portrety poświęcone wyjątkowej osobie.

 

Tworzenie filmów dokumentalnych jest obecnie bardzo popularne. Świadczyć może o tym wiele festiwali, jakie są organizowane, by wyróżnić najciekawsze filmy dokumentalne. Są to m.in. Berlinale, MFF w Cannes, MFF w Locarno czy Krakowski Festiwal Filmowy. Najbardziej prestiżową nagrodą za produkcję dokumentalną pełną lub krótkometrażową jest oczywiście amerykański Oscar, przyznawany w tej kategorii od 1941 roku.

 

Dokumenty – portrety ważnych osobistości

 

Znaczna część filmów dokumentalnych to portrety poświęcone ważnym osobom ze świata rozrywki, kultury, polityki czy biznesu. Zazwyczaj przedstawiają one ich życie i prezentują drogę, jaką musieli przejść, by osiągnąć sukces. Bywa, że pokazany jest także ich bolesny upadek. Tak jest w przypadku niezwykle ciekawego filmu dokumentalnego „Amy” z 2015 roku, który otrzymał Oscara i był nominowany do wielu innych prestiżowych nagród. Produkcja ta poświęcona jest brytyjskiej piosenkarce – Amy Winehouse, której życie było dosyć burzliwe.

 

W dokumencie przedstawiono mnóstwo niepublikowanych wcześniej nagrań, z których można było dowiedzieć się, jakim dzieckiem była Amy i jak wyglądały jej pierwsze kroki w branży muzycznej. Reżyser – Asif Kapadia, nie bał się także podejmować kontrowersyjnych zagadnień, jak uzależnienie od alkoholu, narkotyków i leków, które zresztą przyczyniło się do upadku gwiazdy i przedwczesnej śmierci. Nie ocenia on jednak piosenkarki, narracja filmu prowadzona jest z dystansem, dzięki czemu widz sam może sobie odpowiedzieć na pytanie kim była Amy i co było powodem jej depresyjnej natury, którą dało się słyszeć w wykonywanych przez nią piosenkach.

 

Ciekawym filmem dokumentalnym jest również „Sugar Man”. Nie jest to jednak typowy portret jak w przypadku dokumentu „Amy”. W produkcji tej przedstawione są wysiłki dwóch fanów z RPA, którzy uwielbiają popularnego w ich kraju amerykańskiego piosenkarza – Sixto Rodrigueza. W rodzimym kraju nie odniósł on znaczących sukcesów mimo ogromnego talentu, jednak w Afryce jego twórczość docierała do milionów osób, o czym on sam nawet nie wiedział. Fani z Kapsztadu wyruszyli na jego poszukiwania, ponieważ pojawiły się plotki o śmierci gwiazdy. Film „Sugar Man” określany jest jako najbardziej wzruszający i optymistyczny film, można go obejrzeć online w serwisie Player. Był on wielokrotnie nagradzany, w tym statuetką Oscara.

 

Dobrym filmem dokumentalnym poświęconym wyjątkowej osobie jest „Wszystko o Ann: Gubernator Richards Teksasu”. Bohaterka tego dokumentu – Ann Richards, była drugą kobietą gubernator ze stanu Teksas. Charakteryzowały ją jednak dosyć liberalne przekonania, co było kontrowersyjne w tak konserwatywnym stanie. Richards nie bała się manifestować swoich poglądów i chętnie udzielała się na takie tematy jak prawa kobiet, reforma systemu więziennictwa w USA czy ograniczenie prawa do posiadania broni. W filmie dokumentalnym nie brakuje archiwalnych nagrań z gubernator oraz wywiadów z politykami Partii Demokratycznej, w tym z Billem Clintonem, dla którego była wzorem. Dokument ten również można obejrzeć w serwisie Player.

 

Popularnym filmem dokumentalnym online jest także „Citizenfour” poświęcony sylwetce Edwarda Snowdena, który przedstawił dokumenty potwierdzające, że NSA bezkarnie szpieguje ludzi. Kiedy to ujawnił stał się wrogiem numer jeden, głównie Stanów Zjednoczonych, choć nie tylko. Dokument ten trzyma w napięciu do samego końca, widz stale dowiaduje się czegoś szokującego, a na dodatek sympatyzuje ze Snowdenem, który dla niektórych stał się zdrajcą. Film ten zdobył wiele nagród, w tym także najważniejszą - Oscara w 2015 roku.

 

Najciekawsze filmy dokumentalne

 

W rankingach dobrych filmów dokumentalnych można znaleźć wiele interesujących produkcji zróżnicowanych pod względem tematycznym czy rodzajowym. Są to filmy dokumentalne historyczne, wojenne, o kosmosie, a nawet o dinozaurach. Nie brakuje także filmów przyrodniczych, które mają cechy charakterystyczne dla wielu gatunków, w tym dla dokumentów. Wśród nich wymienić można następujące produkcje: „Sól ziemi”, „Samsara”, „Baraka”, „Senna”, „Inny świat”, „Zatoka delfinów”, „Ciemności skryją ziemię”, „Dzieci z Leningradzkiego”, „Makrokosmos”, „Przeznaczone do burdelu”,  czy „Ikar”. Warte obejrzenia są również „Super Size Me”, „Fahrenheit 9.11”, „Most samobójców”, „Człowiek na linie” i „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

 

Polecane polskie filmy dokumentalne

 

W serwisie Player dostępnych jest wiele interesujących polskich filmów dokumentalnych. Wśród nich jest „Zapaśniczka z Boliwii”, której historia była już przedstawiana w programie podróżniczym Martyny Wojciechowskiej „Kobieta na krańcu świata”. Bohaterka dokumentu – Carmen Rojas, dosłownie walczy o lepsze życie dla swoich dzieci. Jest zapaśniczką i regularnie bierze udział w walkach kobiet, co kosztuje ją wiele wysiłku, nie tylko fizycznego, ale także psychicznego.

 

Wartym obejrzenia polskim filmem dokumentalnym jest także „Bartoszewski. Droga”. Jest on poświęcony sylwetce wyjątkowego polityka, działacza społecznego, byłego więźnia Auschwitz. W filmie nie brakuje nagrań z nim samym, jak i z osobami, dla których Bartoszewski jest niekwestionowanym autorytetem. Są to głównie politycy, tacy jak Donald Tusk, Jerzy Buzek czy Tadeusz Mazowiecki.

 

Ciekawymi dokumentami są także te podejmujące istotne zagadnienia społeczne. Tak jest w przypadku „Darling I Lowe Ju”, w którym przedstawione są kobiety poszukujące miłości na wczasach w Egipcie czy „Czekając na sobotę”, gdzie udokumentowane jest codzienne życie osób mieszkających na prowincji, którzy czekają tylko na weekend, by móc zabawić się na pobliskiej imprezie. Wszystkie te filmy dokumentalne można obejrzeć online w serwisie Player.

1939-1945: Zakazana miłość 537 głosów 99 powodów, dla których świat nie powinien się skończyć ABBA Forever. Zwycięzca bierze wszystko Acasa, mój dom Accabadoras. Panie łaskawej śmierci Agenci chaosu Airbus Atlas. Latająca bestia Alain Delon jakiego nie znamy Albert Adria wychodzi z cienia Alicja Majewska. Koncert+ - Ali i Cavett: Opowieść z taśm Alternatywne zakończenie: Sześć nowych sposób, by powitać śmierć w Ameryce Alzheimer: Dziadku, to ja! Alzheimer: Opiekunowie Alzheimer: Poszukiwania, cz. 1 Alzheimer: Poszukiwania, cz. 2 Alzheimer: Taśmy zapomnianych zdarzeń Ameryka na wrotkach Amerykanie w łóżku Amerykańska dusza Amerykański powrót w kosmos Anna Del Conte - kucharka, która odmieniła nasze życie Antyszachy: 1978 Korcznoj kontra Karpow i Kreml Arthur Miller: Pisarz A to mój przyjaciel robot Ave Satan? Bachman Bądź sobą, czyli nieodpowiedzialna historia Alice Guy-Blache Bagno Bakterie odporne na wszystko Balcerowicz. Gra o wszystko Banksterzy - ludzie, którzy okradli świat Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa Barca - Prawdziwa historia FC Barcelony  B.B. King: W trasie Believer Bellingcat: Prawda w czasach postprawdy Bernauer Strasse - ulica, ktora dzielila swiat Bez ostrzeżenia: Opowieść o Jamesie Brady'm Bez wyjścia. Żyć i umrzeć w bloku A Białe światło, czarny deszcz: Zagłada Hiroszimy i Nagasaki Bitwa o forty Verdun Bitwa o Księżyc - Od Sputnika do Apollo Bóg płodności Bóg to większy Elvis Borneo - wyspa małych siłaczy Bracia Lumiere! Brudna strefa. Koronawirus w Polsce Brutalna prawda Buzz Być jak Martyna Wojciechowska Być jak Sonia Warshawski Być jak Warren Buffett Bystry jak... koza Cała prawda o odchudzaniu Cała prawda o testosteronie Cały Ralph Camorra Cannes 1968. Przerwany festiwal Cape Cod: Heroinowy przylądek Carmen w Polsce Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie Cavern Club: Niesłabnący rytm CBGB Charlie Chaplin kontra FBI Chef Flynn - Najmłodszy kucharz świata Chichinette: Jak przypadkiem zostałam szpiegiem Chiny, milion artystów. Sztuka kontra system Chłopiec ze skazą Ciemna strona Księżyca Ciężkie czasy na Long Island Cinema, mon amour Claudia Cardinale, sekrety gwiazdy Cmentarz Narodowy w Arlington: Kwatera sześćdziesiąta Co ma być to będzie Coś jest nie tak z ciocią Diane Co to znaczy być Francuzką Covid 19: Świat w zagrożeniu Czarnobyl – wstęp wzbroniony Czeka nas chaos Człowiek ptak Cztery małe dziewczynki Czy generał Pułaski był kobietą? Czy ktoś widział Andy'ego? Daleko do gwiazd Darczyńcy: Siła pieniądza Darling I Lowe Ju Darwin i wrogowie ewolucji David McCullough maluje słowami Demony z Abu Ghraib Diego Dieta z owadów Dizajnerki Dlaczego jesteśmy kreatywni? Dlaczego psy nas kochają Dla Nedy Dobra robota: Nowojorscy strażacy Dom Pierreʼa Cardina Don Gilliam i olbrzymy Don Stanislao. Post Scriptum Dorośli w pokoju Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna Droga do domu Druga strona medalu: Skandal w amerykańskiej gimnastyce Duch salsy Dumni alfonsi i ich pokorne prostytutki Dzieciaki z showbiznesu Dzieci Boga: zagubione i odnalezione Dzieci odebrane Hitlerowi Dziedziczka egzekucji Dziękuję, panie prezydencie: Helen Thomas w Białym Domu Dziennik braci Roca: Szkocja Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo Dziesięć przyczyn zatonięcia Titanica Dziewczyna z plakatu Dźwięki Berlina Ebola Edukacja dla opornych Edukacja Mohammada Husseina Eero Saarinen: architekt - wizjoner Efekt motylka Ekscentryczny Dennis Rodman Ekscentryczny świat Heeryʼego Elektroniczne brzmienie Wiednia Elizabeth Murray. Artystka poza kategorią Elton John: Bez cenzury Elvis Presley: Poszukujący, cz. 1 Elvis Presley: Poszukujący, cz. 2 Eric Clapton: Slowhand at 70 – Live at the Royal Albert Hall Ethiopiques: Muzyka duszy Fabryka Triangle: Pamięć o pożarze Fahrenheit 11/9 Fantastyczny Pan Bill Murray FC Roma Ferrell na boisku Festiwal Wigstock Flight of the Conchords: Na żywo w London Apollo Forman vs. Forman Fuks, szczęśliwa zebra Fukushima – WSTĘP WZBRONIONY Galowie odkryci na nowo Garcia Lorca. Księżyce Nowego Jorku Gdy nadejdzie wojna Generacja singli Gest, który wstrząsnął Ameryką Globalna otyłość Gorąca kawa \"Gorączka sobotniej nocy\" - Kultowy film disco Gorbaczow i zmarnowana szansa na pokój Grace Kelly - portret intymny Granice wolności słowa Gringo w faweli Grubaski na front Gwałt w małym miasteczku: Historia Florence Holway Heath Ledger - to ja Heidi Fleiss: Nowy początek kariery Hip hop: Droga na Wall Street Historia Natalie Wood: Pociecha w tym, co było Historia Pierre'a Woodmana Homoterapie. Czy to się leczy? I Bóg stworzył seks Idealna broń iHuman Indian Point: Wyobrażając sobie niewyobrażalne Influencer. W pogoni za lajkami Inteligencja drzew I ty możesz zostać miss Iyengar: człowiek, joga i droga ucznia Jak Bóg szukał Karela Jak pokonać szatana Jak robią to Francuzi Jak rock and roll obalił mur berliński Jak woda Jak wyspać się pod wodą Jak zostałem Bondem Jane Fonda w pięciu odsłonach Jestem Herkulesem Jestem zwierzęciem: Ingrid Newkirk i organizacja PETA \"Jesus Christ Superstar\" live in concert Jeszcze dzień życia Jetpack: Posiąść niebo Justin Timberlake: Ikona popu Jutro albo pojutrze Już jestem Kaczki do zadań specjalnych Kainowe dzieci Kampania Beto Kapitan Kareem: Jeden jedyny Kariera i upadek Rogera Ailesa Kibice Kiedy puściły wały: Requiem w 4 aktach Kiedy zrozumieliśmy Kill Chain: Cyberatak na demokrację Kim była Maria, matka Jezusa? Klasowy mur Kłopoty rodzinne wydry Klub osieroconych córek Kobieta Kobieta inna niż wszystkie Kocham Cię, teraz umieraj Kochana mamusia nie żyje Kochankowie Komedia romantyczna Komiksowy maraton Komunia Kongo: zmowa milczenia Koniec Koran na pamięć Koronawirus: Cichy morderca Koronawirus: Czas pandemii Korona Ziemi Król głębin Królowa ciszy Królowe życia. Pielgrzymka Król: Prolog Krystyna Mazurówna idzie pod nóż Księżniczka na kacu Kto napisze naszą historię Kult. Film Łamiąc obyczaje Larry Kramer kocha i nienawidzi Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona Lekarka kontra państwo Lekcja miłości Linia kryzysowa dla weteranów Little Rock: Pół wieku później Lot nad chińskim \"Avatarem\" Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka Luwr - więcej niż muzeum Maciek Sieradzky - Jak nie zostałem sokistą Mafia nie jest już taka, jak dawniej Magia burleski Mallory Mama żyrafa Mamy to na taśmie Mann kontra Ford Marceline. Kobieta. Stulecie Marek Edelman... I była miłość w getcie Maria Czubaszek idzie pod nóż Marsz Pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata Mata Hari - nagi szpieg Matangi/Maya/M.I.A. McMiliony Mečiar Metro Między dwoma światami Między Rockiem a kowadłem Mięso - nasz wróg? Mike Nichols: Moje początki Miliard szczęśliwych ludzi Miłość bez ustawki Miłość bezwarunkowa Miłość na głodzie Miłość w więzieniu Miss plastiku – piękno spod skalpela Młody Ahmed Młody Renifer Alex Młodzi obywatele XXL: Bar sałatkowy Kebreei Młodzi obywatele XXL: Test na zdrowie Młodzi obywatele XXL: Walka o stołówkę Młynarski. Piosenka finałowa Moja Wola Mój kraj taki piękny Mój najstarszy kuzyn Monologi waginy Mont Saint-Michel - sanktuarium na wyspie Morderstwa w Chesire Motelowe dzieci z hrabstwa Orange Mustangi. Dzikie konie Ameryki Na bankiecie u Prezydenta Francji Nadejdą lepsze czasy Nadzy i pozytywni Na fotelu u fryzjera Nagość wystawiona na widok publiczny Najgłupsi polscy złodzieje Najpiękniejszy zawód świata Na planie filmu Agnieszki Holland \"Gorejący krzew\" Na ratunek dzieciom: Misja państwa Kraus Na ratunek zwierzętom Afryki Nastoletni mordercy Na wolności Na zewnątrz bańki: Z Alexandrą Pelosi przez Amerykę Nic już nie będzie takie samo Niebezpieczny syn Niebiańskie piekło Niebieskie Chachary Niech żyje bal! Niech żyje rock Niepospolici: Tadeusz Dołęga-Mostowicz Niepowstrzymani Niesamowite materiały nowej generacji Niesieni muzyką Nie takie dzikie... Nietykalny Niezapomniane filmowe romanse Niezapomniane filmy o Bożym Narodzeniu Niezapomniane horrory Nieznane Auschwitz Nikt nie umiera w Lily Dale Nixon według Nixona, własnymi słowami Numer na przedramieniu pradziadka Obey Giant - street art zmienia świat Obrzędy z Południa Obsesja doskonałości Obywatel Miłość Ocalić 895 pelikana Oczyścić miasto: Historia Pogromców Duchów Od wypłaty do wypłaty: Życie Katriny Gilbert Ogrodzenie Okaleczone O Matko! Mamo to ja! Opowieści Latynosek Opowieści Latynosów Opowieści o wiewiórkach Opowieść o Susan Sontag Oskar Schindler. Prawdziwa historia Ostatnia góra Ostatnie Walentynki Ostatni list do domu: Głos amerykańskich żołnierzy walczących w Iraku Ostatni taki nosorozec Ostatni uścisk: Trzy dni na Obozie Pocieszenia Ostre wyścigi: Bolidy z Indiany \"Osy\": Amerykańskie pilotki II wojny światowej Overdose Pan i pani Hitchcock Parkland Paryż na słodko Paryż, rok 1900. Miasto świateł Pavarotti Pielgrzymka za Euro Pieska Ameryka. Opowieści o lęku, stracie i zdradzie Pies przewodnik - terapeuta i kumpel Piosenka Xiary Pizza, pizza, pizza! Plac Tahrir: 18 dni niedokończonej rewolucji Planeta 2.0 Planeta Petrila Płomień miłości Pociąg nadziei Podróż marzeń Podróż na każdą kieszeń: Rumunia Po drugiej stronie drzwi Po drugiej stronie kamery Podwodne cuda Atlantyku Pogodowa ruletka. Zdążyć przed kataklizmem Pokonać Pireneje Polański, mistrz kinowej precyzji Pollywood Poniedziałki w Racine Portrety damy Postprawda: Dezinformacja i koszt fake newsów Po trzęsieniu ziemi: Łzy Syczuanu Powiedz jej imię: Życie i śmierć Sandry Bland Powitanie słońca Powrót chemika Powrót do Epipo Powstanie w warszawskim getcie - przemilczane fakty Poza nawiasem Praga na weekend Prasowanie piersi Prawda o robotach zabójcach Procesy oświęcimskie. Przerwana zmowa milczenia Projekt RockinʼHigh Przebojowi mnisi Przehandlować Niemców Przekret: Piłkarska drużyna widmo Przesłuchanie: jak to się robi w Ameryce Przypadek Johanny Langefeld Psychika mordercy Puma. Sladem nieuchwytnego drapieżnika Punkt Krytyczny - Energia odNowa Puszkarze Rabini na pustkowiach Australii Radio Air America: Wahnięcie na lewo Ratujmy jedzenie! Ray i Liz Rebelia Jordana Petersona Reformatorka islamu Religia dla geja Requiem dla zabitych: Amerykańska wiosna 2014 Robiąc szum, czyli o dźwięku w filmie Robin Williams: W mojej głowie Rodzina to rodzina Róg Dwunastej i Delaware Rosyjska piątka Rosyjska szkoła uwodzenia Rozdanie Rozdzieleni: Dramat na granicy Ryzykowne picie San Francisco 2.0 Schrzaniliśmy to! Sekcja zwłok: Zmarli przemówili Seksualne molestowanie zakonnic. Druga hańba kościoła Sieć Siedem dni w piekle Siempre, Luis Sisi: zamach na cesarzową Skandal. Ewenement Molesty Skarby grobowca Wari Skrzywdzone dziecko Śmierć w Gazie Snowden: demaskator czy szpieg? Spełnione marzenie: Dzieciaki z konkursu oratorskiego im. Martina Luthera Kinga Śpiączka Sprawa Josefa Fritzla Statua wolności: Matka wygnańców Stephen King: Zło konieczne Stockton Strzeż się Slendermana Studs Terkel słucha Ameryki Supergirl. Najsilniejsza dziewczynka świata Superherosi Światło w ciemności: Sztuka niewidomych fotografów Święty wyścig Syndrom K Szaleńczy wyścig Johna DeLoreana Szczupłe Sześć stopni oddalenia Szkoła jazdy dla Saudyjek Szlachectwo (nie) zobowiązuje Szóstka Sondheima Tacy jak my Tajemnica ojca Pio Tajemnice Showgirls Tajemnicze życie ogrodu Tak brzmi Blue Note! Tamtej nocy Taniec serca - historia baletu Fortepian Tarantino: Bękart kina Taśmy Icemana: Rozmowy z mordercą Technologia kontra terroryzm Teddy Pendergrass - król soulu Terra Terra Somalia Terroryzm: Dylematy frontu domowego The Cure: Anniversary 1978 - 2018 Live in Hyde Park London The Dana Carvey Show. Komiczny krach The FIFA Family: Love Story Toksyczne gorące krzesło Tonąć w plastiku To nie film Tony Halik Totart, czyli odzyskiwanie rozumu Toto i jego siostry To umiem, a tego nie Tour de doping To wam się nie upiecze: Strajk pracowników Stella d'oro Traffic Stop Trans-akcja Trojanki Trump Wszechmogący Twardzielki Twardzi jak skała Twarzą w twarz z handlarzami bronią Tygrysice menopauzy U2: Experience - koncert w Berlinie Ukradzione córki: Porwane przez Boko Haram Ultra Upadek i odrodzenie Upadła gwiazda Afganistanu USA - Bóg dał nam broń Ustrzelić mafię Utalentowany oszust Uwaga: Ten lek może cię zabić Uzależnienie Uzbrojeni nieletni Varda według Agnes Volta - relacja z premiery Walka z szatanem Ważniejsza od królów W cieniu wielkich skoczni W cieniu wież: Liceum Stuyvesant 11 września Whitney Wiatr. Thriller dokumentalny Więcej niż człowiek? Wieczna noc Wielcy, mali ludzie Wierzymy w dinozaury Wieża Eiffla - historia niezwykłego zakładu Wiktor Hugo - świadek ery rewolucji W imię sprawiedliwości: Walka Bryana Stevensona o równouprawnienie Wirtualna wojna Witamy w Czeczenii W jedności siła. Żołnierze Kompanii E W królestwie kawy W milczeniu W obronie słoni Wojenne rany 1861-2010 Woodstock: Trzy dni, które zmieniły wszystko Wrzenie w Baltimore Wspominając artystę: Robert de Niro senior Wszyscy na pokład. Rodzinny rejs Rosie Wszystkie wspaniałe rzeczy Wszystko dla Samy Wszystko jest opowieścią Wszystko o Ann: Gubernator Richards Teksasu Wycieczkowce - raj za cene koszmaru Wyklikana miłość Wymarzone organy Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi Wytropić Bin Ladena Wyznania mordercy Wyznania płatnego mordercy xABo: Ksiądz Boniecki XXXLove YETI. Człowiek gór Zabawa w chowanego Zabawa w kotka i myszkę Zabić pacjenta zero Zabójczy stres Zagadka \"Who Let The Dogs Out\" Zakazana miłość w Kabulu Zakazany Paryż. Podziemia stolicy Zanim Cię zobaczę EXTRA Zapaśniczka z Boliwii Żarłacz biały - starożytny drapieżca Zawód: basista Stonesow Zbrodnie wyobraźni: Przypadek policyjnego kanibala Zestresowany naród Ziemia do dzieci. Jak dbać o naszą planetę Ziemia pełna gazu, część 2 Zła dobra Ameryka: głosy z kampanii wyborczej Złota dziewczyna Złudny urok: Sprawa Pameli Smart Zniknięcie mojej matki Zrozumieć dysleksję Zwierzęce konstrukcje Zwierzęce supermoce w słuzbie medycyny Życie bez snu Życie bez tajemnic Życie na przekór Życie po życiu: Ameryka bez cenzury Żyrafy - moja milość