Dokumentalny, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Filmy dokumentalne – wyróżniki gatunku

 

Film dokumentalny to obok produkcji fabularnych i animowanych, najpopularniejszy rodzaj filmowy. Jego głównym wyznacznikiem jest fakt, że nie grają w nim aktorzy, a reżyser nie ma tak dominującej roli jak w przypadku filmów fabularnych. Twórca filmu dokumentalnego w małym stopniu ingeruje w przedstawianie fabuły, ponieważ jest nią jakiś wycinek rzeczywistości. Reżyser ma jednak wpływ na odbiór filmu, a to za sprawą stosowanych w produkcji specjalnych zabiegów, na przykład chwytów retorycznych. Takie podejście ma jednak swoje plusy i minusy. Najlepiej widać to na przykładzie produkcji, które powstawały w latach wojennych i powojennych. Filmy dokumentalne były używane do propagandy, wystarczyło odpowiednio zmontować dane ujęcia, by zmanipulować widza.

 

Obecnie dokument współczesny rządzi się już nieco innymi prawami. Zaletą stosowania chwytów retorycznych w produkcji jest nadanie prezentowanej rzeczywistości formy artystycznej. Bywa, że w narracji pojawiają się nawet elementy fikcjonalne. Za dobry film dokumentalny uważa się taki, który spełnia swoją funkcję dydaktyczną, ale też skłania widza do przemyśleń, wywołuje w nim emocje.

 

Rodzaje filmów dokumentalnych

 

Filmy dokumentalne można podzielić biorąc pod uwagę ich przeznaczenie. Wyróżnia się filmy kompilowane, czyli takie, w których oglądać można materiały z różnych źródeł, wywiady z uczestnikami ważnych wydarzeń, „direct cinema”, które rejestrują wydarzenia w rzeczywistym czasie ich trwania, filmy przyrodnicze oraz portrety poświęcone wyjątkowej osobie.

 

Tworzenie filmów dokumentalnych jest obecnie bardzo popularne. Świadczyć może o tym wiele festiwali, jakie są organizowane, by wyróżnić najciekawsze filmy dokumentalne. Są to m.in. Berlinale, MFF w Cannes, MFF w Locarno czy Krakowski Festiwal Filmowy. Najbardziej prestiżową nagrodą za produkcję dokumentalną pełną lub krótkometrażową jest oczywiście amerykański Oscar, przyznawany w tej kategorii od 1941 roku.

 

Dokumenty – portrety ważnych osobistości

 

Znaczna część filmów dokumentalnych to portrety poświęcone ważnym osobom ze świata rozrywki, kultury, polityki czy biznesu. Zazwyczaj przedstawiają one ich życie i prezentują drogę, jaką musieli przejść, by osiągnąć sukces. Bywa, że pokazany jest także ich bolesny upadek. Tak jest w przypadku niezwykle ciekawego filmu dokumentalnego „Amy” z 2015 roku, który otrzymał Oscara i był nominowany do wielu innych prestiżowych nagród. Produkcja ta poświęcona jest brytyjskiej piosenkarce – Amy Winehouse, której życie było dosyć burzliwe.

 

W dokumencie przedstawiono mnóstwo niepublikowanych wcześniej nagrań, z których można było dowiedzieć się, jakim dzieckiem była Amy i jak wyglądały jej pierwsze kroki w branży muzycznej. Reżyser – Asif Kapadia, nie bał się także podejmować kontrowersyjnych zagadnień, jak uzależnienie od alkoholu, narkotyków i leków, które zresztą przyczyniło się do upadku gwiazdy i przedwczesnej śmierci. Nie ocenia on jednak piosenkarki, narracja filmu prowadzona jest z dystansem, dzięki czemu widz sam może sobie odpowiedzieć na pytanie kim była Amy i co było powodem jej depresyjnej natury, którą dało się słyszeć w wykonywanych przez nią piosenkach.

 

Ciekawym filmem dokumentalnym jest również „Sugar Man”. Nie jest to jednak typowy portret jak w przypadku dokumentu „Amy”. W produkcji tej przedstawione są wysiłki dwóch fanów z RPA, którzy uwielbiają popularnego w ich kraju amerykańskiego piosenkarza – Sixto Rodrigueza. W rodzimym kraju nie odniósł on znaczących sukcesów mimo ogromnego talentu, jednak w Afryce jego twórczość docierała do milionów osób, o czym on sam nawet nie wiedział. Fani z Kapsztadu wyruszyli na jego poszukiwania, ponieważ pojawiły się plotki o śmierci gwiazdy. Film „Sugar Man” określany jest jako najbardziej wzruszający i optymistyczny film, można go obejrzeć online w serwisie Player. Był on wielokrotnie nagradzany, w tym statuetką Oscara.

 

Dobrym filmem dokumentalnym poświęconym wyjątkowej osobie jest „Wszystko o Ann: Gubernator Richards Teksasu”. Bohaterka tego dokumentu – Ann Richards, była drugą kobietą gubernator ze stanu Teksas. Charakteryzowały ją jednak dosyć liberalne przekonania, co było kontrowersyjne w tak konserwatywnym stanie. Richards nie bała się manifestować swoich poglądów i chętnie udzielała się na takie tematy jak prawa kobiet, reforma systemu więziennictwa w USA czy ograniczenie prawa do posiadania broni. W filmie dokumentalnym nie brakuje archiwalnych nagrań z gubernator oraz wywiadów z politykami Partii Demokratycznej, w tym z Billem Clintonem, dla którego była wzorem. Dokument ten również można obejrzeć w serwisie Player.

 

Popularnym filmem dokumentalnym online jest także „Citizenfour” poświęcony sylwetce Edwarda Snowdena, który przedstawił dokumenty potwierdzające, że NSA bezkarnie szpieguje ludzi. Kiedy to ujawnił stał się wrogiem numer jeden, głównie Stanów Zjednoczonych, choć nie tylko. Dokument ten trzyma w napięciu do samego końca, widz stale dowiaduje się czegoś szokującego, a na dodatek sympatyzuje ze Snowdenem, który dla niektórych stał się zdrajcą. Film ten zdobył wiele nagród, w tym także najważniejszą - Oscara w 2015 roku.

 

Najciekawsze filmy dokumentalne

 

W rankingach dobrych filmów dokumentalnych można znaleźć wiele interesujących produkcji zróżnicowanych pod względem tematycznym czy rodzajowym. Są to filmy dokumentalne historyczne, wojenne, o kosmosie, a nawet o dinozaurach. Nie brakuje także filmów przyrodniczych, które mają cechy charakterystyczne dla wielu gatunków, w tym dla dokumentów. Wśród nich wymienić można następujące produkcje: „Sól ziemi”, „Samsara”, „Baraka”, „Senna”, „Inny świat”, „Zatoka delfinów”, „Ciemności skryją ziemię”, „Dzieci z Leningradzkiego”, „Makrokosmos”, „Przeznaczone do burdelu”,  czy „Ikar”. Warte obejrzenia są również „Super Size Me”, „Fahrenheit 9.11”, „Most samobójców”, „Człowiek na linie” i „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

 

Polecane polskie filmy dokumentalne

 

W serwisie Player dostępnych jest wiele interesujących polskich filmów dokumentalnych. Wśród nich jest „Zapaśniczka z Boliwii”, której historia była już przedstawiana w programie podróżniczym Martyny Wojciechowskiej „Kobieta na krańcu świata”. Bohaterka dokumentu – Carmen Rojas, dosłownie walczy o lepsze życie dla swoich dzieci. Jest zapaśniczką i regularnie bierze udział w walkach kobiet, co kosztuje ją wiele wysiłku, nie tylko fizycznego, ale także psychicznego.

 

Wartym obejrzenia polskim filmem dokumentalnym jest także „Bartoszewski. Droga”. Jest on poświęcony sylwetce wyjątkowego polityka, działacza społecznego, byłego więźnia Auschwitz. W filmie nie brakuje nagrań z nim samym, jak i z osobami, dla których Bartoszewski jest niekwestionowanym autorytetem. Są to głównie politycy, tacy jak Donald Tusk, Jerzy Buzek czy Tadeusz Mazowiecki.

 

Ciekawymi dokumentami są także te podejmujące istotne zagadnienia społeczne. Tak jest w przypadku „Darling I Lowe Ju”, w którym przedstawione są kobiety poszukujące miłości na wczasach w Egipcie czy „Czekając na sobotę”, gdzie udokumentowane jest codzienne życie osób mieszkających na prowincji, którzy czekają tylko na weekend, by móc zabawić się na pobliskiej imprezie. Wszystkie te filmy dokumentalne można obejrzeć online w serwisie Player.

1939-1945: Zakazana miłość 1945: Wojna na Pacyfiku 360 Ascent - Ekstremalna wspinaczka 537 głosów A to mój przyjaciel robot ABBA Forever. Zwycięzca bierze wszystko ABBA: Historia największych przebojów Acasa, mój dom Accabadoras. Panie łaskawej śmierci Ada, mistrzyni futbolu Afera w Nike Agatha Christie: 100 lat Poirota i panny Marple Agenci chaosu Air Jaws: Rekordowy skok Alain Delon jakiego nie znamy Alaska nieznana Albert Adria wychodzi z cienia Ali i Cavett: Opowieść z taśm Alicja Majewska. Koncert+ - Alternatywne zakończenie: Sześć nowych sposób, by powitać śmierć w Ameryce Alzheimer: Dziadku, to ja! Alzheimer: Opiekunowie Alzheimer: Poszukiwania, cz. 1 Alzheimer: Poszukiwania, cz. 2 Alzheimer: Taśmy zapomnianych zdarzeń Amazing Grace: Aretha Franklin Ameryka na wrotkach Amerykanie w łóżku Amerykańska dusza Amerykański powrót w kosmos Andrzej Wajda - Moje inspiracje Andrzej Wajda. Róbmy zdjęcie Arquette nie do zajechania Arthur Miller: Pisarz Atak zabójczych szerszeni Bagno Balaton: Ukryty raj Balcerowicz. Gra o wszystko Banksterzy - ludzie, którzy okradli świat Banksy: Sztuka wyjęta spod prawa Barca - Prawdziwa historia FC Barcelony  Bądź sobą, czyli nieodpowiedzialna historia Alice Guy-Blache Bellingcat: Prawda w czasach postprawdy Bernauer Strasse - ulica, ktora dzielila swiat Bez wyjścia. Żyć i umrzeć w bloku A Będziesz legendą, człowieku Białe światło, czarny deszcz: Zagłada Hiroszimy i Nagasaki Biały miecz Bitwa o Britney Bitwa o forty Verdun Borneo - wyspa małych siłaczy Bóg płodności Bóg to większy Elvis Bracia Lumiere! Brudna strefa. Koronawirus w Polsce Brutalna prawda Buntowniczki w habitach Burt Reynolds: Bandzior, piosenkarz, aktor Buzz Być jak Martyna Wojciechowska Być jak Sonia Warshawski Być jak Warren Buffett Bystry jak... koza Cała prawda o Słońcu Cała prawda o Tekashi69 Cała prawda o testosteronie Cały Ralph Camorra Cape Cod: Heroinowy przylądek Carmen w Polsce Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie Cavern Club: Niesłabnący rytm Cena dziewictwa Cesną dookoła świata Charlie Chaplin kontra FBI Chef Flynn - Najmłodszy kucharz świata Chichinette: Jak przypadkiem zostałam szpiegiem Ci, którym się udało Ciało kontra dieta Ciche dziedzictwo Cinema, mon amour Cmentarz Narodowy w Arlington: Kwatera sześćdziesiąta Co to znaczy być Francuzką Co zabiło Maradonę? Covid 19: Świat w zagrożeniu Covid: nowojorska kronika Covid-19: wyścig po szczepionkę Cudowni gladiatorzy Czarnobyl – wstęp wzbroniony Czeka nas chaos Człowiek a Wyspa Wielkanocna Człowiek ptak Cztery małe dziewczynki Czy generał Pułaski był kobietą? Czy ktoś widział Andy'ego? Daleko do gwiazd Darczyńcy: Siła pieniądza Darling I Lowe Ju Darwin i wrogowie ewolucji David Blaine – magia czy rzeczywistość David Blaine - więcej niż magia David McCullough maluje słowami Demony z Abu Ghraib Diego Dieta z owadów Dizajnerki Dlaczego jesteśmy kreatywni? Dobra robota: Nowojorscy strażacy Dolina Królów: ostatni sekret faraonów Dom Pierreʼa Cardina Don Stanislao. Post Scriptum Dorośli w pokoju Drań, tchórz, ofiara: Historia Roya Cohna Droga do domu Druga strona medalu: Skandal w amerykańskiej gimnastyce Druidzi - Historia i tajemnica celtyckich kapłanów Duch salsy Duchy ofiar psychopaty Dumni alfonsi i ich pokorne prostytutki Dwie matki Dzieci Boga: zagubione i odnalezione Dzieci nieznanego dawcy - w poszukiwaniu rodzeństwa Dzieci odebrane Hitlerowi Dzieciaki z showbiznesu Dziedziczka egzekucji Dziennik braci Roca: Szkocja Dzień dobry, Robin Dzień dobry, Robin Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo Dzień, w którym zamarł sport Dziesięć przyczyn zatonięcia Titanica Dziewczyna z plakatu Dziękuję, panie prezydencie: Helen Thomas w Białym Domu Dźwięki Berlina Ebola Edukacja dla opornych Edukacja Mohammada Husseina Ekscentryczny Dennis Rodman Eksperyment eugeniczny Ungemach Eksperyment eugeniczny Ungemach Elvis Presley: Poszukujący, cz. 1 Elvis Presley: Poszukujący, cz. 2 EM i On Ethiopiques: Muzyka duszy Fabryka Triangle: Pamięć o pożarze Fahrenheit 11/9 Fahrenheit 11/9 FC Roma Federer i Nadal - bogowie tenisa Ferrari 312B – legenda powraca Ferrell na boisku Festiwal Wigstock Filip: Król bez korony Flight of the Conchords: Na żywo w London Apollo Flying Objects - A State Secret Forman vs. Forman Francesco Fukushima – WSTĘP WZBRONIONY Galowie odkryci na nowo Gdy nadejdzie wojna Gen D: Ku światłu przez mrok Generacja singli Gest, który wstrząsnął Ameryką Globalna otyłość \"Gorączka sobotniej nocy\" - Kultowy film disco Gra o tron: Ostatnia warta Grace Kelly - portret intymny Granice wolności słowa Gringo w faweli Grubaski na front Gwałt w małym miasteczku: Historia Florence Holway Harry i Meghan: Kulisy kryzysu w rodzinie królewskiej Heath Ledger - to ja Heidi Fleiss: Nowy początek kariery Helmut Newton. Piękno i bestia Historia największych przebojów Historia Natalie Wood: Pociecha w tym, co było Historia Pierre'a Woodmana Homoterapie. Czy to się leczy? I Bóg stworzył seks I ty możesz zostać miss Idealna broń iHuman Indian Point: Wyobrażając sobie niewyobrażalne Influencer. W pogoni za lajkami Inteligencja drzew Iyengar: człowiek, joga i droga ucznia Jackass kontra rekiny Jackie O, żona JFK Jak Bóg szukał Karela Jak pokonać szatana Jak robią to Francuzi Jak rock and roll obalił mur berliński Jak woda Jak wyspać się pod wodą Jan Paweł II - Santo Subito. Świadectwo świętości Jane Fonda w pięciu odsłonach Jeff Bezos w kosmosie Jestem Herkulesem Jestem zwierzęciem: Ingrid Newkirk i organizacja PETA Jodie Foster i ciemna strona Hollywood Justin Timberlake: Ikona popu Juventus: czarno-biała historia Już jestem Kaczki do zadań specjalnych Kainowe dzieci Kampania Beto Kapitał w XXI wieku Kareem: Jeden jedyny Kariera i upadek Rogera Ailesa Kariera Trzech Tenorów Kibice Kiedy puściły wały: Requiem w 4 aktach Kiedy zrozumieliśmy Kill Chain: Cyberatak na demokrację Kim była księżna Diana naprawdę Kim była Maria, matka Jezusa? Klasowy mur Klub osieroconych córek Kłamstwo rodziny Hartów Kobieta Kobieta inna niż wszystkie Kochana mamusia nie żyje Kochankowie Komedia romantyczna Komunia Konfucjańskie marzenia Kongo: zmowa milczenia Koniec Koran na pamięć Korona Ziemi Koronawirus: Cichy morderca Koronawirus: Czas pandemii Król głębin Król: Prolog Królowa ciszy Królowe życia. Pielgrzymka Krystyna Mazurówna idzie pod nóż Książę Andrzej i seksafera Epsteina Księżniczka na kacu Kto wrobił Britney Spears? Kult. Film Lady Gucci: historia czarnej wdowy Larry Kramer kocha i nienawidzi Leaving Neverland: Ciemna strona Michaela Jacksona Lekarka kontra państwo Lekcja miłości Lennox Lewis - historia mistrza Leonardo DiCaprio - droga do sławy LGBT. Historia pewnej batalii Linia kryzysowa dla weteranów Little Rock: Pół wieku później Liverpool: Powrót mistrzów Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka Luwr - więcej niż muzeum Łowca rekinów: Pierwsze zanurzenie Łowca trolli Łowcy duchów: Cecil Hotel Maciek Sieradzky - Jak nie zostałem sokistą Mafia nie jest już taka, jak dawniej Magia burleski Making of Miasta rytm Mallory Małe Hanoi Mały jeż w wielkim mieście Mamy to na taśmie Mann kontra Ford Marceline. Kobieta. Stulecie Marek Edelman... I była miłość w getcie Margaret Atwood. Słowo to siła Maria Czubaszek idzie pod nóż Marsz pingwinów 2: przygoda na krańcu świata Marsz Pingwinów 2: Przygoda na krańcu świata Martin Luther King kontra FBI Martin Scorsese przedstawia: Oratorium Mata Hari - nagi szpieg Matangi/Maya/M.I.A. Matrix - teorie spiskowe McMiliony Mečiar Metallica: S and M2 Metro Michael Jackson: Sztuka kłamstwa Między dwoma światami Między Rockiem a kowadłem Mike Nichols: Moje początki Miliard szczęśliwych ludzi Miłość bez ustawki Miłość na głodzie Miłość w więzieniu Miss plastiku – piękno spod skalpela Mistrzowie chleba Mistrzowie oliwy Mistrzowie sera Mistrzowie trufli Młody Ahmed Młody renifer Alex Młody Renifer Alex Młodzi obywatele XXL: Bar sałatkowy Kebreei Młodzi obywatele XXL: Test na zdrowie Młodzi obywatele XXL: Walka o stołówkę Młynarski. Piosenka finałowa Monologi waginy Morderstwa w Chesire Motelowe dzieci z hrabstwa Orange Mój najstarszy kuzyn Muse: Simulation Theory Na fotelu u fryzjera Na liście mordercy Na ratunek dzieciom: Misja państwa Kraus Na wolności Na zewnątrz bańki: Z Alexandrą Pelosi przez Amerykę Nadejdą lepsze czasy Nadzy i pozytywni Nagość wystawiona na widok publiczny Najdziwniejsze związki w przyrodzie Najgłupsi polscy złodzieje Naród lubi seks, cz. 1 Naród lubi seks, cz. 2 Nastoletni mordercy Nasza mała Polska Nasze miasta: Podróż do serca Ameryki Nazista, który uratował Szpilmana Neurochirurg Nic już nie będzie takie samo Nicholas Winton, człowiek który ocalił 669 dzieci Niebezpieczny syn Niebiańskie piekło Niech żyje rock Niepospolici: Tadeusz Dołęga-Mostowicz Niepowstrzymani Niesamowite materiały nowej generacji Niesieni muzyką Nietykalny Niezapomniane filmowe romanse Niezapomniane filmy o Bożym Narodzeniu Niezapomniane filmy science fiction Niezapomniane horrory Nieznane Auschwitz Niezwyciężona Niezwykłe życie księcia Filipa Nikt nie umiera w Lily Dale Nixon według Nixona, własnymi słowami Norymberskie taśmy prawdy Nowa korporacja Numer na przedramieniu pradziadka O czym myślą wiejskie zwierzęta O Matko! Mamo to ja! Obey Giant - street art zmienia świat Obrzędy z Południa Obsesja doskonałości Obywatel Kitano Obywatel Miłość Ocalić 895 pelikana Oczyścić miasto: Historia Pogromców Duchów Od wypłaty do wypłaty: Życie Katriny Gilbert Ogrodzenie Ojcze nasz Okaleczone Opieka zastępcza Opowieści Latynosek Opowieści Latynosów Opowieść o Susan Sontag Oskar Schindler. Prawdziwa historia Ostatni list do domu: Głos amerykańskich żołnierzy walczących w Iraku Ostatni taki nosorozec Ostatni uścisk: Trzy dni na Obozie Pocieszenia Ostatni weekend Lennona Ostatnia wycieczka Ostatnie Walentynki Ostre wyścigi: Bolidy z Indiany \"Osy\": Amerykańskie pilotki II wojny światowej Overdose Pavarotti Pavarotti Pele: ostatni mecz Pielgrzymka za Euro Pies przewodnik - terapeuta i kumpel Piosenka Xiary Piwo – moje życie Plac Tahrir: 18 dni niedokończonej rewolucji Planeta 2.0 Planeta Petrila Płetwa Płomień miłości Po drugiej stronie drzwi Po drugiej stronie kamery Po trzęsieniu ziemi: Łzy Syczuanu Pociąg nadziei Podróż marzeń Podróż na każdą kieszeń: Rumunia Podwodne cuda Atlantyku Podwodny świat Jaskini Ordyńskiej Pogodowa ruletka. Zdążyć przed kataklizmem Pokonać Pireneje Pollywood Poniedziałki w Racine Portrety damy Porwany dla okupu. Rodzinna batalia Postprawda: Dezinformacja i koszt fake newsów Potwór z Loch Ness: Nowe dowody Powiedz jej imię: Życie i śmierć Sandry Bland Powitanie słońca Powrót do Epipo Powrót seryjnego mordercy Powstanie Warszawskie Poza nawiasem Praga na weekend Prasowanie piersi Prawda o robotach zabójcach Prawdziwa cena kawy Prezydenci. Tak ich widzę Projekt RockinʼHigh Przebojowi mnisi Przehandlować Niemców Przeklęty dom w Amityville Przekret: Piłkarska drużyna widmo Przesłuchanie: jak to się robi w Ameryce Przyjdź królestwo twoje Przypadek Johanny Langefeld Psychika mordercy Punkt Krytyczny - Energia odNowa Puszkarze Q: Nadchodzi burza Radio Air America: Wahnięcie na lewo Ratujmy jedzenie! Rebelia Jordana Petersona Reformatorka islamu Requiem dla zabitych: Amerykańska wiosna 2014 Resurrection Robiąc szum, czyli o dźwięku w filmie Robin Williams: W mojej głowie Rocky: 40 lat legendy Rodzina to rodzina Rok z dziką przyrodą Roman Polański ścigany i pożądany Romskie gliny Rosyjska piątka Rosyjska szkoła uwodzenia Rozdzieleni: Dramat na granicy Rozmowa z Franciszkiem: cnoty i wady Rozterki Jiříego Lásky Róg Dwunastej i Delaware Ryzykowne picie Sala widzeń San Francisco 2.0 Sean Penn – na ratunek Haiti Sekcja zwłok: Zmarli przemówili Serce Jamajki Sieć Siedem dni w piekle Siempre, Luis Sisi: zamach na cesarzową Skandal. Ewenement Molesty Skarby grobowca Wari Skrzywdzone dziecko Słodka droga do czekolady Snowden: demaskator czy szpieg? Solidarność - pierwszy przełom Soros Spełnione marzenie: Dzieciaki z konkursu oratorskiego im. Martina Luthera Kinga Spowiedź emigranta Sprawa Josefa Fritzla Statua wolności: Matka wygnańców Stephen King: Zło konieczne Stockton Strzeż się Slendermana Studs Terkel słucha Ameryki Superherosi Syndrom K Szaleństwa Donalda Trumpa Szczęśliwy jak kot Szczęśliwy jak kot Szczupłe Szkoła jazdy dla Saudyjek Szlachectwo (nie) zobowiązuje Szóstka Sondheima Śladem mordercy Śladem niedźwiedzia andyjskiego Śmierć w Gazie Śpiączka Świadkowie Czarnobyla Świat w obrazie Vermeera Światło w ciemności: Sztuka niewidomych fotografów Święte psy Indii Święty wyścig Tacy jak my Tajemnice Kleopatry Tajemnice Showgirls Tak brzmi Blue Note! Tamtej nocy Taniec serca - historia baletu Fortepian Taśmy Icemana: Rozmowy z mordercą Technologia kontra terroryzm Terra Terra Somalia Terroryzm: Dylematy frontu domowego The FIFA Family: Love Story To nie film To umiem, a tego nie To wam się nie upiecze: Strajk pracowników Stella d'oro To wszystko zmienia Toksyczne gorące krzesło Tony Halik Toomanykicks Totart, czyli odzyskiwanie rozumu Toto i jego siostry Tour de doping Traffic Stop Trans-akcja Trojanki Truman Capote. Wysłuchanie modlitwy Trump Wszechmogący Trzy sztuki w Antarktyce Twardzi jak skała Twardzielki Twarzą w twarz z handlarzami bronią Tygrysice menopauzy UFO. Sprawa wagi światowej Ukradzione córki: Porwane przez Boko Haram Ultra Upadek i odrodzenie Upadła gwiazda Afganistanu USA - Bóg dał nam broń Ustrzelić mafię Utalentowany oszust Uwaga: Ten lek może cię zabić Uwolnij mnie Uzależnieni od ekranu Uzależnienie Uzbrojeni nieletni Varda według Agnes VII. Nie kradnij Vivien Leigh. Przeminęła z wiatrem Volta - relacja z premiery W cieniu wielkich skoczni W cieniu wież: Liceum Stuyvesant 11 września W imię sprawiedliwości: Walka Bryana Stevensona o równouprawnienie W jedności siła. Żołnierze Kompanii E W królestwie kawy W milczeniu W obronie słoni W sieci pedofila W świecie bólu Walka z szatanem Warszawska Szkoła Filmowa - Niewidzialne Wąż z Alabamy Whitney Whitney Wiatr. Thriller dokumentalny Wieczna noc Wielcy, mali ludzie Wielka przygoda małej myszki Wielka szpera Wielki interes z trampkami Wielki Mur Chiński z lotu ptaka Wierzymy w dinozaury Więcej niż człowiek? Wiktor Hugo - świadek ery rewolucji Wirtualna wojna Witamy w Czeczenii Wojenne rany 1861-2010 Woodstock: Trzy dni, które zmieniły wszystko Wrzenie w Baltimore Wspominając artystę: Robert de Niro senior Wszyscy na pokład. Rodzinny rejs Rosie Wszystkie wspaniałe rzeczy Wszystko dla Samy Wszystko jest opowieścią Wszystko o Ann: Gubernator Richards Teksasu Wycieczkowce - raj za cene koszmaru Wymarzone organy Wytropić Bin Ladena Wyznania mordercy Wyznania płatnego mordercy xABo: Ksiądz Boniecki XXXLove YETI. Człowiek gór Zabawa w chowanego Zabawa w kotka i myszkę Zabić Escobara Zabić pacjenta zero Zabójcza miłość Jodie Arias Zabójczy stres Zabójstwo małej miss – nowe fakty Zadziwiające zające Zagadka \"Who Let The Dogs Out\" Zakazana miłość w Kabulu Zakazany Paryż. Podziemia stolicy Zanim Cię zobaczę EXTRA Zapaśniczka z Boliwii Zawód: basista Stonesow Zbawiciel na sprzedaż Zbrodnia stulecia Zbrodnie, które zmieniły świat: Rodney King Zbrodnie wyobraźni: Przypadek policyjnego kanibala Zdobywcy bieguna północnego Zestresowany naród Ziemia do dzieci. Jak dbać o naszą planetę Ziemia pełna gazu, część 2 Zła dobra Ameryka: głosy z kampanii wyborczej Złota dziewczyna Złudny urok: Sprawa Pameli Smart Zniknięcie mojej matki Zwierzęce supermoce w słuzbie medycyny Żarłacz Biały - Powrót króla drapieżników Życie bez snu Życie bez tajemnic Życie po życiu: Ameryka bez cenzury Życie to rewelacja Żyrafy - moja milość