Dokumentalny, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Filmy dokumentalne – wyróżniki gatunku

 

Film dokumentalny to obok produkcji fabularnych i animowanych, najpopularniejszy rodzaj filmowy. Jego głównym wyznacznikiem jest fakt, że nie grają w nim aktorzy, a reżyser nie ma tak dominującej roli jak w przypadku filmów fabularnych. Twórca filmu dokumentalnego w małym stopniu ingeruje w przedstawianie fabuły, ponieważ jest nią jakiś wycinek rzeczywistości. Reżyser ma jednak wpływ na odbiór filmu, a to za sprawą stosowanych w produkcji specjalnych zabiegów, na przykład chwytów retorycznych. Takie podejście ma jednak swoje plusy i minusy. Najlepiej widać to na przykładzie produkcji, które powstawały w latach wojennych i powojennych. Filmy dokumentalne były używane do propagandy, wystarczyło odpowiednio zmontować dane ujęcia, by zmanipulować widza.

 

Obecnie dokument współczesny rządzi się już nieco innymi prawami. Zaletą stosowania chwytów retorycznych w produkcji jest nadanie prezentowanej rzeczywistości formy artystycznej. Bywa, że w narracji pojawiają się nawet elementy fikcjonalne. Za dobry film dokumentalny uważa się taki, który spełnia swoją funkcję dydaktyczną, ale też skłania widza do przemyśleń, wywołuje w nim emocje.

 

Rodzaje filmów dokumentalnych

 

Filmy dokumentalne można podzielić biorąc pod uwagę ich przeznaczenie. Wyróżnia się filmy kompilowane, czyli takie, w których oglądać można materiały z różnych źródeł, wywiady z uczestnikami ważnych wydarzeń, „direct cinema”, które rejestrują wydarzenia w rzeczywistym czasie ich trwania, filmy przyrodnicze oraz portrety poświęcone wyjątkowej osobie.

 

Tworzenie filmów dokumentalnych jest obecnie bardzo popularne. Świadczyć może o tym wiele festiwali, jakie są organizowane, by wyróżnić najciekawsze filmy dokumentalne. Są to m.in. Berlinale, MFF w Cannes, MFF w Locarno czy Krakowski Festiwal Filmowy. Najbardziej prestiżową nagrodą za produkcję dokumentalną pełną lub krótkometrażową jest oczywiście amerykański Oscar, przyznawany w tej kategorii od 1941 roku.

 

Dokumenty – portrety ważnych osobistości

 

Znaczna część filmów dokumentalnych to portrety poświęcone ważnym osobom ze świata rozrywki, kultury, polityki czy biznesu. Zazwyczaj przedstawiają one ich życie i prezentują drogę, jaką musieli przejść, by osiągnąć sukces. Bywa, że pokazany jest także ich bolesny upadek. Tak jest w przypadku niezwykle ciekawego filmu dokumentalnego „Amy” z 2015 roku, który otrzymał Oscara i był nominowany do wielu innych prestiżowych nagród. Produkcja ta poświęcona jest brytyjskiej piosenkarce – Amy Winehouse, której życie było dosyć burzliwe.

 

W dokumencie przedstawiono mnóstwo niepublikowanych wcześniej nagrań, z których można było dowiedzieć się, jakim dzieckiem była Amy i jak wyglądały jej pierwsze kroki w branży muzycznej. Reżyser – Asif Kapadia, nie bał się także podejmować kontrowersyjnych zagadnień, jak uzależnienie od alkoholu, narkotyków i leków, które zresztą przyczyniło się do upadku gwiazdy i przedwczesnej śmierci. Nie ocenia on jednak piosenkarki, narracja filmu prowadzona jest z dystansem, dzięki czemu widz sam może sobie odpowiedzieć na pytanie kim była Amy i co było powodem jej depresyjnej natury, którą dało się słyszeć w wykonywanych przez nią piosenkach.

 

Ciekawym filmem dokumentalnym jest również „Sugar Man”. Nie jest to jednak typowy portret jak w przypadku dokumentu „Amy”. W produkcji tej przedstawione są wysiłki dwóch fanów z RPA, którzy uwielbiają popularnego w ich kraju amerykańskiego piosenkarza – Sixto Rodrigueza. W rodzimym kraju nie odniósł on znaczących sukcesów mimo ogromnego talentu, jednak w Afryce jego twórczość docierała do milionów osób, o czym on sam nawet nie wiedział. Fani z Kapsztadu wyruszyli na jego poszukiwania, ponieważ pojawiły się plotki o śmierci gwiazdy. Film „Sugar Man” określany jest jako najbardziej wzruszający i optymistyczny film, można go obejrzeć online w serwisie Player. Był on wielokrotnie nagradzany, w tym statuetką Oscara.

 

Dobrym filmem dokumentalnym poświęconym wyjątkowej osobie jest „Wszystko o Ann: Gubernator Richards Teksasu”. Bohaterka tego dokumentu – Ann Richards, była drugą kobietą gubernator ze stanu Teksas. Charakteryzowały ją jednak dosyć liberalne przekonania, co było kontrowersyjne w tak konserwatywnym stanie. Richards nie bała się manifestować swoich poglądów i chętnie udzielała się na takie tematy jak prawa kobiet, reforma systemu więziennictwa w USA czy ograniczenie prawa do posiadania broni. W filmie dokumentalnym nie brakuje archiwalnych nagrań z gubernator oraz wywiadów z politykami Partii Demokratycznej, w tym z Billem Clintonem, dla którego była wzorem. Dokument ten również można obejrzeć w serwisie Player.

 

Popularnym filmem dokumentalnym online jest także „Citizenfour” poświęcony sylwetce Edwarda Snowdena, który przedstawił dokumenty potwierdzające, że NSA bezkarnie szpieguje ludzi. Kiedy to ujawnił stał się wrogiem numer jeden, głównie Stanów Zjednoczonych, choć nie tylko. Dokument ten trzyma w napięciu do samego końca, widz stale dowiaduje się czegoś szokującego, a na dodatek sympatyzuje ze Snowdenem, który dla niektórych stał się zdrajcą. Film ten zdobył wiele nagród, w tym także najważniejszą - Oscara w 2015 roku.

 

Najciekawsze filmy dokumentalne

 

W rankingach dobrych filmów dokumentalnych można znaleźć wiele interesujących produkcji zróżnicowanych pod względem tematycznym czy rodzajowym. Są to filmy dokumentalne historyczne, wojenne, o kosmosie, a nawet o dinozaurach. Nie brakuje także filmów przyrodniczych, które mają cechy charakterystyczne dla wielu gatunków, w tym dla dokumentów. Wśród nich wymienić można następujące produkcje: „Sól ziemi”, „Samsara”, „Baraka”, „Senna”, „Inny świat”, „Zatoka delfinów”, „Ciemności skryją ziemię”, „Dzieci z Leningradzkiego”, „Makrokosmos”, „Przeznaczone do burdelu”,  czy „Ikar”. Warte obejrzenia są również „Super Size Me”, „Fahrenheit 9.11”, „Most samobójców”, „Człowiek na linie” i „Wyjście przez sklep z pamiątkami”.

 

Polecane polskie filmy dokumentalne

 

W serwisie Player dostępnych jest wiele interesujących polskich filmów dokumentalnych. Wśród nich jest „Zapaśniczka z Boliwii”, której historia była już przedstawiana w programie podróżniczym Martyny Wojciechowskiej „Kobieta na krańcu świata”. Bohaterka dokumentu – Carmen Rojas, dosłownie walczy o lepsze życie dla swoich dzieci. Jest zapaśniczką i regularnie bierze udział w walkach kobiet, co kosztuje ją wiele wysiłku, nie tylko fizycznego, ale także psychicznego.

 

Wartym obejrzenia polskim filmem dokumentalnym jest także „Bartoszewski. Droga”. Jest on poświęcony sylwetce wyjątkowego polityka, działacza społecznego, byłego więźnia Auschwitz. W filmie nie brakuje nagrań z nim samym, jak i z osobami, dla których Bartoszewski jest niekwestionowanym autorytetem. Są to głównie politycy, tacy jak Donald Tusk, Jerzy Buzek czy Tadeusz Mazowiecki.

 

Ciekawymi dokumentami są także te podejmujące istotne zagadnienia społeczne. Tak jest w przypadku „Darling I Lowe Ju”, w którym przedstawione są kobiety poszukujące miłości na wczasach w Egipcie czy „Czekając na sobotę”, gdzie udokumentowane jest codzienne życie osób mieszkających na prowincji, którzy czekają tylko na weekend, by móc zabawić się na pobliskiej imprezie. Wszystkie te filmy dokumentalne można obejrzeć online w serwisie Player.

1918-1926 - wojna bez ko\u0144ca 99 powod\u00F3w, dla kt\u00F3rych \u015Bwiat nie powinien si\u0119 sko\u0144czy\u0107 Afera Watergate Airbus Atlas. Lataj\u0105ca bestia Albert Adria wychodzi z cienia Alfred Greven. Tajemniczy wys\u0142annik Goebbelsa Alternatywne zako\u0144czenie: Sze\u015B\u0107 nowych spos\u00F3b, by powita\u0107 \u015Bmier\u0107 w Ameryce Alzheimer: Dziadku, to ja! Alzheimer: Opiekunowie Alzheimer: Poszukiwania, cz. 1 Alzheimer: Poszukiwania, cz. 2 Alzheimer: Ta\u015Bmy zapomnianych zdarze\u0144 Amerykanie w \u0142\u00F3\u017Cku Ameryka\u0144ski swing Ameryka na wrotkach Anna Del Conte - kucharka, kt\u00F3ra odmieni\u0142a nasze \u017Cycie Antyszachy: 1978 Korcznoj kontra Karpow i Kreml Arthur Miller: Pisarz Atak na Charlie Hebdo: Terror w Pary\u017Cu Bachman Balcerowicz. Gra o wszystko B.B. King: W trasie Beksi\u0144scy. Album wideofoniczny Believer Bez ostrze\u017Cenia: Opowie\u015B\u0107 o Jamesie Brady'm Bez wyj\u015Bcia. \u017By\u0107 i umrze\u0107 w bloku A Bia\u0142a nied\u017Awiedzica - Kr\u00F3lowa bez ziemi Bia\u0142e \u015Bwiat\u0142o, czarny deszcz: Zag\u0142ada Hiroszimy i Nagasaki Bitwa nad Somm\u0105. Absurdalne \u017Cniwo \u015Bmierci B\u0142yskawica Borneo - wyspa ma\u0142ych si\u0142aczy B\u00F3g to wi\u0119kszy Elvis Bracia Roca w ho\u0142dzie tureckiej tradycji Brutalna prawda Buzz Bycie offline - nowy luksus By\u0107 jak Martyna Wojciechowska By\u0107 jak Warren Buffett Cannes 1968. Przerwany festiwal Cape Cod: Heroinowy przyl\u0105dek Carmen w Polsce Carrie Fisher i Debbie Reynolds prywatnie Chanel nr 5 - wojna o zapach Chaplin na Bali Chef Flynn - najm\u0142odszy kucharz \u015Bwiata Ch\u0142opiec ze skaz\u0105 Ciemna strona Ksi\u0119\u017Cyca Ci\u0119\u017Ckie czasy na Long Island Cinecitta \u2013 Hollywood nad Tybrem Cinema, mon amour Cmentarz Narodowy w Arlington: Kwatera sze\u015B\u0107dziesi\u0105ta Co\u015B jest nie tak z cioci\u0105 Diane Co ma by\u0107 to b\u0119dzie Co niszczy nasze hormony? Czarnobyl \u2013 wst\u0119p wzbroniony Czeka nas chaos Cz\u0142owiek ptak Cztery ma\u0142e dziewczynki Czy kto\u015B widzia\u0142 Andy'ego? Czy roboty zabior\u0105 nam prac\u0119? Czy technologia uratuje Wenecj\u0119? Daleko do gwiazd Darczy\u0144cy: Si\u0142a pieni\u0105dza Darling I Lowe Ju Darwin i wrogowie ewolucji David McCullough maluje s\u0142owami Demony z Abu Ghraib Dieta i sport. Ca\u0142a prawda o odchudzaniu Dizajnerki Dlaczego jeste\u015Bmy kreatywni? Dla Nedy Dobra robota: Nowojorscy stra\u017Cacy Dobry listonosz Druga po\u0142owa kadru Druga strona medalu: Skandal w ameryka\u0144skiej gimnastyce Dr Diamond. M\u00F3zg - moja mi\u0142o\u015B\u0107 Duch salsy Dumni alfonsi i ich pokorne prostytutki Dzieci Boga: zagubione i odnalezione Dziedziczka egzekucji Dzie\u0144, w kt\u00F3rym narodzili\u015Bmy si\u0119 na nowo Dziewczyna z plakatu Dzi\u0119kuj\u0119, panie prezydencie: Helen Thomas w Bia\u0142ym Domu Ebola Edukacja Dee Dee Ricks Edukacja dla opornych Edukacja Mohammada Husseina Edward VIII i pani Simpson. Skandal stulecia Eero Saarinen: architekt - wizjoner Eichmann - nasz niemiecki s\u0105siad Ekscentryczny \u015Bwiat Heery\u02BCego Eksperyment Milgrama \u2013 p\u00F3\u0142 wieku p\u00F3\u017Aniej Elektroniczne brzmienie Wiednia Ella Brennan - cesarzowa kuchni Elvis Presley: Poszukuj\u0105cy, cz. 1 Elvis Presley: Poszukuj\u0105cy, cz. 2 Erdogan: narodziny w\u0142adzy absolutnej Ethiopiques: Muzyka duszy Ewa Farna 10: Skazana na busa Fabryka Triangle: Pami\u0119\u0107 o po\u017Carze Fabryka trolli Fahrenheit 11/9 FC Roma Ferrell na boisku Festiwal Wigstock Flight of the Conchords: Na \u017Cywo w London Apollo Garcia Lorca. Ksi\u0119\u017Cyce Nowego Jorku Gaugin. Sen o raju Gdy nadejdzie wojna Generacja singli Geniusz, oszust i Stalin - jak walczono z g\u0142odem w ZSRR Gor\u0105ca kawa Granice wolno\u015Bci s\u0142owa Greg Louganis zn\u00F3w na trampolinie Gringo w faweli Gwa\u0142t w ma\u0142ym miasteczku: Historia Florence Holway Harold i Lillian - hollywoodzka love story Heidi Fleiss: Nowy pocz\u0105tek kariery Hip hop: Droga na Wall Street Historia Pierre'a Woodmana Hitler i Pary\u017C. Historia nieznana Hokusai - geniusz drzeworytu Indian Point: Wyobra\u017Caj\u0105c sobie niewyobra\u017Calne I B\u00F3g stworzy\u0142 seks I ty mo\u017Cesz zosta\u0107 miss Jak zosta\u0142em Bondem Jane Fonda w pi\u0119ciu ods\u0142onach Janka Jaskinia Chauveta - arcydzie\u0142o paleolitu Ja, pedofil Jean Paul Gaultier. Szyk i Krzyk Jeff Carney - ameryka\u0144ski lotnik w s\u0142u\u017Cbie NRD Jestem Herkulesem Jestem zwierz\u0119ciem: Ingrid Newkirk i organizacja PETA Jeszcze dzie\u0144 \u017Cycia Jeszcze dzie\u0144 \u017Cycia Jetpack: Posi\u0105\u015B\u0107 niebo John i Yoko: Nad nami ju\u017C tylko niebo John McCain: Komu bije dzwon Josephine Baker - od gwiazdy do dzia\u0142aczki Jumbo - najs\u0142ynniejszy s\u0142o\u0144 \u015Bwiata Jutro albo pojutrze Ju\u017C jestem Kabaret Lido - nowa era Kainowe dzieci Kampania Beto Kara \u015Bmierci Kareem: Jeden jedyny Kariera i upadek Rogera Ailesa Katastrofa Britannica Kibice Kiedy pu\u015Bci\u0142y wa\u0142y: Requiem w 4 aktach Kiedy zrozumieli\u015Bmy Klan ma\u0142ych pawian\u00F3w Klasowy mur Klinika \"Kres \u017Bycia\" Klub osieroconych c\u00F3rek K\u0142opoty rodzinne wydry Kocham Ci\u0119, teraz umieraj Kochana mamusia nie \u017Cyje Kochankowie Komeda Komiksowy maraton Komunia Kongo: zmowa milczenia Koniec Koniec z mi\u0119sem Koran na pami\u0119\u0107 Korona Ziemi Ko\u015Bci niezgody Kr\u00F3lowa ciszy Kr\u00F3lowa L\u02BCOreala. Sekrety najbogatszej kobiety \u015Bwiata Kr\u00F3lowe \u017Cycia. Pielgrzymka Krystyna Mazur\u00F3wna idzie pod n\u00F3\u017C Ksi\u0119\u017Cniczka na kacu Kto finansuje terroryzm Larry Kramer kocha i nienawidzi Lato na Alasce Legenda Saint-Exupery\u02BCego Linia kryzysowa dla weteran\u00F3w Little Rock: P\u00F3\u0142 wieku p\u00F3\u017Aniej Lot nad chi\u0144skim \"Avatarem\" Love Express. Przypadek Waleriana Borowczyka \u0141ami\u0105c obyczaje Maciek Sieradzky - Jak nie zosta\u0142em sokist\u0105 Magazyn Rolling Stone: Reporta\u017Ce znad kraw\u0119dzi Magda Goebbels, pierwsza dama III Rzeszy Mahatma Gandhi - cz\u0142owiek i mit Mallory Mann kontra Ford Maria Czubaszek idzie pod n\u00F3\u017C Marihuana - nowy biznes Martin Luther King: Prorok na pustyni McKellen: Odegra\u0107 \u017Cycie McQueen Me\u010Diar Mi\u0119dzy Rockiem a kowad\u0142em Mi\u0119dzy sezonami: Kevin Durant Mike Nichols: Moje pocz\u0105tki Miliard szcz\u0119\u015Bliwych ludzi Mi\u0142o\u015B\u0107 bez ustawki Mi\u0142o\u015B\u0107 na g\u0142odzie Miss plastiku \u2013 pi\u0119kno spod skalpela Mjanma - Z\u0142ota kraina M\u0142odzi obywatele XXL: Bar sa\u0142atkowy Kebreei M\u0142odzi obywatele XXL: Test na zdrowie M\u0142odzi obywatele XXL: Walka o sto\u0142\u00F3wk\u0119 Moja Wola Moje g\u0142upie serce Monologi waginy Morderstwa w Chesire Motelowe dzieci z hrabstwa Orange M\u00F3j najstarszy kuzyn Mroczna tajemnica Ko\u015Bcio\u0142a Muzeum Auschwitz-Birkenau My\u015Bl jak zwierz\u0119! Nadejd\u0105 lepsze czasy Nadzy i pozytywni Nago\u015B\u0107 wystawiona na widok publiczny Najg\u0142upsi polscy z\u0142odzieje Nastoletni mordercy Na bankiecie u Prezydenta Francji Na fotelu u fryzjera Na planie filmu Agnieszki Holland \"Gorej\u0105cy krzew\" Na ratunek dzieciom: Misja pa\u0144stwa Kraus Na ratunek oceanom Na ratunek zwierz\u0119tom Afryki Na zewn\u0105trz ba\u0144ki: Z Alexandr\u0105 Pelosi przez Ameryk\u0119 Nic bez nas Nic ju\u017C nie b\u0119dzie takie samo Niebezpieczny syn Niebieska energia - nieznana moc soli Niech \u017Cyje bal! Niepowstrzymani Nikt nie umiera w Lily Dale Nixon wed\u0142ug Nixona, w\u0142asnymi s\u0142owami Numer na przedramieniu pradziadka Nurkowanie z rekinami Obrz\u0119dy z Po\u0142udnia Obsesja doskona\u0142o\u015Bci Ocali\u0107 895 pelikana Oceaniczna mafia. Kto rz\u0105dzi rybo\u0142\u00F3wstwem? Oczy Orsona Wellesa Od wyp\u0142aty do wyp\u0142aty: \u017Bycie Katriny Gilbert Ofiary Harveya Weinsteina Ogrodzenie Okaleczone Okupacja Pary\u017Ca - podziemna wojna Operacja Newburgh Opowie\u015Bci Latynosek Opowie\u015Bci Latynos\u00F3w Opowie\u015B\u0107 o Susan Sontag Ostatnia \u017Cyrafa Ostatnie Walentynki Ostatni list do domu: G\u0142os ameryka\u0144skich \u017Co\u0142nierzy walcz\u0105cych w Iraku Ostatni SUV zje\u017Cd\u017Ca z ta\u015Bmy Ostatni u\u015Bcisk: Trzy dni na Obozie Pocieszenia Ostre wy\u015Bcigi: Bolidy z Indiany Overdose Owady - superbohaterowie \u015Bwiata zwierz\u0105t O Matko! Mamo to ja! Pami\u0119tniki z Oslo Parkland Pary\u017C na s\u0142odko Pielgrzymka za Euro Pieska Ameryka. Opowie\u015Bci o l\u0119ku, stracie i zdradzie Piosenka Xiary Pizza, pizza, pizza! Plac Tahrir: 18 dni niedoko\u0144czonej rewolucji Planeta Petrila Planeta Youtube P\u0142omie\u0144 mi\u0142o\u015Bci Poci\u0105g nadziei Podr\u00F3\u017C marze\u0144 Podr\u00F3\u017C na ka\u017Cd\u0105 kiesze\u0144: Rumunia Poniedzia\u0142ki w Racine Portrety damy Powiedz jej imi\u0119: \u017Bycie i \u015Bmier\u0107 Sandry Bland Powstanie Warszawskie Powstanie w warszawskim getcie - przemilczane fakty Poza nawiasem Po drugiej stronie drzwi Po drugiej stronie kamery Po trz\u0119sieniu ziemi: \u0141zy Syczuanu Praga na weekend Prasowanie piersi Prawda o robotach zab\u00F3jcach Prawdziwa cena \u0142adnego zapachu Procesy o\u015Bwi\u0119cimskie. Przerwana zmowa milczenia Prostuj\u0105c \u015Bcie\u017Cki Przebojowi mnisi Przehandlowa\u0107 Niemc\u00F3w Przekl\u0119te mokrad\u0142a kajman\u00F3w Punkt Krytyczny - Energia odNowa Puszkarze Putin - mistrz rosyjskiej ruletki Queen - Live At Wembley Stadium Radio Air America: Wahni\u0119cie na lewo Raje podatkowe Wielkiej Brytanii Raport specjalny VICE'a: Przysz\u0142o\u015B\u0107 pracy Religia dla geja Requiem dla zabitych: Ameryka\u0144ska wiosna 2014 Robin Williams: W mojej g\u0142owie RoundUp przed s\u0105dem Rozdanie R\u00F3g Dwunastej i Delaware Ryzykowne picie San Francisco 2.0 Schrzanili\u015Bmy to! Sekcja zw\u0142ok: Zab\u00F3jstwa na tle seksualnym Sekcja zw\u0142ok: Zmarli przem\u00F3wili Seksualne molestowanie zakonnic. Druga ha\u0144ba ko\u015Bcio\u0142a Seks w ZSRR. Prawda i ob\u0142uda Sergio Leone - portret \"rewolwerowca\" Sie\u0107 Siedem dni w piekle Skarby grobowca Wari Skarby Titanica Skrzywdzone dziecko S\u0142oniowa pami\u0119\u0107 Starbucks bez cukru Starsze od swoich partner\u00F3w Statek pedofilii Statua wolno\u015Bci: Matka wygna\u0144c\u00F3w Strze\u017C si\u0119 Slendermana Studs Terkel s\u0142ucha Ameryki Sugar Man Supergirl. Najsilniejsza dziewczynka \u015Bwiata Superherosi Szczup\u0142e Sze\u015B\u0107 stopni oddalenia Szlachectwo (nie) zobowi\u0105zuje Szmaragdowe wyspy Sz\u00F3stka Sondheima Szwajcaria. Sejf Hitlera \u015Amier\u0107 Johna Lennona \u015Amiertelne skutki uboczne \u015Api\u0105czka \u015Awiat\u0142o w ciemno\u015Bci: Sztuka niewidomych fotograf\u00F3w Tajemnice Chin Tajemnicze \u017Cycie ogrodu Tajlandia z g\u00F3ry Taser. Paralizator prawie bezpieczny Ta\u015Bmy Icemana: Rozmowy z morderc\u0105 Teddy Pendergrass - kr\u00F3l soulu Terroryzm: Dylematy frontu domowego The Dana Carvey Show. Komiczny krach The FIFA Family: Love Story Tiger kontra Phil: Gra o wysok\u0105 stawk\u0119 Toksyczne gor\u0105ce krzes\u0142o Toto i jego siostry Tour de doping To umiem, a tego nie To wam si\u0119 nie upiecze: Strajk pracownik\u00F3w Stella d'oro Trans-akcja Transseksualizm. Z\u0142amane tabu Twardzielki Twardzi jak ska\u0142a Ukradzione c\u00F3rki: Porwane przez Boko Haram Ultra Upadek i odrodzenie Upad\u0142a gwiazda Afganistanu Utalentowany oszust Uwaga: Ten lek mo\u017Ce ci\u0119 zabi\u0107 Uzale\u017Cnienie Uzbrojeni nieletni Volta - relacja z premiery Walka z szatanem Wewn\u0119trzny ogie\u0144 Joana Mir\u00F3 Whitney Wiatr. Thriller dokumentalny Wieczna noc Wielcy, mali ludzie Wielki Mur z g\u00F3ry Wietnam z g\u00F3ry Wirtualna wojna W\u0142ochy i mafia. Krwawy pakt Wojenne rany 1861-2010 Wrzenie w Baltimore Wspominaj\u0105c artyst\u0119: Robert de Niro senior Wszyscy na pok\u0142ad. Rodzinny rejs Rosie Wszystkie wspania\u0142e rzeczy Wszystko jest opowie\u015Bci\u0105 Wszystko o Ann: Gubernator Richards Teksasu Wszystko pod kontrol\u0105 Wyklikana mi\u0142o\u015B\u0107 Wynalazczyni: Dolina Krzemowa w kropli krwi Wytropi\u0107 Bin Ladena Wyznania mordercy Wyznania p\u0142atnego mordercy Wyzywaj\u0105ce, ch\u0119tne, \u015Bwiadome. Inna twarz feminizmu W cieniu s\u0142awnego rodze\u0144stwa W cieniu wie\u017C: Liceum Stuyvesant 11 wrze\u015Bnia W imi\u0119 sprawiedliwo\u015Bci: Walka Bryana Stevensona o r\u00F3wnouprawnienie W jedno\u015Bci si\u0142a. \u017Bo\u0142nierze Kompanii E W milczeniu W obronie s\u0142oni W rytmie Kuby XXXLove YETI. Cz\u0142owiek g\u00F3r Zadziwiaj\u0105cy \u015Bwiat kr\u00F3lik\u00F3w Zakazana mi\u0142o\u015B\u0107 w Kabulu Zakazany Pary\u017C. Podziemia stolicy Zanim Ci\u0119 zobacz\u0119 EXTRA Zapa\u015Bniczka z Boliwii Zapomniane lasy Malezji Zbrodnie wyobra\u017Ani: Przypadek policyjnego kanibala Zestresowany nar\u00F3d Ziemia do dzieci. Jak dba\u0107 o nasz\u0105 planet\u0119 Ziemia pe\u0142na gazu, cz\u0119\u015B\u0107 2 Zjednoczone kr\u00F3lestwo emigrant\u00F3w Z\u0142a dobra Ameryka: g\u0142osy z kampanii wyborczej Z\u0142udny urok: Sprawa Pameli Smart Zrozumie\u0107 dysleksj\u0119 Zwierz\u0119ce konstrukcje \u017Bycie bez snu \u017Bycie bez tajemnic \u017Bycie na przek\u00F3r \u017Bycie po \u017Cyciu: Ameryka bez cenzury