Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Jest w połowie Polakiem. Jego mama pochodzi z Warszawy, a babcia mieszka w Polsce. Ludwig Göransson to kompozytor, producent muzyczny i... zdobywca Oscara za muzykę do filmu „Czarna Pantera”. O początkach swojej kariery opowiedział Kindze Rusin. Zdradził także, ile czasu zajmuje tworzenie tak dobrej muzyki do filmu. Czego wymaga praca nad perfekcyjnym dopasowaniem tematów muzycznych do klimatu produkcji filmowej?  - Mnie to zajęło ponad rok. Najpierw przeczytałem scenariusz i powiedziałem reżyserowi filmu, że muszę pojechać do Afryki. Muszę spędzić trochę czasu w tej kulturze. Pouczyć się ich muzyki. Zabrałem żonę i polecieliśmy do Senegalu. Tam spędziłem wspaniały czas z artystami. Zacząłem nagrywać i poszukiwać muzycznych inspiracji - przyznał.

Kajakarz, który przywraca pamięć o Żydach

Dariusz Popiela przez lata trenował na rzece w Krościenku i nie był świadomy, że 50 metrów dalej znajduje się zapomniany cmentarz, na którym pochowano w setki Żydów zamieszkujących okolice Pienin, z czego najwięcej zginęło w wyniku zagłady w 1942 roku. Cmentarz był zdewastowany i zarośnięty. Kiedy kajakarz dowiedział się o istnieniu kirkutu i zobaczył, w jakim jest stanie, postanowił działać, by przywrócić pamięć o Żydach i mordzie. Tak powstał projekt "Ludzie, nie liczby", o którym sportowiec opowiedział w „Dzień Dobry TVN”.

Wpław z Gdyni na Hel

Tomasz Zubilewicz z dzisiejszą prognozą pogody wybrał się do Gdyni, by obserwować, jak grupa śmiałków zamierza przepłynąć wpław z Gdyni na Hel. Niestety nie udało się dokończyć wyzwania. Dlaczego?

 

USA Mile widziane

L.U.C czyli Łukasz Rostkowski - raper i producent muzyczny przesłał relację ze swojej podróży marzeń po Stanach Zjednoczonych. Za ocean wybrał się wraz ze swoją partnerką Justyną. Co zwiedzili?

 

Julia Pietrucha i jej podróż marzeń

Zupełnie inny kierunek wybrała Julia Pietrucha. Aktorka wraz ze swoim partnerem i małą córeczką Gają udali się do Indonezji na Bali. Co warto zobaczyć na tej malowniczej wyspie? Julia opowiedziała o prawie pięciotygodniowej eskapadzie i zdradziła, jak w tak egzotyczne miejsca podróżuje się z małym dzieckiem.