Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Koniki polskie są rasą małych długowiecznych koni odpornych na choroby i trudne warunki bytowania. Można je wciąż spotkać w Polskich lasach. O ich codziennych zwyczajach i cechach charakterystycznych rasy opowiedział w "Dzień Dobry TVN" Marcin Kostrzyński. Czym jest tabun i kto w nim rządzi? - W tabunie koników ogier przejmuje rządy tylko wtedy, gdy trzeba przegonić konkurencyjnego ogiera - wyjaśnił.

Rezerwat dzikich koni na Mazurach

Dorota Gardias odwiedziła Popielno, obok którego leży największe jezioro – Śniardwy. W tej miejscowości znajduje się rezerwat dzikich Koni Polskich. Czy jest to idealne miejsce dla tych zwierząt? – Warunki geograficzne sprzyjały temu, żeby właśnie tutaj zlokalizować tą hodowlę – opowiedziała pani Marta. Prezenterka przedstawiła również prognozę pogody na najbliższe dni.

Karolina Marchlewska o molestowaniu w Żandarmerii Wojskowej

Karolina Marchlewska do niedawna pełniła zawodową służbę w Żandarmerii Wojskowej. W pracy była ofiarą molestowania seksualnego.  Wysłała w tej sprawie list do Ministerstwa Obrony Narodowej, które przekierowało jej pismo do Żandarmerii. Kobieta została skierowana na urlop zdrowotny, odebrano jej dodatek, a na koniec zwolniono. O swojej sprawie opowiedziała w "Dzień Dobry TVN". - Według statystyk problem molestowania w wojsku nie istnieje - wyjaśniła.