Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Mianem szejka często określa się potocznie zamożnego mieszkańca Bliskiego Wschodu, szczególnie jeśli jego majątek ma swoje źródło w sprzedaży ropy naftowej. Niedawno wydana została książka Marcina Margielewskiego „Jak podrywają szejkowie”. W „Dzień Dobry TVN” autor opowiedział o procesie tworzenia książki i wywiadzie, którego udzielił mu jeden z arabskich szejków.

W jaki sposób najszybszy Arab świata przygotowuje się do gonitwy?

Maciej Dolega spotkał się we Wrocławiu z najszybszym koniem arabskim świata i jego trenerem Michałem Borkowskim. W jaki sposób przygotowuje się do gonitw? – Ten koń ma ogromne serce do tego, chce się ścigać i w każdym wyścigu daje z siebie tyle, ile potrafi – zdradził.

Co wójt Makowa zrobi z otrzymanym Porsche?

Wójt Makowa pod Łodzią Jerzy Stankiewicz sprzedaje żółte porsche 981 Cayman. Auto ma niewielki przebieg, bo zaledwie 5 tysięcy kilometrów. Gmina dostała samochód w spadku razem z długami. Kłopotliwe żółte porsche było własnością lokalnego przedsiębiorcy i muzyka z Łukasza Niedźwiadka. Kiedy wokalista zmarł, rodzina zrzekła się spadku. Prawo w takiej sytuacji mówi, że spadek przejmuje gmina. Wójt w rozmowie z Robertem Stockingerem opowiedział o całej sytuacji.

Faszerowane warzywa w kuchni Andrzeja Polana

Warzywa nie muszą być nudne – można je na przykład faszerować na tysiąc różnych sposobów. W kuchni „Dzień Dobry TVN” Andrzej Polan podzielił się swoim przepisem na farsz do pieczonych ziemniaków. Jakie menu na cały dzień zaproponował?