Bajki online, oglądaj przez internet na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Historia bajek dla dzieci

 

W dzisiejszych czasach maluchy nie mogą narzekać na nudę, jeśli chodzi o programy telewizyjne dla dzieci czy repertuar kinowy. Szeroki wybór filmów, seriali i programów stworzonych właśnie z myślą o najmłodszych pozwala każdemu znaleźć coś dla siebie.

 

Oczywiście najbardziej poszukiwane są dobre i wartościowe bajki dla dzieci. Rzecz jasna, „bajka” nie jest oficjalnym terminem, ale choć wszyscy wiemy, że nie to on naprawdę oznacza, utarło się, by używać tej nazwy na określenie animowanego filmu lub serialu, który powstał z myślą o małoletniej widowni. Niekoniecznie tylko o niej, często bowiem również dorośli mogą się przy takiej rozrywce dobrze bawić, jeśli jest ona na dobrym poziomie, ale tak czy inaczej to dzieci są tu najważniejszymi widzami.

 

Filmy i seriale animowane to prawdziwa sztuka, wymagająca od twórców nie lada talentu i wysiłku - mowa tu nie tylko o festiwalowych produkcjach tworzonych pod wysublimowane gusta, ale właśnie również o animacjach dla dzieci i familijnych. Animacja jest niemal równie stara jak samo kino - początki takich filmów sięgają przełomu XIX i XX wieku. Pierwszy zapisany na taśmie filmowej to „Zabawne grymasy śmiesznych twarzy” z 1906 roku. Również Polska ma swój udział w rozwoju tej dziedziny sztuki - pierwszy na świecie animowany film lalkowy, pod tytułem „Piękna Lukanida”, nakręcił w Kownie Władysław Starewicz w roku 1910.

 

Do popularyzacji animacji najbardziej przyczynił się oczywiście Walt Disney i jego studio. W latach 30-tych to ich filmy i postacie takie jak Myszka Miki, Kaczor Donald czy Goofy pomogły animacji wkroczyć na salony i stać się pełnoprawną gałęzią filmowej rozrywki. To w tej wytwórni powstał też pierwszy w historii kinowy pełnometrażowy film animowany - mowa o „Królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach”, której premiera odbyła się w 1937 roku.

 

Wkrótce na rynku pojawili się inni poważni gracze - Metro-Goldwyn-Mayer z serią kreskówek o Tomie i Jerrym oraz Warner Bros z cyklem Looney Tunes, który wprowadził na ekrany między innymi Królika Bugsa, Kaczora Daffyego, czy Wilusia E. Kojota, próbującego wciąż bezskutecznie schwytać Strusia Pędziwiatra.

 

W latach 50-tych William Hanna i Joseph Barbera, ojcowie sukcesu „Toma i Jerry'ego”, założyli własną wytwórnię Hanna-Barbera i dzięki nowym postaciom, wśród których znaleźli się Flinstonowie, Scooby Doo czy miś Yogi, na długo zdominowali telewizyjną animację.

 

 

Gdzie szukać bajek dla dzieci?

 

Obecnie działają - i to już od dawna - stacje telewizyjne, specjalizujące się właśnie w animowanych serialach. Wśród nich wymienić można Disney Channel, znany zwłaszcza z takich serii jak „Fineasz i Ferb”, „Star Butterfly kontra siły zła”, „Wodogrzmoty Małe” czy „Kim Kolwiek”.

 

Wspomnieć trzeba też o Cartoon Network, którego najpopularniejszymi rysunkowymi produkcjami dla młodych widzów były między innymi „Atomówki”, „Johnny Bravo”, „Krowa i Kurczak” oraz „Laboratorium Dextera”.

 

Również Nickelodeon ma już ugruntowaną pozycję, działając od końcówki lat 70-tych. Obecnie największym kreskówkowym hitem tej stacji jest „SpongeBob Kanciastoporty”, ale nie można też zapomnieć chociażby o „Awatarze”.

 

Jeśli zatem chodzi o programy telewizyjne dla dzieci, z pewnością jest w czym wybierać. A oprócz tego mamy też dostęp do bajek online. Player ma tu bogatą ofertę bajek dla dzieci po polsku, zarówno pełnometrażowych jak i w formie seriali.

 

Seriale animowane

 

Bajki dla dzieci online nie mogą być byle jakie. Powinny być wartościowe, by najmłodsi mogli wyciągnąć z nich jakąś pożyteczną naukę, ale nie mogą ograniczać się do przekazywania wiedzy czy suchego moralizowania. Dzieci uwielbiają przygody, akcję i wyrazistych, zabawnych bohaterów.

 

Te wyznaczniki spełnia z pewnością „Awatar: Legenda Aanga”. Serial wyróżniony kilkoma znaczącymi nagrodami, takimi jak Emmy i Annie, opowiada o małym chłopcu, który musi nauczyć się magii czterech żywiołów, by wraz z przyjaciółmi stawić czoła złowrogiemu, zaborczemu Narodowi Ognia. To epicka opowieść o walce dobra ze złem, mogąca pochwalić się starannie wykreowanym fantastycznym światem, obfitująca w niezwykłe przygody i zaskakujące zwroty akcji. Bywa bardzo zabawna, ale potrafi też trzymać w napięciu.

 

Seriale tego typu to coś więcej niż bajki dla małych dzieci - równie skutecznie potrafią przyciągnąć przed ekran nastolatków i dorosłych, spośród których wielu uważa „Awatara” za opowieść, której rozmach przypomina nieco samego „Władcę Pierścieni”.

 

Wśród bajek dla dzieci po polsku na Playerze znaleźć można też słynne „Atomówki”, serial o trzech dziewczynkach obdarzonych supermocami, które wykorzystują do walki z przestępczością i niesienia pomocy ludziom. Bójka, Bajka i Brawurka z pewnością staną się przyjaciółkami niejednego małego widza, który z zapałem będzie śledził ich przygody.

 

Dla małych miłośników akcji jest też „Ben 10”, o dziesięciolatku, który dzięki przypominającemu zegarek urządzeniu może zmieniać się w różne typy kosmitów, by w takiej postaci bronić świata przed złem. Niejeden widz z pewnością chętnie rzuci też okiem na przebojowe „Pingwiny z Madagaskaru”.

 

To wszystko propozycje dla nieco starszych widzów, ale jeśli chodzi o bajki dla małych dzieci, również jest w czym wybierać. Znajdziemy tu wiele kształcących, pozbawionych przemocy propozycji, które mogą posłużyć jako bajki dla dzieci na dobranoc. Na przykład „Bob Budowniczy” opowiadający o znanym i lubianym przez najmłodszych widzów budowniczym i jego żywych maszynach. W tym serialu plac budowy staje się miejscem pełnym zabaw i przygód.

 

Jest też „Masza i niedźwiedź”, rosyjska opowieść o małej dziewczynce i zaprzyjaźnionym z nią misiu, bijąca rekordy popularności wśród maluchów i ich rodziców. Odcinki poruszają tematy i problemy, z którymi dzieci borykają się w codziennym życiu i uczą wielu cennych w relacjach międzyludzkich wartości, takich jak współpraca i dążenie do kompromisu. Dzieci w wieku przedszkolnym z pewnością chętnie będą też śledzić kolejne przygody sympatycznej bohaterki kreskówki „Świnka Peppa”.

 

Są tu także animowane programy edukacyjne dla dzieci, jak „Było sobie życie” i inne seriale z tego cyklu, które przybliżą najmłodszym funkcjonowanie ludzkiego organizmu czy też dzieje wielkich odkryć.

 

Filmy pełnometrażowe dla dzieci

 

Ale Player ma w ofercie nie tylko seriale. Są tu również pełnometrażowe bajki online, a wśród nich prawdziwe hity, takie jak filmy z cyklu „Kung Fu Panda” czy też cała trylogia „Toy Story” - każda część przygód Chudego, Buzza i innych zabawek to dla dzieci dużo emocji i śmiechu, a dla ich rodziców nutka nostalgii za minionymi czasami beztroskiego dzieciństwa. Znajdziemy tu też takie animowane disnejowskie klasyki jak „101 dalmatyńczyków”, „Mała syrenka” i inne.

Możemy natrafić nawet na nowości prosto z kina, nawet te wyróżnione Oscarami, w tym w kategorii „Najlepszy pełnometrażowy film animowany”.

 

Niewątpliwie dodatkową zachętą dla wielu rodziców jest możliwość znalezienia tu bajek dla dzieci po polsku za darmo. Zgadza się, część propozycji jest dostępna bez opłat - wśród nich „Król Maciuś

Angry Birds Angry Birds: Niebie\u015Bciaki Artur ratuje Gwiazdk\u0119 Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru Atom\u00F3wki Awatar: Legenda Aanga Bajeczki Maszy Barbie: Dreamtopia B\u0105belkowy \u015Bwiat gupik\u00F3w Be-be-nied\u017Awiedzie Ben 10 Ben 10 Bia\u0142y Kie\u0142 Bing Bingo i Rolly w akcji Blaze i Mega Maszyny Bob Budowniczy Bo w akcji! Chrz\u0105szczyki Chrz\u0105szczyki II, odc. specjalny (1) Chrz\u0105szczyki II, odc. specjalny (2) Clarence Craig znad Potoku Czas na taniec Czytanki Rybki MiniMini Dawno temu w trawie Denver - ostatni dinozaur Deserownia Detektyw \u0141odyga Detektyw \u0141odyga na tropie wynalazk\u00F3w Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek architektonicznych Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek astronomicznych Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek fizycznych Detektyw \u0141odyga na tropie zagadek przyrodniczych Dinozaur Dora i przyjaciele Dora poznaje \u015Bwiat Du\u017Ca ryba i begonia Dzieciaki ze Strasznej Dzieci\u0119cy ogr\u00F3d poezji Dzielny Lew Eryk Enchantimals: Nowy Dom Esme i Roy Gadaj\u0105cy Tom i przyjaciele Gnomeo i Julia. Tajemnica zaginionych krasnali Gnomy rozrabiaj\u0105 Harmidom Henio Dzi\u00F3bek Hotel Transylwania Hotel Transylwania 2 Hotel Transylwania 3 Iniemamocni Iniemamocni Kacz\u0105tko inne ni\u017C wszystkie Kacze opowie\u015Bci: \u0141uu-u! Kaczki z g\u0119siej paczki Kaeloo Kapitan Morten i Kr\u00F3lowa Paj\u0105k\u00F3w Klasyka dla malucha Klopsiki i inne zjawiska pogodowe Klopsiki kontratakuj\u0105 Klub przyjaci\u00F3\u0142 myszki Miki Koko smoko 2: Przygoda w d\u017Cungli Ko\u0142ysanki Kopciuszek Kopciuszek 3: Co by by\u0142o gdyby... Kopciuszek, Prawdziwa historia Kosmiczny Jet Kosmiczny Jet. Powr\u00F3t na Bortrona 7 Kot Prot na wszystko odpowie w lot Kot Prot urz\u0105dzi gwiazdk\u0119 w lot Kot Simona Kraina lodu Kraina lodu Kr\u00F3lewska Akademia Bajek Ksi\u0105\u017C\u0119 Czaru\u015B Ksi\u0119ga d\u017Cungli Ksi\u0119ga \u017Cycia Ksi\u0119\u017Cniczka Hania i Grymasek Ksi\u0119\u017Cniczka i smok Ksi\u0119\u017Cniczka \u0141ab\u0119dzi i kr\u00F3lestwo muzyki Kubu\u015B i Hefalumpy Kubu\u015B i przyjaciele Kubu\u015B i przyjaciele Kumple z d\u017Cungli Kung Fu Kr\u00F3lik Kung Fu Panda: Legenda o niezwyk\u0142o\u015Bci Kuu Kuu Harajuku Laboratorium Dextera Legenda Korry Legendy sowiego kr\u00F3lestwa: Stra\u017Cnicy Ga'Hoole LEGO: City LEGO CITY LEGO CITY Shorts LEGO DC SUPERHEROES: BATMAN BE-LEAGUERED LEGO Friends LEGO Friends: Girls on a Mission LEGO Friends: Girlz 4 life LEGO Friends: Przyjaciele z Heartlake City LEGO Jurassic World: Tajna wystawa LEGO Jurassic World: Ucieczka Indominusa LEGO MARVEL: AVENGERS RE-ASSEMBLED LEGO MARVEL: MAXIMUM OVERLOAD LEGO Nexo Knights LEGO Ninjago Lego Ninjago: Film LEGO Ninjago: Masters of Spinjitsu LEGO. Przygoda Leniuchowo Luis i obcy Lulu\u015B Magiki Male\u0144stwo i przyjaciele Ma\u0142a Syrenka Ma\u0142a szko\u0142a Helenki Ma\u0142e i du\u017Ce przygody Miffy Ma\u0142e kr\u00F3lestwo Bena i Holly Ma\u0142e zoo Lucy Marta m\u00F3wi Mary i kwiat czarownicy Masza i Nied\u017Awied\u017A Maszyna pe\u0142na gier Meme i obce s\u0142owa Meme i przys\u0142owia Meme i tajemnicze s\u0142owa Messy rusza do Okido Mia i Ja Mi\u0119dzy nami, misiami Miki i ra\u017Ani rajdowcy Miraculous: Biedronka i czarny kot Mi\u015Bk\u00F3w 2-\u00F3ch w Nowym Jorku Mi\u015B Muki Mi\u015B Yogi Moje urodziny Molang Molang Molang Monchhichi Muppety: Poza prawem Murphy przeciw robakom Myszka w Paski i dobre maniery Myszka w Paski i pierwsza pomoc Myszka w Paski i podr\u00F3\u017Ce kolej\u0105 Myszka w Paski i zabawa w liczenie Myszka w Paski i zasady bezpiecze\u0144stwa Myszka w Paski i zasady higieny My Little Pony: Przyja\u017A\u0144 to magia Najnowsze przygody Miko\u0142ajka Nasze Zwierzaki Niesamowity \u015Bwiat Gumballa Niezwyk\u0142a Przygoda Kubusia Puchatka Oaza Oscara Ob\u00F3z na wyspie Odlot Odlotowy nielot Odlotowy nielot Oggy i karaluchy Oktonauci Opowie\u015Bci Kota \u015Apiocha Paj\u0119czyna Charlotty Paka z Pniaka Peppa Pid\u017Camersi Pierwsza gwiazdka Pies i kot Piggy Tales: Czwarta ulica Pingwiny z Madagaskaru Piotru\u015B Kr\u00F3lik Pora na przygod\u0119!! Potworek Matma i jego dru\u017Cyna Potwory i sp\u00F3\u0142ka Przeboje malucha Przygody Kubusia Puchatka Przygody Tintina Psiaki futbolaki Psiaki Futbolaki i MiniMistrzowie Psi Patrol Psy i koty Rabusie Fistaszk\u00F3w Radiow\u0119ze\u0142 13 i p\u00F3\u0142 Radiow\u0119ze\u0142 13 i p\u00F3\u0142 po szkole Radiow\u0119ze\u0142 po szkole Ralph Demolka Rango Ratatuj Renifer Niko ratuje brata Renifer Niko ratuje \u015Bwi\u0119ta Robaczki z zaginionej d\u017Cungli Roman Barbarzy\u0144ca Rycerz Blaszka pogromca smok\u00F3w Rysuj z Myszk\u0105 w Paski Sanjay i Craig Saving Santa Sezon na misia Sezon na misia 2 Sezon na misia 3 Shimmer i Shine Siostry Sissi M\u0142oda Cesarzowa Slugterra SpongeBob Kanciastoporty SpongeBob Kanciastoporty Straszne historie Maszy Straszny dom Stra\u017Cak Sam Stra\u017Cak Sam: uwaga kosmici Stra\u017Cniczki t\u0119czy Stuart Malutki 2 Sunny Pogodna \u015Awiat Winx Tajemnica Zielonego Kr\u00F3lestwa Tedi i poszukiwacze zaginionego miasta teleTOON+ PLAY Teletubisie T\u0119czowa Rubinka Tigger & Pooh and a Musical Too Tomek i przyjaciele T.O.T.S. Triki Tiki Tropiciele zagadek Trzy \u015Bwinki (Opowie\u015Bci dziwnej tre\u015Bci 1) Umizoomi Uniwersytet Potworny Urodzinowa przygoda Dory Vampirina Wallace i Gromit: Golenie owiec Wallace i Gromit: Kwestia tycia i \u015Bmierci Wallace i Gromit: Podr\u00F3\u017C na Ksi\u0119\u017Cyc Wallace i Gromit: W\u015Bciek\u0142e gacie Wishfart Wissper! Wojownicze \u017B\u00F3\u0142wie Ninja!!! Wojownicze \u017B\u00F3\u0142wie Ninja. Wygibajki W g\u0142owie si\u0119 nie mie\u015Bci W g\u0142owie si\u0119 nie mie\u015Bci Zambezia Zanim \u017Cyli d\u0142ugo i zapl\u0105tani Zap\u0119tleni Zapl\u0105tani Zombillenium Zwierzaki-przebieraki Zwyczajny serial Z Dor\u0105 dooko\u0142a \u015Bwiata \u017B\u00F3\u0142wik Sammy 2 \u017B\u00F3\u0142w i zaj\u0105c (Opowie\u015Bci dziwnej tre\u015Bci 2)