Motoryzacja, programy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Programy telewizyjne o samochodach

Na fali rosnącego zainteresowania motoryzacją, powstają coraz nowsze programy telewizyjne o samochodach, które skierowane są dla laików, chcących pogłębić wiedzę w tym temacie oraz dla wieloletnich fanów czterech kółek. Ze względu na to, że zarówno na zagranicznym, jak i polskim rynku telewizyjnym produkowanych jest wiele programów motoryzacyjnych, można pogrupować je według tematyki, którą się zajmują.

 

Największą popularność zyskały programy o samochodach, w których omawiane są poszczególne modele aut – zarówno nowe, jak i używane. Prowadzący, którzy posiadają specjalistyczną wiedzę, testują różnego typu pojazdy. Przedstawiają rozwiązania, jakie w nich zastosowano, pokazują wnętrze, wyposażenie, oceniają, jak się je prowadzi. Na końcu wysnuwają wnioski – do kogo skierowane jest auto? Na jakich drogach się sprawdzi? Jakie są typowe usterki i ile wyniosą koszty naprawy? Dzięki temu można na bieżąco śledzić, co się dzieje w świecie motoryzacji.

 

Programy motoryzacyjne w TV mogą omawiać także typowe naprawy, jakie przeprowadzane są w konkretnych modelach aut. Pokazują, w jakiej sytuacji należy udać się do warsztatu, ile powinny wynosić koszty serwisowania. Ostrzegają również przed nieuczciwymi praktykami – dzięki temu każdy właściciel samochodu wie, na co zwracać uwagę i jak nie dać się oszukać.

 

Kolejna grupa programów telewizyjnych o samochodach dotyczy tzw. zakupów kontrolowanych. Co to oznacza? Widzowie mogą zgłaszać do programu chęć zakupu auta, najczęściej używanego. Przedstawiają swoje ogólne preferencje – typ nadwozia, wyposażenie, ceny. A prowadzący wyszukują dla nich konkretne propozycje, które następnie są sprawdzane – to pokazuje, w jaki sposób komisy czy prywatni sprzedający „tuningują” auta, aby lepiej wyglądały przed sprzedażą.

 

Na końcu warto wyszczególnić polskie programy motoryzacyjne, które pokazują absurdy przepisów drogowych, niebezpieczne zachowania kierowców czy nadużycia podczas kontroli drogowej.

 

Oczywiście różnych formuł programów o samochodach jest o wiele więcej, te cztery typy cieszą się jednak największym zainteresowaniem.

 

Kanały motoryzacyjne w TV

Dwa najpopularniejsze kanały motoryzacyjne w TV w Polsce, poświęcone wyłącznie tej tematyce, to TVN Turbo oraz Motowizja.

 

Kanał TVN Turbo, należący do Grupy TVN, zadebiutował w 2003 roku i do historii przeszedł jako pierwsza polska stacja motoryzacyjna. Natomiast nadawanie kanału Motowizja rozpoczęło się w 2014 roku. W przeciwieństwie do TVN Turbo, który dostępny jest we wszystkich platformach cyfrowych oraz w wybranych sieciach kablowych, Motowizja nadawana jest wyłącznie w nc+. Jednak programy z obu kanałów można zobaczyć online na player.pl.

 

Do mężczyzn skierowane są również takie kanały telewizyjne jak BBC Brit, DTX oraz Polsat Play. Jednak oprócz tematyki około motoryzacyjnej, poruszane są w nich tematy lifestylowe, sportowe, kulinarne czy muzyczne.

 

Programy motoryzacyjne Discovery

W Polsce dużą popularnością cieszą się programy motoryzacyjne Discovery, w szczególności „Auto Reaktywacja” oraz „Fani czterech kółek”. Auto Reaktywacja prowadzona jest przez Richarda Rawlingsa oraz Aarona Kaufmana, którzy są właścicielami warsztatu samochodowego. Na antenie zajmują się naprawianiem oraz odnawianiem mocno uszkodzonych aut. Natomiast prowadzącymi program motoryzacyjny Fani czterech kółek są Mike Brewer oraz Edd China, których celem jest zakup używanego samochodu, naprawa oraz sprzedaż z zyskiem. W przeciwieństwie do Auto Reaktywacji, skrupulatnie planują budżet, by uzyskać jak największy zarobek.

 

Podobny format posiadają programy telewizyjne o samochodach „poTURBOwani” oraz „Auto Castro”. Warto wiedzieć, że „poTURBOwani” nadawani byli na kanale Discovery w ramach Turbo piątków, razem z „Auto Reaktywacją” oraz „Fanami czterech kółek”.

 

Programy motoryzacyjne BBC

Kultowym programem motoryzacyjnym BBC jest „Top Gear”, który emitowany był w trzech wersjach: pierwszej w latach 1977-2001, drugiej w latach 2002-2015, natomiast od 2016 nadawana jest trzecia wersja. Początkowo prowadzony przez prezenterkę Angelę Rippon, był informacyjnym magazynem motoryzacyjnym. Jego popularność znacząco wzrosła w latach 90., kiedy prowadzącym stał się kontrowersyjny, angielski dziennikarz Jeremy Clarkson, który z typowego programu stworzył motoryzacyjne show.

 

Natomiast najbardziej znanymi prowadzącymi programy motoryzacyjne stali się Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May, którzy w latach 2013-2015 wspólnie pracowali nad „Top Gear”. Jednak ze względu na skandale z ich udziałem, BBC zrezygnowało ze współpracy z nimi i od 2016 roku „Top Gear” miał już nowych prowadzących – Chrisa Evansa, który dość szybko odszedł z programu, Matta LeBlanca, Sabine Schmitz, Chrissa Harrisa, Rory Reida oraz Eddiego Jordana.

 

Inne, znane programy motoryzacyjne nadawane na kanale BBC Brit to „Motoświry” oraz „Auto Chrisa Harrisa”.

 

Programy motoryzacyjne TVN Turbo

Największym zainteresowaniem cieszą się jednak polskie programy motoryzacyjne, które nadawane są na kanale TVN Turbo. Jednym z najchętniej oglądanych jest „Zakup kontrolowany” prowadzony przed Adama Kornackiego, który pomaga w znalezieniu idealnego auta dla jednego z widzów.

 

„Legendy PRL-u” to program nie tylko dla fanów motoryzacji, ale również dla osób, które z sentymentem wspominają swoje pierwsze, (nie)idealne pojazdy. Dziennikarz Patryk Mikiciuk przedstawia historię zabytkowych aut, motorów, rowerów, ciężarówek, autobusów czy maszyn wojskowych.

 

Adam Kornacki, znany z programu motoryzacyjnego TVN Turbo „Zakup kontrolowany” oraz Marcin Orzepiński prowadzą „Moto-On”, w którym testują zarówno szybkie, unikatowe samochody, jak i całkiem zwyczajne auta dla przeciętnego kierowcy.

 

Innym, lubianym programem motoryzacyjnym w TV jest „Jazda polska, czyli jak przetrwać na polskich drogach”, w którym instruktor techniki doskonalenia jazdy Kuba Bielak pokazuje, jak prawidłowo jeździć samochodem oraz jak reagować w sytuacjach niebezpiecznych.

 

Warto wiedzieć, że programy TVN Turbo można oglądać na platformie player.pl.

 

Programy motoryzacyjne online

Wiele programów motoryzacyjnych online dostępnych jest na platformie player.pl, gdzie w dowolnym miejscu oraz czasie można oglądać odcinki ulubionych sezonów. Pojawiają się tu programy emitowane w takich kanałach telewizyjnych jak TVN, TVN Turbo, Motowizja oraz BBC Brit.

 

Na player.pl znajdziesz m.in. takie programy jak „Zakup kontrolowany”, „Wypadek-przypadek”, „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o samochodach”, „Moto-On”, „Legendy PRL-u”, „Wojny samochodowe”, „Turbo kamera” czy „Samochód marzeń: kup i zrób.”

 

Ale jazda” to program będący kompilacją śmiesznych oraz niebezpiecznych sytuacji kierowców z całego świata. Ponadto pokazuje, jak należy poruszać się po drogach Ameryki czy Azji. Jednym z prowadzących jest Emil Rau, który posiada również swój autorski program – „Emil łowca fotoradarów”, w którym walczy ze strażą miejską oraz nieprawidłowo zamontowanymi fotoradarami.

 

Gwiazdy czterech kółek” to zaskakujący program o samochodach, który zyskały popularność dzięki… głównej roli w filmach kinowych. „Odjazdowe bryki braci Collins” ukazują codzienną pracę dwóch Polaków, którzy w Londynie otworzyli warsztat samochodowy i zajmują się tuningiem aut.

 

Uwaga! Pirat” jest dokumentalną serią, która powstała we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Bohaterami programu są policjanci z drogówki oraz… kierowcy, którzy łamiąc przepisy stanowią zagrożenie dla ruchu drogowego.

 

W „Automaniaku” pokazywana jest prawdziwa strona katalogów reklamowych czołowych producentów samochodów… Nowe modele znanych marek poddawane są dokładnym testom przez trzech prowadzących.

 

Dużym zainteresowaniem na player.pl cieszą się także „Wpadki Top Gear”, w których można zobaczyć nie zawsze udane wyzwania podejmowane przez zespół „Top Gear”.

 

101 gadżetów motoryzacyjnych 101 napraw 57. Rajd Barbórka Ogólnopolskie Kryterium Asów 77 aut, których nie kupicie 99 godzin ABC motoryzacji Absurdy drogowe Agromachina Ale jazda Amerykański sen braci Collins Autogangi Automaniak Autoportret Ostrego Auto-reaktywacja Auto-reaktywacja 5 special Auto-Reaktywacja: seans grozy Best Driver's Car Będzie pan zadowolony Brytyjscy Automaniacy Chris i Max na tropie klasyków Ciężarówką przez Afrykę Ciężarówką przez Indonezję Ciężarówką przez Route 66 Ciężarówką przez Stany Ciężarówką przez Wietnam De Lux Debeściaki Dom na czterech kółkach Drift This Duda kontra Szafrański Emil łowca fotoradarów Epic Drives Euro Truckersi Fani czterech kółek Fani czterech kółek - skróty Gadżet 4.0 Garaż Dudy Garaż marzeń Garażowe historie Gorączka złomu Gwiazdorskie fury Gwiazdy czterech kółek Gwiazdy motoryzacji Head 2 Head Idris Elba: Bez granic Ignition Jak z niczego zrobić coś Jazda /nie/ polska Jazda polska, czyli jak przetrwać na polskich drogach Jazda z Dodą Jeździć, obserwować Jeżdżę na prąd K2 – kierowców dwóch Kings of Crash Klasyczny Amerykański Sen Klasyka Patryka Mikiciuka Klimek kontra Duda Kolekcjoner Konwój Kubańska klasyka Patryka Mikiciuka Legendy motoryzacji Legendy PRL Łowcy klasyków Marzenie mechanika Mechanicy Mechanik Mike Brewer. Samochody świata Militaria na warsztat - unboxing Mobilni mechanicy Motografia Moto-ON Motorewolucje Motorowodne Grand Prix w Abu Dhabi Motorowodne Grand Prix w Kijowie Motorowodne Grand Prix w Szardży Motoślad Mrozoodporne maszyny Na Osi Najlepsze premiery motoryzacyjne Najlepsze samochody lat 80. Najlepsze samochody lat 90. Najlepsze samochody wszech czasów Najlepsze samochody XXI wieku Naprawy nie do naprawy Nie tylko Janusze motoryzacji Niechciani w Gas Monkey Obsesja 4 kółek Odjazdowe bryki braci Collins Odjazdowe bryki braci Collins One Man Show Operacja LOT Operacja tuning Pasja na Krawędzi Pasja na Krawędzi Patrol drogowy Piekielny garaż Jessego Jamesa Pitstop z ekspertami player.pl Planeta Automaniaków Polskie pościgi policyjne Pomoc drogowa 24h Pościg z piskiem opon Projekt warsztat Przypadki drogowe Rajd Baja Poland 2013 Rajd Baja Poland 2014 Rajd Maroka 2013 Rajd Maroka 2014 Rajd Węgier Ratujemy klasyki Rodacy w akcji Rzeczoznawcy Samochodowa supertechnika Samochodowy biznes: Włoska robota Samochód marzeń Adama Klimka Samochód marzeń: kup i zrób Stacja reaktywacja Superbike - mistrzowska opowieść Szybkie i wściekłe Technologiczny koniec świata Top Gear Ameryka Top wings Truckerki Turbo kamera Uliczne wyścigi Uliczne wyścigi: Nowy Orlean Uwaga! Pirat Waga ciężka Warsztat-reaktywacja Wojny samochodowe Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o samochodach Wydaje Ci się, że umiesz jeździć? Wymarzone samochody Roberta Downeya Jr. Wypad z kraju Wypad z kraju Wypadek-przypadek Wyprawa po cztery kółka Z miłości do samochodów Zakup kontrolowany Zakup kontrolowany: pierwszy samochód Zakup kontrolowany za granicą Zamiana fur Zawodowi handlarze