Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Sam Fender pochodzi z tej samej okolicy co Sting. Wybitny muzyk przyszedł na jego koncert w Toronto i odwiedził go za kulisami. Powiedział "Jestem z Was naprawdę dumy". O swoim spotkaniu ze Stingiem i początkach swojej kariery Sam opowiedział w „Dzień Dobry TVN”.

Piotr Buszewski - wschodząca gwiazda światowej opery

Piotr Buszewski to polski tenor, który dotarł do finału jednego z najbardziej prestiżowych konkursów operowych na świecie. National Council Auditions to konkurs organizowany przez nowojorską operę The Metropolitan od 65 lat. W finale obok Piotra jest jeszcze osiem osób. Wygrać może tylko pięcioro śpiewaków. Buszewski to jedyny Polak w tym gronie. O tym, czym dla młodych śpiewaków operowych jest konkurs, śpiewak opowiedział dziennikarzowi Mateuszowi Hładkiemu. - Jest to bardzo prestiżowy konkurs w Stanach Zjednoczonych, również jeden z najbardziej prestiżowych konkursów na całym świecie. Sama możliwość śpiewania na scenie Opery Metropolitan jest swego rodzaju wyróżnieniem. Wśród jurorów konkursu jest wielu dyrektorów różnych teatrów, wielu agentów. Oprócz tego prestiżu, może to być droga do rozpoczęcia międzynarodowej kariery - podkreślił.

Katarzyna Pakosińska jakiej nie znacie

Katarzyna Pakosińska jest aktorką i artystką kabaretową od zawsze zakochaną w Gruzji. Od dwóch lat kocha ten kraj szczególnie, ponieważ to tam poznała miłość swojego życia. Jak spotkała swojego męża? - Miałam się wspinać na pięciotysięcznik, na Kazbek. Mój mąż, wtedy jeszcze nie mąż, to przewodnikowo i geograficznie ogarniał – zdradziła. Irakli z miłości do Kasi przeprowadził się do Polski. W jej mieszkaniu od razu było widać, że brakuje tam mężczyzny. Od razu wziąłem swoje śrubokręty i naprawiłem co trzeba – zażartował.

Z podwórka na stadion

Maciej Dolega wybrał się na rozgrywki „Z podwórka na stadion” Pucharu Tymbark, gdzie przy okazji zaprezentował dzisiejszą prognozę pogody.

Wielkanocna kuchnia w niecodziennym wydaniu

Anna Starmach w „Dzień Dobry TVN” zaprezentowała niecodzienną odsłonę wielkanocnej kuchni. Na warsztat wzięła tuńczyka, a z widzami podzieliła się swoim przepisem m.in. na zupę chrzanową z tuńczykiem.

„Efekt Domina”. Kryzys w Wenezueli oczami mieszkańców

Każdego dnia tysiące Wenezuelczyków ucieka do sąsiedniej Kolumbii przed biedą, przemocą i głodem. Tam wybrała się Dominika Kulczyk w kolejnym odcinku swojego programu „Efekt Domina”. A o kryzysie humanitarnym i sytuacji mieszkańców Wenezueli opowiedziała Kindze Rusin i Piotrowi Kraśce. - Sytuacja w Wenezueli, która kiedyś była krajem mlekiem i miodem płynącym, krajem z większymi zasobami ropy naftowej niż Arabia Saudyjska, dzisiaj jest dramatyczna. Co najbardziej bolesne, największy dramat dotyka kobiet i dzieci. Mówi się o "diecie Maduro" - prawie każdy mieszkaniec Wenezueli schudł przeciętnie 10 kilogramów - zaznaczyła.