Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Środki dopingujące to związki chemiczne, których przyjmowanie ma zwiększyć wydolność fizyczną zawodników. Sportowcy korzystający z dopingu przez pewien czas mogą cierpieć z powodu ich negatywnego wpływu na organizm. Jak ich przyjmowanie wygląda na polskich siłowniach? Kulturysta Jerzy Osuch i Michał Mostowiak opowiedzieli o swojej przygodzie z dopingiem. – Zacząłem wstrzykiwać sobie towar w wieku 19 lat – wyznał jeden z nich.

Jak doping wpływa na zdrowie kobiety?

Kobiety, które przyjmują sterydy, mogą mieć wiele problemów ze zdrowiem. Dr n. med. Jarosław Krzywański opowiedział w studiu „Dzień Dobry TVN” o wpływie tego typu środków na kobiecy organizm. – Kobiety przestają być kobietami, dochodzi do defeminizacji – wyjaśnił.

Krakowski przegląd prasy Marcina Borkowskiego

Dziennikarz Marcin Borkowski prosto z krakowskiego rynku zaprezentował swój autorski przegląd prasy. Opowiedział między innymi o trendach w modzie na wiosnę i lato oraz o tym, jak nie dać się zamienić w człowieka korporacji.

Panorama Racławicka i jej tajemnice

Muzeum Panorama Racławicka eksponuje cykloramiczny obraz „Bitwa pod Racławicami” namalowany w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Jak powstawał ten wybitny obraz? Pracownicy Muzeum Narodowego we Wrocławiu opowiedzieli o tajemnicach dzieła. – Nie użyto czarnego koloru tutaj w ogóle – zdradziła Izabela Trembałowicz-Chęć.