Dramat, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Dramat filmowy – czym się charakteryzuje?

 

Głównym zadaniem filmów dramatycznych jest skłanianie do refleksji, chwytanie za serce, wywoływanie nieraz trudnych emocji. Bardzo często dzieła te określa się mianem smutnych, przygnębiających lub poruszających filmów. Tak rzeczywiście jest, bo dramaty dotykają niełatwych tematów i bardzo często są to filmy oparte na faktach, co dodatkowo wzmacnia ich odbiór i zwiększa dramaturgię.

 

Trudno jednoznacznie zdefiniować ten gatunek, ponieważ najczęściej prezentuje on różnorodne konwencje filmowe. Wyróżnić można natomiast rodzaje filmu pod względem podejmowanej w dziele tematyki. Są to: dramaty psychologiczne, dramaty obyczajowe, melodramaty, dramaty społeczne, dramaty sensacyjne, dramaty sądowe, dramaty katastroficzne, dramaty kryminalne oraz dramaty wojenne. Specyficzną odmianą jest komediodramat, który łączy w sobie cechy filmu komediowego oraz dramatu.

 

Najlepsze filmy dramatyczne wszech czasów

 

Ujednolicając dramaty filmowe, wyróżnić można wiele tytułów, które są wysoko oceniane w rankingach produkcji tego gatunku. Na czele znajdują się wybitne dzieła jak: „Skazani na Shawshank”, „Nietykalni”, „Ojciec chrzestny”, „Zielona mila”, „Forest Gump”, „Lista Schindlera”, „Życie jest piękne”, „Piękny umysł”, „Pianista” i „Gran Torino”. Wszystkie te produkcje powstały na przestrzeni wielu lat i do dzisiaj są najchętniej oglądanymi i polecanymi filmami dramatycznymi online.

 

Dramaty romantyczne

 

Dramaty romantyczne to najczęściej melodramaty, w których dominującym wątkiem jest historia miłosna. Dwoje zakochanych w sobie ludzi zazwyczaj ma do pokonania wiele przeszkód, by móc ze sobą być. Czasami jest to miłość niemożliwa do zrealizowania. Do ponadczasowych melodramatów zalicza się natomiast „Przeminęło z wiatrem”, „Wichry namiętności” czy „Dumę i uprzedzenie”.

 

Dramaty miłosne bardzo często powstają w oparciu o poruszające książki. Wśród nich wyróżnia się wiele powieści Nicholasa Sparksa, m.in. „List w butelce”, „Pamiętnik”, „Wciąż ją kocham” czy „Noce w Rodanthe”, które szybko zostały zekranizowane. Przykładem adaptacji filmowej o miłości może być również melodramat „Carol”, w którym w głównych rolach można podziwiać takie aktorki jak Cate Blanchett, Rooney Marę i Sarah Paulson oraz film „Angielski pacjent” z Kristin Scott Thomas, Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche. Dramatem o miłości jest również „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio oraz Clarie Danes czy włoski film „Tamte dni, tamte noce”, w reżyserii Luki Guadagnino. Niektóre z tych produkcji są dostępne online w serwisie Player.

 

Dramaty katastroficzne

 

Najbardziej znanym dramatem katastroficznym, w dodatku opartym na faktach, niezmiennie pozostaje „Titanic” z 1997 roku w reżyserii Jamesa Camerona. W filmie przedstawiona jest historia tragicznego rejsu brytyjskiego transatlantyku, na pokładzie którego poznają się i zakochują w sobie młodzi ludzie z dwóch różnych sfer – Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater. W tych rolach obsadzeni zostali Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Film zdobył aż 11 Oscarów i jako pierwszy osiągnął przychody wynoszące ponad 1 miliard dolarów. Wśród polecanych filmów dramatycznych o katastrofach znaleźć można także takie tytuły jak „Biała mila”, „Alive, dramat w Andach”, „2012”, „Armageddon”, „Pojutrze”, „Twister”,„Dzień zagłady” oraz „Niemożliwe”. Wiele z nich można obejrzeć w Internecie, np. na Player. Chętnie oglądane są także filmy o katastrofach lotniczych jak „Pasażer 57”, „Air Force One”, „Port lotniczy ‘75” czy „Lot 93”.

 

Dramaty psychologiczne

 

Dramaty psychologiczne najczęściej skupiają się na dylematach rozgrywających się w psychice głównego bohatera. To specyficzny gatunek filmu, który szczególnie zmusza widzów o myślenia i przeżywania rozterek razem z bohaterem wydarzeń. Zwykle nie ma w nim szybkiej akcji, wszystko toczy się powoli, by był czas na refleksję. Dramaturgię natomiast potęguje dobrana muzyka, która wpływa na emocje widza. Do najlepszych dramatów psychologicznych zalicza się „Milczenie” Bergmana, „Trzy kobiety” Altmana”, „Lokatora” i „Wstręt” Polańskiego oraz „Obsesję” Penna. Warto obejrzeć również tak poruszające filmy jak „Czarny łabędź”, „Efekt motyla”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Sala samobójców”, „Requiem dla snu”, „Mechanik” oraz „Lot nad kukułczym gniazdem”.

 

Filmy dramatyczne oparte na faktach

 

O tym, że życie pisze czasem najlepsze scenariusze, przekonało się już wielu reżyserów. Mnóstwo filmów dramatycznych opartych jest na faktach, często mają one cechy charakterystyczne dla produkcji psychologicznej. Tak jest w przypadku jednego z najlepszych dramatów, czyli „Przerwanej lekcji muzyki” z Angeliną Jolie, Winoną Ryder i Cleą DuVall. Jest to adaptacja autobiograficznej książki Susanny Kaysen. Fabuła koncentruje się na młodych dziewczynach, które trafiły do szpitala psychiatrycznego. Widz ma możliwość podpatrywania różnych osobowości pacjentek, ale też staje się świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń. „Przerwana lekcja muzyki” to jeden z najbardziej poruszających i smutnych filmów. Podobnie jak „Gia”, w której również zagrała Angelina Jolie. Aktorka wciela się w rolę topowej w latach 80. XX wieku modelki -  Gii Carangi, która nie udźwignęła ciężaru sukcesu, a jej życie, chociaż z pozoru idealne, było pasmem wielu dramatów, nie tylko rozgrywanych wewnętrznie. Dramat „Gia”, chociaż ma już wiele lat (premiera miała miejsce w 1998 roku), można obejrzeć online, m.in. w serwisie Player.

 

Zupełnie innym tematycznie, lecz poruszającym dramatem opartym na faktach jest „Niemożliwe”. Fabuła dotyczy wydarzeń z 2004 roku, kiedy na Oceanie Indyjskim pojawiło się katastrofalne w skutkach tsunami. Widz poznaje losy jednej z rodzin, która pojechała spędzić święta w Tajlandii, a stała się uczestnikiem tych tragicznych wydarzeń. Nie sposób przejść obojętnie wokół tego filmu, ponieważ wywołuje on mnóstwo emocji. Osoby, które go oglądają, z zapartym tchem śledzą historię bohaterów i do samego końca nie wiedzą, jak ona się skończy. Istotne znaczenie na odbiór tego dramatu mieli świetnie dobrani aktorzy, w głównych rolach można podziwiać Naomi Watts, która została nominowana do Oscara, Ewana McGregora oraz Toma Hollanda.

 

Wśród polecanych filmów dramatycznych inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, wyróżnić można także produkcje: „Monachium”, „Hotel Ruanda”, „Ray”, „Wielka ucieczka”, „I że cię nie opuszczę”, „Diabelska przełęcz” czy „Helikopter w ogniu”.

 

Polskie dramaty filmowe

 

Polskie filmy dramatyczne również są wysoko oceniane przez krytyków. Wiele z nich jest inspirowanych poruszającymi wydarzeniami z życia znanych osób. Tak jest w przypadku produkcji „Bogowie” o profesorze Zbigniewie Relidze, „Bokser” o życiu Przemysława Salety, „Jesteś bogiem” o liderze grupy „Paktofonika”, „Nad życie” o walce z chorobą siatkarki Agaty Mróz czy „Ostatnia rodzina” o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Wszystkie te dramaty znaleźć można w serwisie Player. Podobnie jak inne polecane dramaty produkcji polskiej, jak „Biała sukienka”, „Chce się żyć”.

 

 

Seriale dramatyczne – co je wyróżnia?

 

Seriali dramatycznych nie da się jednoznacznie zdefiniować, można jedynie stwierdzić, że poruszają poważną tematykę. Mają one cechy charakterystyczne dla wielu gatunków filmowych i telewizyjnych. Z tego powodu do dramatów często dodaje się nazwy podgatunkowe, w ten sposób powstają takie określenia jak dramat kryminalny, dramat wojenny, dramat historyczny czy komediodramat. Popularne jest także rozróżnienie dotyczące dominującego motywu w filmie. Zgodnie z tym wymienia się m.in. seriale dramatyczne prawne, medyczne, polityczne, o miłości czy dla nastolatków. Mimo braku zgodności co do scharakteryzowania tego gatunku, jest on bardzo popularny. Od 1970 roku Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznaje Złoty Glob za najlepszy telewizyjny serial dramatyczny.

 

Ranking seriali dramatycznych

 

Najlepsze seriale dramatyczne to zazwyczaj produkcje amerykańskie. Stany Zjednoczone zdominowały rynek filmowy pod względem tworzenia nowych serii tego gatunku. W czołówce rankingów seriali dramatycznych wciąż jest „Rodzina Soprano”. Produkcja ta była nagrywana w latach 1999 – 2007. Obecnie można ją oglądać między innymi w serwisie Player. Fabuła koncentruje się wokół losów szefa miejscowej mafii. Widz poznaje nie tylko jego „perypetie” zawodowe, ale i rodzinne. Główną rolę bossa gangu zagrał James Gandolfini. Oprócz niego, w serialu wystąpili: Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli czy Tony Sirico.

 

Topowym serialem dramatycznym jest także „Sześć stóp pod ziemią”. To wielokrotnie nagradzana produkcja, którą w telewizji emitowano w latach 2001 – 2005, obecnie dostępna jest w Internecie, także w serwisie Player. „Sześć stóp pod ziemią” to pierwszy serial, który tak wprost odnosił się do tematu ludzkiej śmiertelności, bowiem fabuła przedstawia życie rodziny, która prowadzi zakład pogrzebowy. W produkcji wzięło udział wielu znanych aktorów, w tym Peter Krause i Michael C. Hall.

 

Kolejnym wysoko ocenianym amerykańskim serialem dramatycznym jest „24 godziny”. Niektórzy oceniają go jako serial sensacyjny z elementami dramatu. W sumie powstało prawie 200 odcinków tej produkcji, nagrywano ją w latach 2001 – 2010. Każdy epizod przedstawiał godzinę z życia bohaterów. Podejmowane wątki dotyczyły głównie polityki i spraw z nią związanych. Akcja pierwszego sezonu zaczyna się od prawyborów prezydenckich w Kalifornii, gdzie planowany jest zamach na jednego z kandydatów. Wtedy do akcji wkracza Jack Bauer, były agent CIA. W tej roli widzowie mogą podziwiać Kiefera Sutherlanda.

 

W rankingach najlepszych seriali dramatycznych pojawia się jeszcze wiele zagranicznych produkcji, w tym: „Mad Men”, „Dexter”, „Czysta krew”, „Zagubieni”, „Dynastia Tudorów” czy „Dr House”.

 

Seriale dramatyczne dostępne online

 

Większość dobrych seriali dramatycznych można obejrzeć online, np. na stronie Player. Warta zobaczenia jest produkcja „Gomorra” określana przez wielu widzów jako dzieło doskonałe. Serial oparty jest na powieści o tym samym tytule, której autor – Robert Saviano,  musi ukrywać się do dzisiaj. Obnażył on bowiem brutalne zagrywki mafii grasującej w Neapolu. 

 

Wysoko ocenianym serialem dramatycznym dostępnym online jest także „Mad Men”, który porusza tematykę przemian obyczajowych zachodzących w USA w latach 60. XX wieku. Głównie dotyczy to sfery korporacyjnej i pokonywania kolejnych szczebli kariery, by jak najszybciej osiągnąć sukces.

 

Kultowym wręcz serialem dramatycznym z elementami kryminału jest „Miasteczko Twin Peaks”. Fabułą koncentruje się na śledztwie w sprawie morderstwa uczennicy Laury Palmer. Chociaż pilot tej produkcji został wyemitowany w roku 1990, nadal istnieje ogromne zainteresowanie serialem Davida Lyncha i Marka Frosta. Popularność „Miasteczka Twin Peaks” zaowocowała powstaniem kontynuacji produkcji w 2017 roku.

 

Na uwagę zasługuje również serial dramatyczno-kryminalny „Partnerki”. Fabuła opiera się na motywach zaczerpniętych z thrillerów medycznych Tess Gerritsen, w których głównymi bohaterkami są dwie kobiety – Jane Rizzoli (detektyw) i Maura Ises (patolog). Razem rozwiązują one szereg zagadek kryminalnych, niekiedy bardzo brutalnych.

 

Popularnym polskim serialem dramatycznym, który łączy w sobie kryminał, thriller i akcję, jest „Wataha” emitowana przez HBO Polska. Każdy odcinek tej produkcji trzyma w napięciu, już na samym początku fabuła koncentruje się wokół zamachu na oficerów Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, z którego cało wychodzi tylko jedna osoba. W serialu „Wataha” wzięli udział topowi polscy aktorzy, tacy jak Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Aleksandra Popławska oraz Magdalena Popławska.

 

Nowe amerykańskie seriale dramatyczne, które warto zobaczyć

 

Od roku 2010 powstało wiele popularnych seriali dramatycznych. Niektóre z nich są już dostępne w serwisie Player. Mrożącą krew w żyłach produkcją jest „Opowieść podręcznej”, emitowana od 2017 roku. Fabuła inspirowana jest powieścią Margaret Atwood o tym samym tytule. Serial utrzymany jest w konwencji fantastyki, bowiem widz obserwuje antyutopijny świat, w którym władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Zmusza ona płodne kobiety do rodzenia dzieci uprzywilejowanym mężczyznom. Wszelkie nieposłuszeństwo jest surowo karane. Serial ten zdobył już wiele prestiżowych nagród, w tym Złote Globy oraz Emmy.

 

Ciekawym serialem dramatycznym jest „Narcos”, którego fabuła koncentruje się na życiu Pabla Escobara, czyli słynnego kolumbijskiego bossa narkotykowego. Produkcja ta okazała się na tyle niewygodna dla niektórych środowisk, że po trzecim sezonie, w niewyjaśnionych okolicznościach, zginął jeden z członków ekipy pracującej nad serialem.

 

Wielokrotnie nagradzanym amerykańsko-brytyjskim serialem dramatycznym opartym na faktach jest „The Crown”. Fabuła przedstawia życie królowej Elżbiety II, a rozpoczyna się od przedstawienia jej ślubu z księciem Filipem.

 

Warty zobaczenia jest także nowy serial dramatyczny „Wielkie kłamstewka”, w którym przedstawione są losy 3 kobiet i ich dzieci. Produkcja ta określana jest jako komediodramat i cieszy się dużym uznaniem nie tylko widzów, ale również krytyków. Wpływ na to może mieć doborowa obsada, wśród której są: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley czy Laura Dern.

120 uderzeń serca 15:17 do Paryża 1800 gramów 1917 1945 28 tygodni później 303. Bitwa o Anglię 451° Fahrenheita 50 wiosen Aurory 53 wojny 7 uczuć 7 uczuć Adwokat Aga Akt odwagi Alfa American Beauty American Hustle American Woman Amerykańska dziewczynka Amerykańska sielanka Amerykańska sielanka Amerykański splendor Amra i drugie małżeństwo Angel Angielski pacjent Anielska twarz Anna tysiąca dni Annie Arcyoszust Arktyka Arytmia Asystentka Aurora Autostrada nadziei Aż poleje się krew Aż po grób Baby Bump Bajecznie bogaci Azjaci Balladyna Belcanto Bernard i Doris Bessie Bezlitosny Bezmiar sprawiedliwości Bezsenność w Seattle Bez alternatywy Bez końca Bez skazy Bez wątpliwości Bez względu na cenę Biali rycerze - 2015 Biała mila Biała sukienka Biały kruk Biegacz Bille Blask Bliżej Blue Jasmine Bogowie Bohemian Rhapsody Bomb City Borsalino i spółka Boska miłość Boso, ale na rowerze Boże Ciało Boże Ciało Ból i blask Bracia Braterstwo Braveheart - Waleczne serce Brexit Brud Brudna wojna Brudny szmal Bułgarska róża Buntownicy z seminarium Buntownik z wyboru Bye Bye Germany Byk Cała prawda o Szekspirze Cały ten zgiełk Carmen i Lola Casanova Celeste Cena prawdy Cena sukcesu Cena sukcesu Chappie Charlie mówi Charlotte się bawi Chłodnia Chłopiec ze skazą Chrzest Chrzest ogniem Cień wątpliwości Cinema Verite City Island Clemency Cokolwiek Cop Land Co przyniesie jutro Córka trenera Córka trenera Córki dancingu Cukier Czarne popioły Czarny glina Czasem w kwietniu Czasem, zawsze, nigdy Czas przemian Czas wymierania Człowiek jutra Człowiek, który wszystkich zaskoczył Człowiek, który zabił Hitlera i Wielką Stopę Cztery wesela i pogrzeb Czułe słówka Czułość Dalida. Skazana na miłość Dark Web: Usuń znajomego Deadwood Decydujący głos Demon Dla Nedy Długi weekend Dobry sąsiad Dolina kwiatów Dom Zły Donbas Dorastając Downton Abbey Dowód Do końca Dreamgirls Droga do przebaczenia Droga ku wojnie Droga na szczyt Droga śmierci Druga szansa Drugie życie pana Alaine Dryf Dusza i ciało Dwa dni, jedna noc Dwa miliony dolarów napiwku Dwa światy: Historia miłosna Dwie godziny od Paryża Dym Dyrygentka Dysfunkcyjny kot Dywizjon 303. Prawdziwa historia Dzieci gorszego Boga Dziecko diabła Dziecko Rosemary Dziecko Rosemary Dziedzictwo grzechu: Historia Williama Coita Dzień po moim odejściu Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo Dziewczyna Dzięki Bogu Dzika grusza Dzikie stworzenia Dziura w Głowie Edie Einstein i Eddington Ekspedientki Emma Peeters Endrju Escape room Eter E-znajomi Fabryka Falcone Fałszywe powody Fantastyczna kobieta Faworyta Fighter Fighter Filadelfia Flashdance Flic Story Fokstrot Forrest Gump Fortunna pomyłka Foxcatcher Freak Show Funny Cow Gang Gdyby ulica Beale umiała mówić Generał. Zamach na Gibraltarze Genesis Geneza Ghostbox Cowboy Gia Gliny Gloria Bell Głęboka cisza Głos Gniew Godziny Gołąb Gorące lato z Sofią Gorący eter Gorący temat Gorejący krzew Gorzkie żniwa Gość weselny Gracze Gran Torino Gra wstępna Green Book Grunt pod stopami Gundermann Guwernantka Gwiazdka w domu Gwiazdka w Grand Valley Gwiazdy Gwiazdy Happy End Happy Ending Hardkor Disko Hard Paint Hawaje Hazardziści Hemingway i Gellhorn High Life Historia Lizy Hotel Marigold Hotel Mumbaj Ich własna liga Idealna matka Idealny facet Imię kobiety Inna kobieta Instynkt matki Irina Ivan I oddychaj normalnie I Pancho Villa we własnej osobie Jack, jakiego nie znacie Jacy jesteśmy Jak łodzie Jak pies z kotem Jak pies z kotem Jeff wraca do domu Jesteś bogiem Jeszcze nie koniec - 2017 Jojo Rabbit Judy Julie i Julia Jutro wstanie nowy dzień Kafarnaum Kamerdyner Karbala Karuzela Kelner Kilka rozmów o bardzo wysokiej dziewczynie Klasa pracująca Kler Kler Klienci z Los Angeles Kłus Kobieta, która kochała Elvisa Kobieta na skraju dojrzałości Kobieta sukcesu Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kołysanka Konsekwencje Koty Kraina nadziei Kraina wielkiego nieba Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce Kronika Królestwo Królowa chmur Królowie nocy Krystal Krzyżówkowe zagadki: Abrakadawer Krzyżówkowe zagadki: Mordercza łamigłówka Krzyżówkowe zagadki: Przeklęty klejnot Książę przypływów Księgarnia z marzeniami Księżna Kurier Labirynt kłamstw Lady Day w Emerson’s Bar & Grill Lady Jane Lajko - Cygan w kosmosie Lalka Last Days Lato Lato 84 Laura LBJ Lemoniada Letʼs dance Letʼs Dance Le Mans '66 Listopad Little Woods Logan: Wolverine Longford Luce Lucy in the Sky Ludzie jak my Ładunek Łaskotki Maestro Magia w blasku księżyca Magiczne noce Makbet Makbet Mała Miss Małe kobietki Małe kobietki Małpa Mama Manifesto Mapplethorpe Margot jedzie na ślub Maria, królowa Szkotów Maria łaski pełna Maria Skłodowska–Curie Mario Marona - psia opowieść Mary Shelley Marzyciel Matka i córka Matka i dziecko Matthias i Maxime Menashe Menocchio Mercy Mężowie i żony Miara człowieka Miasto w ogniu Midway Między nami bliźniętami Milcząca rewolucja Miłosierdzie dżungli Miłosny rytm Miłość i miłosierdzie Miłość i miłosierdzie Miłość po miłości Miłość w Mieście Ogrodów Mirai Mistrzowie Młody Ahmed Mnie tu nie ma Modlitwa Moi bracia Moja córcia Moja córka Moja kolacja z Herve Moja mała Moja mała Zoe Moje miasto Moneyball Monument Moulin Rouge! Mój Nikifor Mój problem to ty Mroczne wody Mrzyj, monstrum, mrzyj My My, zwierzęta Nadzieja Nagle, niespodziewanie Najczystszy jest popiół Najlepsi wrogowie Najtrudniejsza walka Muhammada Alego Naoczny świadek Narodziny gwiazdy Nasze zmagania Nazywają mnie śmierć Nazywam się: Muhammad Ali Na głęboką wodę Na karuzeli życia Na krawędzi Na oczach wszystkich Na plaży Chesil Na pożegnanie Na ringu z rodziną Na skrzydłach orłów Na śmierć i życie Na zakładkę Na zawsze razem Nic nie ginie Nic nie mów Niebieski ptak w moim sercu Niebieski pył Niemiłość Nienawiść, którą dajesz Nieodwracalne Nieposłuszni Nieracjonalny meżczyzna Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks Niewidzialne (NIE)znajomi Nie czas na łzy Nie do pokochania Nie ignoruj mnie Nie ma nas w domu Nie strzelać Nie wracaj do mnie w snach Nie wysiadaj Nigdy nie jest za późno Niknięcie Nina Nocna jazda Nocna zmiana Nocny patrol Nona Notatki z terenu Numer Obce niebo - filmowa podróż Obietnica Obyś następnym razem umarła Obywatel Jones Obywatel X Ocaleni Ocalić i zginąć Octav Oda do radości Oddech Odruch serca Odwet Odzyskane życie Oficer i szpieg Oko na Julię Oko w oko z życiem Ona Oni Opowieść Opowieść Mary Ostatnie drzewo Ostatni układ Ostatni z plemienia Ostrym nożem Oszuści Pałac Joego Pamiątki Claire Darling Pan Holmes Pan T. Pan Tadeusz Pan Tadeusz Pańskie czasy Parasite Parasite Parking Party Paryż i dziewczyna Pasja, cz. 1 Pasja, cz. 2 Paterno Pauza Pearl Harbor Peel Perspektywa Pewnego razu na Dzikim Zachodzie Pewnego razu… w Hollywood Pewny kandydat. Jak nie zostać prezydentem Phil Spector Pianista Pianista Piąta fala Pico da Neblina Pierwszy rok Pieśń imion Pięćdziesiąt twarzy Greya Piękna i bestie Piękna para Piksele. Pili Piloci z Tuskegee Piosenka bez tytułu Piranie Pitbull. Niebezpieczne kobiety Plac zabaw Pochowaj me serce w Wounded Knee Podniebny azyl Podróż Podróż powrotna Podrzutki Pod ciemnymi gwiazdami Pod ochroną Pod oliwkami Pojedynek Pokot Pokój Marvina Pokój tajemnic Polana wśród brzeziny Połowiczny rozpad Timofieja Bierezina Popiół Pornografia Portret kobiety w ogniu Posłuch Potop Potwory Powiązania Powidoki Powrót Bena Powrót Bena Powrót do Christmas Creek Powrót do Montauk Powstanie Warszawskie Poznajmy się jeszcze raz Pożegnanie nocy Po tamtej stronie Po własnych śladach Półsłodki ciężar Prawda Prawdziwe kobiety są zaokrąglone Prawdziwy gangster Precedensowa sprawa Primo Projekt Koliber Projekt Laramie Projekt Tokio Prorok Proxima Proza życia Próżnia Przebiegły złodziej Przebudzenie Przedszkolanka Przed egzekucją Przed mrozem Przemycić Hendrixa Przemytnik Przybysze Przypływ wiary Ptasi śpiew Pusta widownia Rafaël Rafiki Ramen. Smak wspomnień Ray i Liz Rdza Red Rock West Rewizja osobista Richard mówi do widzenia Rockaway Rocketman Rodzaj ciszy Rodzice Rodzina od zaraz Rodzinny dylemat Rok pod psem Rok psa Romeo i Julia Romeo i Julia: Poza słowami Rosie Rozmowy z Masarykiem Rozpalony duch Rozróba w Rock Steady Rozsypać prochy Róg Dwunastej i Delaware Ruben Brandt, kolekcjoner Rycerz króla Artura Rydwany ognia Ryszard III Rzeka Rzeka życia Sala samobójców. Hejter Salut 7 Sara Schyłek dnia Seberg Sekretne życie Waltera Mitty Serce do walki Serce miłości Sergio i Siergiej Sesje Shadow Share Sibel Siedem dni w piekle Siła marzeń Simpel Sir Skuci lodem Słodki koniec dnia Słodziak Słoń Słońce też jest gwiazdą Słowik Słynna Bettie Page Sokół z masłem orzechowym Somalijscy piraci Sprawa Moranta Sprawa Sary i Salima Strach Straszna kobieta Strażniczka Strefa nagości Stretch Stuart: Spojrzenie w przeszłość Studnia Styks Sugar Sunset Limited Supernova Swatka Synowie Danii Syn swego kraju Szare ogrody Szatan kazał tańczyć Szczęśliwy Lazzaro Szron Sztokholm Sztuka zbrodni Szukając Louise Szukając siebie Ściana Śmierć Stalina Śmietanka towarzyska Śniadanie u Tiffany'ego Świadek Świadek oskarżenia Światła sceny Świat według Iona B. Tacy byliśmy Tajemnica Filomeny Tajemnica Filomeny Tajemnica szczęścia Tajemnice Joan Tajemnice Joan Taka, jaką mnie chcesz Tamtej nocy Tato Tazzeka Ted – w imię miłości Teheran tabu Tel Awiw w ogniu Temple Grandin Terytorium miłości Też go kocham Tęcza The Kill Team The Last Black Man in San Francisco The Lighthouse The Parts You Lose The Place The Social Network Tłumacz Tolkien Tommaso Top Gun Towarzysz podróży To właśnie życie Tragiczny lot 1025 Tranzyt Truposze nie umierają Trzecia żona Trzy dni i jedno życie Tuż po weselu Twarz Tylko Tylko ty Tyson Ucieczka Ucieczka z Rakki Uczciwy człowiek Uczeń szatana Ułaskawienie Underdog Urok Urząd Miasta Uśmiechy smutnych mężczyzn Utalentowany pan Ripley Utoya, 22 lipca Uwierz w ducha Uwięzieni Użyteczne U progu sławy - Van Gogh. U bram wieczności Versus Via Carpatia Vicky Cristina Barcelona Vita i Virginia Wakacje Wałęsa. Człowiek z nadziei Warsaw by Night Wątpliwość Wbrew regułom Weekend w Scarborough Wendeta Wężowe wzgórza Whiplash Whiplash Wichry namiętności Wiek niewinności Wielcy malutcy Wielkie wydarzenie Wielki Liberace Wierny ogrodnik Wierzę w Ciebie Wieża Witajcie w Marwen Wizja Wojna o prąd Wołyń Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopnięcia Wszyscy Święci Wszyscy wiedzą Wszystko dla mojej matki Wściekły byk Wulkan Wybrańcy Wygrany Wymazać siebie Wymazani Wymiana księżniczek Wymyk Wymyk Wystrzałowa miss Wyścig Wyznaj to szeptem Wzbierająca burza W błękicie W czasie burzy W domu wszystko dobrze W drodze do Klondike W gorączce W kogo ja się wrodziłem W matni W pogoni za Amy W proch się obrócisz W rękach Boga X i Y Yesterday Zabawa zabawa Zabić wspomnienia Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce Zachowaj spokój Zagadki Hailey Dean: Śmierć na posterunku Zagadki Hailey Dean: Śmierć na receptę Zagros Zakładnicy Zakładnicy z Alta View Zatrute pióro Zawód: Lekarz Zazdrość Zbrodnia ojca Amaro Zbyt wielcy, by upaść Zdrada Zgodne oświadczenie stron Zielona mila Ziemski raj Zimna wojna Zła edukacja Złe wychowanie Cameron Post Złodziejaszki Złote wyjście Zmiana w grze Zniewaga Zorza polarna Zostały tylko wspomnienia Zwyczajna kobieta Zwykli ludzie Zwykłe chwile Zwykłe dni Z całych sił Z krwi i kości Z perspektywy Paryża Żebrak So: mistrz pijanej pięści Żelazna Dama Żelazny most Żniwa Żurek Życie na krawędzi Życie za śmiech Życiowa debata