Dramat, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Dramat filmowy – czym się charakteryzuje?

 

Głównym zadaniem filmów dramatycznych jest skłanianie do refleksji, chwytanie za serce, wywoływanie nieraz trudnych emocji. Bardzo często dzieła te określa się mianem smutnych, przygnębiających lub poruszających filmów. Tak rzeczywiście jest, bo dramaty dotykają niełatwych tematów i bardzo często są to filmy oparte na faktach, co dodatkowo wzmacnia ich odbiór i zwiększa dramaturgię.

 

Trudno jednoznacznie zdefiniować ten gatunek, ponieważ najczęściej prezentuje on różnorodne konwencje filmowe. Wyróżnić można natomiast rodzaje filmu pod względem podejmowanej w dziele tematyki. Są to: dramaty psychologiczne, dramaty obyczajowe, melodramaty, dramaty społeczne, dramaty sensacyjne, dramaty sądowe, dramaty katastroficzne, dramaty kryminalne oraz dramaty wojenne. Specyficzną odmianą jest komediodramat, który łączy w sobie cechy filmu komediowego oraz dramatu.

 

Najlepsze filmy dramatyczne wszech czasów

 

Ujednolicając dramaty filmowe, wyróżnić można wiele tytułów, które są wysoko oceniane w rankingach produkcji tego gatunku. Na czele znajdują się wybitne dzieła jak: „Skazani na Shawshank”, „Nietykalni”, „Ojciec chrzestny”, „Zielona mila”, „Forest Gump”, „Lista Schindlera”, „Życie jest piękne”, „Piękny umysł”, „Pianista” i „Gran Torino”. Wszystkie te produkcje powstały na przestrzeni wielu lat i do dzisiaj są najchętniej oglądanymi i polecanymi filmami dramatycznymi online.

 

Dramaty romantyczne

 

Dramaty romantyczne to najczęściej melodramaty, w których dominującym wątkiem jest historia miłosna. Dwoje zakochanych w sobie ludzi zazwyczaj ma do pokonania wiele przeszkód, by móc ze sobą być. Czasami jest to miłość niemożliwa do zrealizowania. Do ponadczasowych melodramatów zalicza się natomiast „Przeminęło z wiatrem”, „Wichry namiętności” czy „Dumę i uprzedzenie”.

 

Dramaty miłosne bardzo często powstają w oparciu o poruszające książki. Wśród nich wyróżnia się wiele powieści Nicholasa Sparksa, m.in. „List w butelce”, „Pamiętnik”, „Wciąż ją kocham” czy „Noce w Rodanthe”, które szybko zostały zekranizowane. Przykładem adaptacji filmowej o miłości może być również melodramat „Carol”, w którym w głównych rolach można podziwiać takie aktorki jak Cate Blanchett, Rooney Marę i Sarah Paulson oraz film „Angielski pacjent” z Kristin Scott Thomas, Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche. Dramatem o miłości jest również „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio oraz Clarie Danes czy włoski film „Tamte dni, tamte noce”, w reżyserii Luki Guadagnino. Niektóre z tych produkcji są dostępne online w serwisie Player.

 

Dramaty katastroficzne

 

Najbardziej znanym dramatem katastroficznym, w dodatku opartym na faktach, niezmiennie pozostaje „Titanic” z 1997 roku w reżyserii Jamesa Camerona. W filmie przedstawiona jest historia tragicznego rejsu brytyjskiego transatlantyku, na pokładzie którego poznają się i zakochują w sobie młodzi ludzie z dwóch różnych sfer – Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater. W tych rolach obsadzeni zostali Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Film zdobył aż 11 Oscarów i jako pierwszy osiągnął przychody wynoszące ponad 1 miliard dolarów. Wśród polecanych filmów dramatycznych o katastrofach znaleźć można także takie tytuły jak „Biała mila”, „Alive, dramat w Andach”, „2012”, „Armageddon”, „Pojutrze”, „Twister”,„Dzień zagłady” oraz „Niemożliwe”. Wiele z nich można obejrzeć w Internecie, np. na Player. Chętnie oglądane są także filmy o katastrofach lotniczych jak „Pasażer 57”, „Air Force One”, „Port lotniczy ‘75” czy „Lot 93”.

 

Dramaty psychologiczne

 

Dramaty psychologiczne najczęściej skupiają się na dylematach rozgrywających się w psychice głównego bohatera. To specyficzny gatunek filmu, który szczególnie zmusza widzów o myślenia i przeżywania rozterek razem z bohaterem wydarzeń. Zwykle nie ma w nim szybkiej akcji, wszystko toczy się powoli, by był czas na refleksję. Dramaturgię natomiast potęguje dobrana muzyka, która wpływa na emocje widza. Do najlepszych dramatów psychologicznych zalicza się „Milczenie” Bergmana, „Trzy kobiety” Altmana”, „Lokatora” i „Wstręt” Polańskiego oraz „Obsesję” Penna. Warto obejrzeć również tak poruszające filmy jak „Czarny łabędź”, „Efekt motyla”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Sala samobójców”, „Requiem dla snu”, „Mechanik” oraz „Lot nad kukułczym gniazdem”.

 

Filmy dramatyczne oparte na faktach

 

O tym, że życie pisze czasem najlepsze scenariusze, przekonało się już wielu reżyserów. Mnóstwo filmów dramatycznych opartych jest na faktach, często mają one cechy charakterystyczne dla produkcji psychologicznej. Tak jest w przypadku jednego z najlepszych dramatów, czyli „Przerwanej lekcji muzyki” z Angeliną Jolie, Winoną Ryder i Cleą DuVall. Jest to adaptacja autobiograficznej książki Susanny Kaysen. Fabuła koncentruje się na młodych dziewczynach, które trafiły do szpitala psychiatrycznego. Widz ma możliwość podpatrywania różnych osobowości pacjentek, ale też staje się świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń. „Przerwana lekcja muzyki” to jeden z najbardziej poruszających i smutnych filmów. Podobnie jak „Gia”, w której również zagrała Angelina Jolie. Aktorka wciela się w rolę topowej w latach 80. XX wieku modelki -  Gii Carangi, która nie udźwignęła ciężaru sukcesu, a jej życie, chociaż z pozoru idealne, było pasmem wielu dramatów, nie tylko rozgrywanych wewnętrznie. Dramat „Gia”, chociaż ma już wiele lat (premiera miała miejsce w 1998 roku), można obejrzeć online, m.in. w serwisie Player.

 

Zupełnie innym tematycznie, lecz poruszającym dramatem opartym na faktach jest „Niemożliwe”. Fabuła dotyczy wydarzeń z 2004 roku, kiedy na Oceanie Indyjskim pojawiło się katastrofalne w skutkach tsunami. Widz poznaje losy jednej z rodzin, która pojechała spędzić święta w Tajlandii, a stała się uczestnikiem tych tragicznych wydarzeń. Nie sposób przejść obojętnie wokół tego filmu, ponieważ wywołuje on mnóstwo emocji. Osoby, które go oglądają, z zapartym tchem śledzą historię bohaterów i do samego końca nie wiedzą, jak ona się skończy. Istotne znaczenie na odbiór tego dramatu mieli świetnie dobrani aktorzy, w głównych rolach można podziwiać Naomi Watts, która została nominowana do Oscara, Ewana McGregora oraz Toma Hollanda.

 

Wśród polecanych filmów dramatycznych inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, wyróżnić można także produkcje: „Monachium”, „Hotel Ruanda”, „Ray”, „Wielka ucieczka”, „I że cię nie opuszczę”, „Diabelska przełęcz” czy „Helikopter w ogniu”.

 

Polskie dramaty filmowe

 

Polskie filmy dramatyczne również są wysoko oceniane przez krytyków. Wiele z nich jest inspirowanych poruszającymi wydarzeniami z życia znanych osób. Tak jest w przypadku produkcji „Bogowie” o profesorze Zbigniewie Relidze, „Bokser” o życiu Przemysława Salety, „Jesteś bogiem” o liderze grupy „Paktofonika”, „Nad życie” o walce z chorobą siatkarki Agaty Mróz czy „Ostatnia rodzina” o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Wszystkie te dramaty znaleźć można w serwisie Player. Podobnie jak inne polecane dramaty produkcji polskiej, jak „Biała sukienka”, „Chce się żyć”.

 

 

Seriale dramatyczne – co je wyróżnia?

 

Seriali dramatycznych nie da się jednoznacznie zdefiniować, można jedynie stwierdzić, że poruszają poważną tematykę. Mają one cechy charakterystyczne dla wielu gatunków filmowych i telewizyjnych. Z tego powodu do dramatów często dodaje się nazwy podgatunkowe, w ten sposób powstają takie określenia jak dramat kryminalny, dramat wojenny, dramat historyczny czy komediodramat. Popularne jest także rozróżnienie dotyczące dominującego motywu w filmie. Zgodnie z tym wymienia się m.in. seriale dramatyczne prawne, medyczne, polityczne, o miłości czy dla nastolatków. Mimo braku zgodności co do scharakteryzowania tego gatunku, jest on bardzo popularny. Od 1970 roku Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznaje Złoty Glob za najlepszy telewizyjny serial dramatyczny.

 

Ranking seriali dramatycznych

 

Najlepsze seriale dramatyczne to zazwyczaj produkcje amerykańskie. Stany Zjednoczone zdominowały rynek filmowy pod względem tworzenia nowych serii tego gatunku. W czołówce rankingów seriali dramatycznych wciąż jest „Rodzina Soprano”. Produkcja ta była nagrywana w latach 1999 – 2007. Obecnie można ją oglądać między innymi w serwisie Player. Fabuła koncentruje się wokół losów szefa miejscowej mafii. Widz poznaje nie tylko jego „perypetie” zawodowe, ale i rodzinne. Główną rolę bossa gangu zagrał James Gandolfini. Oprócz niego, w serialu wystąpili: Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli czy Tony Sirico.

 

Topowym serialem dramatycznym jest także „Sześć stóp pod ziemią”. To wielokrotnie nagradzana produkcja, którą w telewizji emitowano w latach 2001 – 2005, obecnie dostępna jest w Internecie, także w serwisie Player. „Sześć stóp pod ziemią” to pierwszy serial, który tak wprost odnosił się do tematu ludzkiej śmiertelności, bowiem fabuła przedstawia życie rodziny, która prowadzi zakład pogrzebowy. W produkcji wzięło udział wielu znanych aktorów, w tym Peter Krause i Michael C. Hall.

 

Kolejnym wysoko ocenianym amerykańskim serialem dramatycznym jest „24 godziny”. Niektórzy oceniają go jako serial sensacyjny z elementami dramatu. W sumie powstało prawie 200 odcinków tej produkcji, nagrywano ją w latach 2001 – 2010. Każdy epizod przedstawiał godzinę z życia bohaterów. Podejmowane wątki dotyczyły głównie polityki i spraw z nią związanych. Akcja pierwszego sezonu zaczyna się od prawyborów prezydenckich w Kalifornii, gdzie planowany jest zamach na jednego z kandydatów. Wtedy do akcji wkracza Jack Bauer, były agent CIA. W tej roli widzowie mogą podziwiać Kiefera Sutherlanda.

 

W rankingach najlepszych seriali dramatycznych pojawia się jeszcze wiele zagranicznych produkcji, w tym: „Mad Men”, „Dexter”, „Czysta krew”, „Zagubieni”, „Dynastia Tudorów” czy „Dr House”.

 

Seriale dramatyczne dostępne online

 

Większość dobrych seriali dramatycznych można obejrzeć online, np. na stronie Player. Warta zobaczenia jest produkcja „Gomorra” określana przez wielu widzów jako dzieło doskonałe. Serial oparty jest na powieści o tym samym tytule, której autor – Robert Saviano,  musi ukrywać się do dzisiaj. Obnażył on bowiem brutalne zagrywki mafii grasującej w Neapolu. 

 

Wysoko ocenianym serialem dramatycznym dostępnym online jest także „Mad Men”, który porusza tematykę przemian obyczajowych zachodzących w USA w latach 60. XX wieku. Głównie dotyczy to sfery korporacyjnej i pokonywania kolejnych szczebli kariery, by jak najszybciej osiągnąć sukces.

 

Kultowym wręcz serialem dramatycznym z elementami kryminału jest „Miasteczko Twin Peaks”. Fabułą koncentruje się na śledztwie w sprawie morderstwa uczennicy Laury Palmer. Chociaż pilot tej produkcji został wyemitowany w roku 1990, nadal istnieje ogromne zainteresowanie serialem Davida Lyncha i Marka Frosta. Popularność „Miasteczka Twin Peaks” zaowocowała powstaniem kontynuacji produkcji w 2017 roku.

 

Na uwagę zasługuje również serial dramatyczno-kryminalny „Partnerki”. Fabuła opiera się na motywach zaczerpniętych z thrillerów medycznych Tess Gerritsen, w których głównymi bohaterkami są dwie kobiety – Jane Rizzoli (detektyw) i Maura Ises (patolog). Razem rozwiązują one szereg zagadek kryminalnych, niekiedy bardzo brutalnych.

 

Popularnym polskim serialem dramatycznym, który łączy w sobie kryminał, thriller i akcję, jest „Wataha” emitowana przez HBO Polska. Każdy odcinek tej produkcji trzyma w napięciu, już na samym początku fabuła koncentruje się wokół zamachu na oficerów Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, z którego cało wychodzi tylko jedna osoba. W serialu „Wataha” wzięli udział topowi polscy aktorzy, tacy jak Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Aleksandra Popławska oraz Magdalena Popławska.

 

Nowe amerykańskie seriale dramatyczne, które warto zobaczyć

 

Od roku 2010 powstało wiele popularnych seriali dramatycznych. Niektóre z nich są już dostępne w serwisie Player. Mrożącą krew w żyłach produkcją jest „Opowieść podręcznej”, emitowana od 2017 roku. Fabuła inspirowana jest powieścią Margaret Atwood o tym samym tytule. Serial utrzymany jest w konwencji fantastyki, bowiem widz obserwuje antyutopijny świat, w którym władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Zmusza ona płodne kobiety do rodzenia dzieci uprzywilejowanym mężczyznom. Wszelkie nieposłuszeństwo jest surowo karane. Serial ten zdobył już wiele prestiżowych nagród, w tym Złote Globy oraz Emmy.

 

Ciekawym serialem dramatycznym jest „Narcos”, którego fabuła koncentruje się na życiu Pabla Escobara, czyli słynnego kolumbijskiego bossa narkotykowego. Produkcja ta okazała się na tyle niewygodna dla niektórych środowisk, że po trzecim sezonie, w niewyjaśnionych okolicznościach, zginął jeden z członków ekipy pracującej nad serialem.

 

Wielokrotnie nagradzanym amerykańsko-brytyjskim serialem dramatycznym opartym na faktach jest „The Crown”. Fabuła przedstawia życie królowej Elżbiety II, a rozpoczyna się od przedstawienia jej ślubu z księciem Filipem.

 

Warty zobaczenia jest także nowy serial dramatyczny „Wielkie kłamstewka”, w którym przedstawione są losy 3 kobiet i ich dzieci. Produkcja ta określana jest jako komediodramat i cieszy się dużym uznaniem nie tylko widzów, ale również krytyków. Wpływ na to może mieć doborowa obsada, wśród której są: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley czy Laura Dern.

120 uderzeń serca 13 godzin: Tajna misja w Benghazi 1911 1945 24 tygodnie 303. Bitwa o Anglię 360. Połączeni 38 świadkow 41 dni nadziei 451° Fahrenheita 50 wiosen Aurory 6A Ach, Lucy! A.I. Sztuczna inteligencja Akt odwagi Alice: Ostatnia noc Alice: Pierwszy dzień reszty mojego życia Alive, dramat w Andach American Animals Amerykańska dziewczynka Amerykański splendor Anestezja Angel Angielski pacjent Anielska twarz Antypody Arbitraż Arcyoszust Arytmia Ashby Atlas chmur Autor widmo Ava Aż poleje się krew Aż po grób Barrakuda Bernard i Doris Bessie Bezlitosny Bezsenność w Seattle Bezsenność w Seattle Bez miłości ani słowa Będziesz męczennikiem Biała mila Biały król Biegnę do Ciebie Bitwa o Anglię Blask Bliskość Blokada Blue Valentine Bogowie Bogowie Bokser Bomb City Boost Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem Brad's Status Brexit Brud Brudna wojna Buddy Solitaire Bugsy Buntownicy z seminarium Buntownik z wyboru Bye Bye Germany Byliśmy cool Była sobie dziewczyna Cadillac Records Cake Capote Casting Cast Away: Poza światem Cemetery Junction Cemetery Junction Cena sukcesu Centaur Chce się żyć Chłodny front Chłopiec ze skazą Chryzantemy Chyba że Cicha noc Ciche miejsce Ciche serce Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Cinema Verite Climax Cmentarz wspaniałości Control Cop Land Co kryje miłość Co przynosi przyszłość Córki Abril Córki dancingu Cudowny chłopak Cukiernik Czasem w kwietniu Czas Greenwich Czas przemian Czerwone Sorgo Człowiek z lodu Cztery noce z Anną Czułość Czułość Debiutanci Decydujący głos Demon Desierto Diabeł ubiera się u Prady Diana i ja Dla Nedy Dla niej wszystko Dobre po złym Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie Dogman Dog Days Dom nad morzem Dom Zły Dom Zły Donbas Dorwać Wattsa Dość! Dotknij nieba Dotyk pośredni Dowód Do Ciebie, Philipie Do końca Do odstrzału Droga Aszera Droga do odkupienia Droga do szczęścia Droga ku wojnie Droga na Marsa Droga na szczyt Druga strona Drugie życie króla Dwa światy: Historia miłosna Dwunastu odważnych Dwunasty człowiek Dym Dysfunkcyjny kot Dziecko diabła Dziecko Rosemary Dziedzictwo grzechu: Historia Williama Coita Dziennik maszynisty Dzień dobry TV Dzień kobiet Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo Dziewczyna do towarzystwa Dziewczyna z Brestu Dziewczyna z szafy Dzika Krew Dzikie historie Dzikie róże Dziwni goście Easy Rider Ederly Egzamin Einstein i Eddington Ela – Szkice na pożegnanie Ella i John Ellen Endrju Eva Eva Eva Nová Falcone Fałszywe powody Fanka Fantastyczna kobieta Farma cudów Fatalne zauroczenie Fikser Filadelfia Fisher King Fly Alone Fokstrot Frankenstein Frantz Fritz Bauer kontra państwo Front w Dolinie Wakhan Generał. Zamach na Gibraltarze Genialny klan Geniusz Gia Glengarry Glen Ross Gniew Gniew Godziny Gorejący krzew Gorzkie żniwa Gracze Granice Gwiazdy Gwiazdy Happy End Hawaje Hazardziści Hearts Beat Loud Hemingway i Gellhorn Historia pewnego życia Historia Wendella Bakera Hochelaga, kraina dusz Honorowy obywatel Huba Ich własna liga Idealna matka Idol z ulicy Idy marcowe Inna kobieta Interludium w Pradze Interstellar Inwestycja w małżeństwo Inxeba. Zakazana ścieżka Isabelle i mężczyźni I Pancho Villa we własnej osobie Jack, jakiego nie znacie Jacy jesteśmy Jak kłamać w Ameryce Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach James White Ja, Godard Ja, Olga Hepnarova Jednakowo inni Jednooki król Jej twarz Jestem miłością Jesteśmy tym, co jemy Jesteś bogiem Jesteś Bogiem Jeszcze nie koniec Jeździec Julieta Jutro będziemy szczęśliwi J. Edgar Kamerdyner Kamper Kapitan Phillips Karate Kid Karuzela Katie się żegna Khali zabójca Kler Klienci z Los Angeles Klient Klub dla wybrańców Knives Out Kobieta, która kochała Elvisa Kobieta sukcesu Kobieta w ukryciu Kobieta z lodu Kobiety i wino Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kochanek idealny Kochankowie Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom Kokainowy Rick Komuna Koniec romansu Koniec romansu Koriolan Korpo Kościół sobotni Kres drogi Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce Królewskie wakacje Królowa Hiszpanii Królowa strachu Królowa Ziemi Królowie nocy Król Lear Król złodziei Krzysiu, gdzie jesteś? Krzysztof Księgarnia z marzeniami Kto uratuje róże Labirynt kłamstw Lady Bird Lady Day w Emerson’s Bar & Grill Lampart Last Days Las, 4 rano Lato Lato 1993 Lato w Prowansji Laura Lepiej być nie może Lepiej być nie może Letnia szkoła życia Lęk wysokości Listopad Lola Pater Londyński bulwar Longford Loveling Ludzie Boga Ludzie honoru Luna Ławeczka M Made in Italy Magik z Nowego Jorku Mali mężczyźni Małpa Mama się myli Mandrake Manifesto Margaret Maria Skłodowska-Curie Marjorie Prime Marlina: Zbrodnia w czterech aktach Mary Shelley Marzyciel Marzyłam o Afryce Masaryk. Cena pokoju Matka Matka i córka Maudie Mecz ostatniej szansy Medium Melancholia Menashe Mewa Mężczyzna imieniem Ove Mężczyzna, który kocha Mężczyźni nie płaczą Miara człowieka Midnight special Między ludźmi Między miejscami Między wierszami Miłość od pierwszego ugryzienia Mizofobia Młoda i piękna Młody Karol Marks Młodzież bez Boga Moja kolacja z Herve Moja ziemia Moje córki krowy Monachium Mossie Mój Anioł Mój biegun Mroczna rzeka Musimy porozmawiać o Kevinie Nadal kryję się z paleniem Nad życie Najtrudniejsza walka Muhammada Alego Nasi patrioci Nasze najlepsze wesele Nasz Jake Nasz kochany Damilola Nasz najlepszy rok Nauczyciel Nauczycielka Na głęboką wodę Na krawędzi Na skrzydłach orłów Na skrzydłach Orłów Na zachód od niej Nędzne psy Nico, 1988 Nić widmo Niebieski ptak w moim sercu Niebo nad Saharą Niekochani Niemiłość Nieodwracalne Niepamięć Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks Nietykalni Niewidzialne Niewinni Nieznajoma dziewczyna Niezwykłe życie Timothy'ego Greena Nie czas na łzy Nie jestem czarownicą Nie ma jak u siostry Nigdy cię tu nie było Nixon Nocna zmiana Nostalgia Nowa dziewczyna Nowe oblicze Greya Numer Obce niebo - filmowa podróż Obietnica Obietnica poranka Obława Obsesja Obywatel X Octav Octavio nie żyje Odrobina nieba Odruch serca Odzyskane życie Ograniczenia Ojciec chrzestny Ojciec chrzestny Ojciec chrzestny 3 Ojciec chrzestny II Ojciec chrzestny III Okaleczone Oko na Julię Olli Mäki. Najszczęśliwszy dzień jego życia Opowieści Neila Gaimana: Poczucie obcości Opowieść Opowieść Mary Opowieść żołnierza Opór Osobliwa miłość Ostatnia gwiazda kina Ostatnia miłość na Ziemi Ostatnia podróż Ostatnia rodzina Ostatnia rzecz Ostatni legion Ostatni z plemienia Pałac Joego Pałac wicekróla Pamięć Panna Nikt Pan i pani Adelman Pan Pip Papillon. Motylek Party Paryż i dziewczyna Pasja, cz. 1 Pasja, cz. 2 Paterno Paterson Pelé: Narodziny legendy Perfekcjonista Persepolis Pewnego razu w listopadzie… Pętla Phil Spector Piąta pora roku Piekąca nadzieja Pieśń jeziora Sway Piękna i bestie Piknik z niedźwiedziami Piloci z Tuskegee Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Nowe porządki Plac Amerikis Plac zabaw Plamy z trawy Plan B Plan Maggie Plemiona Palos Verdes Pochowaj me serce w Wounded Knee Podarować życie Podróż Podróż do Bountiful Podróż powrotna Podwodna pułapka Podwójny kochanek Podzielony Pod ciemnymi gwiazdami Pod mocnym aniołem Pod ochroną Pojmani Pokot Pokój Marvina Polowanie Połowiczny rozpad Timofieja Bierezina Pomiędzy słowami Pora na miłość Posmak tuszu Potop Powidoki Powiedzmy sobie wszystko Powrót do Montauk Powstanie Warszawskie Po tamtej stronie Praktykant Prawdziwa historia Prawdziwa historia Prawdziwe kobiety są zaokrąglone Primo Profesor Marston i Wonder Women Projektantka Projekt Floryda Projekt Laramie Projekt Tokio Proza życia Przełęcz ocalonych Przemycić Hendrixa Przez otwarte drzwi Przypadkowy bohater Psy Puzzle Randka w ciemno z życiem Ratując pana Banksa Red Lights Resztki Rewizja osobista Rodin Rodzina Rodzinny dylemat Rok pod psem Romantycy Roman J. Israel Rosemari Rozbój w Belfaście Rozgwiazda Rozróba w Rock Steady Rozstanie Rozsypać prochy Róg Dwunastej i Delaware Saint Laurent Salut 7 Sambá Samochód Jayne Mansfield Samotny mężczyzna Sąsiedzi z dołu Sekretarka Sekret w ich oczach  Serce miłości Serce z kamienia Siedem dni Siedem dni w piekle Siedem dusz Sierota Sierpniowe niebo. 63 dni chwały Simpel Skandalista Larry Flynt Skejterka Skrucha Slipaway Słodkich snów Słodki kraj Słoń Słońce o północy Słońce, to słońce mnie oślepiło Słowik Służąca Służące Słynna Bettie Page Sobibór Somalijscy piraci Soy Nero Spisek Spokojna noc Sponsoring Spotkanie Spowiedź Starbuck Status Update Straszna kobieta Strażacy Stuart: Spojrzenie w przeszłość Studnia Stwór Suburbicon Sugar Sully Sunset Limited Swatka Swingujące wakacje Sycylijskie duchy Synowie nocy Szaleństwo króla Jerzego Szare ogrody Szczęśliwy książę Szejk Jackson Szeregowiec Ryan Szkicownik Szklany zamek Szkoła życia Szron Sztuka dorastania Śmierć komiwojażera Śmierć Stalina Śniegi wojny Śnię w obcym języku Świadek koronny Świadek oskarżenia Świat według Barneya Świat według Iona B. Świat w płomieniach Tahitańska miłość Paula Gauguina Tajemnica objawienia Taksówkarz Tamte dni, tamte noce Tarantella w drodze Teheran tabu Temple Grandin Terminal Testament mamy Tęcza Thelma The Big Short The New Romantic The Padre The Place Toast Tokijska opowieść Tom of Finland Totem Towarzysz podróży To tylko koniec świata Tragiczny lot 1025 Truman Show Truskawkowe dni Trzy pokolenia Trzy szczyty Tully Twarz Tygrysie mleko Tylko dla odważnych Tylko kochankowie przeżyją Tyson Ucieczka Ucieczka z Maze Uciec w głębię Uczciwy człowiek Ukochana krowa Ukryte piękno Una Utalentowany pan Ripley Utrzymanek Victoria Vincent i koniec świata Wada ukryta Wall Street: Pieniądz nie śpi Wałęsa. Człowiek z nadziei Wątpliwość Wbrew regułom Weekend z królem Wendeta Wersety zapomnienia Western Wiek niewinności Wielkie piękno Wielkie wydarzenie Wielki Liberace Wieża. Jasny dzień Wojny wieśniacze Wołyń Woman Walks Ahead Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopnięcia Wróg u bram Wstrząs Wstyd Wszystko nas dzieli Wszystko w porządku Wszystko za życie Wtedy im pokażę Wymiana księżniczek Wyspa tajemnic Wyznania mordercy Wzbierająca burza Wzloty i upadki Normana W chmurach W ciemności W cieniu drzewa W czasie burzy W czterech ścianach życia W gorączce W kręgu przemocy W księżycową jasną noc W narożniku W pogoni za Amy W pogoni za szczęściem W rękach Boga W ułamku sekundy Yesterday Zabić Jesusa Zachowaj spokój Zacznijmy od nowa Zadymiarze Zagros Zagubieni Zakładnicy Zakładnicy z Alta View Zama Zama Zamek Gripsholm Zanim zasnę Zaparkowany Zatrzyj ślady Zawieście czerwone latarnie Zazdrość Za ile mnie pokochasz? Za wcześnie umierać Zbyt wielcy, by upaść Zderzenie Ziarno Zima Zimna wojna Zimowi bracia Zmiana w grze Zmyślony Znienacka Zniknięcie Eleanor Rigby: On Zniknięcie Eleanor Rigby: Ona Zniknięcie Sidneya Halla Znowu Gwiazdka Zupełnie jak miłość Zwariowana historia Maxa i Leona Zwodniczy urok Zwyczajna dziewczyna Zwykli ludzie Z daleka widok jest piękny Z ostatniej chwili Z pasją Żadnych wątpliwości Żebrak So: mistrz pijanej pięści Żegnaj, królowo Żegnaj, moja konkubino Żona Żółtodzioby Życie i nic poza nim Życie poza mną Życiowa debata Żywie Biełaruś!