Dramat, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Dramat filmowy – czym się charakteryzuje?

 

Głównym zadaniem filmów dramatycznych jest skłanianie do refleksji, chwytanie za serce, wywoływanie nieraz trudnych emocji. Bardzo często dzieła te określa się mianem smutnych, przygnębiających lub poruszających filmów. Tak rzeczywiście jest, bo dramaty dotykają niełatwych tematów i bardzo często są to filmy oparte na faktach, co dodatkowo wzmacnia ich odbiór i zwiększa dramaturgię.

 

Trudno jednoznacznie zdefiniować ten gatunek, ponieważ najczęściej prezentuje on różnorodne konwencje filmowe. Wyróżnić można natomiast rodzaje filmu pod względem podejmowanej w dziele tematyki. Są to: dramaty psychologiczne, dramaty obyczajowe, melodramaty, dramaty społeczne, dramaty sensacyjne, dramaty sądowe, dramaty katastroficzne, dramaty kryminalne oraz dramaty wojenne. Specyficzną odmianą jest komediodramat, który łączy w sobie cechy filmu komediowego oraz dramatu.

 

Najlepsze filmy dramatyczne wszech czasów

 

Ujednolicając dramaty filmowe, wyróżnić można wiele tytułów, które są wysoko oceniane w rankingach produkcji tego gatunku. Na czele znajdują się wybitne dzieła jak: „Skazani na Shawshank”, „Nietykalni”, „Ojciec chrzestny”, „Zielona mila”, „Forest Gump”, „Lista Schindlera”, „Życie jest piękne”, „Piękny umysł”, „Pianista” i „Gran Torino”. Wszystkie te produkcje powstały na przestrzeni wielu lat i do dzisiaj są najchętniej oglądanymi i polecanymi filmami dramatycznymi online.

 

Dramaty romantyczne

 

Dramaty romantyczne to najczęściej melodramaty, w których dominującym wątkiem jest historia miłosna. Dwoje zakochanych w sobie ludzi zazwyczaj ma do pokonania wiele przeszkód, by móc ze sobą być. Czasami jest to miłość niemożliwa do zrealizowania. Do ponadczasowych melodramatów zalicza się natomiast „Przeminęło z wiatrem”, „Wichry namiętności” czy „Dumę i uprzedzenie”.

 

Dramaty miłosne bardzo często powstają w oparciu o poruszające książki. Wśród nich wyróżnia się wiele powieści Nicholasa Sparksa, m.in. „List w butelce”, „Pamiętnik”, „Wciąż ją kocham” czy „Noce w Rodanthe”, które szybko zostały zekranizowane. Przykładem adaptacji filmowej o miłości może być również melodramat „Carol”, w którym w głównych rolach można podziwiać takie aktorki jak Cate Blanchett, Rooney Marę i Sarah Paulson oraz film „Angielski pacjent” z Kristin Scott Thomas, Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche. Dramatem o miłości jest również „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio oraz Clarie Danes czy włoski film „Tamte dni, tamte noce”, w reżyserii Luki Guadagnino. Niektóre z tych produkcji są dostępne online w serwisie Player.

 

Dramaty katastroficzne

 

Najbardziej znanym dramatem katastroficznym, w dodatku opartym na faktach, niezmiennie pozostaje „Titanic” z 1997 roku w reżyserii Jamesa Camerona. W filmie przedstawiona jest historia tragicznego rejsu brytyjskiego transatlantyku, na pokładzie którego poznają się i zakochują w sobie młodzi ludzie z dwóch różnych sfer – Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater. W tych rolach obsadzeni zostali Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Film zdobył aż 11 Oscarów i jako pierwszy osiągnął przychody wynoszące ponad 1 miliard dolarów. Wśród polecanych filmów dramatycznych o katastrofach znaleźć można także takie tytuły jak „Biała mila”, „Alive, dramat w Andach”, „2012”, „Armageddon”, „Pojutrze”, „Twister”,„Dzień zagłady” oraz „Niemożliwe”. Wiele z nich można obejrzeć w Internecie, np. na Player. Chętnie oglądane są także filmy o katastrofach lotniczych jak „Pasażer 57”, „Air Force One”, „Port lotniczy ‘75” czy „Lot 93”.

 

Dramaty psychologiczne

 

Dramaty psychologiczne najczęściej skupiają się na dylematach rozgrywających się w psychice głównego bohatera. To specyficzny gatunek filmu, który szczególnie zmusza widzów o myślenia i przeżywania rozterek razem z bohaterem wydarzeń. Zwykle nie ma w nim szybkiej akcji, wszystko toczy się powoli, by był czas na refleksję. Dramaturgię natomiast potęguje dobrana muzyka, która wpływa na emocje widza. Do najlepszych dramatów psychologicznych zalicza się „Milczenie” Bergmana, „Trzy kobiety” Altmana”, „Lokatora” i „Wstręt” Polańskiego oraz „Obsesję” Penna. Warto obejrzeć również tak poruszające filmy jak „Czarny łabędź”, „Efekt motyla”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Sala samobójców”, „Requiem dla snu”, „Mechanik” oraz „Lot nad kukułczym gniazdem”.

 

Filmy dramatyczne oparte na faktach

 

O tym, że życie pisze czasem najlepsze scenariusze, przekonało się już wielu reżyserów. Mnóstwo filmów dramatycznych opartych jest na faktach, często mają one cechy charakterystyczne dla produkcji psychologicznej. Tak jest w przypadku jednego z najlepszych dramatów, czyli „Przerwanej lekcji muzyki” z Angeliną Jolie, Winoną Ryder i Cleą DuVall. Jest to adaptacja autobiograficznej książki Susanny Kaysen. Fabuła koncentruje się na młodych dziewczynach, które trafiły do szpitala psychiatrycznego. Widz ma możliwość podpatrywania różnych osobowości pacjentek, ale też staje się świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń. „Przerwana lekcja muzyki” to jeden z najbardziej poruszających i smutnych filmów. Podobnie jak „Gia”, w której również zagrała Angelina Jolie. Aktorka wciela się w rolę topowej w latach 80. XX wieku modelki -  Gii Carangi, która nie udźwignęła ciężaru sukcesu, a jej życie, chociaż z pozoru idealne, było pasmem wielu dramatów, nie tylko rozgrywanych wewnętrznie. Dramat „Gia”, chociaż ma już wiele lat (premiera miała miejsce w 1998 roku), można obejrzeć online, m.in. w serwisie Player.

 

Zupełnie innym tematycznie, lecz poruszającym dramatem opartym na faktach jest „Niemożliwe”. Fabuła dotyczy wydarzeń z 2004 roku, kiedy na Oceanie Indyjskim pojawiło się katastrofalne w skutkach tsunami. Widz poznaje losy jednej z rodzin, która pojechała spędzić święta w Tajlandii, a stała się uczestnikiem tych tragicznych wydarzeń. Nie sposób przejść obojętnie wokół tego filmu, ponieważ wywołuje on mnóstwo emocji. Osoby, które go oglądają, z zapartym tchem śledzą historię bohaterów i do samego końca nie wiedzą, jak ona się skończy. Istotne znaczenie na odbiór tego dramatu mieli świetnie dobrani aktorzy, w głównych rolach można podziwiać Naomi Watts, która została nominowana do Oscara, Ewana McGregora oraz Toma Hollanda.

 

Wśród polecanych filmów dramatycznych inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, wyróżnić można także produkcje: „Monachium”, „Hotel Ruanda”, „Ray”, „Wielka ucieczka”, „I że cię nie opuszczę”, „Diabelska przełęcz” czy „Helikopter w ogniu”.

 

Polskie dramaty filmowe

 

Polskie filmy dramatyczne również są wysoko oceniane przez krytyków. Wiele z nich jest inspirowanych poruszającymi wydarzeniami z życia znanych osób. Tak jest w przypadku produkcji „Bogowie” o profesorze Zbigniewie Relidze, „Bokser” o życiu Przemysława Salety, „Jesteś bogiem” o liderze grupy „Paktofonika”, „Nad życie” o walce z chorobą siatkarki Agaty Mróz czy „Ostatnia rodzina” o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Wszystkie te dramaty znaleźć można w serwisie Player. Podobnie jak inne polecane dramaty produkcji polskiej, jak „Biała sukienka”, „Chce się żyć”.

 

 

Seriale dramatyczne – co je wyróżnia?

 

Seriali dramatycznych nie da się jednoznacznie zdefiniować, można jedynie stwierdzić, że poruszają poważną tematykę. Mają one cechy charakterystyczne dla wielu gatunków filmowych i telewizyjnych. Z tego powodu do dramatów często dodaje się nazwy podgatunkowe, w ten sposób powstają takie określenia jak dramat kryminalny, dramat wojenny, dramat historyczny czy komediodramat. Popularne jest także rozróżnienie dotyczące dominującego motywu w filmie. Zgodnie z tym wymienia się m.in. seriale dramatyczne prawne, medyczne, polityczne, o miłości czy dla nastolatków. Mimo braku zgodności co do scharakteryzowania tego gatunku, jest on bardzo popularny. Od 1970 roku Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznaje Złoty Glob za najlepszy telewizyjny serial dramatyczny.

 

Ranking seriali dramatycznych

 

Najlepsze seriale dramatyczne to zazwyczaj produkcje amerykańskie. Stany Zjednoczone zdominowały rynek filmowy pod względem tworzenia nowych serii tego gatunku. W czołówce rankingów seriali dramatycznych wciąż jest „Rodzina Soprano”. Produkcja ta była nagrywana w latach 1999 – 2007. Obecnie można ją oglądać między innymi w serwisie Player. Fabuła koncentruje się wokół losów szefa miejscowej mafii. Widz poznaje nie tylko jego „perypetie” zawodowe, ale i rodzinne. Główną rolę bossa gangu zagrał James Gandolfini. Oprócz niego, w serialu wystąpili: Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli czy Tony Sirico.

 

Topowym serialem dramatycznym jest także „Sześć stóp pod ziemią”. To wielokrotnie nagradzana produkcja, którą w telewizji emitowano w latach 2001 – 2005, obecnie dostępna jest w Internecie, także w serwisie Player. „Sześć stóp pod ziemią” to pierwszy serial, który tak wprost odnosił się do tematu ludzkiej śmiertelności, bowiem fabuła przedstawia życie rodziny, która prowadzi zakład pogrzebowy. W produkcji wzięło udział wielu znanych aktorów, w tym Peter Krause i Michael C. Hall.

 

Kolejnym wysoko ocenianym amerykańskim serialem dramatycznym jest „24 godziny”. Niektórzy oceniają go jako serial sensacyjny z elementami dramatu. W sumie powstało prawie 200 odcinków tej produkcji, nagrywano ją w latach 2001 – 2010. Każdy epizod przedstawiał godzinę z życia bohaterów. Podejmowane wątki dotyczyły głównie polityki i spraw z nią związanych. Akcja pierwszego sezonu zaczyna się od prawyborów prezydenckich w Kalifornii, gdzie planowany jest zamach na jednego z kandydatów. Wtedy do akcji wkracza Jack Bauer, były agent CIA. W tej roli widzowie mogą podziwiać Kiefera Sutherlanda.

 

W rankingach najlepszych seriali dramatycznych pojawia się jeszcze wiele zagranicznych produkcji, w tym: „Mad Men”, „Dexter”, „Czysta krew”, „Zagubieni”, „Dynastia Tudorów” czy „Dr House”.

 

Seriale dramatyczne dostępne online

 

Większość dobrych seriali dramatycznych można obejrzeć online, np. na stronie Player. Warta zobaczenia jest produkcja „Gomorra” określana przez wielu widzów jako dzieło doskonałe. Serial oparty jest na powieści o tym samym tytule, której autor – Robert Saviano,  musi ukrywać się do dzisiaj. Obnażył on bowiem brutalne zagrywki mafii grasującej w Neapolu. 

 

Wysoko ocenianym serialem dramatycznym dostępnym online jest także „Mad Men”, który porusza tematykę przemian obyczajowych zachodzących w USA w latach 60. XX wieku. Głównie dotyczy to sfery korporacyjnej i pokonywania kolejnych szczebli kariery, by jak najszybciej osiągnąć sukces.

 

Kultowym wręcz serialem dramatycznym z elementami kryminału jest „Miasteczko Twin Peaks”. Fabułą koncentruje się na śledztwie w sprawie morderstwa uczennicy Laury Palmer. Chociaż pilot tej produkcji został wyemitowany w roku 1990, nadal istnieje ogromne zainteresowanie serialem Davida Lyncha i Marka Frosta. Popularność „Miasteczka Twin Peaks” zaowocowała powstaniem kontynuacji produkcji w 2017 roku.

 

Na uwagę zasługuje również serial dramatyczno-kryminalny „Partnerki”. Fabuła opiera się na motywach zaczerpniętych z thrillerów medycznych Tess Gerritsen, w których głównymi bohaterkami są dwie kobiety – Jane Rizzoli (detektyw) i Maura Ises (patolog). Razem rozwiązują one szereg zagadek kryminalnych, niekiedy bardzo brutalnych.

 

Popularnym polskim serialem dramatycznym, który łączy w sobie kryminał, thriller i akcję, jest „Wataha” emitowana przez HBO Polska. Każdy odcinek tej produkcji trzyma w napięciu, już na samym początku fabuła koncentruje się wokół zamachu na oficerów Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, z którego cało wychodzi tylko jedna osoba. W serialu „Wataha” wzięli udział topowi polscy aktorzy, tacy jak Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Aleksandra Popławska oraz Magdalena Popławska.

 

Nowe amerykańskie seriale dramatyczne, które warto zobaczyć

 

Od roku 2010 powstało wiele popularnych seriali dramatycznych. Niektóre z nich są już dostępne w serwisie Player. Mrożącą krew w żyłach produkcją jest „Opowieść podręcznej”, emitowana od 2017 roku. Fabuła inspirowana jest powieścią Margaret Atwood o tym samym tytule. Serial utrzymany jest w konwencji fantastyki, bowiem widz obserwuje antyutopijny świat, w którym władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Zmusza ona płodne kobiety do rodzenia dzieci uprzywilejowanym mężczyznom. Wszelkie nieposłuszeństwo jest surowo karane. Serial ten zdobył już wiele prestiżowych nagród, w tym Złote Globy oraz Emmy.

 

Ciekawym serialem dramatycznym jest „Narcos”, którego fabuła koncentruje się na życiu Pabla Escobara, czyli słynnego kolumbijskiego bossa narkotykowego. Produkcja ta okazała się na tyle niewygodna dla niektórych środowisk, że po trzecim sezonie, w niewyjaśnionych okolicznościach, zginął jeden z członków ekipy pracującej nad serialem.

 

Wielokrotnie nagradzanym amerykańsko-brytyjskim serialem dramatycznym opartym na faktach jest „The Crown”. Fabuła przedstawia życie królowej Elżbiety II, a rozpoczyna się od przedstawienia jej ślubu z księciem Filipem.

 

Warty zobaczenia jest także nowy serial dramatyczny „Wielkie kłamstewka”, w którym przedstawione są losy 3 kobiet i ich dzieci. Produkcja ta określana jest jako komediodramat i cieszy się dużym uznaniem nie tylko widzów, ale również krytyków. Wpływ na to może mieć doborowa obsada, wśród której są: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley czy Laura Dern.

120 uderzeń serca 1800 gramów 1917 1945 25. godzina 303. Bitwa o Anglię 30 gramów 451° Fahrenheita 53 Wojny 7 uczuć Abou Leila Adam Adwokat Aga Akt odwagi Alice American Beauty American Hustle American Woman Amerykańska dziewczynka Amerykańska sielanka Amerykańska sielanka Amerykański splendor Amra i drugie małżeństwo Angel ANGELO Angielski pacjent Anielska twarz Anna tysiąca dni Arcyoszust Arktyka Arytmia Asystentka Asystentka Aurora Aż po grób Aż poleje się krew Bajecznie bogaci Azjaci Balladyna Balon Barwy Gangu Belcanto Belle Bernard i Doris Bessie Bez alternatywy Bez końca Bezlitosny Bezmiar sprawiedliwości Bez skazy Bez wątpliwości Bez względu na cenę Biała jak mleko, czerwona jak krew Biała mila Biała sukienka Biali rycerze - 2015 Biały, biały dzień Biały kruk Biegacz Bille Błąd systemu Błąd systemu Bliżej Blue Jasmine Bóg fortepianu Bóg istnieje, a jej imię to Petrunia Bojaźń i drżenie Ból i blask Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem Borsalino i spółka Boska miłość Boże Ciało Boże Ciało Bracia Braterstwo Braveheart - Waleczne serce Brexit Brud Brudna wojna Bułgarska róża Buntownicy z seminarium Buntownik z wyboru Cała prawda o Szekspirze Cały ten zgiełk Capone Cast Away: Poza światem Celeste Cena prawdy Cena sukcesu Cena sukcesu Charlie mówi Charlotte się bawi Chłodnia Chłopiec ze skazą Chrzest ogniem Cicha noc Ciemna strona miasta Cień Cień wątpliwości Cinema Verite Climax Cop Land Co przyniesie jutro Córka trenera Córki dancingu Cóż za piękny dzień Critical Thinking Cukier Curiosa. Sztuka uwodzenia Czarne popioły Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł Czasem w kwietniu Czasem, zawsze, nigdy Czas przemian Czas wojny Czerwony hatchback Człowiek jutra Człowiek, który wszystkich zaskoczył Człowiek, który zabił Hitlera i Wielką Stopę Cztery wesela i pogrzeb Czułe słówka Czy mi kiedyś wybaczysz? Dafne Dalida. Skazana na milość Daniel Dawka szczęścia Deadwood Decydujący głos Demon Detektyw Areta Dla Nedy Długi weekend Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie Dochodzenie Do gwiazd Do końca Dolina kwiatów Dom, który zbudował Jack Dom Zły Donbas Dorastając Do szaleństwa Dowłatow Downton Abbey Dowód Dreamgirls Droga do przebaczenia Droga ku wojnie Droga śmierci Druga szansa Drugie życie pana Alaine Dwa światy: Historia miłosna Dwie godziny od Paryża Dym Dyrygentka Dywizjon 303. Prawdziwa historia Dzieci gorszego Boga Dziecko diabła Dziecko Rosemary Dziedzictwo grzechu: Historia Williama Coita Dzięki Bogu Dzień jak co dzień Dzień kobiet Dzień po moim odejściu Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo Dziewczyna Dziewczyna z szafy Dzika grusza Dzikie stworzenia Dziura w Głowie Eastern Einstein i Eddington Emma. Emma Peeters Endrju Escape Room Euforia Fabryka Falcone Faworyta Fighter Fighter Flashdance Flic Story FOMO: Udostępniasz i rządzisz Forrest Gump Fort Apache, Bronx Fortunna pomyłka Frankie Freak Show Funny Cow Gang Gdyby tylko Gdzie indziej Gdzie jesteś, Bernadette? Generał. Zamach na Gibraltarze Genesis Geneza Gia Giganci ze stali Gladiator Gliny Gloria Bell Głos Gniew Godziny Gołąb Goldie Gorące lato z Sofią Gorący eter Gorący temat Gorejący krzew Gorzkie żniwa Gość weselny Gracze Gran Torino Green Book Grupa \"Wschód\" Gundermann Gwiazdka w domu Gwiazdka w Grand Valley Gwiazdy Gwiazdy Happy End Happy Ending Hardkor Disko Hard Paint Harriet Hazardziści Hemingway i Gellhorn High Life Historia Lizy Historia Marii Horyzont uczuć Ich własna liga Idealna matka I gramy dalej Inicjacja Inicjały SG Inna kobieta Instynkt Instynkt matki Intymność I oddychaj normalnie I Pancho Villa we własnej osobie Irina Ivan Jack, jakiego nie znacie Jak łodzie Jak pies z kotem Jak pies z kotem Jaskółki z Kabulu Jestem mordercą Jestem tutaj Jesteś bogiem Jojo Rabbit Jojo Rabbit Judy Julie i Julia Jutro wstanie nowy dzień Kafarnaum Kamerdyner Karbala Karel, ja i ty Karuzela Kelner Kilka rozmów o bardzo wysokiej dziewczynie Kinooperator Klasa pracująca Kler Klienci z Los Angeles Klub piłkarski Nefta Kłus Kobieta, która kochała Elvisa Kobieta na skraju dojrzałości Kobieta sukcesu Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kołysanka Kombinatorzy Kongo Konsekwencje Kot w ścianie Kraina nadziei Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce Krętacze Królestwo Królowa chmur Królowa Kier Królowa Pustyni Król złodziei Krzyżówkowe zagadki: Abrakadawer Krzyżówkowe zagadki: Mordercza łamigłówka Krzyżówkowe zagadki: Przeklęty klejnot Książę przypływów Księgarnia z marzeniami Kurier Labirynt kłamstw Lady Day w Emerson’s Bar & Grill Lady Jane Lajko - Cygan w kosmosie Lalka Łaskotki Last Days Late Night Lato Łatwy kraj Laura LBJ Lęk pierwotny Lęk wysokości Le Mans 1955 Le Mans ʼ66 Letnie popołudnie Letʼs Dance Lillian Lista Little Woods Logan: Wolverine Lola Longford Love story Łowca jeleni Luce Lucy wśród gwiazd Ludzie jak my Made in Poland Maestro Magia w blasku księżyca Magiczne noce Makbet Mała Miss Małe kobietki Małe kobietki Małpa Mama Mapplethorpe Maria łaski pełna Maria Skłodowska–Curie Mario Marona - psia opowieść Mary Shelley Marzyciel Marzyciele, czyli potęga wyobraźni Matka i córka Max i Jeremie Melancholijna dziewczyna Menashe Menocchio Mężowie i żony Miasto 44 Miasto w ogniu Mickey i niedźwiedź Midnight Express Midsommar. W biały dzień Midway Między morzem a oceanem Między nami bliźniętami Milcząca rewolucja Miłość bez końca Miłość i miłosierdzie Miłość i miłosierdzie Miłość mojego brata Miłość po miłości Miłość w Mieście Ogrodów Miłosny rytm Mirai Mistrzowie Młody Ahmed Mnie tu nie ma Mo Moi bracia Moja córcia Moja kolacja z Herve Moja mała Moja mała Zoe Moja miłość Moje jezioro Moje miasto Moje myśli są ciche Mój Nikifor Mój synek Monument Moulin Rouge! Mroczne wody Mrzyj, monstrum, mrzyj Mustang My My, zwierzęta Nadzieja Na głęboką wodę Nagle, niespodziewanie Najlepsi wrogowie Najtrudniejsza walka Muhammada Alego Na karuzeli życia Na mlecznej drodze Naoczny świadek Na pożegnanie Na ringu z rodziną Narodziny gwiazdy Na skrzydłach orłów Na śmierć i życie Na strajk! Nasz czas Na zakładkę Na zawsze razem Na zawsze razem Nazywają mnie śmierć Nazywam się: Muhammad Ali Nędznicy Nevia Niebieski pył Nie czas na łzy Nie do pokochania Nie ignoruj mnie Nie ma nas w domu Niemoralna propozycja Nieodwracalne Nieposłuszni Nieracjonalny meżczyzna Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks Nieśmiertelny Nie strzelać Nie tak miało być Nie tak miało być Niewidoczne życie sióstr Gusmao Niewidzialne Nie wysiadaj Niezłomni (NIE)znajomi Niknięcie Nobadi Nocna zmiana Nona Nostalgia anioła Notatki z terenu Numer Numery Obce ciało Obce niebo - filmowa podróż Obietnica Obietnica poranka Obława Obyś następnym razem umarła Obywatel Jones Obywatel Jones Obywatel X Ocaleni Ocalić i zginąć Oda do radości Odruch serca Odwet Odzyskane życie Oficer i szpieg Ognisty podmuch Ognisty podmuch 2 Ojciec Oko w oko z życiem Oleg Ona Oni Opowieść Opowieść Mary Ostatnia rodzina Ostatnie drzewo Ostatni układ Ostatni z plemienia Ostrym nożem Oszuści Pałac idealny Pałac Joego Pamiątki Claire Darling Pani Lowry i Syn Pani z przedszkola Pańskie czasy Pan T. Pan T. Pan Tadeusz Pan Tadeusz Papusza Parasite Parking Paryż i dziewczyna Pasja, cz. 1 Pasja, cz. 2 Paterno Pauza Peel Perspektywa Pewnego dnia Pewnego razu… w Hollywood Phil Spector Pianista Piąte: nie odchodź! Pico da Neblina Pięćdziesiąt twarzy Greya Piękna i bestie Piksele Pili Piloci z Tuskegee Piosenka bez tytułu Piotr: Odkupienie Piranie Pitbull. Niebezpieczne kobiety Plac zabaw Pochowaj me serce w Wounded Knee Pod Mocnym Aniołem Podniebny azyl Pod ochroną Pod oliwkami Podróż powrotna Podrzutki Pójdę tam, gdzie ty Pokój Marvina Polana wśród brzeziny Połowiczny rozpad Timofieja Bierezina Półsłodki ciężar Pomiędzy słowami Pomiędzy zmysłami Pomocnik Popatrz na mnie Popiół Pornografia Porozmawiaj z nią Portret kobiety w ogniu Potop Potwory Powrót Bena Powrót do Christmas Creek Powstanie Warszawskie Pożegnanie nocy Prawda Prawdziwe kobiety są zaokrąglone Prawdziwy gangster Primo Projekt Koliber Projekt Laramie Projekt Larson Projekt: Monster Projekt Tokio Prorok Proxima Próżnia Prywatna wojna Przebudzenie Przed egzekucją Przed mrozem Przed północą Przemytnik Przerwane objęcia Przybysze Przyjaciel Przykładny obywatel Przypływ wiary Ptaki śpiewają w Kigali Ptasi śpiew Pusta widownia Queen & Slim Rączki Rafaël Rafiki Ray i Liz Rdza Red Rock West Replikanci Rewizja osobista Richard mówi do widzenia Rockaway Rocketman Rodzaj ciszy Rodzinny dylemat Róg Dwunastej i Delaware Rok pod psem Rok psa Romeo i Julia Romeo i Julia: Poza słowami Rosie Rozmowy z Masarykiem Rozpalony duch Rozsypać prochy Ruben Brandt, kolekcjoner Rycerz króla Artura Rycerz Pierwszej Damy Ryszard III Rzeka życia Salam Sala samobójców. Hejter Sala Samobójców. Hejter Salut 7 Samson Sara Schyłek dnia Ściana Seberg Sekretne życie Waltera Mitty Serce do walki Sergio i Siergiej Share Sibel Siedem dni w piekle Siempre, Luis Siła ognia Siła ognia Skazani na przemoc Skóra Skuci lodem Słodki koniec dnia Słodziak Słoń Słońce też jest gwiazdą Słowik Słynna Bettie Page Śmierć Stalina Śmietanka towarzyska Śniadanie u Tiffany'ego Spółka rodzinna Sprawa Colliniego Stań przy mnie Stduio Munka - Pustostan Strach Strażniczka Strażniczka Strefa nagości Strefa nagości Stuart: Spojrzenie w przeszłość Studio Munka – Odbicie Studio Munka - Ondyna Studio Munka - Pars pro toto Studio Munka – Relax Studio Munka - Tak jest dobrze Studnia Styks Sugar Suma wszystkich strachów Sunset Limited Supernova Supernova Swatka Świadek Świadek oskarżenia Światła sceny Świat według Iona B. Sybilla Sybilla Synowie Danii Syn swego kraju Syrena z Paryża Szalona kapela Szare ogrody Szatan kazał tańczyć Szczęśliwy Lazzaro Szczęśliwy Lazzaro Sztokholm Sztuka ścigania się w deszczu Szukając Louise Szybki jak błyskawica Tajemnica Filomeny Tajemnica Filomeny Tajemnica Henriego Picka Tajemnica szczęścia Tajemnice Joan Tajemnice Joan Tamtej nocy Tato Tatuś Tazzeka Tel Awiw w ogniu Temple Grandin Terytorium miłości Test na przyjaźń Tłumacz To, co zostaje Tolkien Towar Towarzysz podróży To właśnie życie Tragiczny lot 1025 Tranzyt Truposze nie umierają Trzecia żona Trzy dni i jedno życie Tuż po weselu Twarz Twarz Anioła Twój Simon Tylko Tylko ty Tyson Ucieczka Ucieczka z Rakki Uczciwy człowiek Uczeń szatana Ukryte życie Ukryte życie Ułaskawienie Ulysses i Mona Underdog U progu sławy - Urok Uśmiechy smutnych mężczyzn Utalentowany pan Ripley Utrata Uwaga: Dzieci Uwiązani Uwierz w ducha Uwięzieni Użyteczne Van Gogh. U bram wieczności Versus Via Carpatia Vicky Cristina Barcelona Vita i Virginia Wałęsa. Człowiek z nadziei Walizka Warsaw by Night Wątpliwość Wbrew regułom W ciemności W czasie burzy W domu wszystko dobrze W drodze do Klondike Weekend w Scarborough We mnie Wendeta Wężowe wzgórza W gorączce Whiplash Wieczna piękność Wielcy malutcy Wielki Liberace Wierzę w Ciebie Wieża Więzień Brubaker Wilkołak W imię dziecka Witajcie w Marwen Wizja W kogo ja się wrodziłem Wołyń Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopnięcia World Trade Center W pogoni za Amy W proch się obrócisz W rękach Boga Wrogowie publiczni Wszyscy Święci Wszyscy wiedzą Wuj Wulkan Wygrany Wyklęty Wymarzony Wymazać siebie Wymazani Wymiana księżniczek Wymyk Wyrok Wyrok bez winy Wyścig Wyścig o życie Wystrzałowa miss Wyznaj to szeptem Wzbierająca burza X i Y Yesterday Yuma Zabawa zabawa Zabawa zabawa Zabić wspomnienia Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce Zadzwoń do mamy Zagadki Hailey Dean: Śmierć na posterunku Zagadki Hailey Dean: Śmierć na receptę Zaginiona dziewczyna Zakładnicy Zakładnicy z Alta View Zakochana Zakochana złośnica Zatrute pióro Zazdrość Zbrodnia ojca Amaro Zbyt wielcy, by upaść Z całych sił Zdrada stanu Zdrajca Żebrak So: mistrz pijanej pięści Żegnaj, mój synu Żelazna dama Zgodne oświadczenie stron Zielona mila Ziemia Noego Zimna wojna Zimna Wojna Zjazd Zła edukacja Zła korepetytorka Zła mamusia Złe wychowanie Złodziejka książek Złote wyjście Zły chłopak z sąsiedztwa Zmiana w grze Zniewaga Żniwa Zodiak Zorza polarna Zostały tylko wspomnienia Z tygodnia na tydzień Zuchwały Beaumarchais Żurek Zwierzęta Zwyczajna kobieta Zwykłe chwile Zwykłe dni Zwykli ludzie Życie Życiowa debata Żyć, śpiewać