Dramat, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Dramat filmowy – czym się charakteryzuje?

 

Głównym zadaniem filmów dramatycznych jest skłanianie do refleksji, chwytanie za serce, wywoływanie nieraz trudnych emocji. Bardzo często dzieła te określa się mianem smutnych, przygnębiających lub poruszających filmów. Tak rzeczywiście jest, bo dramaty dotykają niełatwych tematów i bardzo często są to filmy oparte na faktach, co dodatkowo wzmacnia ich odbiór i zwiększa dramaturgię.

 

Trudno jednoznacznie zdefiniować ten gatunek, ponieważ najczęściej prezentuje on różnorodne konwencje filmowe. Wyróżnić można natomiast rodzaje filmu pod względem podejmowanej w dziele tematyki. Są to: dramaty psychologiczne, dramaty obyczajowe, melodramaty, dramaty społeczne, dramaty sensacyjne, dramaty sądowe, dramaty katastroficzne, dramaty kryminalne oraz dramaty wojenne. Specyficzną odmianą jest komediodramat, który łączy w sobie cechy filmu komediowego oraz dramatu.

 

Najlepsze filmy dramatyczne wszech czasów

 

Ujednolicając dramaty filmowe, wyróżnić można wiele tytułów, które są wysoko oceniane w rankingach produkcji tego gatunku. Na czele znajdują się wybitne dzieła jak: „Skazani na Shawshank”, „Nietykalni”, „Ojciec chrzestny”, „Zielona mila”, „Forest Gump”, „Lista Schindlera”, „Życie jest piękne”, „Piękny umysł”, „Pianista” i „Gran Torino”. Wszystkie te produkcje powstały na przestrzeni wielu lat i do dzisiaj są najchętniej oglądanymi i polecanymi filmami dramatycznymi online.

 

Dramaty romantyczne

 

Dramaty romantyczne to najczęściej melodramaty, w których dominującym wątkiem jest historia miłosna. Dwoje zakochanych w sobie ludzi zazwyczaj ma do pokonania wiele przeszkód, by móc ze sobą być. Czasami jest to miłość niemożliwa do zrealizowania. Do ponadczasowych melodramatów zalicza się natomiast „Przeminęło z wiatrem”, „Wichry namiętności” czy „Dumę i uprzedzenie”.

 

Dramaty miłosne bardzo często powstają w oparciu o poruszające książki. Wśród nich wyróżnia się wiele powieści Nicholasa Sparksa, m.in. „List w butelce”, „Pamiętnik”, „Wciąż ją kocham” czy „Noce w Rodanthe”, które szybko zostały zekranizowane. Przykładem adaptacji filmowej o miłości może być również melodramat „Carol”, w którym w głównych rolach można podziwiać takie aktorki jak Cate Blanchett, Rooney Marę i Sarah Paulson oraz film „Angielski pacjent” z Kristin Scott Thomas, Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche. Dramatem o miłości jest również „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio oraz Clarie Danes czy włoski film „Tamte dni, tamte noce”, w reżyserii Luki Guadagnino. Niektóre z tych produkcji są dostępne online w serwisie Player.

 

Dramaty katastroficzne

 

Najbardziej znanym dramatem katastroficznym, w dodatku opartym na faktach, niezmiennie pozostaje „Titanic” z 1997 roku w reżyserii Jamesa Camerona. W filmie przedstawiona jest historia tragicznego rejsu brytyjskiego transatlantyku, na pokładzie którego poznają się i zakochują w sobie młodzi ludzie z dwóch różnych sfer – Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater. W tych rolach obsadzeni zostali Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Film zdobył aż 11 Oscarów i jako pierwszy osiągnął przychody wynoszące ponad 1 miliard dolarów. Wśród polecanych filmów dramatycznych o katastrofach znaleźć można także takie tytuły jak „Biała mila”, „Alive, dramat w Andach”, „2012”, „Armageddon”, „Pojutrze”, „Twister”,„Dzień zagłady” oraz „Niemożliwe”. Wiele z nich można obejrzeć w Internecie, np. na Player. Chętnie oglądane są także filmy o katastrofach lotniczych jak „Pasażer 57”, „Air Force One”, „Port lotniczy ‘75” czy „Lot 93”.

 

Dramaty psychologiczne

 

Dramaty psychologiczne najczęściej skupiają się na dylematach rozgrywających się w psychice głównego bohatera. To specyficzny gatunek filmu, który szczególnie zmusza widzów o myślenia i przeżywania rozterek razem z bohaterem wydarzeń. Zwykle nie ma w nim szybkiej akcji, wszystko toczy się powoli, by był czas na refleksję. Dramaturgię natomiast potęguje dobrana muzyka, która wpływa na emocje widza. Do najlepszych dramatów psychologicznych zalicza się „Milczenie” Bergmana, „Trzy kobiety” Altmana”, „Lokatora” i „Wstręt” Polańskiego oraz „Obsesję” Penna. Warto obejrzeć również tak poruszające filmy jak „Czarny łabędź”, „Efekt motyla”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Sala samobójców”, „Requiem dla snu”, „Mechanik” oraz „Lot nad kukułczym gniazdem”.

 

Filmy dramatyczne oparte na faktach

 

O tym, że życie pisze czasem najlepsze scenariusze, przekonało się już wielu reżyserów. Mnóstwo filmów dramatycznych opartych jest na faktach, często mają one cechy charakterystyczne dla produkcji psychologicznej. Tak jest w przypadku jednego z najlepszych dramatów, czyli „Przerwanej lekcji muzyki” z Angeliną Jolie, Winoną Ryder i Cleą DuVall. Jest to adaptacja autobiograficznej książki Susanny Kaysen. Fabuła koncentruje się na młodych dziewczynach, które trafiły do szpitala psychiatrycznego. Widz ma możliwość podpatrywania różnych osobowości pacjentek, ale też staje się świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń. „Przerwana lekcja muzyki” to jeden z najbardziej poruszających i smutnych filmów. Podobnie jak „Gia”, w której również zagrała Angelina Jolie. Aktorka wciela się w rolę topowej w latach 80. XX wieku modelki -  Gii Carangi, która nie udźwignęła ciężaru sukcesu, a jej życie, chociaż z pozoru idealne, było pasmem wielu dramatów, nie tylko rozgrywanych wewnętrznie. Dramat „Gia”, chociaż ma już wiele lat (premiera miała miejsce w 1998 roku), można obejrzeć online, m.in. w serwisie Player.

 

Zupełnie innym tematycznie, lecz poruszającym dramatem opartym na faktach jest „Niemożliwe”. Fabuła dotyczy wydarzeń z 2004 roku, kiedy na Oceanie Indyjskim pojawiło się katastrofalne w skutkach tsunami. Widz poznaje losy jednej z rodzin, która pojechała spędzić święta w Tajlandii, a stała się uczestnikiem tych tragicznych wydarzeń. Nie sposób przejść obojętnie wokół tego filmu, ponieważ wywołuje on mnóstwo emocji. Osoby, które go oglądają, z zapartym tchem śledzą historię bohaterów i do samego końca nie wiedzą, jak ona się skończy. Istotne znaczenie na odbiór tego dramatu mieli świetnie dobrani aktorzy, w głównych rolach można podziwiać Naomi Watts, która została nominowana do Oscara, Ewana McGregora oraz Toma Hollanda.

 

Wśród polecanych filmów dramatycznych inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, wyróżnić można także produkcje: „Monachium”, „Hotel Ruanda”, „Ray”, „Wielka ucieczka”, „I że cię nie opuszczę”, „Diabelska przełęcz” czy „Helikopter w ogniu”.

 

Polskie dramaty filmowe

 

Polskie filmy dramatyczne również są wysoko oceniane przez krytyków. Wiele z nich jest inspirowanych poruszającymi wydarzeniami z życia znanych osób. Tak jest w przypadku produkcji „Bogowie” o profesorze Zbigniewie Relidze, „Bokser” o życiu Przemysława Salety, „Jesteś bogiem” o liderze grupy „Paktofonika”, „Nad życie” o walce z chorobą siatkarki Agaty Mróz czy „Ostatnia rodzina” o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Wszystkie te dramaty znaleźć można w serwisie Player. Podobnie jak inne polecane dramaty produkcji polskiej, jak „Biała sukienka”, „Chce się żyć”.

 

 

Seriale dramatyczne – co je wyróżnia?

 

Seriali dramatycznych nie da się jednoznacznie zdefiniować, można jedynie stwierdzić, że poruszają poważną tematykę. Mają one cechy charakterystyczne dla wielu gatunków filmowych i telewizyjnych. Z tego powodu do dramatów często dodaje się nazwy podgatunkowe, w ten sposób powstają takie określenia jak dramat kryminalny, dramat wojenny, dramat historyczny czy komediodramat. Popularne jest także rozróżnienie dotyczące dominującego motywu w filmie. Zgodnie z tym wymienia się m.in. seriale dramatyczne prawne, medyczne, polityczne, o miłości czy dla nastolatków. Mimo braku zgodności co do scharakteryzowania tego gatunku, jest on bardzo popularny. Od 1970 roku Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznaje Złoty Glob za najlepszy telewizyjny serial dramatyczny.

 

Ranking seriali dramatycznych

 

Najlepsze seriale dramatyczne to zazwyczaj produkcje amerykańskie. Stany Zjednoczone zdominowały rynek filmowy pod względem tworzenia nowych serii tego gatunku. W czołówce rankingów seriali dramatycznych wciąż jest „Rodzina Soprano”. Produkcja ta była nagrywana w latach 1999 – 2007. Obecnie można ją oglądać między innymi w serwisie Player. Fabuła koncentruje się wokół losów szefa miejscowej mafii. Widz poznaje nie tylko jego „perypetie” zawodowe, ale i rodzinne. Główną rolę bossa gangu zagrał James Gandolfini. Oprócz niego, w serialu wystąpili: Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli czy Tony Sirico.

 

Topowym serialem dramatycznym jest także „Sześć stóp pod ziemią”. To wielokrotnie nagradzana produkcja, którą w telewizji emitowano w latach 2001 – 2005, obecnie dostępna jest w Internecie, także w serwisie Player. „Sześć stóp pod ziemią” to pierwszy serial, który tak wprost odnosił się do tematu ludzkiej śmiertelności, bowiem fabuła przedstawia życie rodziny, która prowadzi zakład pogrzebowy. W produkcji wzięło udział wielu znanych aktorów, w tym Peter Krause i Michael C. Hall.

 

Kolejnym wysoko ocenianym amerykańskim serialem dramatycznym jest „24 godziny”. Niektórzy oceniają go jako serial sensacyjny z elementami dramatu. W sumie powstało prawie 200 odcinków tej produkcji, nagrywano ją w latach 2001 – 2010. Każdy epizod przedstawiał godzinę z życia bohaterów. Podejmowane wątki dotyczyły głównie polityki i spraw z nią związanych. Akcja pierwszego sezonu zaczyna się od prawyborów prezydenckich w Kalifornii, gdzie planowany jest zamach na jednego z kandydatów. Wtedy do akcji wkracza Jack Bauer, były agent CIA. W tej roli widzowie mogą podziwiać Kiefera Sutherlanda.

 

W rankingach najlepszych seriali dramatycznych pojawia się jeszcze wiele zagranicznych produkcji, w tym: „Mad Men”, „Dexter”, „Czysta krew”, „Zagubieni”, „Dynastia Tudorów” czy „Dr House”.

 

Seriale dramatyczne dostępne online

 

Większość dobrych seriali dramatycznych można obejrzeć online, np. na stronie Player. Warta zobaczenia jest produkcja „Gomorra” określana przez wielu widzów jako dzieło doskonałe. Serial oparty jest na powieści o tym samym tytule, której autor – Robert Saviano,  musi ukrywać się do dzisiaj. Obnażył on bowiem brutalne zagrywki mafii grasującej w Neapolu. 

 

Wysoko ocenianym serialem dramatycznym dostępnym online jest także „Mad Men”, który porusza tematykę przemian obyczajowych zachodzących w USA w latach 60. XX wieku. Głównie dotyczy to sfery korporacyjnej i pokonywania kolejnych szczebli kariery, by jak najszybciej osiągnąć sukces.

 

Kultowym wręcz serialem dramatycznym z elementami kryminału jest „Miasteczko Twin Peaks”. Fabułą koncentruje się na śledztwie w sprawie morderstwa uczennicy Laury Palmer. Chociaż pilot tej produkcji został wyemitowany w roku 1990, nadal istnieje ogromne zainteresowanie serialem Davida Lyncha i Marka Frosta. Popularność „Miasteczka Twin Peaks” zaowocowała powstaniem kontynuacji produkcji w 2017 roku.

 

Na uwagę zasługuje również serial dramatyczno-kryminalny „Partnerki”. Fabuła opiera się na motywach zaczerpniętych z thrillerów medycznych Tess Gerritsen, w których głównymi bohaterkami są dwie kobiety – Jane Rizzoli (detektyw) i Maura Ises (patolog). Razem rozwiązują one szereg zagadek kryminalnych, niekiedy bardzo brutalnych.

 

Popularnym polskim serialem dramatycznym, który łączy w sobie kryminał, thriller i akcję, jest „Wataha” emitowana przez HBO Polska. Każdy odcinek tej produkcji trzyma w napięciu, już na samym początku fabuła koncentruje się wokół zamachu na oficerów Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, z którego cało wychodzi tylko jedna osoba. W serialu „Wataha” wzięli udział topowi polscy aktorzy, tacy jak Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Aleksandra Popławska oraz Magdalena Popławska.

 

Nowe amerykańskie seriale dramatyczne, które warto zobaczyć

 

Od roku 2010 powstało wiele popularnych seriali dramatycznych. Niektóre z nich są już dostępne w serwisie Player. Mrożącą krew w żyłach produkcją jest „Opowieść podręcznej”, emitowana od 2017 roku. Fabuła inspirowana jest powieścią Margaret Atwood o tym samym tytule. Serial utrzymany jest w konwencji fantastyki, bowiem widz obserwuje antyutopijny świat, w którym władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Zmusza ona płodne kobiety do rodzenia dzieci uprzywilejowanym mężczyznom. Wszelkie nieposłuszeństwo jest surowo karane. Serial ten zdobył już wiele prestiżowych nagród, w tym Złote Globy oraz Emmy.

 

Ciekawym serialem dramatycznym jest „Narcos”, którego fabuła koncentruje się na życiu Pabla Escobara, czyli słynnego kolumbijskiego bossa narkotykowego. Produkcja ta okazała się na tyle niewygodna dla niektórych środowisk, że po trzecim sezonie, w niewyjaśnionych okolicznościach, zginął jeden z członków ekipy pracującej nad serialem.

 

Wielokrotnie nagradzanym amerykańsko-brytyjskim serialem dramatycznym opartym na faktach jest „The Crown”. Fabuła przedstawia życie królowej Elżbiety II, a rozpoczyna się od przedstawienia jej ślubu z księciem Filipem.

 

Warty zobaczenia jest także nowy serial dramatyczny „Wielkie kłamstewka”, w którym przedstawione są losy 3 kobiet i ich dzieci. Produkcja ta określana jest jako komediodramat i cieszy się dużym uznaniem nie tylko widzów, ale również krytyków. Wpływ na to może mieć doborowa obsada, wśród której są: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley czy Laura Dern.

12 godzin 13 godzin: Tajna misja w Benghazi 14 dni, 12 nocy 1800 gramów 1800 gramów 1917 200 metrów 25 lat niewinności 300: Początek imperium 32 sierpnia na Ziemi 41 dni nadziei 451° Fahrenheita 55 kroków 63 dni później 8. mila 9 mil A orkiestra grała dalej Absolwent After Aida Akademik Albatros Ali Aline. Głos miłości Amelia Earhart Amen. American Underdog Amerykańskie graffiti Amonit Amores Perros Amparo Annette Arbitraż Arcyoszust Asia Australia Autor widmo Aviator Azor Aż po grób Baader-Meinhof Bacurau Bajecznie bogaci Azjaci Balon Banksterzy Banksterzy Batman: Początek Bernadetta. Cud w Lourdes Bessie Betrayed Beyond Justice Bez wątpienia Bezdroża Biała Twierdza Białe święta Biegnij! Bikini Blue Bitwa o Long Tan Blinded by the Light. Siła muzyki Blue Bayou Błękit morza Bogowie Bohaterowie z Fukushimy Bonnie i Clyde Boogie Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem Boska Florence Boże, ale z ciebie dupek Boże Ciało Ból i blask Bracia Bracia nie do pary Bracia we krwi Braveheart - Waleczne Serce Brazil Brzmienie ciszy Bulado Bułgarska róża Burza dusz Burza hormonów Byk Byłem prostym człowiekiem Calais, mon amour Cheri Chłodnia Chłopcy z ferajny Chłopcy z ferajny Chłopiec w pasiastej piżamie Chłopięcy świat Christiane F. Cicha noc Cicha wolność Cinema Verite Clara Climax Cobb Coś się kończy, coś zaczyna Córka Córka trenera Crescendo Crisis Cudak Czarna lista Hollywood Czarna owca Czarne złoto Czasem, zawsze, nigdy Czerwona ziemia Czerwone światła Części zamienne Czym jest wolność? Czyściec Czyściec Dalida. Skazana na miłość Dania David Dawid i Goliat Deadwood Deadwood Detektyw małolat Diabeł ubiera się u Prady Dingo Dlaczego nie płaczesz? DNA Do końca Dobre intencje Dobry człowiek .Dog #dogpoopgirl Dom Gucci Dom, który zbudował Jack Dom zbrodni Dopóki żyję Dół Drive My Car Druga runda Drugi Hotel Marigold Drugie życie króla Drugie życie Pana Alaina Dublerka Duchy Dunkierka Dwa ciała na plaży Dwa statki Dyskretny urok niebezpiecznych myśli Dziecko Dzień flagi Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo Dziewczyna i pająk Dziewczyna z bransoletką Dziewczyny nie powinny chodzić same nocą Dzika droga Dzikie korzenie Dzikie łowy Earl i ja, i umierająca dziewczyna Eden Elvis Embattled Empire state: Ryzykowna gra Endrju Europa Fabian albo świat schodzi na psy Falling Fam Finding You FOMO: Udostępniasz i rządzisz Fort Apache, Bronx Four Good Days France Francuskie wyjście Fucking Bornholm Furioza Gagarine Ganef Garderobiany Generał. Zamach na Gibraltarze Genialny wynalazek Geniusze Gniazdo Gniewne serce Godzina cienia Gorący temat Gorejący krzew Gracz Grając boga Gran Torino Gran Torino Grawitacja Hardkor Disko Hazardzista Helikopter w ogniu Hemingway i Gellhorn Historia o miłości i pożądaniu Historia Rachel de Beer Holiday Hologram dla Króla Hyperionowie I że cię nie opuszczę Idealna 10-tka Idol In The Heights: Wzgórza marzeń Infiltracja Infiltrator Informator - część 1 Informator - część 2 Inni ludzie Interior Interstellar Irina Jak to robią single Jak zadowolić kobietę Jak zostać królem Jar Jeden za wszystkich Jedz, módl się, kochaj Jej wysokość Pani Brown Jestem najlepsza. Ja, Tonya Jesteśmy kwita Jezus z Montrealu JFK John Lennon. Chłopak znikąd Joker Joker Judasz i Czarny Mesjasz Julie i Julia Justine Jutro czeka was śmierć Kamdesh. Afgańskie piekło Kamdesh. Afgańskie piekło Kamerdyner Kamień, papier, nożyczki Kanya Karel, ja i ty Kaznodzieja Killerman King Richard: Zwycięska rodzina Kler Kłamstwo doskonałe Kobieta sukcesu Kobiety pragną bardziej Kochanek Kochankowie Kolacja po amerykańsku Kolory miłości Kołysanka Komedianci Debiutanci Konferencja Kontakt Kozaczki z pieprzykiem Kraina tygrysów Krawiec Krew pelikana Kronika tajemnic: Niewłaściwy człowiek Kronika tajemnic: Związani winoroślą Król Artur: Legenda miecza Król Belgów Król Internetu Królewska Gra Królowa Królowa pustyni Królowie Dogtown Krwawy diament Kryptozoo Krzyżówkowe zagadki: Zginął-zgadula Książę Księżna Księżniczka z ulicy Kształt wody Ku gwiazdom Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun Kwas La civil Lada dzień Lady Land Lato '85 Laura Lekcje języka Letnie popołudnie Let's Dance Lewy sercowy Limbo Limbo Lincoln Londyński bulwar Lorelei Ludzki głos Luzzu Luźna znajomość Łatwy kraj Madalena Maelstrom Maixabel Makbet Malarz szyldów Malowany ptak Małe rzeczy Małe rzeczy Mamy tylko dziś Mare Maria łaski pełna Marzec'68 Marzyciele Masza Mauretańczyk Mechaniczna pomarańcza Meduza Mia pragnie zemsty Miała na imię Jo Miasto jest nasze Miasto w ogniu Między oczy Między wierszami Milczenie łowcy Milion małych kawałków Miłosna zagrywka Miłość i śmierć w Wenecji Miłość, nienawiść Miłość w trudnych czasach Minamata Minari Minari Minjan Młodość w North Hollywood Mo Moi bracia i ja Moja cudowna Wanda Moja gwiazda: Teen Spirit Moja młodsza siostra Moje jezioro Mokry pies Moneyball Morze drzew Mosquito state Mój dług Mój rok z Salingerem Mój zdrajca, moja miłość Mroczne wody Mroczny rycerz Mroczny Rycerz powstaje Mrok Myszka Na górze Na rauszu Na rauszu Na świat Na zawsze Na zawsze w moim sercu Nad wodą Najtrudniejsza walka Muhammada Alego Narodziny gwiazdy Nasi ulubieńcy Nastoletnia miłość Nazywam się: Muhammad Ali Nędznicy Niania w Nowym Jorku Nic nie mów Nie na moim podwórku Niebiańska plaża Niech gadają Niefortunny numerek lub szalone porno Niepokalana Niespokojni Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks Niewiarygodna historia Niewinne kłamstewka 2 Niezidentyfikowany Niezłomni (NIE)znajomi Nine Days Niszczycielka Nocna jazda Nocny konwój Nocny lekarz Nocny Patrol Nocny pościg Nomadland Nosorożec Notatki z terenu Nowy kurs Nowy porządek O nieskończoności O zmierzchu Obce niebo - filmowa podróż Obiecująca. Młoda. Kobieta Obiekt Obietnica Oblężenie na ulicy Liperti Obraz zwycięstwa Ocalić i zginąć Oczekiwanie Odbicie Odpocznę po śmierci Odruch serca Odwrócona wieża Ojciec Ojciec Omara Okrutnie brzydcy i źli On i ona Ona Once Operacja Mincemeat Opłacone krwią Opowieść Opowieść o miłości i mroku Osamotniona Osierocony Brooklyn Oskarżona Oslo Ostateczne poświęcenie Ostatni komers Ostatni pojedynek Ostatni samuraj Ostatni set Ostatni układ Ostatnia fala Ostatnia nocka Ostatnia rodzina Ostrym nożem Oto my Otto Barbarzyńca Paganini: Uczeń diabła Pająki z papieru Pan i władca: Na końcu świata Pan T. Pan Tadeusz Pani Basia Pani Bovary Pani Doubtfire Papier mâché Papierowe miasta Papusza Pari Paterno Penguin Bloom: Niesamowita historia Sam Bloom Percy Pewnego razu w Kraju Basków Pewnego razu w listopadzie Phil Spector Piękny umysł Piłat Piłsudski Piraci z Somalii Piranie Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Nowe porządki Pitbull. Ostatni pies Plan A Plan B Pleasure Płacząca kobieta Płomienie nadziei Po miłości Po prostu walcz 4 Początek Pod prąd Pod tym samym niebem Pod ziemią Podróż w niepamięć Pokerzyści Pokot Pokój Pokój tajemnic Polowanie Pomiędzy niebem a ziemią Pomiędzy słowami Pomoc Poniedziałek Pora wylinki Poszukiwana silna kobieta Poświęcenie Hasana Potężne sierotki Potwory Poufne lekcje perskiego Powidoki Powrót Bena Powrót do tamtych dni Prawda Prawdziwa historia gangu Kelly'ego Prawdziwy gangster Proxima Proza życia Przedostatni Przekręt doskonały Przemytniczka Przemytnik Przewrotny umysł Przygoda po włosku Przygody młodego wilkołaka Przynęta Przystanek - Ziemia Puls Punkt wrzenia Rad Ray Reakcja łańcuchowa Rebelianci Relikt Requiem dla snu Rewolucja przegranych kobiet Rialto Richard Jewell Richard mówi do widzenia Rodzaj ciszy Roman J. Israel Roy Róg Dwunastej i Delaware Ruben Brandt, kolekcjoner Rzeź Sabrina Sala Samobójców. Hejter Salt-N-Pepa Samotne wilki Sekretne życie pszczół Seks to nie grzech Selma Blair – Nieuleczalna optymistka Serena Share Shiva Baby Siedem dni Siedem dni w piekle Siedem minut po północy Siempre, Luis Siła Siła przyzwyczajenia Siła strachu Siostry Skazani na Shawshank Skazany Skłodowska Słodkie cygaro Słodkie rzeczy Słodko-ostro Słowik Songbird. Rozdzieleni Sól w naszej wodzie Spokój w sercu Sponsor Spotlight Statek pijany Stduio Munka - Pustostan Step Up - Taniec zmysłów Step Up 2 Stephanie Stone Straszydło Street dance 2 Studio Munka - Alicja i Żabka Studio Munka – Odbicie Studio Munka - Ondyna Studio Munka - Pars pro toto Studio Munka – Relax Studio Munka - Tak jest dobrze Studio Munka - Users Sukienka Sully Supernova Supernova Surogatka Sweat Syberia Syn Syn swego kraju Syn Szawła Syndrom Baumbachera Szalony świat Louisa Waina Szarlatan Szarlatan Szczęściarze Szczygieł Szeregowiec Ryan Szkolny blues Szkoła czarownic: Dziedzictwo Szron Szukając cudów Ślub Diany Śmiech Śmierć Otara Śniegu już nigdy nie będzie Śniegu już nigdy nie będzie Świat, który nadejdzie Świat po nas Świat według Iona B. Świat według T.S. Spiveta Tajemnice Joan Taniec córki Boga Tańcz, Elise Terrorysta To, czego o mnie nie wiesz To minie, kochanie Transcendencja Triumf Troje na gigancie Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Twarz Twarz anioła Twarzą w twarz Twój Vincent Tylko sprawiedliwość Uczennice Ukryte działania Ukryte piękno Underdog Untogether Uprzejmość nieznajomych Urodzeni mordercy Urodzeni zwycięzcy Urodzony mistrz Uśmiech Mony Lizy Uwierz w ducha Uwodziciel Vera śni o morzu Viktor W co grają ludzie W drodze do Klondike W pętli ryzyka i fantazji W pół kroku W spirali W ułamku sekundy Walentynkowa połówka Wall Street Wataha Wesele Wesele Whiplash Wielki apetyt Wielki wieczór Wielorybnik Wierzę w Ciebie Woda dla słoni Wojna klas Wokół Słońca Wolność Wołyń World Trade Center Wróg u bram Wszyscy święci Wszyscy święci New Jersey Wszyscy za jednego Wszystkie nasze strachy Wszystkie nasze strachy Wszystkie piękne koniki Wszystko dla dzieci Wszystko o mojej matce Wszystko zostaje w rodzinie Wyjście Camili Wypadek Wypadek Wyprawa Kon-Tiki Wyspa Bergmana Wyspa kłamstw Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie Wyznania gejszy Z dala od zgiełku Z miłości do mody Z tobą czy bez ciebie Za horyzontem Za tych, co na morzu Za wszelką cenę Zabawa zabawa Zabić Bin Ladena: Operacja Geronimo Zabij to i wyjedź z tego miasta Zabójstwo dwojga kochanków Zagadki Hailey Dean: Wyrok za zabójstwo Zakładnicy z Alta View Zakochany bez pamięci Założyciel Zamieniłam się na zmiany Zanim się pojawiłeś Zanka Contact Zatruta miłość - historia Stacey Castor Zbyt wielcy, by upaść Zdarzenie Zdechnąć trzeba, żebyście przyjechali Zgaga Ziemia swoich synów Zimna wojna Zimnicea Złe drogi Złodziej Złość Złoto dla psów Zmagania Zmruż oczy Znikająca mgła Zodiak Zola Zostaniemy zapomniani Zwrot Żeby nie było śladów Żeby nie było śladów Żegnajcie Głupcy Żelazna Dama Żółta róża Żużel Żyły świata