Dramat, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Dramat filmowy – czym się charakteryzuje?

 

Głównym zadaniem filmów dramatycznych jest skłanianie do refleksji, chwytanie za serce, wywoływanie nieraz trudnych emocji. Bardzo często dzieła te określa się mianem smutnych, przygnębiających lub poruszających filmów. Tak rzeczywiście jest, bo dramaty dotykają niełatwych tematów i bardzo często są to filmy oparte na faktach, co dodatkowo wzmacnia ich odbiór i zwiększa dramaturgię.

 

Trudno jednoznacznie zdefiniować ten gatunek, ponieważ najczęściej prezentuje on różnorodne konwencje filmowe. Wyróżnić można natomiast rodzaje filmu pod względem podejmowanej w dziele tematyki. Są to: dramaty psychologiczne, dramaty obyczajowe, melodramaty, dramaty społeczne, dramaty sensacyjne, dramaty sądowe, dramaty katastroficzne, dramaty kryminalne oraz dramaty wojenne. Specyficzną odmianą jest komediodramat, który łączy w sobie cechy filmu komediowego oraz dramatu.

 

Najlepsze filmy dramatyczne wszech czasów

 

Ujednolicając dramaty filmowe, wyróżnić można wiele tytułów, które są wysoko oceniane w rankingach produkcji tego gatunku. Na czele znajdują się wybitne dzieła jak: „Skazani na Shawshank”, „Nietykalni”, „Ojciec chrzestny”, „Zielona mila”, „Forest Gump”, „Lista Schindlera”, „Życie jest piękne”, „Piękny umysł”, „Pianista” i „Gran Torino”. Wszystkie te produkcje powstały na przestrzeni wielu lat i do dzisiaj są najchętniej oglądanymi i polecanymi filmami dramatycznymi online.

 

Dramaty romantyczne

 

Dramaty romantyczne to najczęściej melodramaty, w których dominującym wątkiem jest historia miłosna. Dwoje zakochanych w sobie ludzi zazwyczaj ma do pokonania wiele przeszkód, by móc ze sobą być. Czasami jest to miłość niemożliwa do zrealizowania. Do ponadczasowych melodramatów zalicza się natomiast „Przeminęło z wiatrem”, „Wichry namiętności” czy „Dumę i uprzedzenie”.

 

Dramaty miłosne bardzo często powstają w oparciu o poruszające książki. Wśród nich wyróżnia się wiele powieści Nicholasa Sparksa, m.in. „List w butelce”, „Pamiętnik”, „Wciąż ją kocham” czy „Noce w Rodanthe”, które szybko zostały zekranizowane. Przykładem adaptacji filmowej o miłości może być również melodramat „Carol”, w którym w głównych rolach można podziwiać takie aktorki jak Cate Blanchett, Rooney Marę i Sarah Paulson oraz film „Angielski pacjent” z Kristin Scott Thomas, Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche. Dramatem o miłości jest również „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio oraz Clarie Danes czy włoski film „Tamte dni, tamte noce”, w reżyserii Luki Guadagnino. Niektóre z tych produkcji są dostępne online w serwisie Player.

 

Dramaty katastroficzne

 

Najbardziej znanym dramatem katastroficznym, w dodatku opartym na faktach, niezmiennie pozostaje „Titanic” z 1997 roku w reżyserii Jamesa Camerona. W filmie przedstawiona jest historia tragicznego rejsu brytyjskiego transatlantyku, na pokładzie którego poznają się i zakochują w sobie młodzi ludzie z dwóch różnych sfer – Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater. W tych rolach obsadzeni zostali Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Film zdobył aż 11 Oscarów i jako pierwszy osiągnął przychody wynoszące ponad 1 miliard dolarów. Wśród polecanych filmów dramatycznych o katastrofach znaleźć można także takie tytuły jak „Biała mila”, „Alive, dramat w Andach”, „2012”, „Armageddon”, „Pojutrze”, „Twister”,„Dzień zagłady” oraz „Niemożliwe”. Wiele z nich można obejrzeć w Internecie, np. na Player. Chętnie oglądane są także filmy o katastrofach lotniczych jak „Pasażer 57”, „Air Force One”, „Port lotniczy ‘75” czy „Lot 93”.

 

Dramaty psychologiczne

 

Dramaty psychologiczne najczęściej skupiają się na dylematach rozgrywających się w psychice głównego bohatera. To specyficzny gatunek filmu, który szczególnie zmusza widzów o myślenia i przeżywania rozterek razem z bohaterem wydarzeń. Zwykle nie ma w nim szybkiej akcji, wszystko toczy się powoli, by był czas na refleksję. Dramaturgię natomiast potęguje dobrana muzyka, która wpływa na emocje widza. Do najlepszych dramatów psychologicznych zalicza się „Milczenie” Bergmana, „Trzy kobiety” Altmana”, „Lokatora” i „Wstręt” Polańskiego oraz „Obsesję” Penna. Warto obejrzeć również tak poruszające filmy jak „Czarny łabędź”, „Efekt motyla”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Sala samobójców”, „Requiem dla snu”, „Mechanik” oraz „Lot nad kukułczym gniazdem”.

 

Filmy dramatyczne oparte na faktach

 

O tym, że życie pisze czasem najlepsze scenariusze, przekonało się już wielu reżyserów. Mnóstwo filmów dramatycznych opartych jest na faktach, często mają one cechy charakterystyczne dla produkcji psychologicznej. Tak jest w przypadku jednego z najlepszych dramatów, czyli „Przerwanej lekcji muzyki” z Angeliną Jolie, Winoną Ryder i Cleą DuVall. Jest to adaptacja autobiograficznej książki Susanny Kaysen. Fabuła koncentruje się na młodych dziewczynach, które trafiły do szpitala psychiatrycznego. Widz ma możliwość podpatrywania różnych osobowości pacjentek, ale też staje się świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń. „Przerwana lekcja muzyki” to jeden z najbardziej poruszających i smutnych filmów. Podobnie jak „Gia”, w której również zagrała Angelina Jolie. Aktorka wciela się w rolę topowej w latach 80. XX wieku modelki -  Gii Carangi, która nie udźwignęła ciężaru sukcesu, a jej życie, chociaż z pozoru idealne, było pasmem wielu dramatów, nie tylko rozgrywanych wewnętrznie. Dramat „Gia”, chociaż ma już wiele lat (premiera miała miejsce w 1998 roku), można obejrzeć online, m.in. w serwisie Player.

 

Zupełnie innym tematycznie, lecz poruszającym dramatem opartym na faktach jest „Niemożliwe”. Fabuła dotyczy wydarzeń z 2004 roku, kiedy na Oceanie Indyjskim pojawiło się katastrofalne w skutkach tsunami. Widz poznaje losy jednej z rodzin, która pojechała spędzić święta w Tajlandii, a stała się uczestnikiem tych tragicznych wydarzeń. Nie sposób przejść obojętnie wokół tego filmu, ponieważ wywołuje on mnóstwo emocji. Osoby, które go oglądają, z zapartym tchem śledzą historię bohaterów i do samego końca nie wiedzą, jak ona się skończy. Istotne znaczenie na odbiór tego dramatu mieli świetnie dobrani aktorzy, w głównych rolach można podziwiać Naomi Watts, która została nominowana do Oscara, Ewana McGregora oraz Toma Hollanda.

 

Wśród polecanych filmów dramatycznych inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, wyróżnić można także produkcje: „Monachium”, „Hotel Ruanda”, „Ray”, „Wielka ucieczka”, „I że cię nie opuszczę”, „Diabelska przełęcz” czy „Helikopter w ogniu”.

 

Polskie dramaty filmowe

 

Polskie filmy dramatyczne również są wysoko oceniane przez krytyków. Wiele z nich jest inspirowanych poruszającymi wydarzeniami z życia znanych osób. Tak jest w przypadku produkcji „Bogowie” o profesorze Zbigniewie Relidze, „Bokser” o życiu Przemysława Salety, „Jesteś bogiem” o liderze grupy „Paktofonika”, „Nad życie” o walce z chorobą siatkarki Agaty Mróz czy „Ostatnia rodzina” o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Wszystkie te dramaty znaleźć można w serwisie Player. Podobnie jak inne polecane dramaty produkcji polskiej, jak „Biała sukienka”, „Chce się żyć”.

 

 

Seriale dramatyczne – co je wyróżnia?

 

Seriali dramatycznych nie da się jednoznacznie zdefiniować, można jedynie stwierdzić, że poruszają poważną tematykę. Mają one cechy charakterystyczne dla wielu gatunków filmowych i telewizyjnych. Z tego powodu do dramatów często dodaje się nazwy podgatunkowe, w ten sposób powstają takie określenia jak dramat kryminalny, dramat wojenny, dramat historyczny czy komediodramat. Popularne jest także rozróżnienie dotyczące dominującego motywu w filmie. Zgodnie z tym wymienia się m.in. seriale dramatyczne prawne, medyczne, polityczne, o miłości czy dla nastolatków. Mimo braku zgodności co do scharakteryzowania tego gatunku, jest on bardzo popularny. Od 1970 roku Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznaje Złoty Glob za najlepszy telewizyjny serial dramatyczny.

 

Ranking seriali dramatycznych

 

Najlepsze seriale dramatyczne to zazwyczaj produkcje amerykańskie. Stany Zjednoczone zdominowały rynek filmowy pod względem tworzenia nowych serii tego gatunku. W czołówce rankingów seriali dramatycznych wciąż jest „Rodzina Soprano”. Produkcja ta była nagrywana w latach 1999 – 2007. Obecnie można ją oglądać między innymi w serwisie Player. Fabuła koncentruje się wokół losów szefa miejscowej mafii. Widz poznaje nie tylko jego „perypetie” zawodowe, ale i rodzinne. Główną rolę bossa gangu zagrał James Gandolfini. Oprócz niego, w serialu wystąpili: Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli czy Tony Sirico.

 

Topowym serialem dramatycznym jest także „Sześć stóp pod ziemią”. To wielokrotnie nagradzana produkcja, którą w telewizji emitowano w latach 2001 – 2005, obecnie dostępna jest w Internecie, także w serwisie Player. „Sześć stóp pod ziemią” to pierwszy serial, który tak wprost odnosił się do tematu ludzkiej śmiertelności, bowiem fabuła przedstawia życie rodziny, która prowadzi zakład pogrzebowy. W produkcji wzięło udział wielu znanych aktorów, w tym Peter Krause i Michael C. Hall.

 

Kolejnym wysoko ocenianym amerykańskim serialem dramatycznym jest „24 godziny”. Niektórzy oceniają go jako serial sensacyjny z elementami dramatu. W sumie powstało prawie 200 odcinków tej produkcji, nagrywano ją w latach 2001 – 2010. Każdy epizod przedstawiał godzinę z życia bohaterów. Podejmowane wątki dotyczyły głównie polityki i spraw z nią związanych. Akcja pierwszego sezonu zaczyna się od prawyborów prezydenckich w Kalifornii, gdzie planowany jest zamach na jednego z kandydatów. Wtedy do akcji wkracza Jack Bauer, były agent CIA. W tej roli widzowie mogą podziwiać Kiefera Sutherlanda.

 

W rankingach najlepszych seriali dramatycznych pojawia się jeszcze wiele zagranicznych produkcji, w tym: „Mad Men”, „Dexter”, „Czysta krew”, „Zagubieni”, „Dynastia Tudorów” czy „Dr House”.

 

Seriale dramatyczne dostępne online

 

Większość dobrych seriali dramatycznych można obejrzeć online, np. na stronie Player. Warta zobaczenia jest produkcja „Gomorra” określana przez wielu widzów jako dzieło doskonałe. Serial oparty jest na powieści o tym samym tytule, której autor – Robert Saviano,  musi ukrywać się do dzisiaj. Obnażył on bowiem brutalne zagrywki mafii grasującej w Neapolu. 

 

Wysoko ocenianym serialem dramatycznym dostępnym online jest także „Mad Men”, który porusza tematykę przemian obyczajowych zachodzących w USA w latach 60. XX wieku. Głównie dotyczy to sfery korporacyjnej i pokonywania kolejnych szczebli kariery, by jak najszybciej osiągnąć sukces.

 

Kultowym wręcz serialem dramatycznym z elementami kryminału jest „Miasteczko Twin Peaks”. Fabułą koncentruje się na śledztwie w sprawie morderstwa uczennicy Laury Palmer. Chociaż pilot tej produkcji został wyemitowany w roku 1990, nadal istnieje ogromne zainteresowanie serialem Davida Lyncha i Marka Frosta. Popularność „Miasteczka Twin Peaks” zaowocowała powstaniem kontynuacji produkcji w 2017 roku.

 

Na uwagę zasługuje również serial dramatyczno-kryminalny „Partnerki”. Fabuła opiera się na motywach zaczerpniętych z thrillerów medycznych Tess Gerritsen, w których głównymi bohaterkami są dwie kobiety – Jane Rizzoli (detektyw) i Maura Ises (patolog). Razem rozwiązują one szereg zagadek kryminalnych, niekiedy bardzo brutalnych.

 

Popularnym polskim serialem dramatycznym, który łączy w sobie kryminał, thriller i akcję, jest „Wataha” emitowana przez HBO Polska. Każdy odcinek tej produkcji trzyma w napięciu, już na samym początku fabuła koncentruje się wokół zamachu na oficerów Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, z którego cało wychodzi tylko jedna osoba. W serialu „Wataha” wzięli udział topowi polscy aktorzy, tacy jak Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Aleksandra Popławska oraz Magdalena Popławska.

 

Nowe amerykańskie seriale dramatyczne, które warto zobaczyć

 

Od roku 2010 powstało wiele popularnych seriali dramatycznych. Niektóre z nich są już dostępne w serwisie Player. Mrożącą krew w żyłach produkcją jest „Opowieść podręcznej”, emitowana od 2017 roku. Fabuła inspirowana jest powieścią Margaret Atwood o tym samym tytule. Serial utrzymany jest w konwencji fantastyki, bowiem widz obserwuje antyutopijny świat, w którym władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Zmusza ona płodne kobiety do rodzenia dzieci uprzywilejowanym mężczyznom. Wszelkie nieposłuszeństwo jest surowo karane. Serial ten zdobył już wiele prestiżowych nagród, w tym Złote Globy oraz Emmy.

 

Ciekawym serialem dramatycznym jest „Narcos”, którego fabuła koncentruje się na życiu Pabla Escobara, czyli słynnego kolumbijskiego bossa narkotykowego. Produkcja ta okazała się na tyle niewygodna dla niektórych środowisk, że po trzecim sezonie, w niewyjaśnionych okolicznościach, zginął jeden z członków ekipy pracującej nad serialem.

 

Wielokrotnie nagradzanym amerykańsko-brytyjskim serialem dramatycznym opartym na faktach jest „The Crown”. Fabuła przedstawia życie królowej Elżbiety II, a rozpoczyna się od przedstawienia jej ślubu z księciem Filipem.

 

Warty zobaczenia jest także nowy serial dramatyczny „Wielkie kłamstewka”, w którym przedstawione są losy 3 kobiet i ich dzieci. Produkcja ta określana jest jako komediodramat i cieszy się dużym uznaniem nie tylko widzów, ale również krytyków. Wpływ na to może mieć doborowa obsada, wśród której są: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley czy Laura Dern.

127 godzin 14 dni, 12 nocy 150 milionów magicznych wróbelków 1800 gramów 1800 gramów 1917 25 lat niewinności 25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy 28 pokoi hotelowych 3 serca 30 gramów 303. Bitwa o Anglię 36 36 451° Fahrenheita 500 dni miłości 53 Wojny 9 mil A potem tańczyliśmy A potem tańczyliśmy Abou Leila Adam Adwokat Adwokat After Alfie Alice American Beauty American Hustle Amerykańska sielanka Amerykański gangster Amonit Ani śladu Elizabeth Anioł Anonimus Antologia duchów miasta Antygona Archiwum Arcyoszust Asystentka Asystentka Atlantyda Atlas chmur August Rush Aurora Australia Autor Widmo Autsajder Aż po grób Aż poleje się krew Babyteeth Babyteeth Bagdad, mój cień Bajka na niespokojny sen Balladyna Banksterzy Barany Batman - Początek Belle Bernard i Doris Bessie Beyond Justice Bez alternatywy Bez dokumentów Bez pożegnania Bezdroża Bezmiar sprawiedliwości Bezsenność w Seattle Biała jak mleko, czerwona jak krew Białe kłamstwo Białe oko Biały, biały dzień Biegnąc pod wiatr Biegnij! Bikini blue Billie Holiday Biutiful Blask Blinded by the Light. Siła muzyki Bliskie spotkania trzeciego stopnia Blue Jasmine Błąd systemu Bogowie Bogowie Bohemian Rhapsody Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem Boże Ciało Bóg fortepianu Ból i blask Bracia nie do pary Braterstwo Brexit Brudny szmal Bułgarska róża Buntownik z wyboru Burza dusz Była sobie dziewczyna Byzantium Cast Away: Poza światem Cast Away: Poza światem Cena prawdy Cena zemsty Cesarz Chciwość Chinatown Chłodnia Churchill Ciao Italia! Cicha noc Cicha wojna Ciche miejsce Cienka czerwona linia Cinema Verite Cleo Clifton Hill Coco Chanel Coco Chanel Coś się kończy, coś zaczyna Córka trenera Córka trenera Córki dancingu Cóż za piękny dzień Cóż za piękny dzień Creed II Creed: Narodziny legendy Creed: Narodziny legendy Crisis Critical Thinking Cudowny chłopak Cudowny chłopak Czarne popioły Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł Czarny niedźwiedź Czekając na Anyę Czekając na barbarzyńców Czerwony hatchback Cztery wesela i pogrzeb Czyściec Czyściec Daas Dafne Daleko od Reykjavíku Dalida. Skazana na milość Dania Daniel David Dawka szczęścia Deadwood Debiut Decydujący głos Defendor De-Lovely Demon Demony wojny wg Goi Detektyw Areta Diabeł ubiera się u Prady Diablada Dni niebios Do gwiazd Do końca Do szpiku kości Dobre intencje Dobry zdrajca Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie Doktor Sen Dolina kwiatów Dom zły Don Jon Dół Droga do domu Droga do szczęścia Droga Glorii Droga powrotna Druga poprawka Drugie życie pana Alaina Drugie życie Pana Alaina Drukowanymi literami Drzazgi Duchy Dunkierka Dunkierka Dusza i ciało Duża ryba Dwa dni, jedna noc Dwie kobiety Dym Dystrykt 9 Dziennik panny służącej Dzień kobiet Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo Dziewczyna z bransoletką Dziewczyna z portretu Dziewczyna z portretu Dziewczyna z szafy Dziewczyna zawodowa Dziewczynka z Parku Igieł Dzika jak natura Dzikus Dziura w Głowie Eastern Eastern Eden Elizabethtown Ema Embattled Emma Endrju Erin Brockovich Euforia Everest Exodus: Bogowie i królowie Fale Fale Fargo Farming Fighter Filadelfia Filofobia FOMO: Udostępniasz i rządzisz Forrest Gump Fort Apache, Bronx Fotografia Foxcatcher Francuskie wyjście Frankie Frantz Ganef Gangster Gdyby tylko Gdzie indziej Gdzie jesteś, Bernadette? Generał. Zamach na Gibraltarze Geniusz Geniusz Gladiator Głośniej od bomb Głusza Gniew Gniewne serce Gold Gorące lato z Sofią Gorący temat Gorejący krzew Gotti Gotti Gra o wszystko Grawitacja Gundala Gwiazdka reporterki Gwiazdy Gwiazdy Gwiazdy Halali Han Solo: Gwiezdne wojny - historie Hardkor Disko Hashima Hashima Hell Ride Hemingway i Gellhorn Her Smell Hipnotyzer Historia Lizy Historia Rachel de Beer Hotel Coppelia Hud, syn farmera Human Capital Ich własna liga Ida Idealna 10-tka Idy marcowe Igielnik Ikar. Legenda Mietka Kosza Imigrantka Infiltracja Inicjały SG Instynkt Instynkt matki Interior Interior Interstellar Interstellar Irina Istota Ja nieistniejące Jack, jakiego nie znacie Jackie Jackie Jak łodzie Jak pies z kotem Jak pies z kotem Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach Jak to robią single Jak zostać królem Jaskółki z Kabulu Jawbone Jeden za wszystkich Jestem Andrzejem Jestem mordercą Jestem najlepsza. Ja, Tonya Jesteś bogiem Jeszcze dzień życia Jeszcze jest czas Jojo Rabbit Joker Józef i Maryja Judasz i Czarny Mesjasz Judy Jutro będziemy szczęśliwi Kafarnaum Kafeteria Kamdesh. Afgańskie piekło Kamerdyner Kamerdyner Kamerdyner Kamienie na szaniec Kamienie na szaniec Kapitan Phillips Karel, ja i ty Karuzela Katyń Każdego dnia Każdy ma swoje lato Kiedyś było bosko Kieł Kilka rozmów o bardzo wysokiej dziewczynie Kill Team Kinooperator Klatka dla ptaków Kler Klub Miliarderów Klub samotnych mam Kłamstewko Kłamstwo doskonałe Kłus Kobieta idzie na wojnę Kobieta na skraju dojrzałości Kobieta sukcesu Kobieta w klatce Kobieta z lodu Kobiety pragną bardziej Kocha, lubi, szanuje Kochając Pabla, nienawidząc Escobara Kochankowie Kod Annie Parker Kod Annie Parker Koda Kolacja Kolejny szczęśliwy dzień Kolekcja sukienek Kolekcjoner Kolory miłości Kołysanka Kołysanka Komando Breitnera Kombinatorzy Komik Konferencja Kongo Kontrola Absolutna Kot w ścianie Koty Kres długiego dnia Krew pelikana Krętacze Krocząc wśród cieni Kronika tajemnic: Niewłaściwy człowiek Kronika tajemnic: Związani winoroślą Król Artur: Legenda miecza Król Belgów Król Staten Island Królestwo Królowa Pustyni Królowie Charm City Królowie nocy Krwawy diament Kryptonim: Shadow Dancer Kształt wody Kształt wody Kuessipan Kupiliśmy zoo Kurier Kwartet Kwas Kwas La La Land Lajko - Cygan w kosmosie Lara Lato już było Laura Le Mans '66 Legiony Letnie popołudnie Letnie popołudnie Lęk wysokości Life Limbo Lista Listopad Listy do więzienia Logan: Wolverine Lola London London Town Lot Love Machines Loveling Luce Lucy wśród gwiazd Ludzie honoru  Ludzki głos Luźna znajomość Łatwy kraj Łotr 1. Gwiezdne wojny - historie Madame Made in Italy Made in Poland Magia w blasku księżyca Magiczny świat Davida Copperfielda Makbet Malowany ptak Małe kobietki Małe kobietki Małe kobietki Małe kobietki Małe rzeczy Mam na imię Sara Mam na imię Sara Mare Maria, królowa Rumunii Maria łaski pełna Maria Skłodowska – Curie Marona - psia opowieść Marzyciele, czyli potęga wyobraźni Masz na imię Justine Matthias i Maxime Melancholijna dziewczyna Miasto 44 Miasto w ogniu Mickey i niedźwiedź Midnight Express Midway Między morzem a oceanem Między oczy Między wierszami Milcząca rewolucja Milczenie łowcy Miłosny rytm Miłość mojego brata Minjan Młoda Juliette Młody Ahmed Mo Modelka Moi bracia Moja kolacja z Herve Moja miłość Moja miłość Moja młodsza siostra Moje córki krowy Moje jezioro Moje myśli są ciche Mokra robota Monos Morderstwo w hotelu Hilton Most szpiegów Mowa ptaków Mój rok z Salingerem Mr Nice Mroczne wody Mroczny rycerz Mroczny rycerz Mroczny Rycerz powstaje Music Music My! My dwie My dwie Na głęboką wodę Na karuzeli życia Na mlecznej drodze Na mlecznej drodze Na ringu z rodziną Na skraju świata Na świat Na zakładkę Na zawsze razem Na zawsze w moim sercu Nadzieja Nadzieja Nadzieja Nafta Nagie zwierzęta Nagła Śmierć Najgorsze wiersze świata Najlepsze lata Najlepsze lata Najlepsze najgorsze wakacje Najlepsze przed nami Najtrudniejsza walka Muhammada Alego Narodziny gwiazdy Narodziny gwiazdy Naród i jego król Nasi ulubieńcy Nastoletnia miłość Nasze matki Nauczycielka Nauka jazdy Nauka spadania Nazywał się Bagger Vance Nazywam się: Muhammad Ali Nevia Nędznicy Nicholas Nickleby Nie do pokochania Nie tak miało być Nie tak miało być Nie widzieliście tego, co ja widziałam Nie zmieniaj tematu Niebiańska plaża Niech gadają Niedokończone życie Nieodwracalne Nieposłuszni Nieracjonalny mężczyzna Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks Nieśmiertelny Nieulotne Niewiarygodna historia Niewidoczne życie sióstr Gusmao Niewidoczni. Niewinne Niewinne kłamstewka 2 Niewybrane drogi Niezatapialni Niezłomni Nieznajoma Nieznajoma dziewczyna (Nie)znajomi Niezwykłe lato z Tess Nigdy, rzadko, czasami, zawsze Nimic Nina Nine: Dziewięć Niszczycielka Nobadi Noc w Ville-Marie Nocą Nocna jazda Nocny pociąg do Lizbony Nocny pościg Notatki o skandalu Notatki z terenu Nowa dziewczyna Nowy świat Numery O zmierzchu Obce ciało Obce niebo - filmowa podróż Obiecująca. Młoda. Kobieta Oblężenie na ulicy Liperti Obława Obrazy bez autora Obrońcy skarbów Obyś następnym razem umarła Obywatel Jones Obywatel Jones Ocaleni Ocean desperacji Oda do radości Odpocznę po śmierci Odruch serca Oficer i szpieg Oficer i szpieg Ogień zwalczaj ogniem Ognisty podmuch Ojciec Ojciec Ojciec chrzestny Ojciec chrzestny Ojciec chrzestny 2 Ojciec chrzestny 3 Ojciec chrzestny II Ojciec chrzestny III Ojciec Chrzestny Mario Puzo, Epilog: Śmierć Michaela Corleone Okno na morze Okno u sąsiadów Okrutnie brzydcy i źli Oleg Operacja Argo Operacja Goliat Operacja rekrut Opowieść Osamotniona Osierocony Brooklyn Oslo Ostatni akord Ostatni król Szkocji Ostatnia nocka Ostatnia rodzina Ostatnia rozmowa Ostatnie lato Ostatnie wielkie dzieło Ostatnie wielkie dzieło Ostrym nożem Oto my Padre Pająki z papieru Pan T. Pan T. Pan Tadeusz Pani Bovary PANI BOVARY Pani Lowry i Syn Pani z przedszkola Papier mâché Papierowe miasta Papusza Parasite Pari Party Paryż i dziewczyna Paterno Patrick Percy Persona non grata Pewnego razu w listopadzie Phil Spector Pianista Piąte: nie odchodź! Pico da Neblina Pierwsza krowa Pięćdziesiąt twarzy Greya Piękny umysł Piknik z niedźwiedziami Piksele Pili Piłat Piłsudski Piosenka bez tytułu Piosenka o miłości Pitbull. Niebezpieczne kobiety Plac zabaw Plan B Pluton Płacząca kobieta Po horyzont Po własnych śladach Pod gołym niebem Pod górkę Pod Górkę Pod Mocnym Aniołem Pod Mocnym Aniołem Pod tym samym niebem Podróż poślubna Podróż powrotna Pokerzyści Polityka Polowanie Pomiędzy słowami Pomiędzy zmysłami Pora wylinki Porachunki Pornografia Pornografia Portret kobiety w ogniu Porwana Potwory Powidoki Powrót Bena Powstanie Warszawskie Poza systemem Poznajmy się jeszcze raz Pójdę tam, gdzie ty Póki trwa wojna Prawda Prawda Prawda i sprawiedliwość Prawdziwe męstwo Prawdziwy gangster Prawo Bronxu Prawo dżungli Profesor i szaleniec Prognoza na życie Projekt Tokio Prowincjuszka Proxima Proxima Przeczucie Przed północą Przedostatni Przedszkolanka Przepaść między nami Przerwana lekcja muzyki Przesłuchanie Przewrotny umysł Przyciąganie Przyjaciel Przyjaciel domu Przyjaciel od serca Przyjaźń Przyjeżdża orkiestra Przyjęcie urodzinowe Przypadkowa dziewczyna Przypływ Ptaki śpiewają w Kigali Ptasi śpiew Pusta widownia Queen i Slim Rad Rain Man Ranczerzy Ranczerzy: Ślubny podarunek Ratujmy zakład Rdza Reakcja łańcuchowa Red Lights Relikt Replikanci Rialto Richard Jewell Richard mówi do widzenia Robin Hood Rocky Rocky Balboa Rocky II Rocky III Rocky IV Rocky V Rodzaj ciszy Rok na całe życie Rok na całe życie Rosyjski młokos Rozdroże cafe Rozmowy z Masarykiem Róg Dwunastej i Delaware Różnie bywa Różyczka Różyczka Ruben Brandt, kolekcjoner Rycerz Pierwszej Damy Rzeź Sala Samobójców. Hejter Sama przeciw wszystkim Samotne wilki Samson Sara Sekret bogini fortuny Sekret bogini fortuny Sekrety z przeszłości Seks to nie grzech Serce do walki Serce świata Sergio i Siergiej Share Shindisi Siedem dni w piekle Siedem sióstr Siedem żyć Siempre, Luis Sierpień Sierpniowe niebo. 63 dni chwały Siła Siła ognia Siła przyzwyczajenia Skazana Skazani na przemoc Skazani na siebie Skłodowska Skłodowska Skrzydlate świnie Slalom Słodki koniec dnia Słowik Słudzy Słynna Bettie Page Smak pho Smak Pho Sokół z masłem orzechowym Sole Sole Soul kitchen Sound of Metal Sól w naszej wodzie Spacer w chmurach Sparowani Spółka rodzinna Sprawa Colliniego Sprawa Kramerów Stacja Fruitvale Stań przy mnie Status Update Stduio Munka - Pustostan Strażniczka Strefa nagości Strzelec Studio Munka - Alicja i Żabka Studio Munka – Odbicie Studio Munka - Ondyna Studio Munka - Pars pro toto Studio Munka – Relax Studio Munka - Tak jest dobrze Studio Munka - Users Supernova Supernova Supertata Surogatka Syberia Sybilla Syn Syn marnotrawny Syn ptasznika Syn swego kraju Syndrom Baumbachera Sypiając z wrogiem System Szalona kapela Szarlatan Szarlatan Szatan kazał tańczyć Szatan kazał tańczyć Szczęście świata Szczęśliwy książę Szczęśliwy Lazzaro Szczęśliwy Lazzaro Szczygieł Sztuczki Szukając siebie Szukając szczęścia Ściana Ścieżka Ścieżka strachu Ścigani Śmiech Śmierć i dziewczyna Śmierć Stalina Śmietanka towarzyska Śmietanka towarzyska Świat, który nadejdzie Świat według Iona B. Święta Frances Święta z przyjaciółmi Świnia Tajemnica dziewczyny znad jeziora Tajemnica Filomeny Tajemnica Henriego Picka Tajemnica szczęścia Tajemnice Joan Tajemniczy ogród Taka fajna jak ja Tamtej nocy Tani cwaniacy Taniec córki Boga Tatarak Tato Tatuś Terminal Terminal Sud Test na przyjaźń The Circle. Krąg Titanic To cały ja To, czego o mnie nie wiesz Towar Tragedia Makbeta Triumf Truman Show Trzech Chrystusów Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Trzy billboardy za Ebbing, Missouri Tuż po weselu Twarz Twarz anioła Twarz Anioła Twarzą w twarz Twin Peaks - Ogniu, krocz ze mną Twist Twój Vincent Tygrys Tylko sprawiedliwość Tylko zwierzęta nie błądzą U niej w domu Uczennice Ukąszenie Układ idealny Ukojenie Ukryta strategia Ukryte życie Uśmiechy smutnych mężczyzn Utoya, 22 lipca Utracony mąż Uwaga: Dzieci Uwiedziony Uwierz w ducha Vera Drake Versus Vice Vicky Cristina Barcelona Viktor Vita i Virginia W domu wszystko dobrze W drodze do Klondike W imię... W imię diabła W imię diabła W pół kroku W spirali W zawieszeniu Walkiria Walkiria Wałęsa. Człowiek z nadziei Warsaw by Night Warszawska Szkoła Filmowa - Charon Warszawska Szkoła Filmowa - Córka Warszawska Szkoła Filmowa - Czempion Warszawska Szkoła Filmowa - Dreamland Warszawska Szkoła Filmowa - Inka Warszawska Szkoła Filmowa - Jadłowstręt Warszawska Szkoła Filmowa - Klify Namiętności Warszawska Szkoła Filmowa - Leszy Warszawska Szkoła Filmowa - Maliny Warszawska Szkoła Filmowa - Nasza Klątwa Warszawska Szkoła Filmowa - Niewidzialne Warszawska Szkoła Filmowa - Sierpień Warszawska Szkoła Filmowa - Techno Warszawska Szkoła Filmowa - Ticket Warszawska Szkoła Filmowa - Toast Warszawska Szkoła Filmowa - Wiki Warszawska Szkoła Filmowa - Wolne Pokoje Warszawska Szkoła Filmowa - Wyzwolenie Wataha Wdech, wydech Weekend z królem Wendy Wenus w futrze Wersja Browninga Whiskey, Tango, Foxtrot Whisky dla aniołów Wielki Gatsby Wielki Liberace Wielkie nadzieje Wierzba Wierzę w Ciebie Więzienny eksperyment Wino truskawkowe Włoskie wakacje Woda dla słoni Wojna klas Wojna polsko-ruska Wojownik Wolny duch Wołga taty Wołyń Wpadki się zdarzają Wrogowie publiczni Wszyscy jesteśmy Chrystusami Wszyscy zmarli Wszystkie pieniądze świata Wszystko dla dzieci Wszystko dla mojej matki Wszystko za życie Wuj Wygrany Wyklęty Wypadek Wyrok Wyrok bez winy Wyrok bez winy Wyrok skazujący Wyrok śmierci Wyspa kłamstw Wyścig o wszystko Wyścig o życie Wyścig o życie Wywiad z Bogiem Względność Wzgórza marzeń Yuma Z dala od zgiełku Za horyzontem Za wszelką cenę Zabawa zabawa Zabierz mnie w jakieś miłe miejsce Zabijam gigantów Zabójca doskonały Zacznijmy od nowa Zaćma Zadzwoń do mamy Zakochany Szekspir Założyciel Zamek Zanim znikniemy Zapaśnik Zatrzymanie Zawód: Lekarz Zazdrość Zbyt wielcy, by upaść Zdrada stanu Zdrajca Zdychaj, tatulku Zemsta Zgniłe uszy Zgniłe uszy Zgoda Zieja Zieja Zielona mila Zimna wojna Zimnicea Zjazd Zła edukacja Zła korepetytorka Zła mamusia Złe drogi Złodziejka książek Złotokap Zły chłopak z sąsiedztwa Zmiana w grze Zmruż oczy Znajomość zbyt osobista Znaki szczególne Zniewolona Zodiak Zodiak Zorza polarna Zulusi Zwierzęta Zwrot Źle się dzieje w El Royale Żegnaj Christopher Robin Żegnaj, mój synu Żegnaj, mój synu Żegnajcie, Głupcy Żelazna dama Żelazna dama Żelazny most Żniwa Żółta róża Życie Żyć, śpiewać Żyły świata Żywioł