Dramat, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Dramat filmowy – czym się charakteryzuje?

 

Głównym zadaniem filmów dramatycznych jest skłanianie do refleksji, chwytanie za serce, wywoływanie nieraz trudnych emocji. Bardzo często dzieła te określa się mianem smutnych, przygnębiających lub poruszających filmów. Tak rzeczywiście jest, bo dramaty dotykają niełatwych tematów i bardzo często są to filmy oparte na faktach, co dodatkowo wzmacnia ich odbiór i zwiększa dramaturgię.

 

Trudno jednoznacznie zdefiniować ten gatunek, ponieważ najczęściej prezentuje on różnorodne konwencje filmowe. Wyróżnić można natomiast rodzaje filmu pod względem podejmowanej w dziele tematyki. Są to: dramaty psychologiczne, dramaty obyczajowe, melodramaty, dramaty społeczne, dramaty sensacyjne, dramaty sądowe, dramaty katastroficzne, dramaty kryminalne oraz dramaty wojenne. Specyficzną odmianą jest komediodramat, który łączy w sobie cechy filmu komediowego oraz dramatu.

 

Najlepsze filmy dramatyczne wszech czasów

 

Ujednolicając dramaty filmowe, wyróżnić można wiele tytułów, które są wysoko oceniane w rankingach produkcji tego gatunku. Na czele znajdują się wybitne dzieła jak: „Skazani na Shawshank”, „Nietykalni”, „Ojciec chrzestny”, „Zielona mila”, „Forest Gump”, „Lista Schindlera”, „Życie jest piękne”, „Piękny umysł”, „Pianista” i „Gran Torino”. Wszystkie te produkcje powstały na przestrzeni wielu lat i do dzisiaj są najchętniej oglądanymi i polecanymi filmami dramatycznymi online.

 

Dramaty romantyczne

 

Dramaty romantyczne to najczęściej melodramaty, w których dominującym wątkiem jest historia miłosna. Dwoje zakochanych w sobie ludzi zazwyczaj ma do pokonania wiele przeszkód, by móc ze sobą być. Czasami jest to miłość niemożliwa do zrealizowania. Do ponadczasowych melodramatów zalicza się natomiast „Przeminęło z wiatrem”, „Wichry namiętności” czy „Dumę i uprzedzenie”.

 

Dramaty miłosne bardzo często powstają w oparciu o poruszające książki. Wśród nich wyróżnia się wiele powieści Nicholasa Sparksa, m.in. „List w butelce”, „Pamiętnik”, „Wciąż ją kocham” czy „Noce w Rodanthe”, które szybko zostały zekranizowane. Przykładem adaptacji filmowej o miłości może być również melodramat „Carol”, w którym w głównych rolach można podziwiać takie aktorki jak Cate Blanchett, Rooney Marę i Sarah Paulson oraz film „Angielski pacjent” z Kristin Scott Thomas, Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche. Dramatem o miłości jest również „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio oraz Clarie Danes czy włoski film „Tamte dni, tamte noce”, w reżyserii Luki Guadagnino. Niektóre z tych produkcji są dostępne online w serwisie Player.

 

Dramaty katastroficzne

 

Najbardziej znanym dramatem katastroficznym, w dodatku opartym na faktach, niezmiennie pozostaje „Titanic” z 1997 roku w reżyserii Jamesa Camerona. W filmie przedstawiona jest historia tragicznego rejsu brytyjskiego transatlantyku, na pokładzie którego poznają się i zakochują w sobie młodzi ludzie z dwóch różnych sfer – Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater. W tych rolach obsadzeni zostali Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Film zdobył aż 11 Oscarów i jako pierwszy osiągnął przychody wynoszące ponad 1 miliard dolarów. Wśród polecanych filmów dramatycznych o katastrofach znaleźć można także takie tytuły jak „Biała mila”, „Alive, dramat w Andach”, „2012”, „Armageddon”, „Pojutrze”, „Twister”,„Dzień zagłady” oraz „Niemożliwe”. Wiele z nich można obejrzeć w Internecie, np. na Player. Chętnie oglądane są także filmy o katastrofach lotniczych jak „Pasażer 57”, „Air Force One”, „Port lotniczy ‘75” czy „Lot 93”.

 

Dramaty psychologiczne

 

Dramaty psychologiczne najczęściej skupiają się na dylematach rozgrywających się w psychice głównego bohatera. To specyficzny gatunek filmu, który szczególnie zmusza widzów o myślenia i przeżywania rozterek razem z bohaterem wydarzeń. Zwykle nie ma w nim szybkiej akcji, wszystko toczy się powoli, by był czas na refleksję. Dramaturgię natomiast potęguje dobrana muzyka, która wpływa na emocje widza. Do najlepszych dramatów psychologicznych zalicza się „Milczenie” Bergmana, „Trzy kobiety” Altmana”, „Lokatora” i „Wstręt” Polańskiego oraz „Obsesję” Penna. Warto obejrzeć również tak poruszające filmy jak „Czarny łabędź”, „Efekt motyla”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Sala samobójców”, „Requiem dla snu”, „Mechanik” oraz „Lot nad kukułczym gniazdem”.

 

Filmy dramatyczne oparte na faktach

 

O tym, że życie pisze czasem najlepsze scenariusze, przekonało się już wielu reżyserów. Mnóstwo filmów dramatycznych opartych jest na faktach, często mają one cechy charakterystyczne dla produkcji psychologicznej. Tak jest w przypadku jednego z najlepszych dramatów, czyli „Przerwanej lekcji muzyki” z Angeliną Jolie, Winoną Ryder i Cleą DuVall. Jest to adaptacja autobiograficznej książki Susanny Kaysen. Fabuła koncentruje się na młodych dziewczynach, które trafiły do szpitala psychiatrycznego. Widz ma możliwość podpatrywania różnych osobowości pacjentek, ale też staje się świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń. „Przerwana lekcja muzyki” to jeden z najbardziej poruszających i smutnych filmów. Podobnie jak „Gia”, w której również zagrała Angelina Jolie. Aktorka wciela się w rolę topowej w latach 80. XX wieku modelki -  Gii Carangi, która nie udźwignęła ciężaru sukcesu, a jej życie, chociaż z pozoru idealne, było pasmem wielu dramatów, nie tylko rozgrywanych wewnętrznie. Dramat „Gia”, chociaż ma już wiele lat (premiera miała miejsce w 1998 roku), można obejrzeć online, m.in. w serwisie Player.

 

Zupełnie innym tematycznie, lecz poruszającym dramatem opartym na faktach jest „Niemożliwe”. Fabuła dotyczy wydarzeń z 2004 roku, kiedy na Oceanie Indyjskim pojawiło się katastrofalne w skutkach tsunami. Widz poznaje losy jednej z rodzin, która pojechała spędzić święta w Tajlandii, a stała się uczestnikiem tych tragicznych wydarzeń. Nie sposób przejść obojętnie wokół tego filmu, ponieważ wywołuje on mnóstwo emocji. Osoby, które go oglądają, z zapartym tchem śledzą historię bohaterów i do samego końca nie wiedzą, jak ona się skończy. Istotne znaczenie na odbiór tego dramatu mieli świetnie dobrani aktorzy, w głównych rolach można podziwiać Naomi Watts, która została nominowana do Oscara, Ewana McGregora oraz Toma Hollanda.

 

Wśród polecanych filmów dramatycznych inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, wyróżnić można także produkcje: „Monachium”, „Hotel Ruanda”, „Ray”, „Wielka ucieczka”, „I że cię nie opuszczę”, „Diabelska przełęcz” czy „Helikopter w ogniu”.

 

Polskie dramaty filmowe

 

Polskie filmy dramatyczne również są wysoko oceniane przez krytyków. Wiele z nich jest inspirowanych poruszającymi wydarzeniami z życia znanych osób. Tak jest w przypadku produkcji „Bogowie” o profesorze Zbigniewie Relidze, „Bokser” o życiu Przemysława Salety, „Jesteś bogiem” o liderze grupy „Paktofonika”, „Nad życie” o walce z chorobą siatkarki Agaty Mróz czy „Ostatnia rodzina” o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Wszystkie te dramaty znaleźć można w serwisie Player. Podobnie jak inne polecane dramaty produkcji polskiej, jak „Biała sukienka”, „Chce się żyć”.

 

 

Seriale dramatyczne – co je wyróżnia?

 

Seriali dramatycznych nie da się jednoznacznie zdefiniować, można jedynie stwierdzić, że poruszają poważną tematykę. Mają one cechy charakterystyczne dla wielu gatunków filmowych i telewizyjnych. Z tego powodu do dramatów często dodaje się nazwy podgatunkowe, w ten sposób powstają takie określenia jak dramat kryminalny, dramat wojenny, dramat historyczny czy komediodramat. Popularne jest także rozróżnienie dotyczące dominującego motywu w filmie. Zgodnie z tym wymienia się m.in. seriale dramatyczne prawne, medyczne, polityczne, o miłości czy dla nastolatków. Mimo braku zgodności co do scharakteryzowania tego gatunku, jest on bardzo popularny. Od 1970 roku Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznaje Złoty Glob za najlepszy telewizyjny serial dramatyczny.

 

Ranking seriali dramatycznych

 

Najlepsze seriale dramatyczne to zazwyczaj produkcje amerykańskie. Stany Zjednoczone zdominowały rynek filmowy pod względem tworzenia nowych serii tego gatunku. W czołówce rankingów seriali dramatycznych wciąż jest „Rodzina Soprano”. Produkcja ta była nagrywana w latach 1999 – 2007. Obecnie można ją oglądać między innymi w serwisie Player. Fabuła koncentruje się wokół losów szefa miejscowej mafii. Widz poznaje nie tylko jego „perypetie” zawodowe, ale i rodzinne. Główną rolę bossa gangu zagrał James Gandolfini. Oprócz niego, w serialu wystąpili: Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli czy Tony Sirico.

 

Topowym serialem dramatycznym jest także „Sześć stóp pod ziemią”. To wielokrotnie nagradzana produkcja, którą w telewizji emitowano w latach 2001 – 2005, obecnie dostępna jest w Internecie, także w serwisie Player. „Sześć stóp pod ziemią” to pierwszy serial, który tak wprost odnosił się do tematu ludzkiej śmiertelności, bowiem fabuła przedstawia życie rodziny, która prowadzi zakład pogrzebowy. W produkcji wzięło udział wielu znanych aktorów, w tym Peter Krause i Michael C. Hall.

 

Kolejnym wysoko ocenianym amerykańskim serialem dramatycznym jest „24 godziny”. Niektórzy oceniają go jako serial sensacyjny z elementami dramatu. W sumie powstało prawie 200 odcinków tej produkcji, nagrywano ją w latach 2001 – 2010. Każdy epizod przedstawiał godzinę z życia bohaterów. Podejmowane wątki dotyczyły głównie polityki i spraw z nią związanych. Akcja pierwszego sezonu zaczyna się od prawyborów prezydenckich w Kalifornii, gdzie planowany jest zamach na jednego z kandydatów. Wtedy do akcji wkracza Jack Bauer, były agent CIA. W tej roli widzowie mogą podziwiać Kiefera Sutherlanda.

 

W rankingach najlepszych seriali dramatycznych pojawia się jeszcze wiele zagranicznych produkcji, w tym: „Mad Men”, „Dexter”, „Czysta krew”, „Zagubieni”, „Dynastia Tudorów” czy „Dr House”.

 

Seriale dramatyczne dostępne online

 

Większość dobrych seriali dramatycznych można obejrzeć online, np. na stronie Player. Warta zobaczenia jest produkcja „Gomorra” określana przez wielu widzów jako dzieło doskonałe. Serial oparty jest na powieści o tym samym tytule, której autor – Robert Saviano,  musi ukrywać się do dzisiaj. Obnażył on bowiem brutalne zagrywki mafii grasującej w Neapolu. 

 

Wysoko ocenianym serialem dramatycznym dostępnym online jest także „Mad Men”, który porusza tematykę przemian obyczajowych zachodzących w USA w latach 60. XX wieku. Głównie dotyczy to sfery korporacyjnej i pokonywania kolejnych szczebli kariery, by jak najszybciej osiągnąć sukces.

 

Kultowym wręcz serialem dramatycznym z elementami kryminału jest „Miasteczko Twin Peaks”. Fabułą koncentruje się na śledztwie w sprawie morderstwa uczennicy Laury Palmer. Chociaż pilot tej produkcji został wyemitowany w roku 1990, nadal istnieje ogromne zainteresowanie serialem Davida Lyncha i Marka Frosta. Popularność „Miasteczka Twin Peaks” zaowocowała powstaniem kontynuacji produkcji w 2017 roku.

 

Na uwagę zasługuje również serial dramatyczno-kryminalny „Partnerki”. Fabuła opiera się na motywach zaczerpniętych z thrillerów medycznych Tess Gerritsen, w których głównymi bohaterkami są dwie kobiety – Jane Rizzoli (detektyw) i Maura Ises (patolog). Razem rozwiązują one szereg zagadek kryminalnych, niekiedy bardzo brutalnych.

 

Popularnym polskim serialem dramatycznym, który łączy w sobie kryminał, thriller i akcję, jest „Wataha” emitowana przez HBO Polska. Każdy odcinek tej produkcji trzyma w napięciu, już na samym początku fabuła koncentruje się wokół zamachu na oficerów Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, z którego cało wychodzi tylko jedna osoba. W serialu „Wataha” wzięli udział topowi polscy aktorzy, tacy jak Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Aleksandra Popławska oraz Magdalena Popławska.

 

Nowe amerykańskie seriale dramatyczne, które warto zobaczyć

 

Od roku 2010 powstało wiele popularnych seriali dramatycznych. Niektóre z nich są już dostępne w serwisie Player. Mrożącą krew w żyłach produkcją jest „Opowieść podręcznej”, emitowana od 2017 roku. Fabuła inspirowana jest powieścią Margaret Atwood o tym samym tytule. Serial utrzymany jest w konwencji fantastyki, bowiem widz obserwuje antyutopijny świat, w którym władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Zmusza ona płodne kobiety do rodzenia dzieci uprzywilejowanym mężczyznom. Wszelkie nieposłuszeństwo jest surowo karane. Serial ten zdobył już wiele prestiżowych nagród, w tym Złote Globy oraz Emmy.

 

Ciekawym serialem dramatycznym jest „Narcos”, którego fabuła koncentruje się na życiu Pabla Escobara, czyli słynnego kolumbijskiego bossa narkotykowego. Produkcja ta okazała się na tyle niewygodna dla niektórych środowisk, że po trzecim sezonie, w niewyjaśnionych okolicznościach, zginął jeden z członków ekipy pracującej nad serialem.

 

Wielokrotnie nagradzanym amerykańsko-brytyjskim serialem dramatycznym opartym na faktach jest „The Crown”. Fabuła przedstawia życie królowej Elżbiety II, a rozpoczyna się od przedstawienia jej ślubu z księciem Filipem.

 

Warty zobaczenia jest także nowy serial dramatyczny „Wielkie kłamstewka”, w którym przedstawione są losy 3 kobiet i ich dzieci. Produkcja ta określana jest jako komediodramat i cieszy się dużym uznaniem nie tylko widzów, ale również krytyków. Wpływ na to może mieć doborowa obsada, wśród której są: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley czy Laura Dern.

120 uderze\u0144 serca 15:17 do Pary\u017Ca 1911 1945 28 tygodni p\u00F3\u017Aniej 303. Bitwa o Angli\u0119 41 dni nadziei 451\u00B0 Fahrenheita 50 wiosen Aurory 7 uczu\u0107 7 uczu\u0107 A.I. Sztuczna inteligencja Ajka Akt odwagi Alfa Alice: Ostatnia noc Alice: Pierwszy dzie\u0144 reszty mojego \u017Cycia Ameryka\u0144ska dziewczynka Ameryka\u0144ski splendor Amra i drugie ma\u0142\u017Ce\u0144stwo Anestezja Angel Angielski pacjent Anielska twarz Anihilacja Arbitra\u017C Arcyoszust Arktyka Arytmia Atlas chmur Autor widmo Ava A\u017C poleje si\u0119 krew A\u017C po gr\u00F3b Baby Bump Barrakuda Belcanto Bernard i Doris Bessie Bezlitosny Bezmiar sprawiedliwo\u015Bci Bezsenno\u015B\u0107 w Seattle Bezsenno\u015B\u0107 w Seattle Bez mi\u0142o\u015Bci ani s\u0142owa Bez wzgl\u0119du na cen\u0119 B\u0119dziesz m\u0119czennikiem Biali rycerze - 2015 Bia\u0142a mila Bia\u0142y kr\u00F3l Bia\u0142y Kruk Biegn\u0119 do Ciebie Blaze Blue Valentine Bogowie Bogowie Bohemian Rhapsody Bokser Bomb City Boso, ale na rowerze Bracia Brexit Brud Brudna wojna Brudny szmal Buddy Solitaire Buntownicy z seminarium Buntownik z wyboru Bye Bye Germany Byli\u015Bmy cool By\u0142a sobie dziewczyna Cake Ca\u0142y ten zgie\u0142k Carmen i Lola Casanova Casting Cemetery Junction Cena prawdy Cena sukcesu Cena sukcesu Charlotte si\u0119 bawi Chce si\u0119 \u017Cy\u0107 Ch\u0142odnia Ch\u0142opiec ze skaz\u0105 Chyba \u017Ce Cicha noc Ciche miejsce Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Cinema Verite Cokolwiek Control Cop Land Cornelius, wyj\u0105cy m\u0142ynarz Co gryzie Gilberta Grape'a Co kryje mi\u0142o\u015B\u0107 C\u00F3rka trenera C\u00F3rki Abril C\u00F3rki dancingu Cud Cukier Czarna rzeka Czarownice z Salem Czasem w kwietniu Czas przemian Czerwone Sorgo Cz\u0142owiek, kt\u00F3ry zabi\u0142 Hitlera i Wielk\u0105 Stop\u0119 Cz\u0142owiek z lodu Cztery noce z Ann\u0105 Czu\u0142o\u015B\u0107 Czu\u0142o\u015B\u0107 Dark Web: Usu\u0144 znajomego Deadwood Debiutanci Decyduj\u0105cy g\u0142os Demon Diabe\u0142 ubiera si\u0119 u Prady Diana i ja Dla Nedy Dobry s\u0105siad Dobrze si\u0119 k\u0142amie w mi\u0142ym towarzystwie Dolina kwiat\u00F3w Dom nad morzem Dom Z\u0142y Dom Z\u0142y Donbas Dotknij nieba Dotyk po\u015Bredni Dow\u0142atow Dow\u00F3d Do Ciebie, Philipie Do ko\u0144ca Do odstrza\u0142u Do zobaczenia w za\u015Bwiatach Droga Droga ku wojnie Droga na Marsa Droga na szczyt Drugie \u017Cycie kr\u00F3la Dryf Dusza i cia\u0142o Dwa \u015Bwiaty: Historia mi\u0142osna Dwie kobiety Dwunasty cz\u0142owiek Dym Dysfunkcyjny kot Dziadek do orzech\u00F3w i cztery kr\u00F3lestwa Dziecko diab\u0142a Dziecko Rosemary Dziedzictwo grzechu: Historia Williama Coita Dziennik maszynisty Dzie\u0144 kobiet Dzie\u0144 kobiet Dzie\u0144, w kt\u00F3rym narodzili\u015Bmy si\u0119 na nowo Dziewczyna do towarzystwa Dziewczyna z Brestu Dziewczyna z szafy Dzika droga Dzika grusza Dzika Krew Dzikie historie Dziwni go\u015Bcie Ederly Edie Ed Wood Egzamin Einstein i Eddington Ella i John Ellen Endrju End of the World Euforia Eva Eva Nov\u00E1 Exodus: Bogowie i kr\u00F3lowie Falcone Fa\u0142szywe powody Fantastyczna kobieta Farma cud\u00F3w Fatalne zauroczenie Fikser Filadelfia Fokstrot Footloose Fortunna pomy\u0142ka Frantz Freak Show Funny Cow Gdyby ulica Beale umia\u0142a m\u00F3wi\u0107 Genera\u0142. Zamach na Gibraltarze Genesis Genialny klan Gia G\u0142\u0119boka cisza Gniew Godziny Go\u0142\u0105b Gorej\u0105cy krzew Gorzkie \u017Cniwa Gracze Gra wst\u0119pna Green Book Greta Grunt pod stopami Grupa wsparcia Gwiazdy Gwiazdy Happy End Hard Paint Hashima Hawaje Hazardzi\u015Bci Hemingway i Gellhorn Historia pewnego \u017Cycia Hochelaga, kraina dusz Hotel Marigold Huba Ich w\u0142asna liga Idealna matka Idy marcowe Imi\u0119 kobiety Inna kobieta Interstellar Inwestycja w ma\u0142\u017Ce\u0144stwo Isabelle i m\u0119\u017Cczy\u017Ani I oddychaj normalnie I Pancho Villa we w\u0142asnej osobie I \u017Ce ci nie odpuszcz\u0119 Jack, jakiego nie znacie Jacy jeste\u015Bmy Jak pies z kotem Jak pies z kotem Jak rozmawia\u0107 z dziewczynami na prywatkach Jeff wraca do domu Jesie\u0144 we Francji Jestem mi\u0142o\u015Bci\u0105 Jeste\u015Bmy tym, co jemy Jeste\u015B bogiem Jeste\u015B Bogiem Jeszcze nie koniec - 2017 Je\u017Adziec J\u0119k czarnego w\u0119\u017Ca Julie i Julia J. Edgar Kamerdyner Kapitan Phillips Karate Kid Karbala Karuzela Katie si\u0119 \u017Cegna Kiedy si\u0119 pojawi\u0142a\u015B Kilka rozm\u00F3w o bardzo wysokiej dziewczynie Kler Klienci z Los Angeles Klient Kobieta, kt\u00F3ra kocha\u0142a Elvisa Kobieta pracuj\u0105ca Kobieta sukcesu Kobieta w ukryciu Kochankowie Kochankowie z ksi\u0119\u017Cyca. Moonrise Kingdom Koniec romansu Koriolan Kraina wielkiego nieba Kres drogi Kr\u0119puj\u0105ce zdj\u0119cia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona w\u0105troba i z\u0142amane serce Kronika Kr\u00F3lowa Hiszpanii Kr\u00F3lowa strachu Kr\u00F3lowa Ziemi Kr\u00F3lowie nocy Kr\u00F3l Lear Krystal Krzysztof Ksi\u0119garnia z marzeniami Ksi\u0119\u017Cyc Jowisza Kto uratuje r\u00F3\u017Ce Kurier Labirynt k\u0142amstw Lady Day w Emerson\u2019s Bar & Grill Lajko - Cygan w kosmosie Last Days Lato Lato 1993 Lato 84 Laura Lemoniada Lepiej by\u0107 nie mo\u017Ce Lepsze \u017Cycie Letnia szko\u0142a \u017Cycia Let\u02BCs dance L\u0119k wysoko\u015Bci Lincoln Listopad Lola Pater Londy\u0144ski bulwar Longford Loveling Ludzie Boga Ludzie honoru Luna \u0141agodna M Made in Poland Magik z Nowego Jorku Mali m\u0119\u017Cczy\u017Ani Ma\u0142pa Mama si\u0119 myli Mandrake Margaret Margot jedzie na \u015Blub Maria Magdalena Maria Sk\u0142odowska-Curie Maria Sk\u0142odowska-Curie Mario Marjorie Prime Marlina: Zbrodnia w czterech aktach Marzyciel Masaryk. Cena pokoju Matka Matka i c\u00F3rka Maudie Mecz ostatniej szansy Medium Melancholia Menashe Mewa M\u0119\u017Cczyzna imieniem Ove M\u0119\u017Cczyzna, kt\u00F3ry kocha M\u0119\u017Cowie i \u017Cony Miara cz\u0142owieka Mi\u0119dzy miejscami Mi\u0119dzy wierszami Milcz\u0105ca rewolucja Milczenie Mi\u0142osierdzie d\u017Cungli Mi\u0142o\u015B\u0107 po mi\u0142o\u015Bci Mi\u0142o\u015B\u0107 w Mie\u015Bcie Ogrod\u00F3w Mirai M\u0142ody Karol Marks Mnie tu nie ma Modlitwa Moja c\u00F3rka Moja kolacja z Herve Morderstwo w hotelu Hilton Mossie Motyle M\u00F3j biegun M\u00F3j problem to ty M\u00F3j synek Mrzyj, monstrum, mrzyj My Nadal kryj\u0119 si\u0119 z paleniem Nad \u017Cycie Najczystszy jest popi\u00F3\u0142 Najlepsze lata Najtrudniejsza walka Muhammada Alego Nasi patrioci Nasze najlepsze wesele Nasz Jake Nauczyciel Nauczycielka Nazywaj\u0105 mnie \u015Bmier\u0107 Nazywam si\u0119: Muhammad Ali Na kraw\u0119dzi Na oczach wszystkich Na pla\u017Cy Chesil Na skrzyd\u0142ach or\u0142\u00F3w Na \u015Bmier\u0107 i \u017Cycie Na zach\u00F3d od niej Na zakr\u0119cie N\u0119dzne psy Nico, 1988 Nic nie m\u00F3w Niebezpieczne zanurzenie Niebieski ptak w moim sercu Niekochani Nieodwracalne Niepami\u0119\u0107 Niepoczytalna Niepos\u0142uszne Nie\u015Bmiertelne \u017Cycie Henrietty Lacks Nietykalni Niewinni Niezatapialni Nieznajoma dziewczyna Nie jestem czarownic\u0105 Nie strzela\u0107 Nie wracaj do mnie w snach Nigdy ci\u0119 tu nie by\u0142o Nikni\u0119cie Nina Nixon Nocna jazda Nocna zmiana Numer Obce niebo - filmowa podr\u00F3\u017C Obietnica Obietnica poranka Ob\u0142awa Ob\u0142awa Obro\u0144cy skarb\u00F3w Obsesja Oby\u015B nast\u0119pnym razem umar\u0142a Obywatel X Ocali\u0107 i zgin\u0105\u0107 Octav Octavio nie \u017Cyje Oddech Odrobina nieba Odruch serca Odzyskane \u017Cycie Oficer i d\u017Centelmen Ograniczenia Ojciec chrzestny III Okaleczone On the basis of sex Opowie\u015B\u0107 Opowie\u015B\u0107 Mary Opowie\u015B\u0107 \u017Co\u0142nierza Ostatnia gwiazda kina Ostatnia mi\u0142o\u015B\u0107 na Ziemi Ostatnia podr\u00F3\u017C Ostatnia rodzina Ostatnia rzecz Ostatni legion Ostatni portret Ostatni uk\u0142ad Ostatni z plemienia Pa\u0142ac Joego Pa\u0142ac wicekr\u00F3la Pani z przedszkola Panna Nikt Pan Pip Pa\u0144skie czasy Papillon. Motylek Paragraf 22 Pary\u017C i dziewczyna Pasja, cz. 1 Pasja, cz. 2 Paterno Pearl Harbor Pel\u00E9: Narodziny legendy Persepolis Perspektywa Pewny kandydat. Jak nie zosta\u0107 prezydentem Phil Spector Pianista Pi\u0105ta pora roku Pico da Neblina Piek\u0105ca nadzieja Pie\u015B\u0144 jeziora Sway Pi\u0119kna i bestie Pi\u0119kny umys\u0142 Piloci z Tuskegee Pitbull. Niebezpieczne kobiety Plac zabaw Plan B Pochowaj me serce w Wounded Knee Podarowa\u0107 \u017Cycie Podr\u00F3\u017C Podr\u00F3\u017C Podr\u00F3\u017C powrotna Pod mocnym anio\u0142em Pod ochron\u0105 Pojedynek Pok\u00F3j Marvina Polowanie Polowanie Po\u0142owiczny rozpad Timofieja Bierezina Pomi\u0119dzy s\u0142owami Popi\u00F3\u0142 Pos\u0142uch Powi\u0105zania Powidoki Powiedzmy sobie wszystko Powr\u00F3t Bena Powr\u00F3t do Montauk Powstanie Warszawskie Po tamtej stronie Praktykant Prawdziwa historia Prawdziwe kobiety s\u0105 zaokr\u0105glone Prawdziwy gangster Precedensowa sprawa Primo Profesor Marston i Wonder Women Projekt Floryda Projekt Laramie Projekt Tokio Prorok Proza \u017Cycia Pr\u00F3\u017Cnia Prywatna wojna Przebudzenie Przedszkolanka Przedszkolanka Przemyci\u0107 Hendrixa Przybysze Przypadkowy bohater Pustelnicy Puzzle Rafiki Ramen. Smak wspomnie\u0144 Red Lights Regulamin zabijania Rewizja osobista Rockaway Rodzina Rodzina od zaraz Rodzinny dylemat Rok pod psem Roman J. Israel Rozmowy z Masarykiem Rozrachunek Rozr\u00F3ba w Rock Steady Rozstania i powroty Rozstanie Rozsypa\u0107 prochy R\u00F3g Dwunastej i Delaware Rycerz kr\u00F3la Artura Rydwany ognia Ryszard III Samb\u00E1 Samoch\u00F3d Jayne Mansfield Samotny m\u0119\u017Cczyzna S\u0105siedzi z do\u0142u Schy\u0142ek dnia Sekretarka Sekret w ich oczach\u00A0 Sergio i Siergiej Share Shine Sibel Siedem dni w piekle Siedem dusz Sieranevada Sierota Sierpniowe niebo. 63 dni chwa\u0142y Simpel Sir Skejterka Slipaway S\u0142odkich sn\u00F3w S\u0142odki koniec dnia S\u0142odki kraj S\u0142o\u0144 S\u0142o\u0144ce o p\u00F3\u0142nocy S\u0142owik S\u0142ynna Bettie Page Sny w\u0119drownych ptak\u00F3w Sobib\u00F3r Somalijscy piraci Spacer po linie Spisek Sponsoring Spotkanie na szczycie Spowied\u017A Sprawa Moranta Sprawa Sary i Salima STATUS UPDATE Straszna kobieta Stuart: Spojrzenie w przesz\u0142o\u015B\u0107 Studnia Styks Sugar Sunset Limited Swatka Swinguj\u0105ce wakacje Sycylijskie duchy Synalek! Syn swego kraju Szare ogrody Szare \u015Bniegi Syberii Szatan kaza\u0142 ta\u0144czy\u0107 Szkicownik Szko\u0142a \u017Cycia Szron Sztuka dorastania Szukaj\u0105c siebie \u015Amier\u0107 Stalina \u015Aniegi wojny \u015Ani\u0119 w obcym j\u0119zyku \u015Awiadek koronny \u015Awiadek oskar\u017Cenia \u015Awiat wed\u0142ug Barneya \u015Awiat wed\u0142ug Iona B. \u015Awiat w p\u0142omieniach Tacy byli\u015Bmy Tajemnica objawienia Tajemnica szcz\u0119\u015Bcia Taks\u00F3wkarz Tamte dni, tamte noce Tarantella w drodze Ted \u2013 w imi\u0119 mi\u0142o\u015Bci Teheran tabu Temple Grandin Terminal Te\u017C go kocham Te\u017C go kocham T\u0119cza Thelma The Best of Enemies The Parting Glass The Quake. Trz\u0119sienie ziemi Tokijska opowie\u015B\u0107 Tomb Raider Top Gun Totem Towarzysz podr\u00F3\u017Cy To w\u0142a\u015Bnie \u017Cycie Tragiczny lot 1025 Tranzyt Troja Trzy szczyty Trzy twarze Tully Turbulencje Twarz Tw\u00F3j Simon Tygrysie mleko Tylko kochankowie prze\u017Cyj\u0105 Tyson Ucieczka Uciec w g\u0142\u0119bi\u0119 Uczciwy cz\u0142owiek U\u0142askawienie Una Untogether U\u015Bmiechy smutnych m\u0119\u017Cczyzn Utalentowany pan Ripley Utoya, 22 lipca Uwodziciel U progu s\u0142awy - Victoria Vox Lux Wada ukryta Wakacje W\u0105tpliwo\u015B\u0107 Wbrew regu\u0142om Weekend w Scarborough Weekend z kr\u00F3lem Wendeta Weselne przeznaczenie Western Wichrowe wzg\u00F3rza Wiek niewinno\u015Bci Wielkie pi\u0119kno Wielkie wydarzenie Wielki Kanion Wielki Liberace Wizja Wo\u0142y\u0144 Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopni\u0119cia Wr\u00F3g numer 1 Wr\u00F3g u bram Wstrz\u0105s Wstyd Wszyscy wiedz\u0105 Wszystko w porz\u0105dku Wtedy im poka\u017C\u0119 Wulkan Wybra\u0144cy Wygrany Wyleczeni Wymazani Wymiana ksi\u0119\u017Cniczek Wywiad z Bogiem Wzbieraj\u0105ca burza W b\u0142\u0119kicie W ciemno\u015Bci W cieniu drzewa W czasie burzy W gor\u0105czce W kr\u0119gu przemocy W pogoni za Amy W pogoni za szcz\u0119\u015Bciem W r\u0119kach Boga W u\u0142amku sekundy Yesterday Zabawa, zabawa Zabi\u0107 Jesusa Zachowaj spok\u00F3j Zacznijmy od nowa Zagros Zak\u0142adnicy Zak\u0142adnicy z Alta View Zakocha\u0107 si\u0119 Zama Zamek Gripsholm Zawie\u015Bcie czerwone latarnie Zazdro\u015B\u0107 Za ile mnie pokochasz? Za wcze\u015Bnie umiera\u0107 Zbrodnia ojca Amaro Zbyt wielcy, by upa\u015B\u0107 Zdarzenie Zderzenie Ziarno Ziemski raj Zimna Wojna Zimowi bracia Z\u0142e wychowanie Cameron Post Zmiana pasa Zmiana w grze Zniewaga Znikni\u0119cie Sidneya Halla Znowu Gwiazdka Zorza polarna Zwykli ludzie Zwyk\u0142e chwile Zwyk\u0142e dni Z daleka widok jest pi\u0119kny Z krwi i ko\u015Bci Z pasj\u0105 Z perspektywy Pary\u017Ca \u017Bebrak So: mistrz pijanej pi\u0119\u015Bci \u017Begnaj, moja konkubino \u017Bniwa \u017Bycie na kraw\u0119dzi \u017Bycie za \u015Bmiech \u017Byciowa debata \u017Bywie Bie\u0142aru\u015B!