Dramat, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Dramat filmowy – czym się charakteryzuje?

 

Głównym zadaniem filmów dramatycznych jest skłanianie do refleksji, chwytanie za serce, wywoływanie nieraz trudnych emocji. Bardzo często dzieła te określa się mianem smutnych, przygnębiających lub poruszających filmów. Tak rzeczywiście jest, bo dramaty dotykają niełatwych tematów i bardzo często są to filmy oparte na faktach, co dodatkowo wzmacnia ich odbiór i zwiększa dramaturgię.

 

Trudno jednoznacznie zdefiniować ten gatunek, ponieważ najczęściej prezentuje on różnorodne konwencje filmowe. Wyróżnić można natomiast rodzaje filmu pod względem podejmowanej w dziele tematyki. Są to: dramaty psychologiczne, dramaty obyczajowe, melodramaty, dramaty społeczne, dramaty sensacyjne, dramaty sądowe, dramaty katastroficzne, dramaty kryminalne oraz dramaty wojenne. Specyficzną odmianą jest komediodramat, który łączy w sobie cechy filmu komediowego oraz dramatu.

 

Najlepsze filmy dramatyczne wszech czasów

 

Ujednolicając dramaty filmowe, wyróżnić można wiele tytułów, które są wysoko oceniane w rankingach produkcji tego gatunku. Na czele znajdują się wybitne dzieła jak: „Skazani na Shawshank”, „Nietykalni”, „Ojciec chrzestny”, „Zielona mila”, „Forest Gump”, „Lista Schindlera”, „Życie jest piękne”, „Piękny umysł”, „Pianista” i „Gran Torino”. Wszystkie te produkcje powstały na przestrzeni wielu lat i do dzisiaj są najchętniej oglądanymi i polecanymi filmami dramatycznymi online.

 

Dramaty romantyczne

 

Dramaty romantyczne to najczęściej melodramaty, w których dominującym wątkiem jest historia miłosna. Dwoje zakochanych w sobie ludzi zazwyczaj ma do pokonania wiele przeszkód, by móc ze sobą być. Czasami jest to miłość niemożliwa do zrealizowania. Do ponadczasowych melodramatów zalicza się natomiast „Przeminęło z wiatrem”, „Wichry namiętności” czy „Dumę i uprzedzenie”.

 

Dramaty miłosne bardzo często powstają w oparciu o poruszające książki. Wśród nich wyróżnia się wiele powieści Nicholasa Sparksa, m.in. „List w butelce”, „Pamiętnik”, „Wciąż ją kocham” czy „Noce w Rodanthe”, które szybko zostały zekranizowane. Przykładem adaptacji filmowej o miłości może być również melodramat „Carol”, w którym w głównych rolach można podziwiać takie aktorki jak Cate Blanchett, Rooney Marę i Sarah Paulson oraz film „Angielski pacjent” z Kristin Scott Thomas, Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche. Dramatem o miłości jest również „Romeo i Julia” z Leonardo DiCaprio oraz Clarie Danes czy włoski film „Tamte dni, tamte noce”, w reżyserii Luki Guadagnino. Niektóre z tych produkcji są dostępne online w serwisie Player.

 

Dramaty katastroficzne

 

Najbardziej znanym dramatem katastroficznym, w dodatku opartym na faktach, niezmiennie pozostaje „Titanic” z 1997 roku w reżyserii Jamesa Camerona. W filmie przedstawiona jest historia tragicznego rejsu brytyjskiego transatlantyku, na pokładzie którego poznają się i zakochują w sobie młodzi ludzie z dwóch różnych sfer – Jack Dawson i Rose DeWitt Bukater. W tych rolach obsadzeni zostali Leonardo DiCaprio i Kate Winslet. Film zdobył aż 11 Oscarów i jako pierwszy osiągnął przychody wynoszące ponad 1 miliard dolarów. Wśród polecanych filmów dramatycznych o katastrofach znaleźć można także takie tytuły jak „Biała mila”, „Alive, dramat w Andach”, „2012”, „Armageddon”, „Pojutrze”, „Twister”,„Dzień zagłady” oraz „Niemożliwe”. Wiele z nich można obejrzeć w Internecie, np. na Player. Chętnie oglądane są także filmy o katastrofach lotniczych jak „Pasażer 57”, „Air Force One”, „Port lotniczy ‘75” czy „Lot 93”.

 

Dramaty psychologiczne

 

Dramaty psychologiczne najczęściej skupiają się na dylematach rozgrywających się w psychice głównego bohatera. To specyficzny gatunek filmu, który szczególnie zmusza widzów o myślenia i przeżywania rozterek razem z bohaterem wydarzeń. Zwykle nie ma w nim szybkiej akcji, wszystko toczy się powoli, by był czas na refleksję. Dramaturgię natomiast potęguje dobrana muzyka, która wpływa na emocje widza. Do najlepszych dramatów psychologicznych zalicza się „Milczenie” Bergmana, „Trzy kobiety” Altmana”, „Lokatora” i „Wstręt” Polańskiego oraz „Obsesję” Penna. Warto obejrzeć również tak poruszające filmy jak „Czarny łabędź”, „Efekt motyla”, „Musimy porozmawiać o Kevinie”, „Sala samobójców”, „Requiem dla snu”, „Mechanik” oraz „Lot nad kukułczym gniazdem”.

 

Filmy dramatyczne oparte na faktach

 

O tym, że życie pisze czasem najlepsze scenariusze, przekonało się już wielu reżyserów. Mnóstwo filmów dramatycznych opartych jest na faktach, często mają one cechy charakterystyczne dla produkcji psychologicznej. Tak jest w przypadku jednego z najlepszych dramatów, czyli „Przerwanej lekcji muzyki” z Angeliną Jolie, Winoną Ryder i Cleą DuVall. Jest to adaptacja autobiograficznej książki Susanny Kaysen. Fabuła koncentruje się na młodych dziewczynach, które trafiły do szpitala psychiatrycznego. Widz ma możliwość podpatrywania różnych osobowości pacjentek, ale też staje się świadkiem wielu dramatycznych wydarzeń. „Przerwana lekcja muzyki” to jeden z najbardziej poruszających i smutnych filmów. Podobnie jak „Gia”, w której również zagrała Angelina Jolie. Aktorka wciela się w rolę topowej w latach 80. XX wieku modelki -  Gii Carangi, która nie udźwignęła ciężaru sukcesu, a jej życie, chociaż z pozoru idealne, było pasmem wielu dramatów, nie tylko rozgrywanych wewnętrznie. Dramat „Gia”, chociaż ma już wiele lat (premiera miała miejsce w 1998 roku), można obejrzeć online, m.in. w serwisie Player.

 

Zupełnie innym tematycznie, lecz poruszającym dramatem opartym na faktach jest „Niemożliwe”. Fabuła dotyczy wydarzeń z 2004 roku, kiedy na Oceanie Indyjskim pojawiło się katastrofalne w skutkach tsunami. Widz poznaje losy jednej z rodzin, która pojechała spędzić święta w Tajlandii, a stała się uczestnikiem tych tragicznych wydarzeń. Nie sposób przejść obojętnie wokół tego filmu, ponieważ wywołuje on mnóstwo emocji. Osoby, które go oglądają, z zapartym tchem śledzą historię bohaterów i do samego końca nie wiedzą, jak ona się skończy. Istotne znaczenie na odbiór tego dramatu mieli świetnie dobrani aktorzy, w głównych rolach można podziwiać Naomi Watts, która została nominowana do Oscara, Ewana McGregora oraz Toma Hollanda.

 

Wśród polecanych filmów dramatycznych inspirowanych prawdziwymi wydarzeniami, wyróżnić można także produkcje: „Monachium”, „Hotel Ruanda”, „Ray”, „Wielka ucieczka”, „I że cię nie opuszczę”, „Diabelska przełęcz” czy „Helikopter w ogniu”.

 

Polskie dramaty filmowe

 

Polskie filmy dramatyczne również są wysoko oceniane przez krytyków. Wiele z nich jest inspirowanych poruszającymi wydarzeniami z życia znanych osób. Tak jest w przypadku produkcji „Bogowie” o profesorze Zbigniewie Relidze, „Bokser” o życiu Przemysława Salety, „Jesteś bogiem” o liderze grupy „Paktofonika”, „Nad życie” o walce z chorobą siatkarki Agaty Mróz czy „Ostatnia rodzina” o Zdzisławie Beksińskim i jego rodzinie. Wszystkie te dramaty znaleźć można w serwisie Player. Podobnie jak inne polecane dramaty produkcji polskiej, jak „Biała sukienka”, „Chce się żyć”.

 

 

Seriale dramatyczne – co je wyróżnia?

 

Seriali dramatycznych nie da się jednoznacznie zdefiniować, można jedynie stwierdzić, że poruszają poważną tematykę. Mają one cechy charakterystyczne dla wielu gatunków filmowych i telewizyjnych. Z tego powodu do dramatów często dodaje się nazwy podgatunkowe, w ten sposób powstają takie określenia jak dramat kryminalny, dramat wojenny, dramat historyczny czy komediodramat. Popularne jest także rozróżnienie dotyczące dominującego motywu w filmie. Zgodnie z tym wymienia się m.in. seriale dramatyczne prawne, medyczne, polityczne, o miłości czy dla nastolatków. Mimo braku zgodności co do scharakteryzowania tego gatunku, jest on bardzo popularny. Od 1970 roku Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej przyznaje Złoty Glob za najlepszy telewizyjny serial dramatyczny.

 

Ranking seriali dramatycznych

 

Najlepsze seriale dramatyczne to zazwyczaj produkcje amerykańskie. Stany Zjednoczone zdominowały rynek filmowy pod względem tworzenia nowych serii tego gatunku. W czołówce rankingów seriali dramatycznych wciąż jest „Rodzina Soprano”. Produkcja ta była nagrywana w latach 1999 – 2007. Obecnie można ją oglądać między innymi w serwisie Player. Fabuła koncentruje się wokół losów szefa miejscowej mafii. Widz poznaje nie tylko jego „perypetie” zawodowe, ale i rodzinne. Główną rolę bossa gangu zagrał James Gandolfini. Oprócz niego, w serialu wystąpili: Lorraine Bracco, Edie Falco, Michael Imperioli czy Tony Sirico.

 

Topowym serialem dramatycznym jest także „Sześć stóp pod ziemią”. To wielokrotnie nagradzana produkcja, którą w telewizji emitowano w latach 2001 – 2005, obecnie dostępna jest w Internecie, także w serwisie Player. „Sześć stóp pod ziemią” to pierwszy serial, który tak wprost odnosił się do tematu ludzkiej śmiertelności, bowiem fabuła przedstawia życie rodziny, która prowadzi zakład pogrzebowy. W produkcji wzięło udział wielu znanych aktorów, w tym Peter Krause i Michael C. Hall.

 

Kolejnym wysoko ocenianym amerykańskim serialem dramatycznym jest „24 godziny”. Niektórzy oceniają go jako serial sensacyjny z elementami dramatu. W sumie powstało prawie 200 odcinków tej produkcji, nagrywano ją w latach 2001 – 2010. Każdy epizod przedstawiał godzinę z życia bohaterów. Podejmowane wątki dotyczyły głównie polityki i spraw z nią związanych. Akcja pierwszego sezonu zaczyna się od prawyborów prezydenckich w Kalifornii, gdzie planowany jest zamach na jednego z kandydatów. Wtedy do akcji wkracza Jack Bauer, były agent CIA. W tej roli widzowie mogą podziwiać Kiefera Sutherlanda.

 

W rankingach najlepszych seriali dramatycznych pojawia się jeszcze wiele zagranicznych produkcji, w tym: „Mad Men”, „Dexter”, „Czysta krew”, „Zagubieni”, „Dynastia Tudorów” czy „Dr House”.

 

Seriale dramatyczne dostępne online

 

Większość dobrych seriali dramatycznych można obejrzeć online, np. na stronie Player. Warta zobaczenia jest produkcja „Gomorra” określana przez wielu widzów jako dzieło doskonałe. Serial oparty jest na powieści o tym samym tytule, której autor – Robert Saviano,  musi ukrywać się do dzisiaj. Obnażył on bowiem brutalne zagrywki mafii grasującej w Neapolu. 

 

Wysoko ocenianym serialem dramatycznym dostępnym online jest także „Mad Men”, który porusza tematykę przemian obyczajowych zachodzących w USA w latach 60. XX wieku. Głównie dotyczy to sfery korporacyjnej i pokonywania kolejnych szczebli kariery, by jak najszybciej osiągnąć sukces.

 

Kultowym wręcz serialem dramatycznym z elementami kryminału jest „Miasteczko Twin Peaks”. Fabułą koncentruje się na śledztwie w sprawie morderstwa uczennicy Laury Palmer. Chociaż pilot tej produkcji został wyemitowany w roku 1990, nadal istnieje ogromne zainteresowanie serialem Davida Lyncha i Marka Frosta. Popularność „Miasteczka Twin Peaks” zaowocowała powstaniem kontynuacji produkcji w 2017 roku.

 

Na uwagę zasługuje również serial dramatyczno-kryminalny „Partnerki”. Fabuła opiera się na motywach zaczerpniętych z thrillerów medycznych Tess Gerritsen, w których głównymi bohaterkami są dwie kobiety – Jane Rizzoli (detektyw) i Maura Ises (patolog). Razem rozwiązują one szereg zagadek kryminalnych, niekiedy bardzo brutalnych.

 

Popularnym polskim serialem dramatycznym, który łączy w sobie kryminał, thriller i akcję, jest „Wataha” emitowana przez HBO Polska. Każdy odcinek tej produkcji trzyma w napięciu, już na samym początku fabuła koncentruje się wokół zamachu na oficerów Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych, z którego cało wychodzi tylko jedna osoba. W serialu „Wataha” wzięli udział topowi polscy aktorzy, tacy jak Leszek Lichota, Bartłomiej Topa, Andrzej Zieliński, Marian Dziędziel, Aleksandra Popławska oraz Magdalena Popławska.

 

Nowe amerykańskie seriale dramatyczne, które warto zobaczyć

 

Od roku 2010 powstało wiele popularnych seriali dramatycznych. Niektóre z nich są już dostępne w serwisie Player. Mrożącą krew w żyłach produkcją jest „Opowieść podręcznej”, emitowana od 2017 roku. Fabuła inspirowana jest powieścią Margaret Atwood o tym samym tytule. Serial utrzymany jest w konwencji fantastyki, bowiem widz obserwuje antyutopijny świat, w którym władzę w USA przejęła pseudochrześcijańska junta. Zmusza ona płodne kobiety do rodzenia dzieci uprzywilejowanym mężczyznom. Wszelkie nieposłuszeństwo jest surowo karane. Serial ten zdobył już wiele prestiżowych nagród, w tym Złote Globy oraz Emmy.

 

Ciekawym serialem dramatycznym jest „Narcos”, którego fabuła koncentruje się na życiu Pabla Escobara, czyli słynnego kolumbijskiego bossa narkotykowego. Produkcja ta okazała się na tyle niewygodna dla niektórych środowisk, że po trzecim sezonie, w niewyjaśnionych okolicznościach, zginął jeden z członków ekipy pracującej nad serialem.

 

Wielokrotnie nagradzanym amerykańsko-brytyjskim serialem dramatycznym opartym na faktach jest „The Crown”. Fabuła przedstawia życie królowej Elżbiety II, a rozpoczyna się od przedstawienia jej ślubu z księciem Filipem.

 

Warty zobaczenia jest także nowy serial dramatyczny „Wielkie kłamstewka”, w którym przedstawione są losy 3 kobiet i ich dzieci. Produkcja ta określana jest jako komediodramat i cieszy się dużym uznaniem nie tylko widzów, ale również krytyków. Wpływ na to może mieć doborowa obsada, wśród której są: Reese Witherspoon, Nicole Kidman, Shailene Woodley czy Laura Dern.

120 uderzeń serca 13 godzin: Tajna misja w Benghazi 1911 1945 303. Bitwa o Anglię 451° Fahrenheita 50 wiosen Aurory 53 Wojny 7 uczuć Ach, Lucy! A.I. Sztuczna inteligencja Ajka Akt odwagi Alfa Alice: Ostatnia noc Alice: Pierwszy dzień reszty mojego życia Amelia Earhart Amerykańska dziewczynka Amerykański splendor Anestezja Angel Angielski pacjent Anielska twarz Anihilacja Arbitraż Arcyoszust Arytmia Atlas chmur Autor widmo Autsajder Ava Aż poleje się krew Aż po grób Belcanto Bernard i Doris Bessie Bezsenność w Seattle Bezsenność w Seattle Bez miłości ani słowa Będziesz męczennikiem Biała mila Biały król Biegnę do Ciebie Black ʼ47 Blask Blaze Bliskość Blue Valentine Bogowie Bogowie Bokser Bomb City Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem Bóg nie umarł: Światło w ciemności. Bracia Brexit Brud Brudna wojna Brudny szmal Buddy Solitaire Buntownicy z seminarium Buntownik z wyboru Bye Bye Germany Byliśmy cool Była sobie dziewczyna Cadillac Records Cake Cały ten zgiełk Carmen i Lola Casanova Casting Cemetery Junction Cemetery Junction Cena sukcesu Charlotte się bawi Chata Chce się żyć Chłodnia Chłopiec ze skazą Chryzantemy Chyba że Cicha noc Ciche miejsce Ciekawy przypadek Benjamina Buttona Cinema Verite Cokolwiek Colette Control Cop Land Cornelius, wyjący młynarz Co kryje miłość Co przynosi przyszłość Córki Abril Córki dancingu Czarna rzeka Czarownice z Salem Czasem w kwietniu Czas Greenwich Czas przemian Czerwone Sorgo Człowiek, który zabił Hitlera i Wielką Stopę Człowiek z lodu Cztery noce z Anną Czułość Czułość Deadwood Debiutanci Decydujący głos Demon Desierto Diabeł ubiera się u Prady Diana i ja Dla Nedy Dobry sąsiad Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie Dolina kwiatów Dom, który zbudował Jack Dom nad morzem Dom Zły Dom Zły Donbas Dotknij nieba Dotyk pośredni Dowłatow Dowód Do Ciebie, Philipie Do końca Do odstrzału Do zobaczenia w zaświatach Droga Aszera Droga do odkupienia Droga do szczęścia Droga ku wojnie Droga na Marsa Droga na szczyt Drugie życie króla Dwa światy: Historia miłosna Dwie kobiety Dwunasty człowiek Dym Dysfunkcyjny kot Dziadek do orzechów i cztery królestwa Dziecko diabła Dziedzictwo grzechu: Historia Williama Coita Dziennik maszynisty Dzień kobiet Dzień kobiet Dzień, w którym narodziliśmy się na nowo Dziewczyna do towarzystwa Dziewczyna z Brestu Dziewczyna z szafy Dzika droga Dzika Krew Dziwni goście Easy Rider Ederly Edie Ed Wood Egzamin Einstein i Eddington Ella i John Ellen Endrju Escape room Eter Euforia Eva Eva Eva Nová Exodus: Bogowie i królowie Falcone Fałszywe powody Family: Dzieci psychodelicznej sekty Fantastyczna kobieta Farma cudów Fatalne zauroczenie Fatalne zauroczenie Fikser Filadelfia Fisher King Fokstrot Footloose Freeheld (2015) Front w Dolinie Wakhan Funny Cow Gdyby ulica Beale umiała mówić Generał. Zamach na Gibraltarze Genesis Genialny klan Gia Głęboka cisza Gniew Gniew Godziny Gorejący krzew Gorzkie żniwa Gracze Gra wstępna Green Book Grupa wsparcia Gwiazdy Gwiazdy Han Solo: Gwiezdne wojny - historie Happy End Hashima Hawaje Hazardziści Hemingway i Gellhorn Historia pewnego życia Hochelaga, kraina dusz Huba Ich własna liga Idealna matka Idy marcowe Imię kobiety Inna kobieta Interstellar Inwestycja w małżeństwo Isabelle i mężczyźni I odpuść nam nasze długi I Pancho Villa we własnej osobie Jack, jakiego nie znacie Jacy jesteśmy Jak pies z kotem Jak pies z kotem Jak rozmawiać z dziewczynami na prywatkach Ja, Olga Hepnarova Jednooki król Jesień we Francji Jestem miłością Jesteśmy tym, co jemy Jesteś bogiem Jesteś Bogiem Jeszcze nie koniec - 2017 Jeździec Jęk czarnego węża Julieta J. Edgar Kamerdyner Kapitan Phillips Karate Kid Karbala Karuzela Kataklizm Katie się żegna Khali zabójca Kilka rozmów o bardzo wysokiej dziewczynie Kler Klienci z Los Angeles Klient Knives Out Kobieta idzie przodem Kobieta, która kochała Elvisa Kobieta pracująca Kobieta sukcesu Kobieta w ukryciu Kochankowie Kochankowie z księżyca. Moonrise Kingdom Komuna Koniec romansu Koriolan Korpo Kościół sobotni Kraina wielkiego nieba Kres drogi Królowa Hiszpanii Królowa strachu Królowa Ziemi Królowie nocy Król Lear Krystal Krzysztof Księgarnia z marzeniami Księżyc Jowisza Kto uratuje róże Labirynt kłamstw Lady Day w Emerson’s Bar & Grill Lampart Last Days Lato Lato 1993 Lato 84 Laura Lemoniada Lepiej być nie może Lepiej być nie może Lepsze życie Letnia szkoła życia Lęk wysokości Lincoln Listopad Lola Pater Londyński bulwar Longford Ludzie Boga Ludzie honoru Luna Łagodna M Made in Italy Made in Poland Magik z Nowego Jorku Mali mężczyźni Małpa Mama się myli Mandrake Manifesto Margaret Maria Magdalena Maria Skłodowska-Curie Maria Skłodowska-Curie Mario Marjorie Prime Marlina: Zbrodnia w czterech aktach Mary Shelley Marzyciel Masaryk. Cena pokoju Matka Matka i córka Maudie Mecz ostatniej szansy Medium Melancholia Menashe Mewa Mężczyzna imieniem Ove Mężczyzna, który kocha Miara człowieka Między miejscami Między wierszami Milczenie Miłość po miłości Mirai Młody Karol Marks Młodzież bez Boga Moja córka Moja kolacja z Herve Moja ziemia Moje córki krowy Moje córki krowy Morderstwo w hotelu Hilton Mossie Motyle Mój biegun Mój piękny syn Mój synek Musimy porozmawiać o Kevinie Nadal kryję się z paleniem Nad życie Najtrudniejsza walka Muhammada Alego Nasi patrioci Nasze najlepsze wesele Nasz Jake Nasz najlepszy rok Nauczyciel Nauczycielka Nazywam się: Muhammad Ali Na skrzydłach orłów Na śmierć i życie Na zachód od niej Na zakręcie Nędzne psy Nico, 1988 Niebezpieczne zanurzenie Niebieski ptak w moim sercu Niekochani Nieodwracalne Niepamięć Niepoczytalna Nieposłuszne Nieśmiertelne życie Henrietty Lacks Nietykalni Niewidzialne Niewinni Niezatapialni Nieznajoma dziewczyna Niezwyciężony Nie jestem czarownicą Nie ma jak u siostry Nigdy cię tu nie było Nixon Nocna jazda Nocna zmiana Numer Obce niebo - filmowa podróż Obietnica Obietnica poranka Obława Obława Obrońcy skarbów Obsesja Obywatel X Octav Octavio nie żyje Odrobina nieba Odruch serca Odzyskane życie Oficer i dżentelmen Ograniczenia Ojciec chrzestny Ojciec chrzestny II Ojciec chrzestny III Okaleczone Oko na Julię Oni Opowieści Neila Gaimana: Poczucie obcości Opowieść Opowieść Mary Opowieść żołnierza Ostatnia gwiazda kina Ostatnia miłość na Ziemi Ostatnia podróż Ostatnia rodzina Ostatnia rzecz Ostatni legion Ostatni portret Ostatni z plemienia Ósma klasa Pałac Joego Pałac wicekróla Pani z przedszkola Panna Nikt Pan Pip Paragraf 22 Party Paryż i dziewczyna Pasja, cz. 1 Pasja, cz. 2 Paterno Paterson Peel Pelé: Narodziny legendy Persepolis Pewny kandydat Phil Spector Piąta pora roku Piekąca nadzieja Pieśń jeziora Sway Piękna i bestie Piękny umysł Piloci z Tuskegee Pitbull. Niebezpieczne kobiety Pitbull. Nowe porządki Plac zabaw Plamy z trawy Plan B Pochowaj me serce w Wounded Knee Podarować życie Podróż Podróż Podróż do Bountiful Podróż powrotna Podzielony Pod mocnym aniołem Pod ochroną Pokot Pokot Pokój Marvina Polowanie Polowanie Połowiczny rozpad Timofieja Bierezina Pomiędzy słowami Posłuch Posmak tuszu Powiązania Powidoki Powiedzmy sobie wszystko Powrót Bena Powrót do Montauk Powstanie Warszawskie Po tamtej stronie Praktykant Prawdziwa historia Prawdziwe kobiety są zaokrąglone Prawdziwe zbrodnie Prawdziwy gangster Primo Profesor Marston i Wonder Women Projekt Floryda Projekt Laramie Projekt Tokio Prorok Proza życia Prywatna wojna Przebudzenie Przemycić Hendrixa Przez otwarte drzwi Przynęta Przypadkowy bohater Psy Pustelnicy Puzzle Red Lights Regulamin zabijania Replikanci Resztki Rewizja osobista Rockaway Rodzina Rodzinny dylemat Rok pod psem Roman J. Israel Rozgwiazda Rozmowy z Masarykiem Rozróba w Rock Steady Rozstania i powroty Rozstanie Rozsypać prochy Róg Dwunastej i Delaware Rycerz króla Artura Salut 7 Sambá Samochód Jayne Mansfield Samotny mężczyzna Sąsiedzi z dołu Sekretarka Sekret w ich oczach  Serce miłości Sergio i Siergiej Sibel Siedem dni Siedem dni w piekle Siedem dusz Sieranevada Sierota Sierpniowe niebo. 63 dni chwały Siła i honor Simpel Slipaway Słodkich snów Słodki kraj Słoń Słońce o północy Słońce, to słońce mnie oślepiło Słowik Służąca Słynna Bettie Page Sny wędrownych ptaków Sobibór Sofia Somalijscy piraci Soy Nero Spacer po linie Spisek Sponsoring Spotkanie na szczycie Spowiedź Sprawa Moranta Sprawa Sary i Salima Straszna kobieta Strażacy Stuart: Spojrzenie w przeszłość Studnia Stwór Sugar Sunset Limited Swatka Swingujące wakacje Sycylijskie duchy Synalek! Syn swego kraju Szare ogrody Szatan kazał tańczyć Szkicownik Szkoła życia Szron Sztuka dorastania Szukając siebie Śmierć Stalina Śniegi wojny Śnię w obcym języku Świadek koronny Świadek oskarżenia Świat według Barneya Świat według Iona B. Świat w płomieniach Tacy byliśmy Tahitańska miłość Paula Gauguina Tajemnica objawienia Tajemnica szczęścia Taksówkarz Tamte dni, tamte noce Tarantella w drodze Ted – w imię miłości Teheran tabu Temple Grandin Terminal Testament mamy Też go kocham Tęcza Thelma The Place The Quake. Trzęsienie ziemi Tokijska opowieść Totem Towarzysz podróży Tragiczny lot 1025 Troja Truman Show Trzy pokolenia Trzy szczyty Trzy twarze Tully Twarz Twój Simon Tygrysie mleko Tylko kochankowie przeżyją Tyson Ucieczka Ucieczka z Maze Uciec w głębię Uczciwy człowiek Una Uśmiechy smutnych mężczyzn Utalentowany pan Ripley Utrzymanek Uwodziciel U progu sławy - Victoria Wada ukryta Wakacje Wątpliwość Wbrew regułom Weekend z królem Wendeta Western Wichrowe wzgórza Wiek niewinności Wielkie piękno Wielkie wydarzenie Wielki Kanion Wielki Liberace Wieża. Jasny dzień Winni Władcy świata Wołyń Wong Kei-Ying: mistrz zapomnianego kopnięcia Wróg u bram Wstrząs Wstyd Wszystko nas dzieli Wszystko w porządku Wtedy im pokażę Wybrańcy Wyleczeni Wymiana księżniczek Wystrzałowa Miss Wzbierająca burza W błękicie W chmurach W ciemności W cieniu drzewa W czasie burzy W czterech ścianach życia W gorączce W kręgu przemocy W matni W pogoni za Amy W pogoni za szczęściem W rękach Boga W ułamku sekundy Yesterday Zabawa, zabawa Zabić Jesusa Zachowaj spokój Zacznijmy od nowa Zagros Zagubieni Zakładnicy Zakładnicy z Alta View Zakochać się Zakochany geniusz Zama Zamek Gripsholm Zawieście czerwone latarnie Zazdrość Za ile mnie pokochasz? Za wcześnie umierać Zbrodnia ojca Amaro Zbyt wielcy, by upaść Zderzenie Ziarno Ziemski raj Zimna Wojna Zimowi bracia Złe wychowanie Cameron Post Zmiana pasa Zmiana w grze Zmyślony Znienacka Zniewaga Zniknięcie Sidneya Halla Znowu Gwiazdka Zorza polarna Zwodniczy urok Zwykli ludzie Zwykłe chwile Zwykłe dni Z daleka widok jest piękny Z krwi i kości Z ostatniej chwili Z pasją Z perspektywy Paryża Żebrak So: mistrz pijanej pięści Żegnaj, moja konkubino Życie na krawędzi Życie za śmiech Życiowa debata Żywie Biełaruś!