Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Henryk Kacprzyk był wójtem gminy Grunwald przez 28 lat. Jan Wach był wójtem gminy Sicienko przez 23 lata. Jak wygląda ich życie na emeryturze? Dr Ewa Jarczewska-Gerc z Uniwersytetu SWPS wyjaśniła w „Dzień Dobry TVN”, jak utrata tak długo pełnionej funkcji wpływa na psychikę.

Jak się pozbierać po stracie pracy?

Monika Mądrzejewska straciła pracę dwukrotnie. Jak sobie z tym poradziła? Psycholog i specjalista interwencji kryzysowych Tomasz Kozłowski opowiedział o radzeniu sobie po utracie pracy. – Jedyną stałą jest zmiana, na zmianę musimy być przygotowani – zaznaczył. – Każdy problem można przetworzyć w zadanie – dodał.

A kuku… mamy to!

Ula Czarska to autorka sesji zdjęciowych dla dzieci. Jak wygląda praca z maluchami? – Nastroje dzieci bywają trudne, potrafią z euforii przejść w płacz – powiedziała. – Zawsze jadę z motylami w brzuchu, spięta jak ta sesja wypadnie – zaznaczyła Dorota Wielgusz, mama Kornelii i Amelii. – Robimy to, na co dziewczyny pozwalają – dodała.

Jak ulżyć dziecku w czasie ząbkowania?

Pediatra Ewa Miśko-Wąsowska wyjaśniła, jakie są objawy ząbkowania. – Dziecko może być bardzo marudne, może mieć nieprzespane noce, może mieć podwyższoną temperaturę – powiedziała. Jak pomóc dziecku? – Uzbrajamy się w cierpliwość i dużo przytulania – zaznaczyła. – Z bardziej konkretnych rzeczy to różnego rodzaju rzeczy, które dziecko może sobie pożuć między dziąsłami – dodała. Co jeszcze pomoże dziecku podczas ząbkowania?

Jak makijażem powiększyć oczy?

Makijażystka Marta Gąska wyjaśniła, jak makijażem można powiększyć oczy. Od czego zacząć i jakich kosmetyków użyć?

Kto trenuje nocą?

Wiele osób ma taki tryb pracy, który pochłania cały ich dzień. Kiedy znajdują czas na trening? – Ta pora nocna to jest tak wisienka na torcie, kiedy ja czekam na ukochany trening i tam zostawiam stresy z całego dnia – zaznaczyła Justyna Tawicka, dziennikarka. – Godziny popołudniowe chciałbym przeznaczyć dla rodziny i dlatego właśnie ta 3:30 pobudka i 4 rano trening – podkreślił Tomasz Piecha, informatyk. Jak przygotować organizm do treningu nocą?