Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

8 kwietnia, na dwa dni przed egzaminami gimnazjalnymi i egzaminami ósmych klas, ma się rozpocząć strajk nauczycieli. Dlaczego podjęli taką decyzję? – Nauczyciele walczą o prestiż swojego zawodu, również prestiż w wymiarze finansowym – powiedziała w „Dzień Dobry TVN” Magdalena Kaszulanis. – Często słyszą od uczniów: dlaczego pracujecie za te pieniądze, my mamy telefony więcej warte niż wy zarabiacie w ciągu miesiąca – dodała rzecznik prasowy ZNP. – Nasze niezadowolenie narasta od bardzo dawna – zaznaczyła Katarzyna Michalska, nauczycielka języka polskiego z Katowic. – Uposażenie nauczyciela nawet nie uprawnia go do kredytu, za który mógłby kupić mieszkanie – podkreśliła Barbara Gadacz, nauczycielka nauczania początkowego z Krakowa.

Odwołane lekcje, zamknięte szkoły. Czy strajk nauczycieli sparaliżuje najważniejsze egzaminy?

Mama uczniów szkoły podstawowej Elżbieta Kielak, dziennikarka Justyna Sobolewska oraz socjolog i pedagog społeczny prof. Mariusz Jędrzejko rozmawiali o strajku nauczycieli. Jak będzie to wyglądało? Czy strajk sparaliżuje najważniejsze egzaminy?

Michał Anioł uwielbia rzeźbić… w soli

Bartek Jędrzejak wybrał się do Wieliczki gdzie… Michał Anioł rzeźbi w soli. Dlaczego rodzice wybrali dla niego takie właśnie imię, które nawiązuje do wybitnego włoskiego rzeźbiarza, poety i architekta? Czy odczuwa presję?

Nie ma wesela bez hitów Marcina Millera

„Jestem szalony” to książka z zapisaną rozmową z muzykiem disco polo Marcinem Millerem, którą przeprowadzili Katarzyna Szkarpetowska i Łukasz Smolarski. Jaki Miller jest w życiu prywatnym? Jak reaguje na negatywne komentarze? – Bardzo lubię konstruktywną krytykę – powiedział. Jak zaczęła się jego przygoda z disco polo?