Poradniki, programy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Programy poradnikowe – czego dotyczą?

 

Programy poradnikowe to coraz większa część ramówki każdej stacji telewizyjnej. Audycje te cieszą się sporym zainteresowaniem, ponieważ dotyczą konkretnych sfer życia. Ich główną funkcją jest edukacja. Najważniejsze, żeby porady odnośnie danej dziedziny były przedstawione w sposób przystępny dla każdego widza. Nie bez znaczenia jest osoba, która prowadzi dany program. Powinna budzić zaufanie oraz bez problemów rozmawiać na każdy temat. W programach z poradami bardzo często biorą udział zapraszani eksperci, którzy uwiarygadniają przekaz. Podobnie jak „zwykłe” osoby, które same poradziły sobie z jakimś problemem i teraz dzielą się swoim rozwiązaniem danej sytuacji.

 

Programy telewizyjne z poradami dotyczą różnych sfer życia. Najczęściej są to: zdrowie, uroda, moda, dom, rodzina, finanse czy sport. Osoby uznawane za autorytety w tych konkretnych dziedzinach, służą poradą odnośnie często występujących problemów, mogą one dotyczyć zdrowia (jak żyć z cukrzycą), urody (jak pozbyć się przebarwień na skórze) czy mody (jaką sukienkę wybrać na wesele).

 

Niektóre programy poradnikowe online mają cechy reality show. Dotyczy to audycji, do których zgłaszają się osoby chcące zmienić coś w swoim życiu. Może to być styl ubierania się lub zmiana wyglądu. Takimi osobami zajmuje się w programie sztab specjalistów, którzy dbają nie tylko o rozwiązanie konkretnego problemu, ale także wzmacniają pewność siebie i radzą co zrobić, by np. poczuć się atrakcyjniej w swoim ciele.

 

Poradniki w telewizji dotyczące zdrowia

 

Zdrowie to ważny temat podejmowany w niemal każdej stacji telewizyjnej. Wiele jest programów tv online z poradami odnośnie zdrowia. Jednym z nich, dostępnym w serwisie Player, jest „36,6”. Program ten zadebiutował na antenie TVN w 2017 roku, a prowadzi go dziennikarka Ewa Drzyzga. Audycja odbywa się przy udziale publiczności, która często włącza się w dyskusję. Do programu zapraszani są wybitni specjaliści z zakresu medycyny. Często objaśniają oni mechanizmy chorób,  wyjaśniają jakie są objawy różnych schorzeń, a także radzą jak powinna wyglądać profilaktyka zdrowotna. Rozmowy z lekarzami są wzbogacone o przypadki konkretnych osób, które zmagają się z daną chorobą. W programie często przeprowadzane są również eksperymenty mające na celu uzmysłowienie widzom na czym polega dane zjawisko. Program „36,6” zajmuje się także propagowaniem zdrowego stylu życia przez porady z zakresu dietetyki, psychologii oraz sportu.

 

„Klinika marzeń” to program poświęcony głównie medycynie estetycznej. Zgłaszane tam osoby mają problemy z zaakceptowaniem swojego wyglądu. W pozbyciu się kompleksów pomaga im sztab profesjonalistów, głównie lekarzy, którzy radzą co należy zrobić w ich przypadku, by poczuli się lepiej. Produkcja ta nie jest typowym programem z poradami, ma pewne cechy reality show, bowiem w audycji obejrzeć można metamorfozy „zwykłych” ludzi.

 

„Niezwykłe przypadki medyczne” to program o charakterze poradnikowym prowadzony przez doktora Krzysztofa Gojdzia, który jest specjalistą z zakresu medycyny estetycznej. Podejmuje się on leczenia trudnych przypadków, często przyjmuje osoby, które mają różne deformacje ciała, a tradycyjna medycyna jest już bezsilna. W programie prezentowane są metamorfozy osób, widz ogląda je przed pomocą doktora Gojdzia i zaraz po. Audycja ta prezentuje wiele porad odnośnie medycyny estetycznej, dzięki którym osoby, które mają problemy ze swoim wyglądem, będą wiedziały do kogo zwrócić się o pomoc.

 

Wśród innych programów poradnikowych o zdrowiu, dostępnych w serwisie Player, wymienić można „Bez skazy”, „Cegiełka zdrowia”, „Co nas truje”, „Grunt to zdrowie”, „Trochę zdrowia” i „Wiem, co jem”.

 

Wnętrzarskie programy telewizyjne z poradami

 

Poradniki w telewizji o urządzaniu wnętrz i projektowaniu ogrodów to coraz chętniej oglądane programy przez widzów. Dzięki nim można dowiedzieć się jak urządzić małą kuchnię w bloku, jak zaaranżować sypialnię w stylu skandynawskim czy jak wybrać dodatki do salonu. W niektórych audycjach oglądać można także metamorfozy, którym poddawane są wybrane wcześniej mieszkania uczestników, którzy zgłosili chęć udziału w takim przedsięwzięciu.

 

Liderką programów poradnikowych online i w telewizji jest Dorota Szelągowska, która ma na swoim koncie kilka chętnie oglądanych audycji. Wśród nich są „Domowe rewolucje”, „Dorota inspiruje”, „Dorota się urządza”, „Dorota was urządzi!” czy „Polowanie na mieszkanie”.

 

Wśród innych dostępnych w serwisie Player programów o urządzaniu wnętrz i projektowaniu ogrodów wyróżnić można: „Drugie życie mebli”, „Gadżet”, „Pani Gadżet”, „Kupione i co dalej?”, „Łowcy domów do remontu”, „Maja w ogrodzie”, „Meblokreacje”, „Pan i Pani House” czy „Remont w 48 godzin”.

 

Programy poradnikowe online o modzie i urodzie

 

Moda i uroda to tematy wręcz niewyczerpane, z tego względu powstaje wiele programów tv online z poradami o stylu i o tym, jak dbać o wygląd. Dzięki takim programom można dowiedzieć się, co wypada założyć na ważne uroczystości, a czego lepiej unikać, jak ubrać się kiedy mamy rozmiar XXL, jak dbać o ciało, jak pielęgnować suchą skórę itp. Tematyka porad zależy od wybranego programu. W audycjach biorą udział nie tylko eksperci, np. styliści, fryzjerzy, kosmetolodzy czy lekarze, często uczestnikami takich programów są także osoby, które chcą poddać się metamorfozom.

 

Dużą popularnością wśród takich programów cieszy się „Beauty ekspert”, prowadzony przez Ulę Chincz i Lidię Piechotę. W konkretnych odcinkach widz zyskuje wiedzę na temat tego jak radzić sobie z cellulitem, jak dbać o dłonie, jak oczyszczać twarz czy jak mieć śnieżnobiałe zęby.

 

Chętnie oglądany jest także program Mai Sablewskiej - „Sablewskiej sposób na modę”. Zgłaszają się do niego osoby, które nie potrafią ocenić jaki styl do nich pasuje i mają problemy z odpowiednim doborem ubrań. Potrzeba zmiany kieruje je do udziału w programie Sablewskiej, gdzie oprócz profesjonalnych porad odnośnie stylu otrzymają także wsparcie psychiczne i dowiedzą się, jak radzić sobie z kompleksami, które odbierają im codzienną radość życia.

36,6 Adam na lato Agentka do zadań specjalnych Aktywny Ranking Bankier domowy Beauty ekspert Bezwypadkowa okazja Bez skazy Cegiełka Zdrowia Charlie Luxton: domy nad morzem Charlie Luxton: domy nad Morzem Śródziemnym Cofnij czas Co nas truje Cudotwórcy Czas na zmiany – Brzezińscy trenują Daj sobie spokój Daleko od miasta Damy radę! Darek solo Design - istota rzeczy Domowe rewolucje Dorota inspiruje Dorota się urządza Dorota was urządzi! Drugie życie mebli Dżentelmeni i wieśniacy Eks-tra zmiana EWOlucja Gadżet Garaż Dudy Garaż marzeń George Clarke przedstawia: najwspanialsze z małych Grunt to zdrowie Home Staging - mieszkania do sprzedania House Hunters - Poszukiwacze domów I Ty możesz mieć Superdziecko Jazda polska, czyli jak przetrwać na polskich drogach Kasia Bosacka cudnie chudnie Klinika marzeń Klinika urody Kossakowski. Szósty zmysł. Rosja Kucharskiego pomysł na kuchnię Kupione i co dalej? Lady Fit Lekcja Religii Lekcja stylu Łowcy domów do remontu Maja w ogrodzie Małe i wspaniałe Mamo to ja Matki i córki, czyli rodzinny galimatias Meblokreacje Mechanik Metamorfozy Doroty Szelągowskiej Między nami rodzicami Misja ratunkowa Mój adwokat Musisz to mieć M jak Mężczyzna Na kłopoty Zawadzka Niezwykłe przypadki medyczne Nowa Maja w ogrodzie Nowy Gadżet Odjazdowe minidomy Odpicowane mieszkanie O Matko! Pani Gadżet Pani Gadżet 2.0 Pani Gadżet EROTYCZNIE Pani Gadżet EXTRA Pani Gadżet ŚWIĄTECZNIE Pan i Pani House Patent na Święta Perfekcyjna Pani Domu Poczuj się jak Małgosia Rozenek Podzielić M2 Pogotowie remontowe Wieśka Pojedynek na modę Polowanie na kuchnie Polowanie na mieszkanie Pomoc drogowa 24h Pyszne grillowanie Remontowy biznes braci Scott Remont w 48h Rodzice na start Rzeczy Od-Nowa Sablewskiej sposób na modę Schudnij jak ja Sekrety mądrej niani Skok na weekend SOS Uroda SOS - Sablewska od stylu Stacja reaktywacja Stylowa wiosna i lato Szkoła seksu Joanny Keszka Sztuka makijażu Ściąga z szafy Świat według dziecka Tomasz Pągowski: Projekt LOKALny Trochę zdrowia Turbo kamera Twój portfel nasza dieta Ucieczka na wieś Uroda na celowniku Wakacyjne domy z Marią Semczyszyn Wezwij Dominika Wielkanocne metamorfozy Doroty Szelągowskiej Wiem, co jem Wiem, co jem i wiem, co kupuję Wiem, co jem na diecie Wiem, co kupuję Wychować i nie zwariować Wyglądać jak gwiazda Wyzwanie - nowe mieszkanie W czym do ślubu? W dobrym stylu W poszukiwaniu piękna Zabójcy długów Zakup kontrolowany Zanim Cię zobaczę Zarobić na remoncie - Atlanta Zdrowie na obcasach Zeszyt Ćwiczeń Zgłoś remont Złodzieje Znajdź, przerób, zarób Życie nabiera smaku