Komedia, filmy online, Oglądaj na Player.pl

Player.pl | Sprawdź najbardziej angażujący serwis VOD w Polsce. Programy i seriale TVN nawet tydzień przed premierą w TV, filmy na życzenie prosto z kina, wyselekcjonowane bajki dla dzieci. Kanały na żywo m.in: TVN24, MINIMINI+, ALEKINO+, NSPORT+, ELEVEN.

Historia i rodzaje komedii

 

Termin „komedia” wywodzi się ze starożytnej Grecji i w pierwotnym znaczeniu określał gatunek dramatyczny charakteryzujący się komizmem, pogodnym nastrojem i najczęściej szczęśliwym zakończeniem. Te wyznaczniki płynnie przeszły na grunt kina.

 

Komedia jako gatunek filmowy jest właściwie tak stara jak sam film. Za pierwszą filmową komedię uważa się „Polewacza polanego” z roku 1895, autorstwa samych braci Lumière, pionierów kinematografii. Czas trwania tego dzieła był krótszy niż minuta, ale mimo to zapisało się ono w dziejach złotymi zgłoskami jako nie tylko pierwsza komedia, ale również pierwszy film fabularny. Tak jest, pierwszy film posiadający fabułę, był właśnie komedią. To dobitnie pokazuje, że w filmach komediowych mieści się sama kwintesencja sztuki filmowej.

 

Wczesne komedie opierały się przede wszystkim na slapsticku. Te zabawne filmy o przerysowanych postaciach i ich groteskowych przygodach operowały głównie humorem fizycznym, nieraz wiążącym się z przemocą wymierzaną którejś z postaci. Jej konsekwencje jednak nie były groźne, bo cała rzecz była dość umowna. Film slapstickowy, zwany też burleską, opierał się na kontraście podniosłej tematyki z przyziemnym sposobem jej ukazania. Do tego typu komedii należą na przykład stare klasyki z Charliem Chaplinem, Busterem Keatonem czy Flipem i Flapem, ale również dużo późniejsze produkcje, takie jak „Kevin sam w domu” czy seria „Naga broń”.

 

Wraz z pojawieniem się dźwięku zaczęto rozbawiać widza innymi metodami. Ważną rolę zaczęły pełnić dowcipne dialogi – tu wyróżnili się między innymi bracia Marx i Ernst Lubitsch. Ten ostatni specjalizował się w tak zwanych sophisticated comedies, czyli komediach opowiadających zwykle o losach postaci pochodzących z wyższych sfer, w których główną rolę grały właśnie dialogi, błyskotliwe, dwuznaczne, nasycone ironią i grą słowem.

 

Popularnym podgatunkiem przez całe dekady była również farsa. W filmach tego rodzaju zazwyczaj bohaterowie są wpędzani w groteskowo przerysowane problemy przez swoje własne wady, takie jak chciwość czy próżność. Są to zatem śmieszne filmy, które obnażają ludzkie słabości i dzięki temu, oprócz rozbawienia widza, przekazują jeszcze zwykle pewną moralną naukę. Ten typ spopularyzowały zwłaszcza francuskie komedie z Louisem de Funèsem.

 

Z biegiem czasu zaczęło dominować podejście postmodernistyczne, co zaowocowało licznymi pastiszami i parodiami. Parodie święciły tryumfy zwłaszcza w latach 80-tych i wczesnych 90-tych. To wtedy najbardziej aktywnie działali mistrzowie tego typu komedii, tacy jak Mel Brooks czy trio ZAZ (Zucker, Abrahams i Zucker), którzy stosując absurdalny humor wyśmiewali poszczególne filmowe motywy i całe gatunki.

 

Część z tych typów komedii wyszła już z mody, podczas gdy inne wciąż są popularne. Od lat wśród największych filmowych hitów znajdują się komedie romantyczne, opowiadające o perypetiach miłosnych i często, na dobrą sprawę, łączących cechy komedii i melodramatu. To filmy, których głównym celem jest poprawa naszego nastroju. Inaczej rzecz się przedstawia w przypadku czarnych komedii, w których żartuje się z poważnych czy wręcz ponurych tematów.

 

Powstają również komedie dla dzieci, czy też skierowane do szerszego grona komedie familijne, takie jak na przykład "Jumanji", które można oglądać całą rodziną. Wiele z komedii familijnych to filmy animowane - któż nigdy nie śmiał się do rozpuku na "Shreku" czy "Epoce lodowcowej"? Odrębną specyfiką w tej grupie wyróżniają się komedie świąteczne, które, jak "Kevin sam w domu", oprócz humoru przesycone są też wyjątkowo magicznym bożonarodzeniowym klimatem.

 

Jeśli chodzi o polskie komedie, to do dziś największą popularnością cieszą się zwłaszcza te stare, kręcone jeszcze w czasach PRL-u. To wtedy przypadł okres ich świetności, a filmy takie jak "Sami swoi", "Miś" czy "Seksmisja" wielu Polaków zna niemalże na pamięć. W XXI wieku królowały polskie komedie romantyczne, przyciągając do kin najwięcej widzów i bijąc nawet na naszym rodzimym rynku filmowym zagraniczne produkcje.

 

Śmiesznych filmów wartych polecenia jest sporo, a dzięki Playerowi można obejrzeć wiele komedii online. Zbiór dostępnych filmów jest naprawdę bogaty, a wśród nich znaleźć można takie super komedie jak te, wymienione poniżej.

 

„Futbol z Shaolin”

 

Kiedy szuka się bardzo śmiesznych komedii online, warto rzucić okiem na kino z Hongkongu, szczególnie jeśli za kamerą stoi Stephen Chow. Mistrz zupełnie absurdalnego humoru, twórca takich filmów jak „Kung Fu Szał” czy „Mei Ren Yu” (jeden z największych hitów w chińskich kinach) przedstawia zwariowaną opowieść o byłych mnichach, którzy nauki wyniesione z klasztoru Shaolin postanawiają wykorzystać do gry w piłkę nożną. Film obfituje w zabawne dialogi i slapstick, szczególnie pomysłowo przedstawiając zastosowanie kung fu na boisku. Jeśli do tej pory nie wiedzieliście, że niektóre najśmieszniejsze komedie to te azjatyckie, pora się o tym przekonać.

 

„Planeta Singli”

 

Komedia romantyczna to trudny gatunek. Niełatwo pokazać tu coś nowego, spojrzeć na temat relacji damsko-męskich z innej perspektywy. Do tego jeszcze między bohaterami musi być chemia - od tego zależy, czy jako widzowie kupimy ich jako parę i uwierzymy w rodzące się między nimi uczucia. Polskie komedie romantyczne często pozostawiają pod tym względem niedosyt, ale nie „Planeta Singli”. Film z Maciejem Stuhrem i Agnieszką Więdłochą to jedna z tych fajnych komedii, które zyskują pozytywne głosy nie tylko zwykłych widzów, ale i krytyków, z których wielu pisało, że wreszcie mamy w kraju komedię romantyczną, której nie musimy się wstydzić.

 

„Zoolander”

 

Jeśli szukacie komedii na poprawę humoru i lubicie absurdalne żarty, które łamie wszelkie reguły, „Zoolander” jest pozycją obowiązkową. W tym filmie Bena Stillera wszystko jest przerysowane i niedorzeczne, ale właśnie dlatego jest to jedna z najśmieszniejszych komedii. I cóż za obsada! W rolach głównych Ben Stiller, Owen Wilson, Will Ferell i Milla Jovovich, a w epizodach pojawia się cała plejada sław, od Davida Duchovnego i Natalie Portman do Davida Bowiego i Lenny'ego Kravitza.

 

„Listy do M.”

 

Polskie komedie romantyczne od lat biją rekordy popularności. Czym wśród nich wyróżniają się „Listy do M.”? To film, który, w przeciwieństwie do większości naszych rodzimych produkcji z tego gatunku, spodobał się zarówno widzom jak i krytykom. Choć w pomyśle, na którym go oparto, widać pewne podobieństwa do słynnego brytyjskiego „To właśnie miłość”, nie można zarzucić mu wtórności.

 

Film należy do komedii świątecznych i wylewa się wprost z niego bożonarodzeniowy klimat, a relacje międzyludzkie, o których opowiada, przedstawione są w taki sposób, że ciepło się robi na sercu. Z pewnością każdy wyniesie z seansu wiele pozytywnych wrażeń.

 

Nie dziwi, że nakręcono jeszcze dwie kolejne części. To dobre komedie na poprawę humoru, a Player udostępnia całą trylogię.

 

Seriale komediowe – czym się wyróżniają?

 

Seriale komediowe są specyficznym gatunkiem, w którym pojawia się mnóstwo epizodów komediowych. Ich głównym zadaniem jest przede wszystkim rozśmieszenie widzów przez zaprezentowanie perypetii bohaterów w zabawny sposób. Pierwszy serial komediowy wyprodukowała brytyjska stacja BBC już w latach 30. XX wieku. Nosił on nazwę „Starlight” i był emitowany aż do wybuchu II wojny światowej. Po jej zakończeniu stacja wznowiła serię.

 

Odmianą serialu komediowego jest sitcom. Jego wyróżnikiem jest koncentracja na przedstawieniu humoru sytuacyjnego, czyli takiego, który ukazuje niefortunne i niezwykłe zachowania danego bohatera. W sitcomach charakterystyczne jest również występowanie nagranego śmiechu w ścieżce dźwiękowej. Może on pochodzić z powstawania zdjęć przy udziale publiczności lub z gotowych materiałów publiczności. Niektóre seriale wykorzystują także nagrany śmiech z konkretnych baz dźwiękowych. Odcinek sitcomu nie trwa długo, zazwyczaj około 30 minut. Co ciekawe, tło wydarzeń w serialu przeważnie stanowi to samo miejsce. Charakterystyczna jest także zamknięta i wyjaśniona fabuła odcinka. Pierwszym polskim sitcomem był „13 posterunek” emitowany na antenie telewizji Canal+, Polsat oraz TVN. Wśród amerykańskich seriali komediowych tego rodzaju wyróżnia się następujące produkcje: „Świat według Bundych”, „Przyjaciele”, „Pełna chata”, „Jak poznałem waszą matkę”. Natomiast brytyjskie znane sitcomy to: „’Allo ‘Allo!”, „Co ludzie powiedzą?” czy „Jaś Fasola”.

 

Zabawne seriale mogą występować także w wersji animowanej i wcale nie muszą być przeznaczone dla dzieci. Wymienia się wśród nich takie tytuły jak „Simpsonowie”, „Family Guy”, „Miasteczko South Park” czy „Włatcy Móch”.

 

Najlepsze seriale komediowe

 

W rankingach seriali komediowych na wysokim miejscu pojawiają się „Przyjaciele”. To amerykańska produkcja, która była nagrywana w latach 1994 – 2004. Mimo tak odległego czasu od wyemitowania ostatniego odcinka, serial ten nadal cieszy się ogromną popularnością, głównie za sprawą uniwersalnego humoru, jaki jest tam prezentowany. Fabuła serialu koncentruje się na losach nowojorskich przyjaciół, których codzienne perypetie śledzą widzowie. W produkcji wzięli udział tacy aktorzy jak Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry i David Schwimmer. Za dobry serial komediowy uważany jest również „Seks w wielkim mieście”. W produkcji tej również widz śledzi poczynania grupy przyjaciół, a raczej przyjaciółek. Wszystko to jest utrzymane w zabawnym, a czasami ironicznym, tonie. W serialu grają takie aktorki jak Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kristin Davis i Kim Cattrall.

 

W rankingach seriali komediowych znajduje się także sitcom „Jak poznałem waszą matkę”, który emitowany był w latach 2005 – 2014. Fabuła również dotyczy grupy przyjaciół, którzy mieszkają w Nowym Jorku. W produkcji wystąpili tacy aktorzy jak Josh Radnor, Neil Patrick Harris, Jason Segel, Cobie Smulders, Alyson Hannigan i Cristin Milioti. Na popularność tej komedii mieli też wpływ pojawiający się gościnnie artyści, wśród których była Britney Spears, Enrique Iglesias, Laura Prepon, Katy Perry, Jennifer Lopez czy Mike Tyson.

 

Do najlepiej ocenianych śmiesznych seriali komediowych zaliczają się także następujące produkcje: „Hoży doktorzy”, „Jim wie lepiej”, „Przystanek Alaska”, „Teoria wielkiego podrywu” oraz „Latający cyrk Monthy Pythona”.

 

Polskie seriale komediowe w Player

 

Polska również ma wiele zabawnych seriali telewizyjnych. Do dziś popularne są takie produkcje jak „13 posterunek”, „Graczykowie”, „Hela w opałach”, „Miodowe lata”, „Niania”, „Świat według Kiepskich” czy „Rodzinka.pl”. Niektóre polskie seriale komediowe oglądać można online. W serwisie Player dostępne są głównie produkcje TVN. Dużą popularnością cieszy się dobry serial komediowy „39 i pół”, który przedstawia losy mężczyzny zbliżającego się do 40. Oprócz niego, widz poznaje także jego rodzinę oraz przyjaciół i śledzi ich śmieszne perypetie. W „39 i pół” można oglądać takich aktorów jak: Tomasz Karolak, Daria Widawska, Magdalena Lamparska, Sonia Bohosiewicz, Magdalena Zawadzka, Antoni Królikowski czy Magdalena Boczarska.

 

Popularnym polskim serialem komediowym online dostępnym w serwisie Player jest „Brzydula”. Produkcja ta była inspirowana kolumbijską wersją „Yo soy Betty, la fea”. Główna bohaterka to Ula, która mieszka z rodziną w małej miejscowości. Nie grzeszy ona urodą, ale jest inteligentna i zabawna. Z czasem dostaje pracę w domu mody, gdzie zakochuje się w swoim przełożonym. Widzowie mogą śledzić jej perypetie związane z nową pracą, ale i przemianę, jaka zajdzie w głównej bohaterce. W „Brzyduli” wystąpili m.in. Julia Kamińska, Filip Bobek, Maja Hirsh, Jacek Braciak i Małgorzata Socha.

 

Niekwestionowanym liderem, jeżeli chodzi o śmieszny serial komediowy, jest „Kasia i Tomek”, w którym główne role grają Joanna i Brodzik i Paweł Wilczak. Fabuła koncentruje się wokół losów zakochanej w sobie pary, która od lat żyje w konkubinacie i na ten fakt wcale nie narzeka.

 

Zagraniczne seriale komediowe dostępne w Player

 

Zarówno angielskie, jak i amerykańskie seriale komediowe cieszą się dużą popularnością, także w Polsce. Mimo odmiennego niekiedy poczucia humoru, widzowie uwielbiają oglądać zabawne seriale ze znanymi aktorami. W serwisie Player dostępnych jest wiele dobrych zagranicznych produkcji, które bawią do łez. Wśród nich jest serial komediowy HBO „Siostra Jackie”, który zalicza się do gatunku czarnej komedii. Tytułową pielęgniarkę gra Edie Falco, znana również z „Rodziny Soprano”. Prowadzi ona podwójne życie, inną osobą jest pracując w szpitalu, a inną po powrocie do domu. Widz śledzi więc jej perypetie dotyczące zarówno jej życia zawodowego, jak i osobistego.

 

Warty obejrzenia jest również serial komediowy HBO „Świat w opałach”, którego fabuła skoncentrowana jest na kryzysie geopolitycznym, z którego ludzkość mogą uratować jedynie główni bohaterowie. W Player znajduje się także brytyjski serial komediowy „Mała Brytania”, w którym prezentowane są skecze, o których wcześniej opowiada narrator. Osoby lubiące angielskie poczucie humoru z pewnością docenią tą produkcję. Dobrym serialem komediowym jest również „Mogło być gorzej”, który koncentruje się na losach zawodowego baseballisty, którego lata świetności już minęły i zostaje zwolniony. Zamieszkuje on u swojego brata i wciąż ma nadzieję, że wróci do uprawiania sportu. Wynika z tego mnóstwo zabawnych sytuacji, które widz może obserwować w każdym odcinku.

100 rzeczy 7 powodów do ucieczki 7 psychopatów 7 uczuć A Black Lady Sketch Show Adam Agenci Amerykanin w marynacie Amerykański splendor A może Adolf? Amra i drugie małżeństwo Angry Birds 2: Film Aniołki Charliego Ani słowa więcej Ant-Man A psa biorę ja! Arizona Junior Atak paniki A teraz coś z zupełnie innej beczki Aurora Aż po grób Babcia w zamrażarce Baby Driver Bad Boys For Life Bajecznie bogaci Azjaci Baranek Shaun. Farmageddon Bękarty wojny Bez bagażu Bill Mahler: Na żywo z Oklahomy Bojaźń i drżenie Boski żigolo Boso w parku Brooklyn Boogie Był sobie pies 2 Był sobie pies 2 Całe szczęście Całe szczęście Całkowicie nowe przygody Aladyna Cherokee Kid Chłopiec i wilk CJ7 Co było, a nie jest Co nas kręci, co nas podnieca Co wiecie o swoich dziadkach? Cud nieznanego świętego Cudownie ocalony Czasem, zawsze, nigdy Czego życzy sobie kobieta Cztery pokoje Cztery wesela i pogrzeb Czułe słówka Czy leci z nami pilot Czym chata bogata Daddy Cool Deadpool Deerskin Disco Polo Dlaczego nie! Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie Doktor Strangelove, lub jak przestałem się martwić i pokochałem bombę Dom Dom umarłych Dom w głębi lasu Drew Michael Druga wojna secesyjna Drugie życie pana Alaine Dwie godziny od Paryża Dym Dżentelmeni Dzień dobry, kocham Cię! El Diablo Elity z wybrzeża Emma. Emma Peeters Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy Exit Exit Facet (nie) potrzebny od zaraz Fenomen Flintstonowie Forrest Gump Francuski numer Freak Show Funny Cow Futbol z Shaolin Futro z misia Garfield Garfield 2 Gdybym był bogaty Gdzie indziej Gdzie jesteś, Bernadette? Gęste rzęsy Lauriego Gliniarz z Beverly Hills Gliniarz z Beverly Hills II Gloria Bell Gorące lato z Sofią Gorący towar Gość Grand Budapest Hotel Grzeczni chłopcy Guru miłości Happy Ending Hot Dog Hudson Hawk Ich własna liga Idąc na południe Idealny facet dla mojej dziewczyny Igrając z ogniem I gramy dalej Imprezowi rodzice Imprezowi rodzice Inicjacja Inna kobieta Iron Man 2 Iron Sky. Inwazja Iron Sky. Inwazja I tak Cię kocham I ty możesz być mordercą I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże! Jak boss Jak dama Jakiś czas później Jak pies z kotem Jak pies z kotem Jak pokonać kaca Jak poślubić milionera? Jak zostać kotem Jay i Cichy Bob kontratakują Jay i Cichy Bob powracają Jednorożec Jerrod Carmichale: Czarno to widzę #Jestem M. Misfit Jestem taka piękna! John Leguizamo: Klaun z getta Johnny English: Nokaut Jojo Rabbit Jojo Rabbit Julie i Julia Julio Torres: Moje ulubione kształty Juliusz Jumanji: Następny poziom Jumanji: Przygoda w dżungli Jumpinʼ Jack Flash Junior Jutro wstanie nowy dzień Kanapkowy król Karel, ja i ty Kat i jej zespół Kingsman: Tajne służby Kingsman: Złoty krąg Kiss kiss bang bang Klara Muu! Klasa próżniacza Klub piłkarski Nefta Kobieta na skraju dojrzałości Kobieta sukcesu Kocham cię na zabój Kombinatorzy Korpoludki Kosmiczna załoga Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce Krętacze Krewetki w cekinach Krokodyl Dundee Król życia Krudowie Kryptonim U.N.C.L.E. Kto zabił Lady Winsley? Ladykillers, czyli zabójczy kwintet Lajko - Cygan w kosmosie Last Minute Las Vegas Parano Late Night Legenda telewizji Legenda telewizji 2: Kontynuacja Lejdis Lep na muchy Listy do M. Listy do M. 2 Listy do M. 3 Lorax Los numeros Louis C.K. pożal się Boże Made in Poland Magia w blasku księżyca Magiczne noce Mała Mała Miss Mayday Mayday Melancholijna dziewczyna Menashe Men in Black: International Mexican Mężowie i żony Między nami bliźniętami Mike Tyson szczery do bólu Miłość to zabawa Miłosna układanka Minionki Minionki rozrabiają Misiek i chiński skarb Misiek w Nowym Jorku Miss Agent Miss mokrego podkoszulka Mistrzowie Miszmasz czyli Kogel Mogel 3 Mizogini Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki Młody geniusz i kłopotliwe wynalazki Moja córcia Moja nieznajoma Moje arcydzieło Moje myśli są ciche Mój książę z bajki Mój przyjaciel Ufik Mój tata pisał pornografię Nadzwyczajni Nadzwyczajni Naga broń 2 1/2: Kto obroni prezydenta? Naga broń 33 1/3: Ostateczna zniewaga Naga broń: Z akt Wydziału Specjalnego Naga Normandia Na noże Naprzód Na ringu z rodziną Narzeczony na niby Na wyciągnięcie ręki Niania i wielkie bum Nicky Larson Niebezpieczny umysł Niedobrani Niedobrani Nie do pokochania Nie ignoruj mnie Nie ma jak rozwód! Nieoczekiwana zmiana miejsc Nieoczekiwany romans Nieracjonalny meżczyzna Nieustraszeni bracia Grimm (NIE)znajomi Nigdy nie będę twoja Nigdy nie, mów nigdy! O czym szumią wierzby Oda do radości Ojciec Oko na delikwenta Oko w oko z życiem O północy w Paryżu Ostatnia Arystokratka Ostatnia szansa Ostatni Serb w Chorwacji Ostra jazda Oszustki Pan Idealny Panie Dulskie Pani z przedszkola Pańskie czasy Pan T. Pan T. Pechowi szczęściarze Pech to nie grzech Pee-Wee Herman na Broadwayu Pete Holmes: Czysty syf Pewnego razu… w Hollywood Piksele Planeta singli Planeta Singli 2 Planeta Singli 3 Planeta singli 3 – za kulisami Playmobil: Film Podatek od miłości Podatek od miłości - kulisy filmu Podatek od miłości - relacja z premiery Pod oliwkami Podróże w czasie: najczęściej zadawane pytania Podróż z tatą Podwodne życie ze Stevem Zissou Podwójne życie Pójdę tam, gdzie ty Pokaż kotku, co masz w środku Pokémon: Detektyw Pikachu Pokój do wynajęcia Polskie gówno Półsłodki ciężar Popatrz na mnie Po prostu przyjaźń Po prostu przyjaźń Porady na zdrady Porady na zdrady Powrót Różowej Pantery Poznasz przystojnego bruneta Pracująca dziewczyna Prawdziwe kobiety są zaokrąglone Praziomek Przekręt Przepraszam, ze przeszkadzam Przyjaciel Ramy Youssef: Uczucia Richard mówi do widzenia Robot i Frank Rodzina Addamsów Rodzina Addamsów Rodzina Addamsów 2 Rodzinka z przypadku. Rodziny się nie wybiera Rok pod psem Rok psa Rosie O'Donnell: Szczerze i od serca Rycerz Pierwszej Damy Samoloty, pociągi i samochody Sarah Silverman: Cuda niewidy Sekretne życie Waltera Mitty Serce nie sługa Serce nie sługa Shazam! Siedem dni w piekle Ślicznotki Ślicznotki Śluby panieńskie Śmierć Stalina Śmietanka towarzyska Śniadanie u Tiffany'ego Śniegu warte Śnieżka i fantastyczna siódemka Sprzedawcy Staniczek Starsky i Hutch Stary, kocham cię Starzy durnie Status: Singiel Straszny film Straszny film 2 Straszny film 3 Sun Święta krowa Święty interes Swingersi Sybilla Sybilla Syndrom DDR Syn Rambow Szalona kapela Szalona mamuśka Szalone noce z Emily Szczęśliwe chwile Szczury z supermarketu Szczypta romansu Szefowie wrogowie 2 Szkoła melanżu Szkoła uwodzenia Czesława M. Szkoła życia Sztokholm Sztuka samoobrony Sztuka ścigania się w deszczu Szukając Louise Szukając misia Tajemnica Filomeny Tajemnica Henriego Picka Tajemnica Raoula Taburina Tajemnica szczęścia Tajniak 2 Tam gdzieś musi być niebo Tata kontra tata TAXI 5 Tazzeka Tel Awiw w ogniu Teoria umysłu Test na przyjaźń Testosteron The Square The World is Yours Tito i obcy T.J. Miller: Pedantycznie śmieszny To już jest koniec To nie tak jak myślisz kotku To niezwykłe ciasto! Tour de doping To znowu ty Trick Turbo Twój Simon Uczeń czarnoksiężnika Udając gliniarzy Ulotna nadzieja Ulysses i Mona U progu sławy - Uprowadzenie Agaty Urok Urwis Uśmiechy smutnych mężczyzn Uwiązani Vicky Cristina Barcelona Vinci Volta Volta Wakacyjna terapia Warsaw by Night W deszczowy dzień w Nowym Jorku W deszczowy dzień w Nowym Jorku W domu wszystko dobrze Wesele na końcu świata Wielkanocna niespodzianka Witajcie w Marwen Witam panie: Film Wkręceni Wkręceni 2 Wojny w Pentagonie Wolny dzień Ferrisa Buellera W pogoni za Amy W proch się obrócisz Wszyscy moi mężczyźni Wszystko gra Wszystko jest możliwe Wszystko o Stevenie Wulkan Wyjazd integracyjny Wymarzony Wywiad ze Słońcem Narodu Yesterday Zabawa zabawa Zabawa zabawa Zadzwoń do mamy Za humor i Sunny Zakochana Zakochana złośnica Zakochani w Rzymie Zawód: kobieciarz Zazdrość Zgubiłam Alberta Zięć mojego życia Zła edukacja Złodziej i oszustka Złote rybki Złoto dezerterów Zły Mikołaj Zombieland Zombieland: Kulki w łeb Żony ze Stepford Zostały tylko wspomnienia Z tygodnia na tydzień Zwyczajne szczęście Życie mniej zwyczajne Życiowa debata