Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Ptaki są bardzo ważne, a ich wkład w cały ekosystem jest wręcz nieoceniony. Niestety ich liczba w ostatnim czasie dramatycznie spadała. W miastach przyczyną jest głównie brak miejsc lęgowych i pożywienia. Masowo ocieplamy budynki, uszczelniamy elewacje, a przez to ptakom ciężko jest znaleźć ustronne miejsce, w którym bez problemu zbudują gniazdo. Czy budowanie budek lęgowych choć trochę poprawi sytuację ptaków? O tym w studiu „Dzień Dobry TVN” opowiedział miłośnik przyrody Marcin Kostrzyński.

Prestiżowe zawody jeździeckie

Dorota Gardias wybrała się Cavaliadę - prestiżowe zawody jeździeckie, które po raz pierwszy odbywają się w Krakowie. Prezenterka przedstawiła także dzisiejszą prognozę pogody.

Trudne relacje rodziców ze szkołą

Eskalacja konfliktu między rodzicami i kadrą pedagogiczną zaowocowała tym, że dyrekcja publicznej szkoły podstawowej we Wrocławiu w połowie roku rozwiązała klasę. W rezultacie dwóch uczniów, których nie przyjęto do innej klasy, jest na przymusowych feriach. Reporterka Bianka Zalewska wybrała się do Wrocławia, by poznać bliżej sytuację. - W poniedziałek po feriach poszliśmy do szkoły, jednak pani woźna przytrzymywała klamkę od środa i powiedziała, że nas nie wpuści – zdradziła pani Grażyna Pabian, mama jednego z chłopców. A jakie jest stanowisko szkoły w tej sprawie? O problemie rozmawiały w studiu programu także Iwona Jaśkiewicz-Wyrębska, mediator z Polskiego Centrum Mediacji i Iga Kazimierczyk z Fundacji „Przestrzeń dla edukacji”. Jak ta sprawa wygląda z prawnego punktu widzenia? Dlaczego doszło do tak drastycznych rozwiązań i czy sytuację można było załagodzić wcześniej?