Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Mike Wamaya uczy dzieci ze slumsów baletu, ponieważ uważa, że może on dać im szansę na lepsze życie. Sam wychował się w Kiberze - dzielnicy biedy w Nairobi, gdzie przemoc była codziennością, jednak wyjechał do Europy. Jak teraz wygląda jego życie i dlaczego poświęca się dzieciakom?

Wytańczył marzenia, dziś pomaga innym

W studiu „Dzień Dobry TVN” Rafał "Tito" Kryl - finalista pierwszej edycji ” You Can Dance”, opowiedział o swoim ciężkim dzieciństwie i jak taniec zmienił jego życie. Tancerz organizuje darmowe zajęcia dla dzieci z rodzin patologicznych i stara się pokazać im inne życie.

Czy pływanie na SUP’ie jest trudne?

Dorota Gardias rozmawiała z pasjonatami SUPów. Jak im się pływa po Wiśle i gdzie można takie wypożyczyć? Prezenterka zdradziła również, jakie temperatury czekają nas w najbliższych dniach.

„Dzieci Hitlera”. Jak żyć z piętnem ojca nazisty?

Na polskim rynku właśnie ukazała się słynna książka Geralda Posnera "Dzieci Hitlera. Jak żyć z piętnem ojca nazisty". Jak autor odnalazł dzieci nazistów i czym się kierował przy wyborze rozmówców? Czy nadal żyją w cieniu uczynków swoich rodziców? O tym autor opowiedział w rozmowie z Marcinem Sawickim. W studiu „Dzień Dobry TVN” historyk i pisarz Kamil Janicki opowiedział, jak wygląda życie dzieci znanych nazistów. Czy często szli oni w ślady swoich rodziców? – Było wiele dzieci nazistów, które swoich rodziców podziwiały – zdradził.