Dzień Dobry TVN

sezon 5

Dzień Dobry TVN

Piotr Kucharski zdradził kilka pomysłów na to, co można zjeść na śniadanie. Jak zrobić focaccię?

Wszystkie smaki Marrakeszu

Michał Cessanis odwiedził Marrakesz, gdzie poznał lokalne przyprawy, ugotował tradycyjną marokańską potrawę i zobaczył, jak wygląda marokański street food. Na jaki targ się wybrał? Ile kosztuje jeden gram szafranu? Zakaria ze sklepu z przyprawami wyjaśnił, jak rozpoznać prawdziwy szafran. Jaką potrawę przygotował wspólnie z szefową kuchni Fatimą Lazmi?

Michał Anioł uwielbia rzeźbić… w soli

Prezenter pogody Bartek Jędrzejak wybrał się do Wieliczki gdzie… Michał Anioł rzeźbi w soli. Jaka pogoda na dzisiaj?

Wstrząsające fakty z życia Violetty Villas

Reporterka Iza Michalewicz i dziennikarz muzyczny Krzysztof Szewczyk rozmawiali w "Dzień Dobry TVN" o Violetcie Villas, wokalistce, która skrywała wiele tajemnic. Co, z tego, co mówiła o sobie okazało się nieprawdą?

Muzy Młodej Polski

Kawiarnia „Jama Michalika” to obecnie atrakcja turystyczna, a dawniej miejsce spotkań nazywane salonem grzechu. Zbierali się tam głównie artyści, gdzie dyskutowali o sztuce nie tylko przy kawie. Na początku mieli tam wstęp tylko mężczyźni. Dlaczego to się zmieniło? – Kobiety zostały nobilitowane przez artystów młodopolskich, którzy mieli w tyle głowy teorię Przybyszewskiego, że artysta powinien być wolny od żony – powiedziała Urszula Kozakowska z Muzeum Narodowego w Krakowie. Jakie były obrazy, które malował Teodor Axentowicz? Kim były najbardziej znane siostry w epoce Młodej Polski?