Anna German

Fascynująca i tragiczna opowieść o życiu słynnej polskiej piosenkarki, Anny German. Nazywana „Białym Aniołem Polskiej Piosenki”, uwielbiana i podziwiana w Polsce, podczas swojej krótkiej kariery nagrała kilkadziesiąt albumów.

Anna German - opis serialu

Śpiewała w siedmiu językach, zdobywała nagrody, podbijała serca publiczności w San Remo, Ostendzie, Cannes, Neapolu, Bratysławie, Opolu, Kołobrzegu, Zielonej Górze. Pomimo spektakularnego sukcesu pozostała niezwykle serdeczną, skromną i cichą osobą.
Anna German (Joanna Moro) przychodzi na świat 14 lutego 1936 roku, w ZSRR w Uzbekistanie. Gdy dziewczynka ma kilka lat, jej ukochany ojciec zostaje aresztowany przez władzę radziecką i wysłany do obozu pracy, w którym umiera. W 1946 roku matka Anny wnosi o repatriację i razem z córką przenosi się do Polski. Tam Anna, jako studentka geologii Uniwersytetu Warszawskiego, rozpoczyna karierę muzyczną. W 1967 roku, po wygraniu kilku lokalnych konkursów piosenki, młoda artystka zostaje zaproszona na festiwal w San Remo, gdzie zdobywa Nagrodę Publiczności, która gwarantuje jej natychmiastowy sukces i rozgłos we Włoszech.

Gdy kariera Anny zaczyna nabierać tempa, dochodzi do tragicznego wypadku samochodowego. Lekarze walczą o jej życie. Po czternastu dniach piosenkarka budzi się ze śpiączki. W wyniku poważnych obrażeń musi jednak przejść długotrwałą i bolesną rekonwalescencję. Anna na trzy lata wycofuje się z życia publicznego. Po trudnym okresie rehabilitacji wraca na scenę w 1972 roku z dwumiesięcznym tournée po ZSRR. Jednak gdy na świat przychodzi jej ukochany syn, Zbigniew, kobieta ponownie na dłuższy okres czasu rezygnuje z kariery. W 1982 roku, tuż przed rozpoczęciem ostatniej trasy koncertowej w Australii, u piosenkarki zostaje zdiagnozowany nowotwór.

Serial stał się wielkim hitem wśród polskiej publiczności, gromadząc przed telewizorami rekordową widownię. W Polsce, Rosji i Ukrainie obejrzało go łącznie 45 milionów widzów.

Anna German - gdzie oglądać

Odcinki zobaczysz na antenie TVN Style oraz platformie VOD Player.pl

Anna German, odcinek 10 Anna German, odcinek 9 Anna German, odcinek 8 Anna German, odcinek 7